|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:19:27   
Kerensa*
Zaradi česa (mislite, da) ne dobite službe?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:28:21   
Pingvinčica
Kaj pa smatraš z izobrazbo? Od katere stopnje naprej šteješ? Ne vem nimam pojma pri men so največji problem izkušnje verjetno. Pa to da nimam pravih vezuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:28:41   
mojcaziga
Zaradi nedonosne izobrazbe. Šolstvo, ja user posted image user posted image user posted image user posted image


lp, mojca

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:30:52   
Kerensa*
Nedonosne izobrazbe? Misliš s tem poklic, v katerem imaš premajhno plačo?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:35:47   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nedonosne izobrazbe? Misliš s tem poklic, v katerem imaš premajhno plačo?


OK, si vzela kot sem napisalauser posted image Verjetno se nisem prav dobro izrazila in se mi opraviči, ker prebolevam gripo in se mi ne da niti razmišljat - kar je čudno, glede na to, da že večino dopoldneva visim na RR user posted image
Mislila sem bolj na to, da ni kaj dosti zaposlitev všolstvu, sploh pa ne brez ustreznega poznanstva. V moji okolici pa itka furajo samo z volonterskimi pripravniki.
Nedosna? Tudi ja, ker plače na začetku niso bogve kaj, sploh če si še julija in avgusta na zavodu.

lp, mojca

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:38:09   
Kerensa*
Tvoj odgovor je torej, da se v šolstvu zato ne dobi službe, ker ni dovolj delovnih mest za toliko ljudi, kolikor ima takšno izobrazbo?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:54:05   
Zamima
Jaz imam 6. stopnjo. (višja), pa ne dobim šihta v prvi vrsti zato, ker nimam vez (sem že dala skozi par razgovorov, kjer sem se zelo dobro izkazala, pa tud na preizkušnji bla, pa nič.... samo zato, ker je nekdo o drugi kandidatki/kandidatu nekaj lepega povedal in hop! se je našla veza in to je blo to user posted image ), žalostno vendar resnično.

V drugi vrsti pa zarad izkušenj, ker iščem prvo redno zaposlitev.

Zdaj krivim pa še recesijo user posted image , zarad tega vraga pa tud vprašanje, kak bo.


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:55:14   
mojcaziga
Moje mnenje je, da imajo fakultete v teh programih dfinitivno preveč odprtih mest, ker kje se bo ta mlad kader zaposlil, nimam pojma. Vsako leto sproducirajo par sto diplomantov, delovnih mest pa je?????? Veliko delovnih mest pa zasedajo tudi ljudje, ki sploh nimajo primerne izobrazbe, imajo pa VIP.

Sama se sicer v to ne poglabljam, ker dela na tem področju ne iščem, poznam pa veliko svoji sošolk, ki so neuspešne in delajo vse drugje kot pa za to, za kar so se uspešno šolale.

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:55:33   
Anonimen
Zaro ker sem direkt iz šole, brez izkušenj (čeprav sem oparvlajla vse živo prek ŠS), ki pa jih nisem mogla dobit saj sem študirala. Imam kup izkušenj prek ŠS ampak to vsi spregledajo user posted image , vsaj pri meni. 

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 11:57:38   
Anonimen
Veliko delovnih mest pa zasedajo tudi ljudje, ki sploh nimajo primerne izobrazbe, imajo pa VIP.

Ja, VIP ja. Tud to sem probala pa ne gre, moraš res imet VIP na visokem položaju, da ti kej zrihta.

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 12:00:14   
Kerensa*
Torej:

- premalo zvez (mnenje, da se službo dobi preko zvez)
- recesija (trenutno pride prav user posted image )
- preveč kadrov in premalo delovnih mest
- premalo ali nič izkušenj (takoj po končanem šolanju)

Še kaj?

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 12:02:36   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: nogica

Zaro ker sem direkt iz šole, brez izkušenj (čeprav sem oparvlajla vse živo prek ŠS), ki pa jih nisem mogla dobit saj sem študirala. Imam kup izkušenj prek ŠS ampak to vsi spregledajo user posted image , vsaj pri meni. 


tudi pri meni.user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 12:15:00   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Torej:

- premalo zvez (mnenje, da se službo dobi preko zvez)
- recesija (trenutno pride prav user posted image )
- preveč kadrov in premalo delovnih mest
- premalo ali nič izkušenj (takoj po končanem šolanju)

Še kaj?


Kerensa, a delas anketo? user posted image

Tudi pri meni je enako kot so ze zapisale punce prej, tud imam izobrazbo, ki jo vsi obcudujejo, a dela za ta profil je zelo malo. Zdej je pa problem se to, da sem ze prevec izobrazena iscem pa prvo zaposlitev. Niti pod razno ne napisem vsega na CV.

