|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 12:16:58   
Tasika
Sprašujem za prijateljico.

Prijavljena je na zavodu za zaposlovanje, sama aktivno išče službo, nadomestila ne prejema več. Zdaj ji težijo z nekimi seminarji, 3 mesece po 3 ure na dan. Jaz sem ji rekla naj vse pošlje v 3 **** in naj ostane doma (zaradi seminarja bi morala otroke ali voziti v vrtec sredi noči ali pa jih pustiti v vrtcu skoraj do 17h). Ali ji izbris iz evidence kakorkoli poslabša situacijo pri npr. vrtcu, otroških dodatkih,...  Pomoči od CSD ne prejema, ima njen baje previsoko plačo.


_____________________________

Lep pozdrav
tasika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 13:09:40   
elevitka
mislim da nima vpliva na nič druga, če ne prejema nič od CSD.

Pa se ne more dogovorit oz. razložit svoji svetovalki da v tem času nima varstva za otroke? (odvisno kakšna je svetovalka, ene so pretresljivo razumevajoče - sploh če borza sili neko izobraževanje ki je dalj  časa trajajoče, ne mislim na enodnevne delavnice : poti do dela in zaposlitve).

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 13:27:42   
Tasika
Trimesečna delavnica Uspešen nastop na trgu dela. Je svetovalki povedala da je že bila na enodnevni delavnici na to temo, da bi z veseljem šla na kaj 'koristnega' - računalnik, jeziki,.... pa ji je svetovalka rekla da je pač obvezno. Da kak dan lahko manjka, ampak v osnovi je pa potrebno hodit. Pa še neke pogodbe bodo dobili za podpisatuser posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 13:55:26   
Valentina
Da bi se samo zaradi tega izipsala iz ZZ user posted image  budalaština, če mene vprašaš.
Zakaj:
- kriza je sam prva 2tedna, ko so "predavanja" celo dopoldne (nadalje pa si lahko sam razporejaš kdaj prideš...narediš nekaj "aktivnosti" se podpišeš in greš)
-plačane imaš potne stroške
-dobiš dodatek za aktivnost (cca100€/mesec)
-nudijo ti pomoč (pomagajo sestavit dober CV, vlogo...)
-brezplačno printanje, kuverte, znamke
-pa še kaj bi se našlo


(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 13:57:31   
Tasika
Tri mesece po 3 ure na dan na temo uspešen nastop na trgu dela - daj nehaj no. To je lahko dvodnevna delavnica, pa nič več.
Plačani potni stroški - dobiš za 2 žetona, ampak to ni prihodek, to je samo povrnjen strošek.
Dodatek za aktivnost - tukaj mi prosim povej kaj več, mislim da tega ona ne pozna.
CV in podobno je sestavila že na vseh dosedanjih 'delavnicah'.
Printanje, znamke ipd. pa mislim da ji ne odtehtajo triurnega 'mučenja'.

Ne vem no. meni se zdi da bo nekdo fino pokasiral na račun brezposelnih.  

< Sporočilo je popravil Tasika -- 5.5.2009 14:03:24 >


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 14:00:55   
pipic
če ne dobiva denar iz socialne je čisto brezveze biti prijavljen na zavodu.
na voljo jim vedno moraš bit,povsod kam te pošljejo moraš it,3 ure na dan MORAŠ biti duma-ne daj bog da ti inšpektor pride itd

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 14:05:38   
Tasika
Pa saj ji ni težko. Itak je doma, pridno piše prošnje,... hodila je na neke računalniške delavnice (je rekla da se je veliko naučila), to je koristno. Zrak mešat tri tedne je pa user posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 14:11:37   
Valentina
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

Tri mesece po 3 ure na dan na temo uspešen nastop na trgu dela - daj nehaj no. To je lahko dvodnevna delavnica, pa nič več.
Plačani potni stroški - dobiš za 2 žetona, ampak to ni prihodek, to je samo povrnjen strošek.
Dodatek za aktivnost - tukaj mi prosim povej kaj več, mislim da tega ona ne pozna.
CV in podobno je sestavila že na vseh dosedanjih 'delavnicah'.
Printanje, znamke ipd. pa mislim da ji ne odtehtajo triurnega 'mučenja'.

