|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moja mami...
16.6.2009 21:20:26   
maxi133
uff sej ne vem kje bi začela...ugotovila sem namreč, da moja mama malce preveč pogleda v kozarec. To sem posumila že nekaj časa nazaj in sva se z očetom pogovorila in tudi z njo in sva mislila da bo mir. Potem pa sem en dan čisto po naključju našla napol prazno steklenico vina-skrito. Pa sva ji spet rekla in je zanikala, na koncu pa le priznala da je tako. To je bilo že nekaj mesecev nazaj in se mi je zdelo res vse vredu do včeraj, ko sem jo spet zalotila da je spravljala flašo vina v hladilnik in ko me je zagledala, se je delala, da jemlje ven sok....res sem v  dilemi, kaj naj naredim. Povem očku? Kako naj stvar rešimo? Ker v prvo je bila zelo užaljena, češ da jo imamo za pijanko, ampak milo rečeno, kaj pa je drugega, če na skrivaj pije user posted image Kdaj pa kdaj imam hčerkico v varstvu pri njej, zdej pa ne vem.... Kaj naj??? Prosim kakšen nasvet! 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: moja mami...
16.6.2009 21:26:36   
Onasiss
Uf tole je pa deja-vu. Sem imela čist isto zgodbo kot ti cca 12 let nazaj. Pije še danes, družina ni več skupaj, jaz ji ne zaupam, tudi otrok ji v varstvo ne upam pustiti, bolj ko sem ji hotla dobro slabše je bilo. Na koncu sem jaz izpadla krivo za vse in sem še danes v njenih očeh najbolj zahrbtno bitje.user posted image user posted image user posted image user posted image

Če me danes vprašaš kaj bi naredila za njo? NIČ, ker kar je dobrega v življenju naredila je z alkoholom uničila.user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: moja mami...
16.6.2009 21:26:48   
blaža
tako nekako si predstavljam, da bi naredla, če bi bla v tvoji koži.

jaz bi povedala očetu in se še enkrat probala skupaj z njim in z njo pogovorit. Očitno ima težave katerim ni kos. Vidva z očetom jo pa imata rada, in ji to povejta, pa da ji bosta stala ob strani, da se tega reši, pa skupaj poiščite pomoč, ker očitno se sama iz tega ne bo mogla izkopati.

Če ne bi šlo drugače, bi ji na lep način povedala, da ne bom pripeljala ta male v varstvo, če bo še naprej pila in si ne dovolila pomagat.

to zadnje kar sem napisala, bi ji rekla, če res nič drugega ne bi pomagalo. Res zveni kot grožnja, ma to bi ji rekla, da se zave, da kakšne težave ima.

Kaj pa drugače? Če pije vino na skrivaj verjetno daje po alkoholu? Jo večkrat zavohate? pazi, da ne začne pit kakšne vodke al kej takega, ki se težje zavoha in bo še bolj tonla v alkohol. Probajte malo skupaj predebatirat, da če ima kake težave, mogoče depresijo,...

V glavne stojte ji ob strani.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: moja mami...
16.6.2009 21:27:57   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Uf tole je pa deja-vu. Sem imela čist isto zgodbo kot ti cca 12 let nazaj. Pije še danes, družina ni več skupaj, jaz ji ne zaupam, tudi otrok ji v varstvo ne upam pustiti, bolj ko sem ji hotla dobro slabše je bilo. Na koncu sem jaz izpadla krivo za vse in sem še danes v njenih očeh najbolj zahrbtno bitje.user posted image user posted image user posted image user posted image

