|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj me pripada
1.8.2009 21:26:38   
bodocamamica
Pozdravljeni!

Postala bom mamica sem v šestem mesecu,leto in pol sem prijavljena na zavodu za zaposlovanje in dobivam denarno pomoč iz CSD.Imam 8 mesecev delovne dobe,zanima me koliko me pripada porodniške ter tistega nadomestila,postala bom mamica samohranilka in oče mi bo plačeval preživnino.zanima me koliko ter kaj naj naredim da bom dobila cim vec da bom lahko normalno zivela z otrokom,sedaj dobivam sicer 180€ denarne pomoči z katero sama težko preživim.hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj me pripada
2.8.2009 0:19:42   
Anonimen
Ojoj, ne znam ti pomagati, ker tega ne poznam, želim ti pa, da ti bo toliko uspelo, da boš lahko preživela sebe in malčka oz. malčico. user posted image

(odgovor članu bodocamamica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj me pripada
2.8.2009 13:07:00   
ledenaa
Normalno boš živela z otrokom ko boš šla delati in ne gledela na to koliko boš kaj klje dobila
Glede tvojega odg. pa še to: uporabi iskalnik ,ker imaš že vse  napisano in ne samo 1x

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj me pripada
2.8.2009 13:11:06   
blaža
nisem sigurna, ma če dobivaš porodniško, pol nimaš socialne pomoči. Ta porodniška je približno 190e, tam okoli, ker nisi bila nikjer zaposlena .Pol ti pripda še otroški dodatek in preživnina za otroka od moža, če ti jo bo plačeval. ( upajmo, da ja). Preživnino menda določi sodišče.( višino)

to je tako približno, kolkikor sem jaz informirana, sicer pa pojdi na socialno kjer ti bojo povedali kolko ti pripada porodniške.
ne bo lih dosti, če ne boš imela še kje kake pomoči, pa rešenega stanovanjskega problema. Če si podnajemnik, po moje ne gre skozi s tem.

< Sporočilo je popravil blaža -- 2.8.2009 13:12:17 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj me pripada
2.8.2009 14:01:02   
Gina
Kako pa veš, da ti bo tvoj bivši plačeval preživnino? Preden bosta uredila vse skupaj na sodišču, bo pa tudi trajalo, torej boš najbolj verjetno vmesni čas brez preživnine. brez sodišča oz. tega da ga tožiš ali se sporazumeno dogovorita in na sodišču sporazumno uredita preživnino, pa ne moreš biti samohranilka, saj tisti hip ko podpiše očetovstvo, vi štejete uradno za družino in k tebi štejejo tudi njegovi dohodki.

Sicer si pa o pravicah in temu kar ti pripada lahko prebereš:
tukaj

< Sporočilo je popravil Gina -- 2.8.2009 14:02:42 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj me pripada
5.8.2009 23:25:23   
hillmagic
Sedaj me bo kakšna huda ampak takole. Ko se bo otrok rodil boš prijemala starševski dodatek ker boš mati samohranilka.Mislim da je 180 na mesec, če imaš registrirano svoje gospodinjstvo ( to lahko narediš tudi če živiš pri starših in rečeš da ti ne pomagajo.oz. da si sama za vse) Potem boš dobila 345€ mislim da na mesec skupaj zate in za otroka socialne denarne pomoči in še najvišji otroški dodatek 120€. Ker boš prijemala starševsko nadomestilo boš dobila manj denarne pomoči Toliko manj kot je visoko nadomestilo to je potem 165€ Vse skupaj bo to 465€ na mesec.....
Glede preživnine če se lahko zmenita na lep način in če je oče otroka korekten da bo plačeval, potem vseeno napišita manjši znesek kot bo sicer, kajti če bo visok potem ne boš dobila celotnega starševskega nadomestila. Npr samo 50€ . Če pa je oče od otroka tak da sumiš da ne bo plačeval potem pa je bolje imeti preživnino urejeno na solidni znesek npr. 280€ kar je več kot starševsko nadomestilo.
Ne vem če če si razumela, ampak tako nekako to gre. Če pa oče ne bo podpisal očetovstvo in če imaš vredu socialno delavko Ti izda potrdilo, da očetovstvo zaradi osebni okoliščin ni podano in bo do nadaljnega tako ostalo in boš s tem lahko dokazovala da si samohranilka. Če pa bo podpisal in se ne bosta mogla zmeniti kako glede denarja, pa če ti bo šla zopet socialna delavka na roke ti bo napisala potrdilo v obliki izjave, da so razmere take in take blabla in da preživnine za enkrat ni možno urediti. To velja kot začasna rešitev. Pravila so pravila. Do izjem pa tudi včasih pride. Odvisno od tvoje stiske in spleta okoliščin v katerih si se začasno znašla. Vse najbolje ti želim