A nisi govorila,kolk bo dons lep dan Kerensa?? Ne mi ga zdej pokvarit s temi vprasanji prav?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 12:17:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Kerensa, a delas anketo? user posted image

Ne, ampak prejle sem se o tem pogovarjala s kolegico, ki je na istem, kot jaz - ima samo OŠ in še nikoli ni imela problemov s službo (da je ne bi dobila). In tako sva se začeli spraševati, če ni dandanes lažje dobiti službe, če nimaš izobrazbe, kakor pa, če jo imaš.
A nisi govorila,kolk bo dons lep dan Kerensa?? Ne mi ga zdej pokvarit s temi vprasanji prav?

Moj dan je še lep. Ne brat tem, ki so moreče zate. user posted image

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 13:23:53   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

ima samo OŠ in še nikoli ni imela problemov s službo (da je ne bi dobila). In tako sva se začeli spraševati, če ni dandanes lažje dobiti službe, če nimaš izobrazbe, kakor pa, če jo imaš.




odvisno kak kader si- ekonomistov, pravnikov je preveč; dipl. strojnikov, zdravnikov pa premalo, tako da v teh poklicih ni problem.
da bi pa brez izobrazbe bil na boljšem pa ne verjamem- vidve sta pač lahko srečni, da za vas dela ni manjkalo, sigurno pa bit brez izobrazbe ni dobra naložba.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 13:59:42   
Kerensa*
Ne, saj ni bilo govora o tem, kdo in po kater strani naj bi bil na boljšem in kdo na slabšem, ampak nekako nisva mogli razumeti, kako je možno, da nekdo brez izobrazbe (torej nikakršen kader) lahko dobi službo, nekdo z izobrazbo (torej strokovno usposobljen kader) pa ne.
Ja, vem, da je veliko ekonomistov in pravnikov, ampak tudi oglasov za zaposlitev tega kadra je veliko. In nekdo, ki ima visoko izobrazbo, je z njo usposobljen tudi za delo človeka s "samo" gimnazijsko maturo, torej so mu na voljo (relativno) tudi vsa ta delovna mesta. Jaz, z OŠ, nisem načeloma usposobljena za nič. A kljub temu prihaja do nasprotij - meni je lažje, tebi težje, čeprav nimam jaz nobenih izhodišč, ti pa načeloma vsa.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:08:56   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
meni je lažje, tebi težje, čeprav nimam jaz nobenih izhodišč, ti pa načeloma vsa.

----------------------
Po moje je zelo pomembna zadeva tudi - selekcija user posted image . Verjemem, da ni dosti žensk, ki bi po končanem faksu z veseljem prevzele tvoje delovno mesto. Pa ne mislim ob tem kaj slabšalnega. Samo to, da ti veš, da na lastno izobrazbo ne moreš računat (mislim samo glede papirjev oz. spričeval), in zaradi tega, po moje, nisi najbolj zbirčna glede službe. Tudi sama sem včasih čistila pisarne in kelnarila preko štud. servisa, ampak sedaj, ko imam 7. stopnjo, pa mi je povsem normalno, spregledat takšne oglase, saj sem ravno zaradi tega šla na faks (izredno, ob otroku in službi), da bi se izognila takšni možnosti.
Ne mislim s tem razvnet kakšne težke debate v smislu, da mi je izpod časti..., hočem le povedat, da če bi bilo treba, bi dela marsikaj, ampak na kratek rok, medtem pa intenzivno iskala drugo delo.

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 11.3.2009 14:09:42 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:09:40   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne, saj ni bilo govora o tem, kdo in po kater strani naj bi bil na boljšem in kdo na slabšem, ampak nekako nisva mogli razumeti, kako je možno, da nekdo brez izobrazbe (torej nikakršen kader) lahko dobi službo, nekdo z izobrazbo (torej strokovno usposobljen kader) pa ne.
Ja, vem, da je veliko ekonomistov in pravnikov, ampak tudi oglasov za zaposlitev tega kadra je veliko. In nekdo, ki ima visoko izobrazbo, je z njo usposobljen tudi za delo človeka s "samo" gimnazijsko maturo, torej so mu na voljo (relativno) tudi vsa ta delovna mesta. Jaz, z OŠ, nisem načeloma usposobljena za nič. A kljub temu prihaja do nasprotij - meni je lažje, tebi težje, čeprav nimam jaz nobenih izhodišč, ti pa načeloma vsa.



eno je oglas, ki mora biti, drugo je pa realnost, "kaj je za  tem oglasom", po navadi so ta delovna mesta že zasedena.