Če me danes vprašaš kaj bi naredila za njo? NIČ, ker kar je dobrega v življenju naredila je z alkoholom uničila.user posted image


mlea to kar si napisala je res žalostno.user posted image  na žalost je tega preveč.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: moja mami...
16.6.2009 21:34:57   
Najaa
Sicer si niti predstavljat ne morem, kako se počutiš, ampak jaz bi povedala očetu. Ker s skrivanjem ne bo nič boljše.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: moja mami...
16.6.2009 21:35:04   
maxi133
Za kar vem pije vino. Ja večkrat sem jo zavohala, ma zdej par mesecev res ne. Do včeraj ko sm tisto vidla in je bilo očitno, da je skrivala, budalo pa tut nisem, če to misli.
V bistvu se mi ne sanja kaj bi ji lahko šlo narobe, ker ima res ljubečega moža, mene, vnukinjo, nobenih nesporazumov v družini, odlično se razumemo....edino službo je hmalu izgubila, a je ni. Tko da res ne bi vedela s kje ji to in kako ji pomagat...user posted image
Mlea, resnično upam, da se pri nas ta grozna zgodba ne ponovi user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: moja mami...
16.6.2009 21:43:46   
Onasiss
maxi33-jaz ti tudi iskreno želim, da rešite problem. Čimveč se pogovarjaj z njo in jo skušaj zamotiti z različnimi stvarmi, ker beg k alkoholu je ponavadi beg iz realnosti, problemov.

_____________________________

So what....

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: moja mami...
16.6.2009 22:39:10   
Anonimen
Jaz ji otroka prav gotovo ne bi vec dala v varstvo!!

Drugace pa odkrit pogovor in zdravljenje. Ker ce takole skriva in ga naskrivaj popiva je ze zrela za zdravljenje.
Zelim povedat, da tud ce hoce nehat si verjetno sama ne zna pomagat.

Moj brat je rad popival in ko sem ga enkrat postavila pred dejstvo da me ne bo vec videl ali pa zdravljenje. Se je sel zdravit. Stala sem vse skozi ob strani in danes sem ponosna nanj saj ze 13 let ni poskusil alkohola v tem casu pa je ogromno ustvaril in si zrihtal zivljenje kot se sika. Pred tem pa ga je alkohol pripeljal tako dalec da je bil ze klosar...

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: moja mami...
17.6.2009 9:22:48   
Nika v službi
Imamo nekaj strašnih zgodb v ožjem sorodstvu na temo alkohola, mož tudi zgodbi dveh sodelavcev, ena od teh je pozitivna. Se je človek uspel pozdraviti preko AA in zdaj alkohola ne okusi več. Vse ostale zgodbe so se končale zelo tragično - smrt, razpad družine, samomori... Res, grozno.

Čim prej, takoj, pogovor z očetom in potem skupaj pogovor z mamo, ko je trezna. Resno, jasno, odločno. Če ni že pregloboko, bi mogoče zmogla abstinenco z vašim suportom, v nasprotnem primeru bo potrebno zdravljenje. Najbolj pomembno je, da se zaveda resnosti situacije in da sama sebi prizna, da pije, da ima problem in da potrebuje pomoč. Dokler gre za samozanikanje, ne bo veliko uspeha.

Srečno!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: moja mami...
18.6.2009 11:41:54   
komarka
Kot so ti povedale...

Samo en komentar glede skrivanje: ona skriva pred sabo in si zatiska oči. Sam sebi laže.

Ja, na zunaj se mogoče ne vidi problema, ampak gotovo je nekaj... lahko so čist banlane stvrai- npr da se počuti nekoristno, ker ni uspešna v službi...al pa si je zemraj želela kaj, pa tistega ni nikoli počela, poskusila...vi ste vsi srečni, ona pa ne..

In ne vzet prevč na lahko, težko boste sami, ker tu je potrebna 100%disciplina in prosojnost.Vedet mora da je zgubila vaše zaupanje svojimi dejanji, da jo imate sicer radi,ampak odvisnot je odvisnot. ... nobene čustvene igrice tu nič ne koristijo, je treba bit objektiven, dejstva. Jaz bi iskala strokovno pomoč!

Glede varstva-mogoče je ona ko ima tamalo čisto kul in se ji odpelje ko je sama, ampka zaupat ji pa ne moreeš. Če je lahko zarevn še kdo, potem bi ji js pustila otroka, drugače pa ne. ker se lahko zgodi karkoli...in bo grozno. oz ne bi ji več dala v varstvo, bi ji pa omogočla obiske v prisotnosti še nekoga-za ziher


Veliko moči in resnice vam želim.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: moja mami...
22.6.2009 15:14:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: maxi133
....res sem v  dilemi, kaj naj naredim. Povem očku? Kako naj stvar rešimo? ....Prosim kakšen nasvet! 

