|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 12:28:15   
KIKI****
Prosim če mi lahko katera kakorkoli pomaga.

Sin vsake par dni ponoči bruha ob neizmernih bolečinah v okolici popka. Kak teden ima bolj mehko blato. Npr. v pon. bruha in ima kaki 2 uri hude bolečine, potem je 2-3 dni mir. Pa spet.

Sva bila pri zdravniku. Odvzeli so mu kri (izvid je bil super, oziroma vse v mejah normalnega) in blato za parazite (negativen).

Sicer sem sama sumila na slepiča, ampak je rekel zdravnik, da sigurno ni, saj bi se bolečina vedno bolj stopnjevala in gostila.

Ali je možna kakšna alergija na hrano? (Z možem sva gruntala na sveže sadje, ki mu ga bomo za 1 teden črtali z jedilnika, oziroma do prvega morebitnega bruhanja).  Je možno še kaj drugega??

Zdravnik je rekel da ima nepojasnjene krče.

Hvala za vse nasvete in odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 12:43:06   
ksenjak
Mogoče bi naredili test za celiakijo.

lp

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 12:54:21   
janapan
ne vem sicer koliko je star in kaj že je...ma jaz bi pred sadjem ukinila kaj drugega, melko, jajca, bela moka.....

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 12:57:04   
Anonimen
Alergija na mlekouser posted image

(odgovor članu janapan)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 12:59:58   
pikica*
Jaz bi tudi rekla, da bi znalo bit povezano z alergijo na mleko. Naš sine je imel podobne težave, kadar je pil mleko ali pa pojedel kakšno skuto ipd. Krči za umret, tekoče blato itd. Hec je bil pa v tem, da npr. po jogurtih teh težav ni imel. Ugotovili smo, da ne prenaša laktoze. 

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 13:13:28   
madela
Kot so ti že druge omenile obstaja možnost alergije,tako da prosi zdravnika za napotnico za alergološkega.
Do takrat pa poskusi omejit mleko,jajca in morda res tudi sveže sadje.
Poskrbi,da bo pa dobil dosti tekočine,amapk če ima mehko blato potem je ima zgleda dovolj.

Razen tega pa je možno tudi,da se je kako črevo malo zapletlo,tako da bi bilo fajn tudi,da se mu opravi UZ trebuha.
Ne se zadovoljit z diagnozo nepojasnjeni krči,sploh če mali tako trpi ob teh bolečinah.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 13:17:12   
pikecpokec
Laktozna intoleranca?

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 13:20:58   
madela
Ravnokar gledam v Otroškega zdravnika(knjiga) in za zaporo črevesa so značilne hude bolečine v trebuhu,bruhanje,pri delni  zapori pride do olajšanja ,če se blato sprosti,možnia pa je tudi krvavo obarvana želatinasta sluz na blatu in pa vročina,če se začne prepozno zdravit.

Upam,da sem ti kaj pomagala,ti pa kar teži zdravniku,da se vse to pojasni.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 14:20:01   
KIKI****
Sin je dopolnil avgusta 6 let.

Pri celiakiji, kolikor sem gledala, so simptomi kar hudi (napet trebušček, vitkost, suha koža,...) Naš je pa kr krepak in zelo vek fant.

Mlečnih izdelkov mu zdaj tud ne bom en čas dajala.

V kolikor se ponovi vsaj 2x gremo itak nazaj.

Je še kaj možnega??

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 14:22:33   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Ravnokar gledam v Otroškega zdravnika(knjiga) in za zaporo črevesa so značilne hude bolečine v trebuhu,bruhanje,pri delni  zapori pride do olajšanja ,če se blato sprosti,možnia pa je tudi krvavo obarvana želatinasta sluz na blatu in pa vročina,če se začne prepozno zdravit.

Upam,da sem ti kaj pomagala,ti pa kar teži zdravniku,da se vse to pojasni.


Hec je v tem, da se to ponovi vsake 2-3 dni in to samo 1x.

Zdaj čakamo kako se bo razpletlo. So nam pa rekli, da ko ga zagrabi naj gremo takoj z njim k dežurnemu.

Tole za zaporo črevesja morem pa še sama mal pogledat. Mi je tud mal sumljivo.

Hvala!!!!!

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 14:44:07   
Janya
Pri nas v vasi je bil tudi en fantek, ki je na par dni imel močne krče in pojavilo se je bruhanje. po kar nekaj preiskavah so našli en tujek v sluhovodu user posted image ga odstranili in je bilo dobro

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 16:07:17   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Ravnokar gledam v Otroškega zdravnika(knjiga) in za zaporo črevesa so značilne hude bolečine v trebuhu,bruhanje,pri delni  zapori pride do olajšanja ,če se blato sprosti,možnia pa je tudi krvavo obarvana želatinasta sluz na blatu in pa vročina,če se začne prepozno zdravit.

Upam,da sem ti kaj pomagala,ti pa kar teži zdravniku,da se vse to pojasni.


Hec je v tem, da se to ponovi vsake 2-3 dni in to samo 1x.

Zdaj čakamo kako se bo razpletlo. So nam pa rekli, da ko ga zagrabi naj gremo takoj z njim k dežurnemu.

Tole za zaporo črevesja morem pa še sama mal pogledat. Mi je tud mal sumljivo.

Hvala!!!!!



Kako pa fant hodi na blato? Vsak dan ali takrat ko se pojavijo bolečine ali en dan kasneje.
Ker bolečine nastajajo,ker je blato ujeto v črevesju in ne more normalno naprej. Če pa gre za delno zaporo pa blato gre naprej,vendar ne vsak dan in še takrat se črevesje ne izprazni popolnoma,kot bi se moralo..Lahko je tudi bolj mehko,kot običajno.


(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 17:23:29   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

Laktozna intoleranca?


SE STRINJAM.

pri nas so se kazale neizmerne bolečine  -krči ponoči. Je bil cel zašvican v glavo, ko je spal. Potem je bruhal, nič več na koncu ni jedel, skoz je tarnal, da ga boli trebušček, hujšal je...

pri laktozni intoleranci moraš imeti vsaj 3 mesece strogo dieto, da se začne komaj izboljšanje kazati.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 29.9.2009 17:24:55 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 20:11:19   
KIKI****
Madela- naš hodi redno na blato vsak dan brez težav, tko da v tem ne vidim težav.
  Bom pa to bolj redno in bogosteje kontrolirala, da vidim če je kakorkoli povezano.

Paštetka-našega zagrabi tudi samo ponoči, ampak do zdaj v 1 tednu 3x. jamral je za trebušček in krčevito jokal, tud bolj moker je bil ampak 2 uri po tem je bil čist v redu. Je pa zelo malo.
Bom ob prvi taki situaciji pediatru omenla še tole, če se slučajno ponovi.

Jaz upam, da smo s tem zaključli, ampak kr tko nekak brez vsake diagnoze se mi zdi mal čudno da bi kr minilo, če ni virus.

Hvala, ker delite z mano izkušnje in mi svetujete!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
29.9.2009 20:21:54   
madela
Kiki,jaz vam želim,da hitro ugotovite kaj je narobe ali pa še bolje,da se vse skupaj pomiri samo od sebe.

Če hodi redno na blato,potem verjetno res ni zapora črevesa. Kak UZ bi vam verjetno veliko povedal,če se težave ne prenehajo in pa seveda pregled pri alergologu.
Srečno!

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomoč! Nepojasnjeni krči pri otroku???
30.9.2009 10:14:14   
KIKI****
Hvala!!!

Danes je blo vse bp. Nič bolečin, nič bruhanja, upam da tako tudi ostane.

lp

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?