|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:05:21   
Felicita
Za en nasvet bi prosila izkušene kuharice. namreč, z mojim bova spet pekla, pa bova delala torto. imava silikonast okrogel pekač za torte, ampak karkoli nardiva, pecivo oz. biskvit za torto dobi obliko kupole (torej na sredi je še enkrat večja kot ob robovih). in to take velike kupole, da se je ne da okrog obrnit, ker drugače 'zgubi ravnotežje'. zanima me, kako se temu izognit, torej da pecivo naredi 'kupolo'?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:13:02   
Andra
kupiš drug pekač in tažave so rešene....user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:14:46   
higuys
joj...za hec...dajta jo v navaden pekač.

Če se  testo v sredi dviga data mogoče preveč pecilnega v testo, če se udre je preveč sladkorja... Kako narediš biskvit?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:15:59   
Mišni
Mogoče data preveč pecilnega praška. Meni se tudi včasih tako naredi. V skrajnem primeru lahko tisto odrežeš proč.

Potem pa iz tistega proč odrezanega testa lahko narediš še eno sladico.user posted image  Npr. ga naražeš na kočke, daš v skledo, dodaš gozdne sadeže (odmrznjene) in stepeno sladko smetano ter vse skupaj zmešaš. To je super dobra sladica.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:17:50   
zvesta
Problem je v temperaturi pečice. In v tem, s čem namažeš pekač.

Poskusi zvišat/znižat temperaturo in opazuj dvigovanje. Trenutno se ne spomnim kaj je za kaj. Ker pri eni temperaturi raste pecivo samo na sredini, pri drugi pa samo ob robovih.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:19:51   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Problem je v temperaturi pečice. In v tem, s čem namažeš pekač.

Poskusi zvišat/znižat temperaturo in opazuj dvigovanje. Trenutno se ne spomnim kaj je za kaj. Ker pri eni temperaturi raste pecivo samo na sredini, pri drugi pa samo ob robovih.


Svašta. To pa prvič slišim.

Če zdaj pomislim ... zadnjič sem dala na 160 in ni bilo kupule. Potem sem še enkrat pekla, sem dala na 180, je pa bila kupolo.

Mogoče bo pa tole držalo. Zanimivo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:20:49   
zvesta
Ravno iščem v katerem receptu sem dobila ta nasvet.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:21:07   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Problem je v temperaturi pečice. In v tem, s čem namažeš pekač.

Poskusi zvišat/znižat temperaturo in opazuj dvigovanje. Trenutno se ne spomnim kaj je za kaj. Ker pri eni temperaturi raste pecivo samo na sredini, pri drugi pa samo ob robovih.



ne vem ...mislim , da temperatura ne vpliva na dvig user posted image

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:24:14   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Problem je v temperaturi pečice. In v tem, s čem namažeš pekač.

Poskusi zvišat/znižat temperaturo in opazuj dvigovanje. Trenutno se ne spomnim kaj je za kaj. Ker pri eni temperaturi raste pecivo samo na sredini, pri drugi pa samo ob robovih.



ne vem ...mislim , da temperatura ne vpliva na dvig user posted image


Higujs, po mojih izkušnjah zadnjih dveh pečenj pa. Prej pa tudi o tem nisem imela pojma, največkrat mi je ratala kupola. Zadnjič sem pa prvič pekla na 160, prej vedno na 180, se mi pa ni. Tako da čisto možno, da je nekaj na tem. Ful dobro vedeti tole. Jaz sem čisto navdušena. Kot mis Piggy.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:28:37   
zvesta
Evo, našla nekaj, ampak ni od tam, kjer sem jaz to prebrala:

Tudi meni se je to dogajalo. V ogreti pečici se mi je prehitro naredila skorjica na testu in se zato ni moglo dobro dvigniti (narasti) ali pa je naraslo samo na sredini in včasih celo počilo.

Sedaj dajem biskvit v hladno pečico (ventilatorsko) in postopno dvigujem temperaturo na 10 min : 50°C ,100°C , 150°C (lahko tudi drugače) in do konca na 160°C ali 170°C. Važno pa je tudi, da ne namažeš obodov modela v katerem pečeš! Tak namaz namreč zadržuje dvigovanje testa v modelu!

Poizkusi, mora Ti uspeti!


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:30:23   
zvesta
Drugače pa debata na to temo:

KLIK

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:33:00   
higuys
Ne vem, meni je kupola ratala enkrat - ko sem delala orehov biskvit in sem si razlagala , da je to ravno zaradi orehov. Vedno pečem na  160 - mogoče res zato rata v redu.. Navdušena sem tudi jaz ...kot Kermit.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:34:03   
zvesta
Pridne ste, Mupetki, pridni....
user posted image user posted image


(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 10:35:19   
ajataja
veliko pečem torte ,tudi za druge pa mi biskvit vedno uspe.pečem v ogreti pečeci na 180 pa ni nič narobe.Modelčke imam teflonske in največ je odvisno od zmesi ki jo narediš.Kako pa narediš?

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 13:42:21   
Čupka
Tudi jaz veliko pečem torte. Model teflonski. Cel model namažem z maslom in nato oblečem v peki papir (tudi obod!). Pečem pri temperaturi 175 stopinj. Pecilnega prška na 4 jajca pol žličke (premer modela 24 cm), na 8 jajc celo žličko (premer modela 28cm).
Nikoli še nisem imela kupole na biskvitu.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 13:51:33   
Felicita
punce, hvala za odgovore. delala bom nutela torto (iz kul slo) in do zdej se mi je vedno to naredilo, torej v siliknonskem ali navadnem pekaču, namazanem ali ne... bom poskusila z manj pecilnega in z nižjo temperaturo user posted image

sicer mi to načelno ni problem, me še vsi sprašujejo, kako mi uspe tako lepo kupolasto torto narest... sam ker vem da se jo da tudi lepo 'valjasto' (torej oglato) narest, bi rada da mi enkrat rata kot je treba.
poročam, kako rata user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 17:20:31   
Felicita
evo, torta se hladi na balkonu, ampak je šla spet gor user posted image upoštevala sem večino nasvetov, tut tiste s kulslo, pa ni blo nič bolš... mislm da je res kriv pekač user posted image no, torta je drugač dobra, vsaj to user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 18:24:04   
Mišni
Jaz sem zadnjič, ko mi 1. ni ratalo kupolasto, poleg nižje temperature dala tudi več sladkorja. Mogoče je pa to potem to.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: torta/pecivo naredi 'kupolo'
31.12.2008 22:51:22   
tinatona
Jaz sem ponavadi vedno vlila testo dirket na sredino pekača in se mi je vedno kupola naredila. Zdaj na zadnje sem ga pa lepo ob straneh in se mi ni naredila.

LP

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Nakup živil
JAPE

V katerih trgovina največ kupujete?

Spar (36%)

Mercator (20%)

Lidl (12%)

Hofer (18%)

Tuš (9%)

drugo (5%)


Število vseh glasov: 335

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!