|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delitev stroskov
27.9.2009 23:08:05   
juniorka
Pozdravljene!
Mene pa zanima, kako si delite stroske v druzini. Moj je namrec zacel vse stroske-poloznice delit na pol. Naj omenim, da zasluzi moja placa krat 2,5 priblizno. Vzrok je pa ta, da meni, da prevec zapravim vsak mesec, ampak ne vidi, da vecino hrane kupim jaz, pa cunje za malega... Mnenja prosim, ker tako mi bo ostalo samo tricetrt place user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Delitev stroskov
27.9.2009 23:15:20   
frufru
user posted image  OMG. Midva plačujeva kdor ma pač dnar. Če komu zagusti si pomagava. Mava srečo, da dobiva različno plačo: jaz 1. on 15. in obema prav pride, da ne greva v hud minus. Če gre tako na nož, začni še ti vse stroške, ki gredo za gospodinjstvo delit na pol in mu izstavi račun pa dodaj še stroške za likanje, pranje, ...

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delitev stroskov
27.9.2009 23:24:00   
ela24
Vsakodnevni nakupi hrane ipd. lahko nanesejo precej več kot si moški predstavljajo. Mesec dni si beleži vse stroške točno kam in kako si zapravila denar in mu predstavi zadevo. Pol pa izračunajta cca. koliko data za hrano in koliko za položnice. Pol pa se dogovorita glede na delež plače koliko bo kateri prispeval.
Po mojem mnenju je problem v tem, ker se moškim niti ne sanja, kako draga je hrana!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delitev stroskov
27.9.2009 23:24:26   
juniorka

IZVIRNO SPOROČILO: frufru

začni še ti vse stroške, ki gredo za gospodinjstvo delit na pol in mu izstavi račun pa dodaj še stroške za likanje, pranje, ...


user posted image take misli se mi podijo po glavi, ja...
pol se pa spomnim primera, ko je en 70 letnik vlozil za locitev, ker mu je zena za sex racunalauser posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delitev stroskov
27.9.2009 23:29:11   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: juniorka


IZVIRNO SPOROČILO: frufru

začni še ti vse stroške, ki gredo za gospodinjstvo delit na pol in mu izstavi račun pa dodaj še stroške za likanje, pranje, ...


user posted image take misli se mi podijo po glavi, ja...
pol se pa spomnim primera, ko je en 70 letnik vlozil za locitev, ker mu je zena za sex racunalauser posted image
no nisem mislila tako ostrouser posted image , samo moški teh stroškov ponavadi sploh ne vidijo. Naš sosed npr. svoji ženi pred nos meče, da si nič ne privošči, ne pomisli pa, da je vsa prehrana, čistila, ipd. na njenih plečih, medtem ko svojo plačo zase porabiuser posted image

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
27.9.2009 23:32:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu juniorka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Delitev stroskov
27.9.2009 23:33:47   
juniorka

IZVIRNO SPOROČILO: ela24

Vsakodnevni nakupi hrane ipd. lahko nanesejo precej več kot si moški predstavljajo. Mesec dni si beleži vse stroške točno kam in kako si zapravila denar in mu predstavi zadevo

Ma saj vidi izpiske, da sem denar v trgovini pustila... Danes sem mu pa seznam nardila, kaj rabimo in v trgovino poslala. ko mi bo pa zmanjkalo za kuhanje, bom vajo ponovila, dokler bo ratalo. Meni bi blo fer, da on poloznice placa, jaz pa za hrano skrbim, pa itak zmer se njemu kaksno cunjo nabavim... Ampak on ima svojo predstavo v glavi...

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delitev stroskov
27.9.2009 23:46:46   
rija
potem pa delita čisto vse stroške, ki jih pač plačata z denarjem....pa mimo so mi te: zaračunaj mu likanjeuser posted image

ja, pol si bo pa on zmisli, da bo njej zaračunal to, da onese smeti, da zamenja žarnico,....in ali je potem še sploh smisel, da sta ta dva skupajuser posted image

je pa tu tudi dobra stvar: če si bosta račune za špeceraj delila na pol, bo tvoj gospod mož končno ugotovil, kako prekleto draga je hrana in koliko stanejo cunje za tamalčke...ker verjemi, do sedaj, ko si vse ti nabavljala, se mu te zadeve niti sanjale niso.

