|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dodatek - izredn denarna pomoč
13.7.2009 20:39:03   
vijolica02
Danes sem dobila novo odločbo za otroški dodatek. Ni mi logično, da so upoštevali pri mojih dohodkih tudi izredno denarno pomoč. če gledam zdaj, bom v minusu, ker so se mi otroški zmanjšali. V čem je potem smisel IDP, če si pa na koncu oškodovan? A se mi splača dat pritožbo, al je to tko določeno z zakonom?
Hvala za odgovore in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
13.7.2009 20:58:36   
kajalin*
Ma sej logično,take imajo....Ne vem glede pritožbe.Tist k nima naj ima še manj,tako je pri nas.Ne da se profitirat razen tisti,k res ne rabijo izvlečejo še iz socialne.

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
14.7.2009 3:49:36   
Kerensa*
Še enkrat dobro poglej na odločbo. A so napisali, da si bila samo prejemnica IDSP (in so dopisali znesek) al' so ti ta znesek všteli med dohodke? Kajti vsi socialni transferji, z izjemo starševskega dodatka (ob njem ti plačujejo prispevke, zato je zadeva obdavčena), se ne štejejo kakor dohodek. Torej DSP, IDSP in otroški dodatek. Če si ti IDSP vkalkulirali med dohodek, potem se pritoži.

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:33:44   
mamamajča
Tudi sama sem bila v podobni situaciji in JA; IZREDNA POMOČ SE ZAKONSKO UPŠOŠTEVA! Žal.... in ti otroške še kako zniža...Pa čeprav dobiš eno samo nakazilo

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:37:13   
Kerensa*
Socialni transferji niso dohodki (izjema je starševski dodatek).

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:46:18   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Socialni transferji niso dohodki (izjema je starševski dodatek).



kako pa vpliva otroški dodatek na višino socialne pomoči (ne izredne)...?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:47:18   
Kerensa*
Ne vpliva.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:49:29   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne vpliva.


a nič al kako?? Ker izdajo isti.....

TNXuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:51:14   
arabela*
Eno vprašanje še imam ,ko sem ravno tukaj....kako je glede starševskega nadomestila..je bilo full govora o tem,pa še vedno ne razumem,kdo to lahko dobi ali zaprosi in kdo ne???user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:52:19   
Kerensa*
Isti CSD izda odločbo, ja (če si to mislila). Saj zato pa pravim, da se socialni transferji ne štejejo kot dohodek (pri odobritvi IDSP).

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:53:17   
Kerensa*
Misliš starševski dodatek ali...?

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 8:59:48   
Poloncka
Žal se med dohodek pri izračunu višine otroškega dodatka upošteva tudi denarna socialna pomoč, ki ste jo prejeli.

Zakon o starševskem varstvu in družinskih prejemkih (Ur. l. RS, št. 110/06) namreč dloča:

72. člen
(skupni dohodek družine)
Skupni dohodek družine je vsota vseh bruto dohodkov vseh družinskih članov za isto koledarsko leto, razen:
1. pomoči ob rojstvu otroka,
2. otroškega dodatka,
3. dodatka za nego otroka,
4. dodatka za veliko družino,
5. dodatka za pomoč in postrežbo ter varstvenega dodatka,
6. dohodkov, ki jih prejema oseba za oskrbo otroka v rejniški družini (materialni stroški za rejenca),
7. dohodkov od občasnega dela invalidov, ki so vključeni v institucionalno varstvo in jih pridobivajo zunaj oblik redne zaposlitve,
8. solidarnostna pomoč.

73. člen
(vštevanje bruto dohodkov)
Med bruto dohodke se vštevajo vsi dohodki, ki so vir dohodnine, transferni dohodki in vsi drugi dohodki.
Dohodek od kmetijske dejavnosti se všteva v skladu z metodologijo, ki jo podrobneje predpiše minister, pristojen za socialno varstvo, v soglasju z ministrom, pristojnim za kmetijstvo in ministrom, pristojnim za finance.
Med bruto dohodek se vštevajo transferni naslednji dohodki:
1. denarne dajatve po zakonu o socialnem varstvu,
2. (črtana)
3. nadomestila za brezposelnost,
4. denarna pomoč za brezposelnost,
5. štipendije,
6. starševski dodatek s prispevki,
7. delno plačilo za izgubljeni dohodek s prispevki,
8. plačani prispevki za rejnice,
9. plačani prispevki za samostojne ustvarjalce na področju kulture,
10. plačani prispevki za vrhunske športnike in šahiste,
11. nadomestila preživnin,
12. denarne dajatve vojnim invalidom, veteranom in žrtvam vojnega nasilja.
Med bruto dohodke se vštevajo tudi vsi drugi naslednji dohodki:
1. nagrade vajencev,
2. prejemki učencev in študentov, prejeti preko pooblaščenih organizacij in delodajalcev za posredovanje dela dijakom in študentom, zmanjšani za normirane stroške po zakonu o dohodnini,
3. preživnine v višini pravnega izvršilnega naslova, razen v primerih, ko se dokaže, da je storjeno vse, da bi preživninski upravičenec preživnino izterjal. V ta namen je treba priložiti predlog za izvršbo s potrdilom sodišča o njegovi vložitvi ali sklep o izvršbi ali dokazilo o neuspeli izvršbi ali potrdilo pristojnega ministrstva, da je pričel teči postopek za izterjavo preživnine iz tujine,
4. dediščine in darila, razen dediščine po pokojnem zakoncu,
5. dohodki od iger na srečo, rente od zavarovanj, odškodnine pri nezgodnem zavarovanju.

l.p.

