|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   timpanalne cevke
1.12.2008 12:34:34   
mulan
Imam 13 mesečnega sina, ki ima zadnja 2 meseca ves čas vneta ušesa. Včasih je tako hudo, da se dere cele noči, drugič boljše, ampak nikoli niso ušesa lepa (1-2 krat na teden jih pogleda ali naša zdravnica ali pa ORL zdravnik). Vmes smo pristali še v bolnici za 3 dni user posted image
Včeraj pa nam je ORL predlagal vstavitv timpanalnih cevk. Ampak mi ne more zagotovit, da bojo pomagale... Kakšne izkušnje imate s tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: timpanalne cevke
1.12.2008 15:33:01   
t5t6
Moj otrok jih ima. Prvič so mu jih ustavili pri 4h letih, ker je imel dve leti neprestana vnetja, približno na tri tedne), takrat so mu tudi žrelnico odstranili. Izkušnje imam zelo dobre. Prvo sem bila malo skeptična, ker rajši zdravim stvari bolj naravno, ko pa mi je zdravnik vse narisal in razložil (imamo enkratnega zdravnikauser posted image ) smo se hvala bogu odločili za ta poseg, od takrat (1,5 leta) ni imel niti enega vnetja več. So pa mu po enem letu cevke zamenjali, ker mu je ena izpadla, druga pa je bila zamašena. Za zdaj pomagajo, njihov namen je da prezračujejo bobnič in da se dolgoročno membrana vrne na svoje mesto, da se bo to res zgodilo pa tudi nam ni zdravnik 100% zagarantiral je pa velika možnost, brez cevk pa je velika verjetnost da bo vse slabše. Pri našem otroku smo začeli opažat, da je slabže slišal in bil je nekako naroden, neprestano je padal in se zabijal v vogale, povedali so mi, da je tudi to povezano z ušeski. Sedaj sliši super in tudi ta "nerodnos" je izvodenela.

No edini problemček je, da otroku, ki ima te cevke, voda ne sme it v ušesa. Našemu damo silikonske čepke in čes silikonsko kapico in smo kljub temu celo poletje v morju, pa tudi na plavalni tečaj hodi. Tako, da mi imamo same pozitivne izkušnje.

Srečno 

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: timpanalne cevke
1.12.2008 16:19:28   
mojcaziga
Meni so jih vstavili 23 let nazaj. Prva mi je izpadla takoj po operaciji še pred prevezom, ta druga se je zamašila in so mi jo odstranili. Tudi drugič niso ostale notri daljši čas, je pa res, da sem tisti čas imela manj vnetij. Kasneje sem sicer dobila slušna aparata in od svojega 11 leta slišim skoraj normalno, vnetja pa imam vsakih nekaj let, ampak taka bolj konkretna.
Jah, na vodo je res treba zelooooooooooo pazit, da ne zaide v uho, sama sem prav tako uporabljala ušesne zamaške, drugače pa nekih posebnosti ni. Sploh pa danes, ko so te operacije že rutinske, v "mojih" časih pa jih je opravljal samo en zdravnik, pa še ta je hodil k nam iz Švice in pol smo stali v vrsti in je dva dni samo operiral.user posted image user posted image
Ja, pa žrelnico so tudi meni odstranili.

lp, mojca

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: timpanalne cevke
1.1.2009 19:30:08   
mama_milchy
No, našemu Žigcu pa so jih ravno pred dvema dnevoma vstavili; zadnje leto je imel kr velikokrat vneta ušesa in smo marca šli na ORL na kontrolo, kjer je zdravnica ugotovila da ima povečano žrelnico in se odločila za operacijo odstranitev le te; septembra mu je odstranla žrelnico in iz bobničev ˝pobrala˝ to tekočino-umazanijo in dejala, da če se sluh ne popravi mu bo kasneje vstavla cevke; 2tedna po operaciji je že imel vnetje levega ušesa in smo do sedaj na 2tedna hodili na ORL kontrolo in pred dvema tednoma se je odločla, da mu vstavi cevčice; tako da smo šli v ponedeljek v bolnico, v torek mu je te cevke vstavla, včeraj pa smo šli domov;

Res pa je da je potrebno paziti, da otročku voda ne pride v ušeska in tudi prve dni po operaciji naj pazimo na prepih; bomo vidli sproti kako bo.....upamo, da boljše kot do sedaj

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?