Jaz ima 6 stopnjo, nič delovnih izkušenj (na tem področju), malega otroka, enega na poti in sem brez službe. Sem pa cel študij delala, ampak to so bile trgovine, kakšnih resnih izkušenj pa nimam, ker so se vsi otepali študentov in "takih brez izkušenj" ... na tržnici jih pa glih kupit ne morem, ne?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:11:10   
Kerensa*
Razumem poanto user posted image , ampak a se v tem primeru potem tudi ti strinjaš s tem, da službe torej so, ampak jih ljudje z določeno stopnjo izobrazbe nočejo sprejeti, ker se jim zdi za malo, da bi npr. s 7. stopnjo pometali stopnišča?

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:13:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: barika
eno je oglas, ki mora biti, drugo je pa realnost, "kaj je za  tem oglasom", po navadi so ta delovna mesta že zasedena.

Poznam to "logiko", ja, pa vendar - oglas za ekonomista/pravnika, ki je tam, ker pač po zakonu mora biti (oglas). Delovno mesto je drugače že vnaprej zasedeno. Ampak s kom? S kom drugim, kot z ekonomistom/pravnikom težko. Zaseden zaradi VIP zvez morda res, še vedno pa moraš biti ekonomist/pravnik. Torej delovna mesta še vedno so. Samo VIP zvez ni, kajne?

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:15:35   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Razumem poanto user posted image , ampak a se v tem primeru potem tudi ti strinjaš s tem, da službe torej so, ampak jih ljudje z določeno stopnjo izobrazbe nočejo sprejeti, ker se jim zdi za malo, da bi npr. s 7. stopnjo pometali stopnišča?


Po mojem se jim ne zdi za malo, enostavno njihove ambicije so večje in če si lahko privoščijo biti brezposelni in iskat službo s katero bodo zadovoljni, potem hvala bogu. Rožica pa je lepo napisala, da bi in je pometala, vendar si pač išče kaj "večjega" ker si tudi lahko.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:19:16   
Kerensa*
Nivess - najverjetneje nikomur z zdravo mero ambicioznosti ni v interesu, da bi celo svojo delovno dobo delal izključno za preživetje, pa izobrazba gor ali dol. Pod "delo izključno za preživetje" ponavadi posplošeno vtaknemo čistilke in zidarj z OŠ ali manj izobrazbo. Tudi, če si ne pridobijo boljše izobrazbe, si lahko pridobijo bolje plačano delovno mesto - in ja, celo napredujejo lahko.

Kdo lahko preživi in kako, je druga zgodba. Izraz "za malo" je pa tudi tukaj splošno pogovorni.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:19:23   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Razumem poanto user posted image , ampak a se v tem primeru potem tudi ti strinjaš s tem, da službe torej so, ampak jih ljudje z določeno stopnjo izobrazbe nočejo sprejeti, ker se jim zdi za malo, da bi npr. s 7. stopnjo pometali stopnišča?

---------------
Verjamem, da delo lahko dobiš dokaj hitro. Ne pa zraven še recimo, varnosti, da boš dobil tudi plačo, ali pa normalne del. pogoje (del. čas prilagojen družini), ali pa možnost, da te zaposlijo pravno formalno in ne preko nekih pogodb (podjemnih..). Verjamem, da dosti ljudi ne gre delat nekaj, kar je pod njegovo stopnjo izobrazbe. Ampak to si lahko privoščijo le nekateri. Verjamem, da takšni, ki imajo otroke in živijo v najemu, vzamejo marsikatero službo. Koneckoncev pa tudi razumem nekoga, ki znori ob misli, da bi delal turnus v fabriki za tekočim trakom, hkrati pa je končal faks v 4,5 letih, povpračje 9. A je zato gulil klopi? Bi šel tja raje po končani OŠ in bi do danes imel 10 let del dobe.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:20:41   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne, ampak prejle sem se o tem pogovarjala s kolegico, ki je na istem, kot jaz - ima samo OŠ in še nikoli ni imela problemov s službo (da je ne bi dobila). In tako sva se začeli spraševati, če ni dandanes lažje dobiti službe, če nimaš izobrazbe, kakor pa, če jo imaš.



Ti reči tvoji "kolegici" naj pošlje par prijav v kakšno odvetniško pisarno, banko, razne agencije..pa da vidimo če bo imela kaj težav user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Brezposelne z izobrazbo
11.3.2009 14:24:17   
Kerensa*
Verjamem, Roža, ampak poglej (tvoji zadnji stavki) - človek se torej izobražuje, da ne bi opravljal najnižje rangiranih delovnih mest. Razumljiva stvar, celo zame. To, ali si lahko privošči biti brezposeln, tukaj ni merodajno. Bistveno je njegovo razmišljanje - da je z oceno 9 predober za metlo. Da se ni šolal za to, da bo pometal. Ja, seveda se ni, ampak ne more pa tak človek reči, da je brezposeln zato, ker ne dobi službe. Brezposeln je zato, ker je ne vzame, saj se mu zdi, da je on predober zanjo.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?