|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:27:59   
ajrin
Ali mogoče veste, če obstaja možnost, da jaz vzamem nego za otroka v času, ko je mož na svoji bolniški. Mož ima namreč pljučnico in samo leži, sedaj pa je zbolel še najmlajši.
P.s.: oba sva zaposlena
Hvala za vaše izkušnje!
Lp

_____________________________

Irena z ropotijo (Luka 9, Domen 7, Miha 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:29:16   
Udb
Jaz moram pri pediatru podpisat, ko  dobim bolniško, da ni partner doma (brezposeln) ali na bolniški. Čeprav mi tut ni neke logike, če je ful bolan, da bo pol še tamalga pazu...

(odgovor članu ajrin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:30:24   
hubi
Ja zakaj pa ne. Pokliči pediatra in se zmeni za bolniško (ali pa svojega osebnega, če je toliko fleksibilen). Moževa situacija je neodvisna od otrokove.

Sem zdaj videla ostale odgovore. Meni je to popolnoma nelogično.

< Sporočilo je popravil hubi -- 11.2.2009 8:31:32 >

(odgovor članu ajrin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:30:33   
Shorty_
ne to ni možno, lahko pa ti prosiš svojo zdravnico za bolniško zase. Če je en od staršev na bolniški, drug ne more dobit bolniške za nego. žal

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:32:49   
higuys
Kako, da ni možno. Jaz sem koristila.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:32:51   
Kerensa*
Lahko pa vzameš bolniško za nego moža, če sam ni sposoben ali "ni sposoben" skrbeti zase. user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:38:11   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Kako, da ni možno. Jaz sem koristila.


uradno ti nebi smela dat bolniške za nego če je bil mož na bolniški razen če si ji to zamolčalauser posted image No tko je men rekla P

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:39:52   
bskrle
Se da, čeprav komplicirajo.
Sama imam mirovanje, kar v resnici tudi počnem, hkrati pa 2 bolna otroka, seveda je mož dobil nego.
Kako naj vendar vozim otroka na preglede ali inhalacije, če moram biti doma in počivati?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:45:55   
Freycha
ko sem bila jaz na porodniški, pa sem fejst zbolela, je šel vedno moj do najine zdravnice, razložil situacijo in mu je vedno dala bolniško..... odvisno je od zdravnikov in njihove človečnosti user posted image user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:53:17   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Kako, da ni možno. Jaz sem koristila.


uradno ti nebi smela dat bolniške za nego če je bil mož na bolniški razen če si ji to zamolčalauser posted image No tko je men rekla P



Nič ji nisem zamolčala, vedela je , da je mož na bolniški , ker smo bili prav zaradi njegove poškodbe z malim pri pedijatrinji. Ne vem kako je to zakonodajalec mislil (če je to sploh res) , recimo en starš dolgotrajno v bolnici in otrok ti zboli recimo za vodene koze. Kaj v takem primeru, pelješ malega v bolnico mami/očetu?

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:57:52   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ko sem bila jaz na porodniški, pa sem fejst zbolela, je šel vedno moj do najine zdravnice, razložil situacijo in mu je vedno dala bolniško..... odvisno je od zdravnikov in njihove človečnosti user posted image user posted image


ja njemu je dala bolniško zanj in ne za otroka

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 8:59:35   
Shorty_
radi njegove poškodbe z malim pri pedijatrinji. Ne vem kako je to zakonodajalec mislil (če je to sploh res) , recimo en starš dolgotrajno v bolnici in otrok ti zboli recimo za vodene koze. Kaj v takem primeru, pelješ malega v bolnico mami/očetu?
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Kako, da ni možno. Jaz sem koristila.


uradno ti nebi smela dat bolniške za nego če je bil mož na bolniški razen če si ji to zamolčalauser posted image No tko je men rekla P



Nič ji nisem zamolčala, vedela je , da je mož na bolniški , ker smo bili prav zaradi njegove poškodbe z malim pri pedijatrinji. Ne vem kako je to zakonodajalec mislil (če je to sploh res) , recimo en starš dolgotrajno v bolnici in otrok ti zboli recimo za vodene koze. Kaj v takem primeru, pelješ malega v bolnico mami/očetu?


za bolnico pa to mislim da ne velja sej men je tud čudno ampak tko mi je pediatrinja povedala

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 9:05:38   
mojčika
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Kako, da ni možno. Jaz sem koristila.