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 9:02:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Poloncka
Žal se med dohodek pri izračunu višine otroškega dodatka upošteva tudi denarna socialna pomoč, ki ste jo prejeli.

Meni se še nikoli ni, ko sem prejemala DSP. Na odločbi je sicer pisalo, katere "dohodke" sem imela, vendar DSP ni bil upoštevan.

(odgovor članu Poloncka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 9:03:39   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Misliš starševski dodatek ali...?


ja starševski dodatek.....

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 9:09:29   
Kerensa*
Starševski dodatek prejmejo vse državljanke Slovenije oz. državljanke EU (ki te pravice ne uveljavljajo v svoji državi, v kolikor tam obstaja) s stalnim bivališčem v Sloveniji, ki niso zaposlene oz. v času porodniškega dopusta nimajo pravice do dohodka iz drugega naslova. Znesek je za vse enak in ni odvisen od dohodkov partnerja ali drugih ožjih družinskih članov.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 9:24:39   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Starševski dodatek prejmejo vse državljanke Slovenije oz. državljanke EU (ki te pravice ne uveljavljajo v svoji državi, v kolikor tam obstaja) s stalnim bivališčem v Sloveniji, ki niso zaposlene oz. v času porodniškega dopusta nimajo pravice do dohodka iz drugega naslova. Znesek je za vse enak in ni odvisen od dohodkov partnerja ali drugih ožjih družinskih članov.



aha...potem je nesmiselno dajat vlogo....verjetno....

tnxuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 10:13:32   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
aha...potem je nesmiselno dajat vlogo....verjetno....
tnxuser posted image


To je v bistvu porodniška za tiste, ki sicer niso upravičeni do porodniškega dopusta, ker so recimo brezposelni ipd. in se prejema 12 mesecev, tako da če imaš normalno porodniško (starševsko nadomestilo), tega ne dobiš, če je nimaš, pa dobiš.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 10:18:11   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
aha...potem je nesmiselno dajat vlogo....verjetno....
tnxuser posted image


To je v bistvu porodniška za tiste, ki sicer niso upravičeni do porodniškega dopusta, ker so recimo brezposelni ipd. in se prejema 12 mesecev, tako da če imaš normalno porodniško (starševsko nadomestilo), tega ne dobiš, če je nimaš, pa dobiš.



hvala vsem za obrazložitevuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
22.7.2009 13:24:27   
Poloncka
Sigurno se ti je, ti pa ni vplivalo na višino otroškega dodatka, saj denarna socialna pomoč ne presega 15% povprečne plače v RS na člana na mesec (oz. 208,71 evrov), do katere višine še pripadajo najvišji otroški dodatki. To pomeni, da prejemniki DSP še zmeraj dobijo najvišje otroške dodatke. Pri tistih, ki so imeli pa oboje (npr. 1/2 leta plačo, 1/2 leta pa DSP ali npr. plačo in 2x IDSP), pa lahko vpliva na višino otroškega dodatka.  

l.p.

< Sporočilo je popravil Poloncka -- 22.7.2009 13:26:01 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
23.7.2009 0:20:10   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Poloncka
Pri tistih, ki so imeli pa oboje (npr. 1/2 leta plačo, 1/2 leta pa DSP ali npr. plačo in 2x IDSP), pa lahko vpliva na višino otroškega dodatka. 

Vprašanje, kakšno plačo so imeli in na koliko družinskih članov se je porazdelila.

(odgovor članu Poloncka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
23.7.2009 19:53:53   
mamamajča
Kerensa- govorimo o izredni.
Redna denarna socialna pomoč, ki jo dobiš tri ali šest mesecev zaporedoma, se ne šteje. Upošteva se izredna!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
24.7.2009 2:48:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča
Kerensa- govorimo o izredni. Redna denarna socialna pomoč, ki jo dobiš tri ali šest mesecev zaporedoma, se ne šteje. Upošteva se izredna!

Kar sem napisala, sem iz lastnih izkušenj.
IDSP je bila na sezmanu "prejemkov", vendar ni bila upoštevana kot dohodek.


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
24.7.2009 8:50:10   
Poloncka
obe se upoštevata. sicer pa, naj že nekdo zavrti cifro od CSD-ja, pa se bo dobilo točne informacije.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
24.7.2009 8:51:31   
Kerensa*
No, pa naj se oba upoštevata - meni ju niso. Potem sem imela pač srečo.

(odgovor članu Poloncka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroški dodatek - izredn denarna pomoč
24.7.2009 8:55:12   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: vijolica02

Danes sem dobila novo odločbo za otroški dodatek. Ni mi logično, da so upoštevali pri mojih dohodkih tudi izredno denarno pomoč. če gledam zdaj, bom v minusu, ker so se mi otroški zmanjšali. V čem je potem smisel IDP, če si pa na koncu oškodovan? A se mi splača dat pritožbo, al je to tko določeno z zakonom?
Hvala za odgovore in lp



Oškodovan za kaj?

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?