|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 11:35:24   
vanilla
Moja pupa je stara dobrih 5 mesecev. Okrog 3. meseca je začela poleg raziskovanja rokic tudi sesat prste, kar je prisotno pri večini dojenčkov. Ima tudi dudo, ki jo ima rada. No, jaz sem vedno vztrajala in dajala prste ven in dudo notri. Saj sicer ni bilo hudo, ker je bilo to občasno čez dan... No, zdaj pa postaja vse huje in mi zvečer pred spanjem celo daje dudo ven iz ust v roke in si jo ogleduje in prste notri... In to stokrat, preden zaspi. Jaz stojim zraven in ji dudo dajem nazaj v usta, ker drugače bi ona raje spala s prsti. Saj vem, da moram vztrajat še naprej, samo se mi zdi, da namesto, da bi se odvadila, je zmeraj huje. Pa je sita in vse... Samo za tolažbo se ji gre.
Zanima me torej, kdaj jo bo to minilo? A bom morala to delat še celo leto? Lahko kmalu pričakujem spremembo in da bo nehala s tem sesanjem prstov? Saj ima dudo še vedno rada, samo kdaj se bo zraven odvadila še prstov?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 11:56:37   
Kliki
Lahko ji prstek nalakiraš in ji mogoče ne bo všeč okus in ga bo nehala sesati.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 11:58:18   
kristinaj
prst namaži s česnom, čebulo mogoče jo bo to odvrnilo...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:12:50   
vanilla
Hm, zanimive ideje... Sem tudi jaz pomislila, da bi ji s čim namazala, pa nisem vedela, če smem user posted image . Samo a potem, ko pa recimo čebule ali laka ne bi bilo na prstih, bi pa itak spet dala v usta, al kako? Ali pa mogoče ne...

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:14:31   
rainbow
No, ne vem, če so potrebni taki ukrepi kot česen ali čebulauser posted image

moja starejša je vlekla prst do četrtega leta, pa nima nobenih negativnih posledi, ne na prstu, ne na zobeh.

Sploh pa ni nujno, da bo pri tvoji prst sploh obveljal, če praviš, da si daje v usta prste, torej ne samo enega izbranega. Po moje vztrajaš na dudi, če nočeš, da ti vleče prst, čeprav tudi dude je treba otroka odvadit, konec koncev.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:24:55   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

No, ne vem, če so potrebni taki ukrepi kot česen ali čebulauser posted image

moja starejša je vlekla prst do četrtega leta, pa nima nobenih negativnih posledi, ne na prstu, ne na zobeh.

Sploh pa ni nujno, da bo pri tvoji prst sploh obveljal, če praviš, da si daje v usta prste, torej ne samo enega izbranega. Po moje vztrajaš na dudi, če nočeš, da ti vleče prst, čeprav tudi dude je treba otroka odvadit, konec koncev.

Se popolnoma strinjam in ne vidim smisla v odvračanju sesanja. Tudi moje dete je takoj, ko je odkrila prstke, začela tlačiti celo roko v usta, sesati 3 prste naenkrat, ampak to je del odraščanja. Potem pa še ti zobki. Si pomislila na njih? In nič ni boljšega pri zobeh kot prsti. Nobena duda, grizala in podobno moji niso odtehtala toliko kot prsti.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:26:03   
vanilla
Rainbow, jaz sem imela grdo raščene mlečne zobe zaradi sesanja prstov. Sem jih sesala do 1. razreda. Ja, je bilo hudo, nikakor se nisem mogla odvadit. Odvadila sem se šele, ko me je sošolec začel zafrkavati. To je bilo menda takoj v prvem tednu začetka šole.
Zato nočem, da bi moja mala sesala prst namesto dude. Ker tudi veliko drugih otrok poznam, ki jim je ukrivilo zobe. Če pri tvoji ni bilo nobenih težav, potem super, samo jaz ne bi rada tvegala.
Dudo bom pa vsekakor hitreje odvadila, ker bo "prišla lisica" ali jo bo "rabil kak drug dojenček" ali jo bom preprosto vrgla v smeti itd...

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:29:04   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

No, ne vem, če so potrebni taki ukrepi kot česen ali čebulauser posted image

moja starejša je vlekla prst do četrtega leta, pa nima nobenih negativnih posledi, ne na prstu, ne na zobeh.

Sploh pa ni nujno, da bo pri tvoji prst sploh obveljal, če praviš, da si daje v usta prste, torej ne samo enega izbranega. Po moje vztrajaš na dudi, če nočeš, da ti vleče prst, čeprav tudi dude je treba otroka odvadit, konec koncev.