Ne vem no. meni se zdi da bo nekdo fino pokasiral na račun brezposelnih.  


In kje sem napisala 3h/dan 3mesece user posted image
Hotla sem dat samo nekaj info, ki bi naj bli vzpodbuda.
Če pa ti ni, ti pač ni in iščeš raj šivanku v kupu senauser posted image
Dodatek kaj je? Dnar za to da se privlečeš na delavnico user posted image  , potne stroške maš pa tud pokrite.

Sori, sem malo tečna ja priznam, ker ene stvari mi pa res dekl dvignejo nouser posted image

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 16:58:34   
lukec
Po moje pa zna bit problem pri zavarovanju, če je npr, zavarovana po možu, ker zahtevajo na firmi ponavadi potrdilo, prav tako, če je zavarovana kot občanka.
Ker se tiče pa tistega dodatka za aktivnosti pa po moje pripada samo tistim, ki od zavoda kaj prejemajo, ostalim pa ne, vsaj tako je ponavadi ...
Tud jaz svetujem pogovor s svetovalko.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
5.5.2009 17:58:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 21:38:58   
Klemy82
Tud mojga so razveselili z novico, da bo mogu cel junij viset po 4 ure na tej famozni delavnci. ko da je nepismen pa ne zna sam prošnje poslat...user posted image tale Zavod je kr neki, res. In o kakem dodatku je tukaj govora? Prvič slišimo... tud tm v pogodbi nč ne piše...

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
5.5.2009 21:49:12   
Klemy82
Ok, stric gugl pravi:

27. člen (dodatek za aktivnost) (1) Dodatek za aktivnost pripada vsem brezposelnim osebam za vključitev in sodelovanje v aktivnostih APZ, ki trajajo 100 ur ali več in ne pomenijo zaposlitve.
(2) Prejemniki štipendije niso upravičeni do dodatka za aktivnost.
(3) Brezposelne osebe, vključene v aktivnosti APZ, ki trajajo 100 ur, so upravičene do dodatka v višini 20% minimalne mesečne plače, veljavne na dan vključitve. Za programe, daljše od 100 ur, se dodatek zviša sorazmerno večjemu obsegu aktivnosti. Višina posameznega mesečnega obroka se določi tako, da se višina dodatka deli s številom mesecev izvajanja aktivnosti.
(4) Brezposelne osebe, vključene v aktivnosti APZ, ki se izvajajo na delovnem mestu, so upravičene do dodatka za aktivnost v višini 60% minimalne mesečne plače, veljavne na dan vključitve, za vsak mesec vključitve za polni delovni čas operativnega izvajalca. Če je vključitev po obsegu manjša od polnega delovnega časa operativnega izvajalca ali krajša od enega meseca, jim pripada sorazmerno nižji znesek dodatka.
(5) Dodatek za aktivnost se izplačuje mesečno za pretekli mesec.
(6) Udeleženec je lahko upravičeno odsoten največ 50% od načrtovane udeležbe v mesecu. Za upravičeno odsotnost šteje zlasti bolezen, smrt v družini, poziv sodišča ali višja sila. Oseba je dolžna o tem obvestiti zavod oziroma pooblaščenega izvajalca do konca meseca oziroma najpozneje v treh dneh po prenehanju razloga in predložiti o tem dokazila. Za upravičeno odsotnost štejejo tudi upravičeni razlogi, ki jih je vnaprej odobril zavod oziroma pooblaščeni izvajalec. Čas upravičene odsotnosti se šteje kot prisotnost v aktivnosti.
(7) Ob daljši upravičeni odsotnosti, kakor je določena v prejšnjem odstavku, se vključitev iz objektivnih razlogov prekine, razen kadar traja toliko časa, da je z mirovanjem pogodbe kljub temu mogoče doseči namen programa.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=20075&stevilka=221



< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 5.5.2009 21:52:06 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
6.5.2009 5:56:25   
Kerensa*
3 ure na dan, 5 dni v tednu, 4 tedne v mesecu... to je cca. 72 ur na mesec. V treh mesecih je to cca. 216 ur.

Minimalna mesečna plača je cca. 425€... 20% je torej cca. 85€.