mogoče pa sploh ni slaba ta idejauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.9.2009 0:05:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu juniorka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 7:06:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

potem pa delita čisto vse stroške, ki jih pač plačata z denarjem....pa mimo so mi te: zaračunaj mu likanjeuser posted image

ja, pol si bo pa on zmisli, da bo njej zaračunal to, da onese smeti, da zamenja žarnico,....in ali je potem še sploh smisel, da sta ta dva skupajuser posted image



jAZ se to vprašam vsakič, ko preberem o striktnem deljenju stroškov.
V čem je smisel potem....men sedaj grozi da bom ostala brez službe...a v tem, času ko ne bom zaposlena, si naj denar sposojam od moža ali kako? In ko dobim spet službo, mu naj vračamuser posted image .
Pri nama je vse skupno. Poveva si kdaj bova plačala s katero kartico, tako da imava pregled nad financami in ne zato, da bi mu rekla, da sem jaz zadnja plačala nakup v trgovini in da je drugič on na vrsti.

Se mi zdijo ene prav boge poleg svojih mož.

juniorka, ne sam da bi mu pokazala račune, nabila bi mu jih v go.bec. Madona pa če ste družina, ste družina. Delata v skupno dobro, ne pa vsak zase. Očitno on že .Pol pa naj živi zase, plačuje sam za otroka, pa naj žre denar al kaj pač z njim počne, da ne boš TI 'zapravljala'.
In ja v tvojem primeru, bi mu pokazala oglase koliko stane likanje in čiščenje, pa se bo količnik med plačama krepko zmanjšal.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 7:43:27   
valentinčica30
Kaj vse se ne doživi na tem planetu. Mene moj še ni vprašal kam sem svoj denar dala. Izjemoma mu moram povedat samo, če ga z njegovega računa vzamem, kar se je sedaj mogoče zgodilo 2 krat, ampak to mi je čist ok.
Ker imamo ogromno položnic jih plačujem iz njegovega računa, hrano in cote za najine dame kupujem jaz, za večjo obnovo garderobe pa njega ponucamo.
Ma skratka da ne težim, denar je naš, deliva si ga, če ga ima eden ga imamo pač oba, skupi varčujeva, pa sej to je smisu zveze a ne, deljenje, toda ne na polovicouser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 7:44:53   
Bojana82
No pri nama je pa tako, da imava oba 18 - ega plačo ( moj dosti večjo kot jaz ), vsak svojo dvigneva in dava denar skupaj ( torej imava skupni denar ).....tako je že nekaj let pa si zaradi denarja še nikoli nisva prišla navzkriž!  ( moram nekam potrkat user posted image )......kar pa nama potem od plač ostane dava na skupni račun in varčujeva......

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 8:26:59   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: mika
jAZ se to vprašam vsakič, ko preberem o striktnem deljenju stroškov.
V čem je smisel potem....men sedaj grozi da bom ostala brez službe...a v tem, času ko ne bom zaposlena, si naj denar sposojam od moža ali kako? In ko dobim spet službo, mu naj vračamuser posted image .
Pri nama je vse skupno. Poveva si kdaj bova plačala s katero kartico, tako da imava pregled nad financami in ne zato, da bi mu rekla, da sem jaz zadnja plačala nakup v trgovini in da je drugič on na vrsti.

Se mi zdijo ene prav boge poleg svojih mož.

se popolnoma strinjam s tabo user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 8:30:38   
sabri
Midva imava tudi različno plačo, on višjo, vendar imava denar kot skupni, sicer ga ne dvigneva pa ne dava fizično skupaj, ampak veš kaj mislim. Jaz plačam vse položnice in grem mogoče dvakrat v trgovino, potem pa moje plače ni, gre pa naprej iz njegovega fonda. Se ne pregovarjava razen kak incident sem pa tja, ko si on kupi kako "stvarco" za 400 eur, ki je meni čisto brezveze, jaz pa kake hlače nove za 50 eur pa mi slučajno kaj omeni, zakaj jih rabim. Takrat malo ropotam in se spomni na svoje stvarce in greva naprej. Juniorka, probaj se drugače dogovorit in mu razložit, ker strogo ločevanje stroškov zna biti tko no. Mogoče pa samo jaz nisem navajena ločenih fondov. Srečno, oglasi se kaj pri "nam"user posted image .