Se popolnoma strinjam in ne vidim smisla v odvračanju sesanja. Tudi moje dete je takoj, ko je odkrila prstke, začela tlačiti celo roko v usta, sesati 3 prste naenkrat, ampak to je del odraščanja. Potem pa še ti zobki. Si pomislila na njih? In nič ni boljšega pri zobeh kot prsti. Nobena duda, grizala in podobno moji niso odtehtala toliko kot prsti.


Ja, mogoče imaš prav, da so zobki... Ker je zdaj res nenormalno... Pa grizalo gumijasto ji tudi paše. Sam pri prstih je to, ker kar živčna rata zraven, sesa tako močno, da bi kar jokala oz. sitnarila zraven... Z dudo se pomiri, s prsti pa očitno res samo masira dlesni. Samo še vseeno nočem, da jih sprejme namesto dude. Samo zaradi pravilno raščenih zob se mi gre.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:31:45   
veronikab
vanilla tudi naš 5-mesečnik dela isto. Sem se na začetku še sekirala, sedaj pa mu pustim. Edino palčka ne dovolim. Si je pa falot izmislil nov znak - ko je lačen in hoče joško, začne sesat palec in ker mu pol jaz vedno dam hrano, sedaj ta vzorec ponavlja.
Eh, saj ga bo že minilo.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:37:13   
anci banci
mogoče bom izpadla nevedna... kaj pa je tako hudo narob e če ssa palec oz. prste?
jaz sem to počela do 3 leta (res je da sem kasneje morala nosti aparat, amapk moji zobje so se pošlihtali in je sedaj ok...
Moj Svit to konstantno počne (že v trebuhu je to počel) in mu to pustim, ker mu je edina tolažba, ker dude sploh ne mara
po mojem mnenju je duda ravno tako škodljiva kot pa sesanje palca

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:42:06   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: anci banci

mogoče bom izpadla nevedna... kaj pa je tako hudo narob e če ssa palec oz. prste?
jaz sem to počela do 3 leta (res je da sem kasneje morala nosti aparat, amapk moji zobje so se pošlihtali in je sedaj ok...
Moj Svit to konstantno počne (že v trebuhu je to počel) in mu to pustim, ker mu je edina tolažba, ker dude sploh ne mara
po mojem mnenju je duda ravno tako škodljiva kot pa sesanje palca


No, ravno nošenju aparata bi se rada izognila in grdih zob. Duda je drugače oblikovana, mehka. Prsti pa so trdi in niso tako "anatomsko oblikovani" kot duda. Duda je vsekakor boljša kot prsti. Če pa je ne mara, je pač ne mara, ne moreš nič.

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 12:51:50   
Sanikaa
Kot zobozdravnica in mamica sem mnenja da je boljša duda kot prstki. Duda je mehkejša, manj upliva na razvoj čeljustnic, bolj čista in lažje se je otrok odvadi. Res je da so prstki vedno prisotniuser posted image . Če si drgne dlesen zaradi zobkov ne rabiš biti tok panična. Mal ji dlesen izmasiraj z Calgelom. Če pa prstke prav sesa..tudi jaz bi jih namazala in upala da bo uspelo.
Prstki naredijo različne anomalije ..celo v razvoju čeljustnic ne samo v položaju zobkov. Tudi je vprašanje do kdaj bo ortodont brezplačenuser posted image . Za dobro otroka gre in bi na tvojem mestu uztrajala!
Lp

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 13:25:31   
ribica.
kolikor jaz vem, je tudi sesanje prstov bolj škodljivo kot duda. Zato tudi tistim, ki jih odvajajo od dude, in začnejo potem sesati prstke, dajo raje dudo nazaj. IN res je, kot so že nekatere rekle, prste imaš vedno zraven, in nekatere ta navada, da jih sesanje prsta potolaži, spremlja tudi ko so že odrasli. Tega pa mislim nihče ne bi rad. Ker dudo je še vsak vrgel stran, prsta pa ne moreš.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 13:54:50   
miapia
Vse imate prav, je pa ena stvar resnična, da je težko dojenčku nekaj prepovedati in vsiliti nekaj drugega. Naša je hotela cuzat prst in ne dudo in grizal. Se je pa sesanje umirilo, takoj ko so bili prvi zobki zunaj, zato vem, da je bila ta potreba po njem zaradi zobk. Naša pa ne mara grizal in niti ne dude in ji tudi nisem nič vsiljevala. Če ni imela drugega in če ji ravno prstki niso bili po godu, je bila dobra pa plenica za cuzat.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 14:02:28   
Anonimen
Ljudje božji, saj to so samo faze, skozi katere gre otrok.user posted image Otrok spoznava svoje dele telesa. Sej ni avtorica napisala, da cuza samo en prst. Naša je zaspala izključno samo  s cuzanjem prstka, pa ima zelo zelo lepe zobke. Pri 1 mesecu in pol je začela vse sorte tlačit v usta, ker so takrat začeli izraščat zobje, slinila se je tolk, da nisem imela že zadost slinčkov za čez dan.  In cuzanje prstkov je v končni fazi samo faza razvoja. Naša vem da si je tako tlačila celo rokico, da je ene 3x bruhala. Rezultat je bil kmalu jasen pri 4,5 mesecih, 2 zoba naenkrat zunaj. Pol so šli pa vsi zobje ven kot gobe po dežju.
Glede cuzanja tistega prstka se je pa tudi zelo hitro uredilo. Ko je bila mal pred 1 letom prehlajena, ni mogla dihat skozi nos in je mogla skozi usta in od takrat naprej ni mogla več cuzat prstka pred spanjem.user posted image Je tako hitro pozabila na njega kot se  je hitro naučila cuzat.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 14:57:10   
kristinaj
če ne drugega je grdo videt otroka ki vleče prst, pa dudo lahko vržeš proč, prsta ne moreš