Jaz bi se spustil "boj", "reševanje" ali kakorkoli že temu rečeš, z vsemi topovi - razpoložljivi sredstvi.

1. najbolj pomembno je da se stvar reši - da neha piti
2. če to uspe, potem si naredila kar si mogla
3. če to ne uspe si zopet naredila kar si mogla
4. če pa bi se stvari lotila samo delno, po korakuh, pa da ne uspe - potem nisi naredila vse, kar je bilo v tvoji moči.

Torej, brez milosti do pijanke in z veliko milosti do mame.

Vse, pa pomeni za mene:
a. osebno kontakt, pogovor
b. strokovna pomoč zdravnikov-psiho/i...
c. strokovna pomoč civilnega združenja
d. začasna ukinitev varstva otroka
f. kontroliranje njenega pitja/ obnašanja
g. ... milom i silom.
e. pa še vse kar se mogoče sedaj ne spomnim

IN TO VSE NAENKRAT, ne po koščkih. Po moje je to tvoja dolžnost, ne vprašanje ali smeš.


(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: moja mami...
22.6.2009 15:19:13   
tehnofil
Bolj kot greš po korakih, več časa in možnosti njej daješ da nadaljuje s početjem in izpopolnjuje svoje skrivanje. Zato z vsemi sredstvi naenkrat, ker je problem resen. Ker gre za življenje. Njeno, očeta, tvoje, družine,.. vseh.

Če pa je alkohol vsaj delno sprejemljiv,  potem pa se dela po korakcih, ker si pač nesiguren vase, da je tako prav in nič drugače.

POTREBNO JE USTAVITI NA ZAČETKU, ČIMPREJ, PREDNO SE ŠE BOLJ UTRDI.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 22.6.2009 15:20:28 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: moja mami...
22.6.2009 15:45:48   
ronja
Vsekakor povej očetu in po moje ji tudi moraš postavit ultimat, ker kar tako na lepe oči se pijanci navadno ne odpovejo pijači...

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: moja mami...
22.6.2009 16:11:02   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

uff sej ne vem kje bi začela...ugotovila sem namreč, da moja mama malce preveč pogleda v kozarec. To sem posumila že nekaj časa nazaj in sva se z očetom pogovorila in tudi z njo in sva mislila da bo mir. Potem pa sem en dan čisto po naključju našla napol prazno steklenico vina-skrito. Pa sva ji spet rekla in je zanikala, na koncu pa le priznala da je tako. To je bilo že nekaj mesecev nazaj in se mi je zdelo res vse vredu do včeraj, ko sem jo spet zalotila da je spravljala flašo vina v hladilnik in ko me je zagledala, se je delala, da jemlje ven sok....res sem v  dilemi, kaj naj naredim. Povem očku? Kako naj stvar rešimo? Ker v prvo je bila zelo užaljena, češ da jo imamo za pijanko, ampak milo rečeno, kaj pa je drugega, če na skrivaj pije user posted image Kdaj pa kdaj imam hčerkico v varstvu pri njej, zdej pa ne vem.... Kaj naj??? Prosim kakšen nasvet! 


Kot prvo zaščiti svojega otroka in ji hčere nikoli več ne dajaj za paziti.

Kot drugo se lahko malo pozanimaš in obrneš na: http://www.al-anon.si/

To je društvo, ki združuje svojce alkoholikov. Tu se lahko pogovorijo ljudje z istimi problemi in ugotovijo, da so dali skozi podobne pripetije.

Tvoja mati ima čisto vse značilnosti alkoholika:
- skrivanje pitja pred drugimi,
- če jo zalotite, se laže ali kako drugače izmotava,
- če se soočite z njo, se izmotava ali v obrambi napade, da jo mučite in obtožujete po krivici, češ ona pa že ni en pijani klošar
- laže vam in laže predvsem sama sebi

Lahko ji tudi čisto direktno poveš, da otroka ne bo dobila, dokler ji ne boš zaupala, da bo trezna. Možno je, da ti bo očitala, da si kruta in kako ona nikoli ne bi dovolila, da se kaj slabega zgodi otroku, možno je tudi, da te bo obtožila, da zdaj pa res mora piti, ker si ti tako kruta - vsak izgovor prav pride.