(odgovor članu Bojana82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 8:31:26   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Gromska
Midva deliva vse na pol, a ne le položnic, tudi stroške za hrano, registracijo itd., pa se prav lepo obnese. Če pa komu kaj zagusti, si seveda pomagava. Ne gre za strogo delitev, v grobem ...

jaz bi v tem primeru imela zelo slabo vest, ker pojem več sladkarij kot on. on praktično ne je sladkega nič, jaz pa vsaj 20eur mesečno user posted image  in kaj pol, ko zagusti? si posodita denar? nevem, meni je to full nesmiselno user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 8:38:05   
timoteja
Si sploh ne znam predstavljati, da bi si delila stroške in da bi imela vsak svoj denar. Vse gre iz skupnega denarja, res je, da sma oba kar šparovna, v trgovino grem ponavadi jaz, kupim hrano, oblačila, kar kdo potrebuje, trudim se, da nam vsak mesec nekaj ostane, in dam denar na hranilno kjnigo, ker varčujemo za investicijo v prihodnjem letu. Če bi bil tak ohrn, kot je tvoj, bi mu zakasirala pranje in likanje vsakih gat posebej.Tak!!!

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 8:50:11   
pety78
ko sva zacela zivet skupaj, je reku: evo, dam ti najvec, kar lahko in s tem ti dokazujem, da ti zaupam - in izvlece bancno kartico in mi jo da. user posted image clovk bi pomislu, da mi bo dal svoje srce... user posted image (eh, pozabi romantiko...)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Midva si stroškov ne deliva na pol, ampak je vse naše.Da, kateri ima, pa je.


_____________________________



(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 8:54:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: juniorka
kako si delite stroske v druzini.

Za čisto vse stvari je denar skupen. Kadar se za kaj potrebuje, se vzame s "kupčka" oz. da tisti, ki v tistem trenutku ima. To, kdo je tisti denar prinesel domov, je popolnoma nepotreben podatek.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 8:56:40   
water lily
Stroške sem si delila s cimrami, ko smo skupaj živele.
Šlo je pa tako da smo razdelile položnice na tri dele(smo ble tri), za hrano smo dale vsaka nekaj denarja na začetku meseca, če je kaj ostalo smo s tem nabavle alkouser posted image
Sesanja in tega si nismo zaračunavale. Smo imele pa razpored katera kdaj kaj dela.
Tako nekako je potekalo....če ti je kaj v pomočuser posted image

Aja....z možem pa nimava razporedov in si ne izdajava računov....mogoče zato ker jaz zaslužim večuser posted image
Si mi dala pa idejouser posted image ....mu bom določila "žepnino" pa bouser posted image


< Sporočilo je popravil water lily -- 28.9.2009 8:58:05 >

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 9:00:23   
Nezy85
Mi2 z mojim imava skupni dnar, tako da gre vse iz skupne blagajne čeprav je njegova blagajna ponavadi bol polnauser posted image , ker seveda več zasluži, ampak ponavadi imam vse najine položnice preko jaz, on pa marsikaj druga nabavi, nimama problemov z denarjem HB!

_____________________________

Dobili smo najlepše darilo:
Sinčeka Patrika: 3850kg;52cm
1mesec-4400kg;54cm
2mesca-5470kg;58cm
3meseci-6500kg,61cm

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 9:05:50   
emaa
Midva pač vzameva tam, kjer je, ker je najino, neke delitve na pol se ne greva. 

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 9:10:25   
ronja
Moj je namrec zacel vse stroske-poloznice delit na pol.

user posted image

Po moje začnita potem pa še hrano in obleke za malega, čistila, kuhinjske aparate, servise ipd... delit na pol. Ne pa da to ti kriješ, on pa tega potem ne vidi. Rečeš: mali rabi čevlje, prišli bojo okoli 30E, torej mi daj 15 E. Neumno sicer, ampak če se on otročje obnaša, mu pač pokaži, kako to izgleda.

Sicer se mi zdi, da je fajn, da se malo zmenita brez otročarij, ko bo on pripravljen na to - da mu razložiš, kam gre denar in magari pišeš en mesec ali dva, da dobi občutek. Če on namreč še nikoli ni stopil v trgovino z otroškimi oblekami in navadno ne hodi po špecerijo, se mu verjetno niti ne sanja, kakkšni zneski grejo za to. Mogoče si samo ne predstavlja...