Predpostavljam, da zaradi težav z varstvom otroka (logistika) ženska potrebuje 1 uro od doma do Zavoda za zaposlovanje, 3 ure je tam in nato ponovno 1 ura za do doma... torej 5 ur dnevno. To je cca. polovični delovni čas.

85€ za polovični delovni čas (brez malice in morebitnega plačanega bolniškega dopusta)? user posted image

Če predpostavim, da gre za Ljubljano... dobiš povrnjen znesek potnih stroškov v višini zneska dveh žetonov za mestni promet (torej cca. 2€), saj ti dodatnih avtobusnih prevozov zaradi varstva otroka ne štejejo kot potni strošek. Mesečno je torej to cca. 40€. Ne samo, da je to dejansko povrnitev stroškov, temveč za prevoz porabiš najmanj še enkrat toliko (kar moraš plačati iz lastnega žepa, kakor tudi, po možnosti, varstvo otroka, ki pa za 72 ur mesečno stane več, kot 85€).

Saj ne znam matematike, priznam... ampak a jo tukaj samo jaz ne vidim (logične stroškovne računice) al' je še kdo ne?

In to za tematiko "Uspešen nastop na trgu dela"?

Če v takem primeru od Zavoda za zaposlovanje ne prejemaš nadomestila za brezposelnost ali če ni od tvoje prijave odvisno prejemanje DSP, potem... ostaneš doma. Sebi prihraniš čas in živce (kar lahko veliko bolj koristno vložiš v gospodinjstvo in lastno družino), državi (ali "vsemogočni" EU kot financerki) pa nepotrebno trošenje davkoplačevalskega denarja.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 6.5.2009 5:57:27 >

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
6.5.2009 6:14:26   
buči
Če od zavoda ne prejema nič in je njen partner ne more imeti kot vzdrževanega člana družine (kot otroka), ima urejeno zdravstveno zavarovanje, potem nima nič od zavoda in naj se izbriše iz evidence. Pod pogojem seveda, da si bo sama našla službo. Vsa ta nadomestila in povrnitve potnih stroškov in znamke in kuverte so bla bla bla. Raje sem z otrokom doma. Sem bila kar nekajkrat na zavodu, naredili niso nič, ker imam previsoko izobrazbo, na seminarju sem jim popravljala slovnične napake na foliji, tako da ... Življenjepis in predstavitveno pismo napišem bolje kot 10 njihovih svetovalcev skupaj. Malo naj pobrska po netu, bo našla vzorce. Se da marsikaj naredit brez njih - bolje, učikonviteje.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
6.5.2009 9:41:50   
Tasika
Punce, hvala za mnenja.user posted image
O smiselnosti te delavnice pa raje ne izgubljam besed.
O računici pa tudi ne, čeprav hvala Kerensi za izračunuser posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
6.5.2009 11:02:37   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Tud mojga so razveselili z novico, da bo mogu cel junij viset po 4 ure na tej famozni delavnci. ko da je nepismen pa ne zna sam prošnje poslat...user posted image tale Zavod je kr neki, res. In o kakem dodatku je tukaj govora? Prvič slišimo... tud tm v pogodbi nč ne piše...


Nekateri bi to delavnico rabili. Nekateri so končali samo 4 razreda osnovne šole in bi morali sami brez pomoči pisat prošnjo?
Seveda, vsaka čast tistim ki to znajo brez pomoči. Samo brezveze da je ta delavnica obvezna, ker očitno ne rabijo vsi tega. Samo, predpostavka je da če si brezposlen,imaš časa, oz. nimaš obveznosti, in bi se moral oglasiti (razen v primeru bolezni).

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
6.5.2009 11:16:29   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

3 ure na dan, 5 dni v tednu, 4 tedne v mesecu... to je cca. 72 ur na mesec. V treh mesecih je to cca. 216 ur.

Minimalna mesečna plača je cca. 425€... 20% je torej cca. 85€.

Predpostavljam, da zaradi težav z varstvom otroka (logistika) ženska potrebuje 1 uro od doma do Zavoda za zaposlovanje, 3 ure je tam in nato ponovno 1 ura za do doma... torej 5 ur dnevno. To je cca. polovični delovni čas.

