|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
20.4.2005 12:46:47   
marty5
Zdravo.

Mene pa zanima, kakšen je postopek, če ti delodajalec želi prekiniti pogodbo za nedločoen čas. Kar sem v zakonu prebrala je to, da te mora najprej pisno opomniti, ti ponuditi drugo delovno mesto (če se gre za poslovne razloge)...kako je v praksi?
Zavedam se, da če se te želijo rešiti, se te pač lahko. Zanima me le, koliko se morajo "potruditi".

Hvala vnaprej za pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
20.4.2005 13:06:28   
Čiračara
Zakaj pa ti želi prekinit pogodbo? Če ima dober oz.opravičljiv razlog (slabo delo, nesposobnost za tisto delo,...), potem mislim, da ti po novem zakonu lahko prekine pogodbo:zmeden2:
Mislim, da je to res, več o tem ti bodo pa še druge svetovale...

LP:sloncek:

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
20.4.2005 13:55:06   
marty5
V bistvu je to le hipotetično vprašanje. Glede dela nimajo kaj očitat - so seveda tu pa tam manjše napake, ampak nič tragičnega. Bolj me zanima, kako se te lahko znebijo zaradi raznih podlih igric v podjetju.

Kar tako sprašujem (hvalabogu nič konkretnega).

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
20.4.2005 14:41:35   
Lunca1
Če se ne motim te lahko ven vržejo tudi brez razloga, samo v tem primeru dobiš odpravnino.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
20.4.2005 14:51:48   
marty5
Odpravnina je bore malo po zakonu. Za delovno dobo do 5 let je 1/5 plače krat leta pri delodajalcu....

Mislim, oz. kolikor zakon razumem, da te pa brez razloga res ne morejo odsloviti....

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
20.4.2005 15:34:30   
Anonimen
Ma ne mislim da kar tako te ne morejo.

Lahko ukinejo tvoje delovno mesto. Če so iznajdljivi potem ustvarijo novo delovno mesto z drugim nazivom tebe vržejo ven in ti rečejo da za tisto novo delovno mesto nisi primeren (npr. zahtevajo drugačno izobrazbo ali kaj takega) čeprav gre v bistvu za enake delovne naloge.

Lahko te pa vržejo na podlagi napak, zamujanj, neopravljanja delovnih nalog. S tem, da nobena očitana stvar ne sme biti starejša od 3 mesecev, pa če kaj delaš narobe te morajo o tem prej pisno obvestit. Ne morejo ti pa kar odpovedi prnest.

(odgovor članu marty5)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
20.4.2005 19:49:30   
emaa
lahko ti dajo odpoved pogodbe s ponudbo nove pogodbe, ti maš 30 dni časa, da se izjasniš, ponavadi pa je catch v tem, da imaš po novi pogodbi ful manjšo plačo, tečje pogoje, al pa že kaj, da je nočeš sprejeti. Je pa to najlažji način, da nekomu znižaš plačo

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
21.4.2005 13:33:56   
Anonimen
Marty, res da zakon omogoča marsikaj, toda povem ti, iz lastnih izkušenj, da je zelo malo pravilno izpeljanih odpovedi delovnega razmerja. Če te bodo začeli kakorkoli zafrkavati, ti predlagam, da si dobro ampak res dobro prebereš zakon in jih spremljaš, kako izpeljujejo svoj načrt. Še vedno obstaja inšpektor za delo (ki zgolj opozori) in sidnikat, če si včlanjena, za pomoč. Sicer pa odvetnik.

Meni so lani odpovedali pogodbo o zaposlitvi za NDČ z mnogimi napakami. Tožila sem in dobila. Tako da kar pogumno.

(odgovor članu marty5)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
21.4.2005 13:42:03   
marty5
Hvala...

upam sicer, da do tega ne bo prišlo, čeprav že voham to v zraku...

Mislim tudi, da so začutili, da delam na tem, da zanosim in se bojim, da se nekaj pripravlja.

Bovo videli - drugega tako ne morem.

Hvala vsem.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   prekinitev pogodbe za nedoločen čas
22.4.2005 12:11:15   
ninocka
Najprej ti mora izročiti namero o odpovedi (v roke ali priporočeno po pošti - boljš, da zahtevaš priporočeno po pošti, ker si s tem podlajšaš rok, pa iskat greš predzadnji dan), po tem ko si dobila namero ti pošljejo pa še odpoved (iz kakršnihkoli razlogov že). Spet imaš 2 možnosti ali v roke ali priporočeno (2 varianta boljša) in naslednji dan od vročitve odpovedi, ti začne teči odpovedni rok, ki ga imaš zapisanega v pogodbi. Od vročitve odpovedi imaš 30 dni za tožbo, preden se ti izteče odpovedni rok lahko nastopiš tudi z bolniško (maximalno 6 mesecev, v tem člasu odpovedni rok "stoji", naslednji dan , ko prideš iz bolniške, dobiš knjižico). Potem se greš pa prijavit na zavod, tam dobivaš nadomestilo, potem še denarno pomoč. Pripada ti tudi odpravnina, določena z zakonom.
V odpovedi ti morajo napisati zakaj so ti prekinili delovno razmerje, zakaj te niso premestili, zakaj si bila izbrana izmed vseh ravno ti...

Probi zbrati čim več dokumentacija za odvetnika, verjemi, vsaka malenkost, tud če se ti zdi še tok nepomembna, ti lahko pride prav...


Upam, da sem kaj pomagala,

LP, :rozica:

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?