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj me pripada
6.8.2009 18:23:16   
sneguljčica
Mogoče se ti bolj splača, da dobiš prodniško nadomestilo po sistemu 55% minimalne plače+2% za vsak mesec, ko si bila zaposlena (če si bila zaposlena v zadnjih 36 mesecih). Tako bi dobila 71% minimalne plače, bi se pa mogla nekaj dni (vsaj en cel dan) pred nastopom porodniške odjaviti z zavoda za zaposlovanje. Tako bi imela tudi poravnane prispevke za zdravstvo.
Pojdi k pravnici na csd, da ti naredi točen izračun in se potem odloči za najboljšo možnost.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj me pripada
6.8.2009 22:00:02   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic

Ko se bo otrok rodil boš prijemala starševski dodatek ker boš mati samohranilka.



zakaj pa naj bi dobila starševski dodatekuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj me pripada
6.8.2009 22:29:34   
hillmagic
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic

Ko se bo otrok rodil boš prijemala starševski dodatek ker boš mati samohranilka.



zakaj pa naj bi dobila starševski dodatekuser posted image


starševsko nadomestilo ker ni bila zaposlena, mislim da piše da je 1,leto in pol že na zavodu, in če si ne bo porodniško uredila , potem bo dobivala starševsko nadomestilo kot porodniška je to in pripada mamicam samohranilkam, če je preživnina nizka, ali pa je ni mogoče izterjati.

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj me pripada
9.8.2009 21:47:32   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sneguljčica

Mogoče se ti bolj splača, da dobiš prodniško nadomestilo po sistemu 55% minimalne plače+2% za vsak mesec, ko si bila zaposlena (če si bila zaposlena v zadnjih 36 mesecih). Tako bi dobila 71% minimalne plače, bi se pa mogla nekaj dni (vsaj en cel dan) pred nastopom porodniške odjaviti z zavoda za zaposlovanje. Tako bi imela tudi poravnane prispevke za zdravstvo.
Pojdi k pravnici na csd, da ti naredi točen izračun in se potem odloči za najboljšo možnost.


Tole pa ne gre čisto tako - če je zaposlena na dan nastopa porodniške, se ji gledajo dohodki v zadnjih 12 mesecih, ona pa je že leto in pol na zavodu, tako da se potem za vse mesece vzame samo 55% minimalne plače.

Za tisto varianto 55% + 2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 36 mesecih se pa vzame, če na dan nastopa porodniške ne bi bila zaposlena, bi pa imela NAJMANJ 12 mesecev zaposlitve v zadnjih 36 mesecih - kar ona nima (pravi, da ima samo 8). To sta 2 različni varianti - ali ena ALI druga, ne pa kar mešano. Je pa ta prva možnost, ko bi dobila 55% minimalne plače, če bi bila vsaj 1 dan pred nastopom porodniške zaposlena (če si pač ima kakršno koli možnost to urediti) vseeno boljša kot da dobiva starševski dodatek, ker je v tem primeru porodniška vsaj nekaj deset evrov višja.

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj me pripada
9.8.2009 21:53:38   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic

Ko se bo otrok rodil boš prijemala starševski dodatek ker boš mati samohranilka.



zakaj pa naj bi dobila starševski dodatekuser posted image


starševsko nadomestilo ker ni bila zaposlena, mislim da piše da je 1,leto in pol že na zavodu, in če si ne bo porodniško uredila , potem bo dobivala starševsko nadomestilo kot porodniška je to in pripada mamicam samohranilkam, če je preživnina nizka, ali pa je ni mogoče izterjati.


Tako je - starševski dodatek je v bistvu namesto porodniške, če ti ta zaradi brezoposelnosti ne pripada. Te pa moram popravit glede tega, da je za mamice samohranilke: do njega je namreč za obdobje 1 leta upravičena vsaka mamica, ki nima porodniške, tudi če ni samohranilka in ne glede na višino dohodkov partnerja/očeta otroka. Je pa res, da v tem primeru, ko mati ni samohranilka, dobi samo ta starševski dodatek + otroški dodatek, ne pa tudi socialne pomoči, o kateri si vse lepo razložila zgoraj.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?