85€ za polovični delovni čas (brez malice in morebitnega plačanega bolniškega dopusta)? user posted image

Če predpostavim, da gre za Ljubljano... dobiš povrnjen znesek potnih stroškov v višini zneska dveh žetonov za mestni promet (torej cca. 2€), saj ti dodatnih avtobusnih prevozov zaradi varstva otroka ne štejejo kot potni strošek. Mesečno je torej to cca. 40€. Ne samo, da je to dejansko povrnitev stroškov, temveč za prevoz porabiš najmanj še enkrat toliko (kar moraš plačati iz lastnega žepa, kakor tudi, po možnosti, varstvo otroka, ki pa za 72 ur mesečno stane več, kot 85€).

Saj ne znam matematike, priznam... ampak a jo tukaj samo jaz ne vidim (logične stroškovne računice) al' je še kdo ne?

In to za tematiko "Uspešen nastop na trgu dela"?

Če v takem primeru od Zavoda za zaposlovanje ne prejemaš nadomestila za brezposelnost ali če ni od tvoje prijave odvisno prejemanje DSP, potem... ostaneš doma. Sebi prihraniš čas in živce (kar lahko veliko bolj koristno vložiš v gospodinjstvo in lastno družino), državi (ali "vsemogočni" EU kot financerki) pa nepotrebno trošenje davkoplačevalskega denarja.


se podpišem ... z popravkom da ti ostane še manj kot 85 € (72€) (minimalna plača je 589,19 bruto €*(- 38,2%)dajatev ki se odvedejo = 72,82€)

mah živa bedarija .... zdaj pa glej to: daš skozi to delavnico za voljo ljubega mira in nepotrebnih komplikacij ....recimo da po čudežu dobiš zaposlitev za dol. čas  6 mesecev, potem ponovno na borzo- in te bojo spet vrgli na tole smrdljivo izobraževanje- po možnosti z prirejenim naslovom debate in vsebina je itak ista.

Zdaj nevem al smo debilni občani, al zaposleni na zavodu, ker te pač morajo poslat, tolk da majo oni kaj za delat, ti maš itak čas ker si doma in brezposeln.

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brisanje iz evidence na ZZZ
6.5.2009 18:08:30   
Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Tud mojga so razveselili z novico, da bo mogu cel junij viset po 4 ure na tej famozni delavnci. ko da je nepismen pa ne zna sam prošnje poslat...user posted image tale Zavod je kr neki, res. In o kakem dodatku je tukaj govora? Prvič slišimo... tud tm v pogodbi nč ne piše...


Nekateri bi to delavnico rabili. Nekateri so končali samo 4 razreda osnovne šole in bi morali sami brez pomoči pisat prošnjo?
Seveda, vsaka čast tistim ki to znajo brez pomoči. Samo brezveze da je ta delavnica obvezna, ker očitno ne rabijo vsi tega. Samo, predpostavka je da če si brezposlen,imaš časa, oz. nimaš obveznosti, in bi se moral oglasiti (razen v primeru bolezni).


Vem, da nekateri to delavnico rabijo. Moj je pa ne. Narejen ima faks in bodi brez skrbi, da zna napisat prošnjo, pismen je, cv ima spedenan v nulo, doma vsak dan čekira internet in pošilja prošnje... ampak za Zavod to sploh ni pomembno, ali si en nepismen Mujo ali imaš doktorat, moraš it na to sranje pa če imaš kaj od tega, ali pa morda ne. Namesto, da bi imeli prilagojene delavnice glede na to, kaj bi ti dejansko rabilo... ne vem, ne znaš pisat prošnje, te drilajo to, imaš tremo na razgovoru, vadiš to, ne znaš javno nastopat, vadiš to, si mal pozabil tuje jezike, vadiš to... Seveda moj ima gobec pa je siknil svoji referentki tam, da je to sam zguba cajta zanj pa dnarja za Zavod, ker on od tega ne bo odnesel NIČ, pa mu je rekla, da ona to ve, ampak da ne more nič, ker je obvezno.user posted image
A ko je rekel, da bi pa kako prekvalifikacijo delal, šel na kak tečaj pa to, mu je pa rekla, da on je pa tolk časa hodil v šolo, da bi bilo pa škoda, da bi diplomo kar stran vrgel, da naj kr vztraja pa išče v svoji smeri... pol pa res ne veš, al si norca delajo iz tebe al si res mal trčen v glavo...
O, kaj vse še mene čaka...user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?