|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odjava stalnega naslova
14.2.2010 19:49:13   
minca_n
Pred časom je pri moji babici v prosti sobi živel en moški. Ker jo je prosil, mu je dovolila da se stalno prijavi. Ker pa je že 2 leti odkar več ne živi na tem naslovu, bi ga rada odjavila. Sklenjene nista imela nobene najemniške pogodbe. Zanima me, če ga lahko odjavi ali to ne gre.




_____________________________

20.8.2008 sva dobila največje bogastvo: ob 14:58 Zoja 1400g, 39 cm in 15.23 Nia 1550g, 39,5cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odjava stalnega naslova
14.2.2010 20:06:40   
pomar*ANČA*
kolikor jaz vem ne... poznam primer, ki želijo nekoga odjaviti že dobro leto, pa se nič ne premakne na ue.

če ima katera kakšno informacijo glede tega bom tudi jaz vesela, da jo bom lahko posredovala naprejuser posted image

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odjava stalnega naslova
14.2.2010 20:11:50   
Kerensa*
Lastnik nepremičnine ne more sam od sebe odjaviti stalnega bivališča nekomu, ki je bil v njej prijavljen. To lahko stori samo stanovalec (četudi bivši) sam, pa še to samo v primeru, da se istočasno stalno prijavi nekje drugje. Sama odjava, brez istočasne nove prijave nekje drugje, ni možna. Lastnik stanovanja lahko v tem primeru samo na UE pri inšpektorju za stalna bivališča predloži dokaze (če jih nima, mora o tem napisati izjavo, za katero kazensko in materialno odgovarja, na podlagi izjave pa ima inšpektor pravico preveriti dejansko stanje na terenu, torej v nepremičnini), da oseba na tem naslovu ne živi več in inšpektor potem sproži postopek ugotavljanja dejanskega bivališča. Postopek se lahko vleče v nedogled (tudi inšpektor sam ne more človeka odjaviti, dokler ga nima prijaviti kje drugje), edino, kar osebo, ki je v postopku, ovira, pa je to, da ne UE ne more dobiti nobenega potrdila o stalnem bivališču (ker se uradni osebi poleg imena in priimka izpiše še "?", ki nakazuje na postopek) in da osebo lahko zavrnejo pri prehodu meje (za EU to seveda ne velja, ker ni meja, za CRO pa že), če se spustijo v podrobnejši pregled (ne samo fizični pogled uradne osebe na dokument). Lastnik nepremičnine pa je s papirjem, ki dokazuje sprožitev postopka, zaščiten pred morebitnimi rubeži proti bivšemu stanovalcu, kateri bi se npr. lahko zgodili v njegovi nepremičnini.
 
Preverjeno. Zakonito.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 1:02:16   
froggy
lahko ga odjavi, v primeru da je babica lastnik nepremičnine v kateri je prijavljen, mi smo imeli tak primer, in je bilo vse rešeno v 10 minutah. samo na upravno enoto je treba it. 

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 8:52:17   
mateyka
hm, meni se je zgodilo, da sem mela napisano, da sem brezdomec pa sploh vedela nisem user posted image

(odgovor članu froggy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 8:57:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: froggy
lahko ga odjavi, v primeru da je babica lastnik nepremičnine v kateri je prijavljen, mi smo imeli tak primer, in je bilo vse rešeno v 10 minutah. samo na upravno enoto je treba it. 

Dejanska odjava ni več možna, kolikor je meni znano. Lastnik nepremičnine na UE samo poda izjavo, da določena oseba ne živi več na določenem naslovu. Vsaj lani je bilo tako. Če so pa zdaj spet kaj spreminjali, pa ne vem (ne sledim temu čisto tekoče).

(odgovor članu froggy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 9:06:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: minca_n

Pred časom je pri moji babici v prosti sobi živel en moški. Ker jo je prosil, mu je dovolila da se stalno prijavi. Ker pa je že 2 leti odkar več ne živi na tem naslovu, bi ga rada odjavila. Sklenjene nista imela nobene najemniške pogodbe. Zanima me, če ga lahko odjavi ali to ne gre.





dokler se nekje ne prijavi za stalno, ga ne moreš kar tako odjavit.

lahko pa greš na UE in daš prošnjo za odjavo, ker ne živi več tukaj. potem pozovejo njega, da naj sporoči, kje sedaj živi (kako ironično, da pošto pošljejo na stalni naslov in tretirajo, da je pošto dvignil, ker poštar vrže kar v nabiralnik). potem pokličejo na zaslišanje tebe in sosede, da se prepričajo, da res ne živi več tam. in šele potem je uradno odjavljen, čeprav se ni še nikjer za stalno prijavil.

