|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako se spopadate???
26.5.2009 8:02:59   
Isabellabina


Verrjetno je že bila kdaj odprta ta tema,vendar me zanima ,kako se spopadate ob napadu migrene.Ker se mi ti glavoboli pojavljajo zdaj ene tri mesece in skoraj vsak teden in trajajo tudi do tri ali celo štiri dni.Ma ne maram zdravnikov,še maj vnos tablet v telo ,ampak očitno bom morala vseeno po pomoč k doktorju,ker verjetno kakšna druga samopomoč ne pride v poštev ali pač?????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 9:08:25   
Jančika_
Nujno pojdi k zdavniku. Ker to, da so se ti napadi pojavili zdaj in v tako močni obliki, to ni hec. 

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 9:17:59   
mini11
Idi k zdravniku. Ni nujno, da boš dobila kakšne tablete. Sploh pa ne močne. Tudi jaz sem ena tistih, ki imam migreno oz. sem jo imela. In sicer me je bolela glava redno vsak mesec in to dva dni skupaj ali pa še pogosteje. Potem sem šla k dr. Tetičkoviču in sva se pogovarjala pa mi je povedal, da je to vse lahko od prehrane. Sama ne jem mesa in sem zato pojedla veliko sira. Kar je povzročalo glavobole. Naštel mi je še kaj je škodljivo mislim da rdeče meso, čokolada, sladke stvari, rdfeče vino... Skratka nič od tega naj ne bi jedla. No sedaj me mogoče boli še en krat letno al pa še to ne... pa nikakor ne v taki obliki. Tak da se ni treba bat, da takoj dobiš tablete ko greš k zdravniku.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 9:23:20   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: mini11
Naštel mi je še kaj je škodljivo mislim da rdeče meso, čokolada, sladke stvari, rdfeče vino...

In sir, kot si tudi napisala. No, pri meni ni bilo nič od tega. Sprožilec je bilo ponavadi dolgo potovanje (pa ne vedno), najhujše napade pa so mi povzročala hormonska nihanja. Od tablet (Avamigran, Imigran in podobno) sem bila noro zadeta, glavobol se je pa vedno ponovil. Edino, kar je pomagalo, če sem vzela pravočasno, torej ob prvi slutnji, je Naprosyn.

Vsekakor pa mislim, da je nujno iti na pregled, najprej k svojemu zdravniku, ki te bo verjetno poslal k nevrologu.

(odgovor članu mini11)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 10:09:17   
Anonimen
Jaz imam migrene že odkar se spomnim (prav tako mami in njena mami). Zdravniki niso ugotovili nič, čeprav se mi je spreminjalo- npr. najprej sem mela samo podnevi, zvečer sem šla spat in se zjutraj zbudila kot nova. Potem sem imela čez dan in če sem zbruhala vse, je bilo čez eno uro ok, če nisem se je pa vleklo tudi po par dni. Potem sem mela nočne glavobole.. sedaj imam takšne, da me npr. glava boli že od petka - sicer po malem ampak vseeno ni prijetno.

Meni pomaga samo naprosin in nič drugega.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 10:56:27   
Isabellabina
Hvala za vse odgovore.Kaj pa vem...kje naj iščem vzrok...pri hrani ga skoraj ne najdem...sira skorajda ne jem,sladkor uporabljam samo zjutraj pri kavici(rjavega),drugače pa sladkih stvari ne jem...sem v shujševalni kuri,hodim v fitnes,se prehranjujem zdravo,le nočno spanje imam krateno in  nisem prespala cele noči že eno leto.Ja pa KT sem zamenjala in sem razmišljala ,da se tudi od takrat veliko ponavljajo bolečine. Sem pa šla v lekarno in povedala za stanje,pa mi je dala Nalgesin in rekla ,da lahko vzamem kar dve takoj...in res me glava ne boli več intenzivno ,le slabost ,ki je bila že prej prisotna je sedaj še bolj izrazita in me sili na bruhanje.Sicer pa upam,da se mi tole umiri,ker traja že od nedelje...v nasprotnem primeru grem res do zdravnika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 10:56:46   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR
Od tablet (Avamigran, Imigran in podobno) sem bila noro zadeta, glavobol se je pa vedno ponovil. Edino, kar je pomagalo, če sem vzela pravočasno, torej ob prvi slutnji, je Naprosyn.
Točno takole bi napisala tudi jaz. Samo v sedanjiku user posted image

Vsekakor pa mislim, da je nujno iti na pregled, najprej k svojemu zdravniku, ki te bo verjetno poslal k nevrologu.
Se strinjam.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 11:46:14   
bskrle
Sama vzamem 2 tableti proti bolečini -takoj, ležem, grizem jabolko počasi. 

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 13:58:06   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Ja pa KT sem zamenjala in sem razmišljala ,da se tudi od takrat veliko ponavljajo bolečine.

Zdajle sem prišla nazaj na to temo, ker sem se spomnila, da te moram vprašat, če jemlješ KT. Mene so ubile, resno, čisto vsak teden 2-3 dni muk. Tako da sem skoraj prepričana, da je tole pravi vzrok! Menjaj nazaj, ali pa jih čisto opusti, če se da. Saj se bo hitro pokazalo, če je to.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 17:52:59   
Lu
Naj se še sama oglasim.

Meni so se pojavile mislim, da je bilo kakšno leto in pol nazaj. 4-krat in to je bilo to. Hodila sem na razne preglede in niso ugotovili nič. Omenili so mi hrano- čokolada, zdaj jem občasno samo belo, in pa KT. To sem opustila in mislim, da je bilo tudi kaj na tem. Pa stres pomojem. Mali je šel v vrtec, jaz v službo,....  Predpisali so mi naprosen in mi je bilo noro slabo. Sem šla nazaj in sem dobila nalgesin. K sreči ga imam za rezervo v torbici. Mi ga še ni bilo potrebno sprobat.

Mi je pa mami nabavila neke rožice, ki naj bi odgnale glavobol. Jih poješ npr. z jogurtom. Lahko jo vprašam kaj je za ena. Sama še nisem probala, ker ni bilo potrebe. Naj čimpreje mine.


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako se spopadate???
26.5.2009 23:04:24   
Ribica **
Nalgesin, sploh dva hkrati (250mg ali 550mg?), zna povzrocat slabost oz. bolec zelodec. Vsaj meni, no, ampak jaz nimam tezav z migreno, jemljem pa nalgesin za glavobol, ko se res ne da vec zdrzat in ob M krcih.

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako se spopadate???
4.6.2009 13:33:41   
Sofi
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Hvala za vse odgovore.Kaj pa vem...kje naj iščem vzrok...pri hrani ga skoraj ne najdem...sira skorajda ne jem,sladkor uporabljam samo zjutraj pri kavici(rjavega),drugače pa sladkih stvari ne jem...sem v shujševalni kuri,hodim v fitnes,se prehranjujem zdravo,le nočno spanje imam krateno in  nisem prespala cele noči že eno leto.Ja pa KT sem zamenjala in sem razmišljala ,da se tudi od takrat veliko ponavljajo bolečine. Sem pa šla v lekarno in povedala za stanje,pa mi je dala Nalgesin in rekla ,da lahko vzamem kar dve takoj...in res me glava ne boli več intenzivno ,le slabost ,ki je bila že prej prisotna je sedaj še bolj izrazita in me sili na bruhanje.Sicer pa upam,da se mi tole umiri,ker traja že od nedelje...v nasprotnem primeru grem res do zdravnika.


Glavoboli (vendar ne migrene) se zelo radi pojavljajo tudi ob shujševalnih dietah.

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?