Kako je pri nama? Nama denar ni tako zelo važen; oba se strinjava, da ne marava bit zadolžena in nočeva met minusa na računu - če vidiva, da bo šlo bolj na tesno, si pač ne privoščiva raznih stvari, pa je še vedno plus.
On ma čez denar, ker jaz ne maram met s tem opravkauser posted image (njem pa ni tako hudo, tako pravi). Plačuje položnice torej on, merkator in moje zavarovanje gre iz mojega računa, ostalo iz njegovega - tako da je ravno nekje pol-pol. Ampak midva imava tudi približno isti plači, on malo več, ampak ne prav dosti (ni za faktor 1,5). Ko bom delala polovični delovni čas, bo plačeval verjetno kakšne druge stvari iz mojega računa in več iz svojega, sicer bom jaz v minusuuser posted image . kar je ekstra in razni servisi - zato navadno da on, pa če gremo kam ven tudi v 99% primerov.  Tako da sva potem verjetno nekje na istem. V bistvu nima preveč veze, ker itak oba vlagava (no, on vlaga denar od obeh) v razna varčevanja, sklade,... Se pa seveda splača, da imava oba plus na računu, pa da je vedno malo rezerve, če ravno nekaj pride...

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 9:18:54   
Green to Grow
Po mojem je težava v tem, da si moški ne more predstavljat, da hrana res toliko stane. In posledično meni, da je v računu iz prehrambene trgovine vključenih veliko balastnih stvari, nepotrebnih.
Moj je recimo imel mnenje, da ni normalno, da toliko zapravimo za hrano. Pa je vzel stvar v svoje roke (samoiniciativno) in opravil en nakup ter se vrnil ves ponosen, mi mahal pod nosom z računom, češ da je porabil polovico manj kot jaz. Ampak kupil je pa hrane za max 2 dni, jaz pa napravim zalogo za 1 teden...

Menim, da bi bilo pametno, če ga vključiš v nakupovanje, da bo na lastne oči videl, koliko denarja se pusti na blagajni za gospodinjske namene.

Delitve stroškov pri nas ne poznamo, ker imava skupen bančni račun, kamor direktno padajo vsi prilivi, potem pač vsak vzame, kar rabi. Za večje nakupe (npr. tv, avto, dopust, naložbe) se posvetujeva in do zdaj je šlo brez težav.

< Sporočilo je popravil Green to Grow -- 28.9.2009 9:22:36 >

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 9:22:16   
Crystall
Midva tud nimava problemov, ker oba kupujeva vse. Večkrat mu napišem listek in ga pošljem v trgovino, tak da zelo dobro ve, koliko kaj stane. Isto je pri oblačilih. Sploh za bodočega člana sva pogledala, kakšne so cene v trgovinah in na koncu ugotovila, da je najbolje, če te nakupe opravim kar jaz preko ebaya user posted image

_____________________________

Od 4.11.2009 najino življenje bogati BLAŽ :)

(odgovor članu Green to Grow)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Delitev stroskov
28.9.2009 9:28:18   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: juniorka


IZVIRNO SPOROČILO: ela24

Vsakodnevni nakupi hrane ipd. lahko nanesejo precej več kot si moški predstavljajo. Mesec dni si beleži vse stroške točno kam in kako si zapravila denar in mu predstavi zadevo

Ma saj vidi izpiske, da sem denar v trgovini pustila... Danes sem mu pa seznam nardila, kaj rabimo in v trgovino poslala. ko mi bo pa zmanjkalo za kuhanje, bom vajo ponovila, dokler bo ratalo. Meni bi blo fer, da on poloznice placa, jaz pa za hrano skrbim, pa itak zmer se njemu kaksno cunjo nabavim... Ampak on ima svojo predstavo v glavi...


Ne vem če je to fer, po moje gre za hrano več denarja kot za poloćnice, če imaš res tiste osnovne.

Drugače je tole, kar si nardila čoisto O.K. Čisti računi, dobri prijatelji. Nihče se ne sme čutiti opeharjenega ali prikrajšanega. je treba kar razčistit, da ne bo krega.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




"Pazi"
LinLin

Ali ste zanosile kjub "pazenju"?

Da (28%)

Ne (72%)


Število vseh glasov: 266

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!