(odgovor članu minca_n)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 9:10:20   
Kerensa*
Če oseba na nekem naslovu redno dviguje oz. prejema pošto, je za marsikoga to dovolj dober dokaz, da tam živi. Če ne drugega, pa to smatrajo vsaj za utemeljen sum, da lastnik nepremičnine posreduje pošto določeni osebi, kar za nekatere pomeni, da s tem tudi dovoljuje prijavljeno stalno bivališče. Ironija pa je, da lahko ta oseba za slabih 5€ letno na pošti plača storitev "poštno ležeče" in vso pošto (razen uradne) prejema tja (in tam ga čaka 30 dni, kar pomeni, da je dovolj, da se na pošti oglasi 1x mesečno in prevzame, kar ima za prevzeti).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 9:43:07   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Če oseba na nekem naslovu redno dviguje oz. prejema pošto, je za marsikoga to dovolj dober dokaz, da tam živi. Če ne drugega, pa to smatrajo vsaj za utemeljen sum, da lastnik nepremičnine posreduje pošto določeni osebi, kar za nekatere pomeni, da s tem tudi dovoljuje prijavljeno stalno bivališče. Ironija pa je, da lahko ta oseba za slabih 5€ letno na pošti plača storitev "poštno ležeče" in vso pošto (razen uradne) prejema tja (in tam ga čaka 30 dni, kar pomeni, da je dovolj, da se na pošti oglasi 1x mesečno in prevzame, kar ima za prevzeti).


jap. res je.
moj fotr že 15 let ne živi na tem naslovu. mi smo ga "odjavili" z naslova, pa nič ne pomaga. potem mi pa na zaslišanju reče "ja, saj je prevzel pošto", jaz pa "ne, ni je, ker ne živi tukaj, MI smo prejeli njegovo pošto. in že precej let je na nabiralniku napisan seznam oseb, pa še vedno dobivamo njegovo pošto. kot, da je poštar nepismen" user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 9:47:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
in že precej let je na nabiralniku napisan seznam oseb, pa še vedno dobivamo njegovo pošto. kot, da je poštar nepismen" user posted image

S potrdilom, da ste na UE proti njemu sprožili postopek ugotavljanja dejanskega bivališča (če ste to naredili, seveda) pojdite na vašo pošto in zahtevajte, da pošte zanj ne dostavljajo več. Najbolje, da to naredi lastnik stanovanja. Nekaj bo moral sicer podpisati, vendar je zastonj in učinkovito. Pošto bodo potem vračali pošiljateljem (vso, razen uradne - za to po zakonu morajo vreči listek z obvestilom, vi pa ga potem lahko vrnete na pošto in poveste, da te osebe ni na tem naslovu, vendar morate to narediti vsakič posebej) z napisom "naslovnik neznan" ali "naslovnik preseljen".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 10:10:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
in že precej let je na nabiralniku napisan seznam oseb, pa še vedno dobivamo njegovo pošto. kot, da je poštar nepismen" user posted image

S potrdilom, da ste na UE proti njemu sprožili postopek ugotavljanja dejanskega bivališča (če ste to naredili, seveda) pojdite na vašo pošto in zahtevajte, da pošte zanj ne dostavljajo več. Najbolje, da to naredi lastnik stanovanja. Nekaj bo moral sicer podpisati, vendar je zastonj in učinkovito. Pošto bodo potem vračali pošiljateljem (vso, razen uradne - za to po zakonu morajo vreči listek z obvestilom, vi pa ga potem lahko vrnete na pošto in poveste, da te osebe ni na tem naslovu, vendar morate to narediti vsakič posebej) z napisom "naslovnik neznan" ali "naslovnik preseljen".


lastnik je moja mama. saj mi smo to že vse naredili in rešili. na pošti je pa, kot da govoriš v steno. in ravno ta "uradna pošta" je problem, ker jo kar vrže, brez, da pogleda seznam stanovalcev. kot, da bi se midve enako pisali in stanovali v istem bloku, pa bi poštar "random" metal pošto v nabiralnik user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odjava stalnega naslova
18.2.2010 11:19:17   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
in že precej let je na nabiralniku napisan seznam oseb, pa še vedno dobivamo njegovo pošto. kot, da je poštar nepismen" user posted image