Pogovorita se z očetom, koliko časa že to traja in kako se je začelo stopnjevati. V kakšni družbi se gibljeta? V taki, ki ljudi na vsak način sili piti? Morda bi se z očetom morala začeti ukvarjati s kakšno dejavnostjo - planinarjenje, kakšne ekskurzije, nekaj kar bi ji zaposlilo možgane.

Če prav razumem, je mati izgubila službo in to resnično ni lahko. So ljudje, ki jim dejstvo, da imajo službo, da imajo delo, veliko pomeni. Če jo izgubijo se počutijo nekoristno. Tudi ne pomaga, če se gibljejo v družbi ljudi, ki jim kar naprej pod nos mečejo, če so dovolj storili, da bi našli drugo, pa kako jim je fino, ko so lahko doma in podobne neumnosti.

Ljudje so v takih primerih mnogokrat (pre)kruti. Ne razumejo, kaj vse se v človeku kuha, ko je tako 'fino' doma. Njemu ni čisto nič 'fino', četudi ni finančnih problemov.

Skratka, treba jo bo kar konkretno pritisniti ob zid, naj pove, kaj jo muči in zakaj meni, da mora piti. Predvsem pa mora sama spoznati, da ima problem. Kajti dokler njej sami v glavi ne bo kliknilo, bo gonila svoje naprej.

Srečno!




_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: moja mami...
22.6.2009 16:23:34   
ronja
Podpišem. Tudi jaz ji ne bi dajala otrok dokler se ne pozdravi. Tako bo vsaj imela motivacijo...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: moja mami...
22.6.2009 21:36:07   
maxi133
Hvala vsem za koristne nasvete! Ni lahka situacija ne....user posted image   Par dni nazaj sta se z očkom pogovorila in na začetku je zanikala, češ da ona ne pije več. Potem je le priznala, da kdaj pa kdaj še vedno pije. Obljubila je, da tega ne bo več počela, da se bo kontrolirala....se bo res?? mah...retorično vprašanje. O zdravljenju noče niti slišati, ker pravi da bo zmogla sama oz našo pomočjo. Upam da res!
Vijoličarka, službe ni izgubila, jo ima še vedno. Firma je bila na robu stečaja, a se je obdržala. Nahujše mi je ker res ne razumem kaj bi lahko bil razlog, da skuša to utopiti v alkoholu...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: moja mami...
22.6.2009 23:15:29   
Vijoličarka
Aha, tisto o službi nisem čisto dobro razumela.

Lepo, da se je mama pogovorila z očetom. Nočem biti pesimistična ali te strašiti, vendar je čisto možno, da je pač obljubila vse, kar je bilo treba obljubiti, samo da bi se pogovor končal. Odvisniki so mojstri v obljubah in dajanju vtisa, da jim je vse jasno in da se bodo poboljšali.

Želim vam, da bi bil ta pogovor začetek njenega zdravljenja in da resnično razume, da ker ne more obvladovati svoje odvisnosti, ne sme popiti niti kozarčka več. Če odklanja strokovno pomoč, ti priporočam knjigo 'Kako se upremo alkoholu', ki jo je napisal dr. Slavko Zherl. To je taka rumena knjižica, po moje se jo bo dalo dobiti v knjižnici.

Ste mogoče pri iskanju vzrokov pomislili na težave menopavze in klimakterija? Ne vem koliko je tvoja mama stara, ampak vzrok bi lahko bil prav tu, v hormonskih motnjah, ki spremljajo ta proces. To so lahko zelo hude težave. To bi lahko bil razlog, zakaj je brez pravega vzroka take volje, da se zateka k alkoholu, pa se morda še sama ne zaveda, da morda potrebuje kakšno hormonsko terapijo.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?