|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gastroskopija pri 3 letniku
8.12.2008 10:15:24   
mala maja
našega malčka čaka gastroskopija zaradi nenehnega brughanja in drisk, ter bolečin v trebušču.
nekaj so mi pravili da vse skupaj poteka pod narkozo.


Bila bi zelo vesela kaj več informacij. Aja greva pa na Pek v LJ.

Koliko dni prej je malček sprejet?
A je potebno kaj izvidov prej?
Pa koliko časa je potlej v bolniciuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
8.12.2008 11:32:44   
Mišni
Ja, zadnjič je bilo po TV, da mladoletnim dajo narkozo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
8.12.2008 11:33:45   
Anonimen
Naša je imela gastroskopijo ravno pred 7 letom, to se pravi, imela jo je še pred narkozo. Spomnim se, da so rekli,  da bo po narkozi lahko zelo čudna, videla nenavadno itd. Mislim, da je šla v bolnico še isti dan in odšla tudi. Več kot eno noč sigurno ni bila. Po narkozi je videla štiri oči, kar se spomni še danes in po kakšnih max. 3-4 urah prišla popolnoma k sebi. Ne znam ti bolj natančno opisati, ker sem veliko pozabila. Najbrž pa zato, ker ni bilo nič strašnega, res. Nimaš se česa bati. Samo takoj po narkozi otročka čuvaj, da ne bi padel, se opotekel, kar ti bodo pa tudi sami zdravniki povedali.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
8.12.2008 11:54:36   
Petr_a
Mi smo jo imel ipred kratkim.
Skratka otrok mora biti popolnoma zdrav,drugače te odklonijo.
Ko pridete vzamejo podatke,poveste pač,če imate v družini kakšno astmo ipd...
otroka se preobleče v tiste njihove pižamice.
Greste tam,kjer se izvaja,otrok se uleže,ti si lahko zraven.V žilo dobi uspavalo neki na K se reče,se ne spomnem več.Hitro začne delovati,v bistvu im veliko otrok. odprte učke med postopkom.Ko dokončno zaspi lahko greš ven ali pa ostaneš.Aja,pa še preden otrok zaspi mora držati neki v ustih,da so usta odprta,ker v spanju mu to ne morejo vstavit.
ostati morate 6 ur.
Poseg traja mogoče 5 min. oz manj.Sestra ga potem prinese v posteljo,je najboljše da se tudi vi na pol uležete na njegovo posteljo,ker je dobo da prve minute oz. vsaj pol urce otork ne gleda,ker se mu bo vrtelo in bo bruhal.Dokelr se mu vrti ne sme jest niti pit.

otrok mora biti tudi tešč

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
8.12.2008 12:00:41   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Mi smo jo imel ipred kratkim.
Skratka otrok mora biti popolnoma zdrav,drugače te odklonijo.
Ko pridete vzamejo podatke,poveste pač,če imate v družini kakšno astmo ipd...



nmmm, mamo pa srečo. Mali je ravno bolan, pa še astmo imauser posted image  No ampak sej dobimo datum baje šele po novem letu. Bomo videli kako bo.

Se pravi dobi potlej narkozo, ker se mi akr smili da bi moral tole dati čez brez narkoze, me pa tudi skrbi ker ni narkoza nedolžna stvar.user posted image  mah vse sam da bo knc s tole drisko in trebuškom pri nas.


(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
8.12.2008 12:02:24   
Petr_a
mala maja potem pokliči in povejte da ste bolani,dobite nov datum.Ker imajo gužvo čimprej to naredi ,ker drugače boste čakali še dlje

ja,narkozo dobi ;)

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
8.12.2008 15:16:52   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja, zadnjič je bilo po TV, da mladoletnim dajo narkozo.


Ni res user posted image  Meni je pri 12ih niso dali in v zivljenju vec ne grem na to. Pa najbolj se mi je zamerilo, ko so vsi govorili, da ni nic takega, da je manj zoprno kot pri zoabrju. Naj povejo po resnici, da boli, ne pa da me je potem tams koraj kap. Pa se dvakrat sem bruhala vmes.

Pri meni je trajala 15 min, mami ni smela bit zraven, so jo ven poslali. Pa 3 sestre so me drzale, da se nisem premaknila. Sem bila pa ze itak hospitalizirana na pediatricni, tako da kako dolgo moras bit tam, ne vem. Vem samo, da prejsnji dan po polnoci nisem smela vec jest, da sem mela gastroskopijo sele ob 12h in da so mi ob 15h vzeli kri, da so preverili, da slucajno ne bi krvavela na zelodcu, kjer so odsicpnili tkivo. Je bilo pa to 7 let nazaj.


< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 8.12.2008 15:19:23 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
8.12.2008 16:29:44   
Pi-kica 1
Meja za narkozo je nekje 7 - 9 let, odvisno od otroka, kar presodi zdravnik. moj sinko jih je dal že deset skozi in res je tako, kot že zgoraj opisujejo. Če je vse v redu, lahko gre že isti dan domov.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
9.12.2008 10:23:54   
Čupka
No, predvsem otroku ne dajo narkoze, temveč neko posebo obliko pomirejvala, ki otroku baje naredi manj škode, kot anastezija. Moja mala je bil zelo omotčina, ko se je zbudila. Bilo ji je precej slabo, vendar je hitro minilo. V cca 1 uri je bila dobra in je že veselo jedla. Domov sva šle isti dan. Gastroskopijo je imela že dvakrat. Enkrat pri starosti 3 let in drugič pri starosti 6 let.
Povedala je, da je videla vse, kar se je dogajalo z njo, med posegom.
Lahko si zraven, vendar jaz nisem bila. Videla je mene, ko sem odšla iz sobe, čeprav naj bi takrat že spala - z odprtimi učki, seve. Videla je na monitor in videla je sestre, ki so jo držale. Vendar pa na to nima slabega spomina in bolelo je ni nič, tudi čutila ni nič. To pa zaradi pomirjevala. Za starše bolj zoprna zadeva, kot za zadete mulčkeuser posted image

A ja, je pa zoprno, ker mora bit otrok povsem tešč. Poseg pa včasih opravijo tudi šele ob 12.00, ali še malo kasneje. To je v bistvu bilo obakrat najtežje zanjo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
9.12.2008 16:39:24   
Pi-kica 1
No, predvsem otroku ne dajo narkoze, temveč neko posebo obliko pomirejvala,


To ne bo čisto držalo, vsaj pri nas ni bilo tako. V Ljubljani dobijo najprej pomirjevalo, dormikum ali nekaj takega se reče, potem pa še blago narkozo. Tako je vsaj meni zdravnik razložil. V Mariboru pa je dobil samo pomirjevalo, ki pa ga ni ravo pomirilo, čeprav je bil čisto zadet.user posted image
Možno pa je, da starejši dobijo samo pomirjevalo.

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
10.12.2008 9:51:13   
mala maja
to da bo moarl bit tešč še ni tako hudo, ampak že sama misel da bo brez narkoze in da še nobenega od staršev ne bo zraven me je pa grozauser posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
10.12.2008 10:00:49   
Petr_a
mala maja starši so lahko zraven in ne bo nič čutil

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
11.12.2008 11:55:49   
Čupka
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

No, predvsem otroku ne dajo narkoze, temveč neko posebo obliko pomirejvala,


To ne bo čisto držalo, vsaj pri nas ni bilo tako. V Ljubljani dobijo najprej pomirjevalo, dormikum ali nekaj takega se reče, potem pa še blago narkozo. Tako je vsaj meni zdravnik razložil. V Mariboru pa je dobil samo pomirjevalo, ki pa ga ni ravo pomirilo, čeprav je bil čisto zadet.user posted image
Možno pa je, da starejši dobijo samo pomirjevalo.



Bo držalo, bo. Edino če so spet kaj spremenili. Ko sva bili z maliko prvič, je dobila blago narkozico in prej pomirjevalo, kot opisuješ ti. Ko sva bili drugič pa samo pomirjevalo. Tisto, pri katerem ostanejo učki odprti in je otrok videti povsem odsoten, ko da spi - z odprtimi učki. To je bilo cca 2 leti nazaj. V ljubljani na gastroenteološkem oddelku, pri dr.Orlu.
Sicer pa, naj avtorica teme poliče na gastroenterologijo in vpraša : TUKAJ

< Sporočilo je popravil Čupka -- 11.12.2008 11:56:55 >

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
11.12.2008 11:59:08   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

to da bo moarl bit tešč še ni tako hudo, ampak že sama misel da bo brez narkoze in da še nobenega od staršev ne bo zraven me je pa grozauser posted image


Lahko si zraven, če želiš. In naj ti povem, da je veliko bolj grozno za nas sarše, kot za otroke. Moja deklica se drugič sploh ni bala gastroskopije, čeprav je že dala preiskavo enkrat čez. In tudi sedaj se je ne boji. Tako da sam poseg za otroka res ni neprijeten. Neprijetna je lakota pred posegom in vrtoglavica po posegu. Vendar si lahko ves čas ob otroku.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
12.12.2008 16:05:41   
Pi-kica 1
Možno pa je, da starejši dobijo samo pomirjevalo.


Očitno je bila tvoja deklica že toliko stara, da je zadoščalo pomirjevalo. No, moj sinko je do sedaj še vedno dobil tudi narkozo. Že desetkratuser posted image
Januarja pa greva že enajstičuser posted image
Sicer pa, mala maja ne skrbi, zdravniki na gastro oddelku so res dobri strokovnjaki in gotovo bodo preiskavo opravili tako, kot bo za otroka najbolje. Kar zaupaj njihovi presoji, kakšna sredstva mu bodo dali. Vsekakor pa jih opozori na astmo. Predvsem pa pozitivno razmišljaj, tako bo tudi tvojemu fantku lažje. Koliko pa je star?

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: gastroskopija pri 3 letniku
12.12.2008 17:24:59   
Petr_a
Mi smo tudi bili pri Dr.orlu je super zdravnik :))
kar se tiče astme,te itak spodaj preden greš na oddelek vprašajo kako in kaj v družini in potem še zgoraj na oddelku.Še nobenemu niso kar tako delali poseg

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?