Tudi mi, kdo pa ve, da je ta drugi doma.

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 9:10:04   
uwaga
Pri nas je bila dve leti nazaj podobna situacija. Sin je imel angino, jaz pa pljučnico.
Partner ni dobil bolniške za nego otroka, ker sem bila itak jaz doma. Če pride do preverjanja s strani komisije jih prav malo briga razlog zakaj je eden od staršev doma. Eden je doma in drugi lahko dobi bolniško le zase ne za otroka.
Ni prav, žal pa tako je.
Nekateri zdravniki se odločijo drugače in tvegajo težave v primeru inšpekcije.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 9:28:48   
higuys
MENi ne gre nekaj skup. A ve katera  ali je določba direkt v zakonu ali v kakšnem pravilniku / okrožnici?

Ker , če imaš bolnega partnerja ti pripada nega zanj in si že v breme zzzs, zakaj potem ne bi koristil za bolnega otroka.

Kaj pa tisti s psihičnimi problemi, ko še zase ne morejo skrbeti ? Se pravi, da zzzs komisijsko odloči , da žena/ mož ni zmožna za delo/ skrbeti zase (ker ima partner nego zanj - o) AMPAK je pa zmožen skrbeti za mladoletnega otroka?

Ne vem, se bom poglobila in vam javim.


(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 9:33:17   
Kerensa*
Dejstvo je, da bolniškega dopusta za otroka ne moreta vzeti oba starša naenkrat, ampak samo eden. Prav tako zaposlen starš ne more dobiti bolniškega dopusta za otroka, če je drugi starš brezposeln. Lahko pa en starš vzame bolniški dopust za otroka, ko pa se npr. od otroka naleze bolezni in obleži, pa zanj vzame bolniški dopust drugi partner, ki pa ima potem, seveda, na skrbi oba - otroka in partnerja.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 10:19:53   
Amoss
Jaz sem bila na porodniškem dopustu, mala je bila stara 4 mesece ko sem morala na abrazijo in se je zdravniku strgal maternični vrat tako so me pacali 2 dni, pa še mala je bila prehlajena, pa je šel partner do otroške pediatrinje povedal kako je in je komot dobil bolniško, mislim da cel teden da je lahko še mene pazil,...

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 15:30:30   
melanija
Pri nas se je zgodilo tako.

Jaz v bolnišnici rodila otroka, ta starejša hčerka v bolnišnici zaradi bolezni. Pridem iz bolnišnice, ne morem domov zaradi kužnosti in grem k mami, druga hčerka zboli -  mož dobi nego za drugo hčerko, ki je doma z njim. Ta starejša hčerka je bila pa še v bolnišnici.

Ne vem kdo bi porihtal tamalo po tej logiki, če možu ne bi dali nege, ker jaz nisem smela 14 dni domov zaradi kužnosti, da dojenček ne bi kaj staknil in posledično tudi jaz takoj po porodu.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 16:03:59   
Anonimen
jaz sem na bolniški, in če rabiva vzame moj mož bolniško za otroka, nič ne komplicirajo, sam povedat morva zakaj!

(odgovor članu melanija)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mož na bolniški, jaz na negi?
11.2.2009 16:43:14   
t5t6
Naš pediater nikoli ne vpraša če je partner slučajno na bolniški. Še nikoli nisem imela tega primera ampak vem, da če bi bil partner bolan in na bolniški bi jaz čisto enostavno vzela nego za otroka, pa kaj bo bolan partner skrbel za bolanega otroka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Starost ob rojstvu prvega otroka
sashy

Koliko ste bile stare, ko ste prvič rodile?

pod 20 (9%)

od 20 do 23 (20%)

od 24 do 27 (33%)

od 28 do 31 (27%)

od 32 do 35 (8%)

več kot 35 (3%)


Število vseh glasov: 508

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!