S potrdilom, da ste na UE proti njemu sprožili postopek ugotavljanja dejanskega bivališča (če ste to naredili, seveda) pojdite na vašo pošto in zahtevajte, da pošte zanj ne dostavljajo več. Najbolje, da to naredi lastnik stanovanja. Nekaj bo moral sicer podpisati, vendar je zastonj in učinkovito. Pošto bodo potem vračali pošiljateljem (vso, razen uradne - za to po zakonu morajo vreči listek z obvestilom, vi pa ga potem lahko vrnete na pošto in poveste, da te osebe ni na tem naslovu, vendar morate to narediti vsakič posebej) z napisom "naslovnik neznan" ali "naslovnik preseljen".


lastnik je moja mama. saj mi smo to že vse naredili in rešili. na pošti je pa, kot da govoriš v steno. in ravno ta "uradna pošta" je problem, ker jo kar vrže, brez, da pogleda seznam stanovalcev. kot, da bi se midve enako pisali in stanovali v istem bloku, pa bi poštar "random" metal pošto v nabiralnik user posted image


Če vam pošto vrže v nabiralnik, jo vzamete ven in jo lepo nesete upravniku na Pošto in poveste, da dotična oseba na tem naslovu ne živi. Pošta naredi zaznamek in vrne pošto pošiljatelju, kot je zgoraj napisala Kerensa.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odjava stalnega naslova
22.2.2010 18:53:57   
Kerensa*
Mimogrede... če na nabiralniku ni priimka, potem poštar ne sme (čeprav to sicer počnejo) pošte (navadne ali uradne) puščati izven kateregakoli poštnega nabiralnika (npr. na oglasni deski, ob nabiralnikih in/ali podobno). Predvidevam, da ste priimek tega moškega že odstranili z nabiralnika. Če poštar kljub temu meče pošto zanj v vaš nabiralnik, potem ga ali nekega dne počakajte in od njega zahtevajte, da tega ne počne več ali pa vzemite kuverto in jo odnesite na pošto ter povejte prej omenjeno. Pojdite do upravnika pošte in mu povejte, da naj on to zahteva od poštarja, saj vas ne upošteva. Če pa pošto za to osebo pušča izven vašega nabiralnika, pa se s tem ne obremenjujte. Ničesar niste podpisali in ne prevzemate nobene odgovornosti.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odjava stalnega naslova
22.2.2010 19:14:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mimogrede... če na nabiralniku ni priimka, potem poštar ne sme (čeprav to sicer počnejo) pošte (navadne ali uradne) puščati izven kateregakoli poštnega nabiralnika (npr. na oglasni deski, ob nabiralnikih in/ali podobno). Predvidevam, da ste priimek tega moškega že odstranili z nabiralnika. Če poštar kljub temu meče pošto zanj v vaš nabiralnik, potem ga ali nekega dne počakajte in od njega zahtevajte, da tega ne počne več ali pa vzemite kuverto in jo odnesite na pošto ter povejte prej omenjeno. Pojdite do upravnika pošte in mu povejte, da naj on to zahteva od poštarja, saj vas ne upošteva. Če pa pošto za to osebo pušča izven vašega nabiralnika, pa se s tem ne obremenjujte. Ničesar niste podpisali in ne prevzemate nobene odgovornosti.


teoretično to špila, ja.
uradna pošta je po X dneh tretirana, kot izročena, pa kjerkoli jo poštar pusti. pošta se ne vrača naslovniku (več). obremenjujemo se pa zgolj, ko ti na vrata potrka rubežnik in mu z veliiiko muke razložiš, da te osebe ni na tem naslovu že 15 let (aja, pa srečo imaš, da si doma, ker sicer ti lahko vdrejo v stanovanje brez tvoje vednosti).
čari bivanja v bloku user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odjava stalnega naslova
22.2.2010 19:20:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
pošta se ne vrača naslovniku (več).

Če to drži, potem še vedno obstaja možnost, da poberete kuverto in naslovnika sami obvestite, da te osebe ni na tem naslovu. Priložite seveda zapisnik, da ste sprožili postopek ugotavljanja dejanskega bivališča.
obremenjujemo se pa zgolj, ko ti na vrata potrka rubežnik in mu z veliiiko muke razložiš, da te osebe ni na tem naslovu že 15 let (aja, pa srečo imaš, da si doma, ker sicer ti lahko vdrejo v stanovanje brez tvoje vednosti).

Rubežnik nikdar ne vdre v stanovanje že prvič (takšen je zakon). Prvič pusti obvestilo in v tem primeru na obvestilo odreagirajte. Pokličite rubežnika in mu povejte oz. dokažite enako, kakor omenjeno pri prejšnjem citatu. Uradno potrdilo pač mora upoštevati. Tukaj pa on nima izbire, saj je to dovolj dober dokaz, da oseba na tem naslovu ne živi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?