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 15:04:22   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

če ne drugega je grdo videt otroka ki vleče prst, pa dudo lahko vržeš proč, prsta ne moreš

??? Meni pa moj otrok in vse ostale štručke niso grde, če vlečejo prst. Upam, da sem tale tvoj stavek narobe razumela.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 21:30:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

če ne drugega je grdo videt otroka ki vleče prst, pa dudo lahko vržeš proč, prsta ne moreš


Oprosti, meni je bila moja miss zelooo lepa. Pa ne samo meni,verjemi. user posted image

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 22:11:26   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

če ne drugega je grdo videt otroka ki vleče prst, pa dudo lahko vržeš proč, prsta ne moreš


Oprosti, meni je bila moja miss zelooo lepa. Pa ne samo meni,verjemi. user posted image



user posted image user posted image user posted image Se popolnoma strinjam!

Le zakaj pa duda nebi grdo zgledala v dojenčkovih ustih? A ti veš kako grdo je videt 3-letnika, ki govori in cuza dudo v ustih?! user posted image  Sicer pa, ko je otrok že toliko dojemljiv za razlage lahko otroku razložiš in ga postopoma odvajaš od prstka/dude. Meni se to ne zdi nič grdega. user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sesanje prstov - vse huje
2.10.2009 22:14:32   
Suzikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ljudje božji, saj to so samo faze, skozi katere gre otrok.user posted image Otrok spoznava svoje dele telesa. Sej ni avtorica napisala, da cuza samo en prst. Naša je zaspala izključno samo  s cuzanjem prstka, pa ima zelo zelo lepe zobke. Pri 1 mesecu in pol je začela vse sorte tlačit v usta, ker so takrat začeli izraščat zobje, slinila se je tolk, da nisem imela že zadost slinčkov za čez dan.  In cuzanje prstkov je v končni fazi samo faza razvoja. Naša vem da si je tako tlačila celo rokico, da je ene 3x bruhala. Rezultat je bil kmalu jasen pri 4,5 mesecih, 2 zoba naenkrat zunaj. Pol so šli pa vsi zobje ven kot gobe po dežju.
Glede cuzanja tistega prstka se je pa tudi zelo hitro uredilo. Ko je bila mal pred 1 letom prehlajena, ni mogla dihat skozi nos in je mogla skozi usta in od takrat naprej ni mogla več cuzat prstka pred spanjem.user posted image Je tako hitro pozabila na njega kot se  je hitro naučila cuzat.



Faza gor ali dol, eni otroci postanejo odvisni od tega (naša nečakinja) in ga pri 7 letih še lepo vlečejo. Kaj pa potem? Hvala bogu da je tvoja zaradi prehlada nehala!
Meni tudi ni lepo videt otroka,ki vleče prst. Kako smo si različni user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sesanje prstov - vse huje
3.10.2009 15:14:58   
vanilla
Joj, punce, tiste, ki ste tako optimistične, da se bo s "pogovorom" dalo prepričati 3-letnika, da naj se odvadi prsta/dude, se verjetno kar malo motite.. Sama zase vem, da ni nič pomagalo, ko sem bila majhna, pa mi je babica tudi s kurjim drekom grozila, da mi bo namazala user posted image . Sem kar lepo cuzala do osnovne šole. Poznam pa tudi primere, ko cuzajo prst naskrivaj še v najstništvu.
Saj pravim, pa še grde zobe, čeljust naredi... Pa dudo je lažje vreči stran oz. otroka dobit na neko finto... Sicer pa, vsak po svoje.

No, pri naši je finta v tem, da sem jo celo zvečer pustila, pa naj cuza prste, če ji je tak fino... Pa se kljub temu ne umiri oz. čez čas sem ji dala dudo in je šele potem bila res umirjena in zaspala... Prsti kot da jo še nervozirajo zraven.
Upam, da je res samo faza ali zobki in da bo minilo.

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?