|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oprostitev plačila zaradi socialnega položaja...
20.10.2009 21:46:20   
arsha
Pozdravljene

Zanima me, ali poznate kak primer, ko se je uveljavljala oprostitev plačila zaradi socialnega položaja kljub izkazanim visokim dohodkom. Zakon namreč to omogoča, kot piše v uradnem listu.

Moja situacija je namreč taka: živim sama s hčerko, v najemniškem enosobnem stanovanju, na željo najemodajalca neprijavljena, stalno bivališče imam prijavljeno pri prijateljici (torej smo tudi v prekršku), preživnine ne prejemam - ni izterljiva, ker oče ni znan, tudi nadomestila torej ne prejemam, plačo imam 1060 ojrov neto + 30 ojrov otroškega dodatka, torej recimo 1100, da bo lažja računica.
Ko odplačam stanarino (220) in položnice, mi ostane poleti ca. 600, pozimi ca. 500 ojrov, od tega so mi naračunali 200 za vrtec, torej ostane 300 do max 400 za bencin, hrano in ostale stroške. Ne morem reči, da životarim, živim pa skozi na meji krize in molim, da mi kakšna stvar ne crkne (npr. avto, peč, štedilnik), ker ne bi zmogla plačati servisa.

Razmišljam, da bi uveljavljala oprostitev plačila, ker ocenjujem, da je to težek socialni položaj, čeprav po plači sodeč, na prvi pogled ne izgleda tako. Kaj pa ve menite? Imate s tem kakšne izkušnje?

LPA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
20.10.2009 22:00:17   
Anonimen
Meni se po stevilkah ne zdi, da bi bila socialno ogrozena.
Na tvojem mestu bi zaprosila za znizanje razreda za placilo vrtca.

(odgovor članu arsha)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
20.10.2009 22:09:46   
rija
arsha....brez zamere....ampak ti ne živiš slabo....

ozri se malo okrog.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
20.10.2009 22:14:04   
Anonimen
Ne da živiš slabo, super živiš. Mal si preberi zgodbe drugih, ki imajo stare aparature, ena mizerna plača, doma še 2 otroka...raje ne piši takih neumnosti. 

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
20.10.2009 22:19:04   
arsha
Glejte babe, vprašala sem vas za mnenje. Prosim za spoštljive odgovore. Hvala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 7:22:22   
Urko15
Arsha,

Plačilo za vrtec je po mojih izkušnjah veliko, glede na to da imata 500 EUR neto prihodka na člana družine. Preveri če upoštevajo vse okoliščine, glede na to da nimaš nepremičnine in tudi premičnina verjetno ni vredna zajetne vsote denarja.
Preveri tudi pri katerih položnicah lahko nekaj privarčuješ (sprememba mobilnega operaterja, sprememba dobavitelja električne energije (GEN-I npr. plača prvo položnico) ipd.). Če se da lahko predelaš avto na plin in tako privarčuješ pol stroškov za gorivo...



_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 7:26:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arsha)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 8:29:37   
Urko15
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: arsha
Zakon namreč to omogoča, kot piše v uradnem listu.

Mimogrede - kateri zakon pa?
Ker če je to zakonsko dovoljeno, potem to uveljavljaj. Meni je kristalno jasno, da je 500€ za 2 osebi za cel mesec malo. Jasno, da ima veliko ljudi še veliko manj, ampak to še ne pomeni, da je 500€ veliko. Sploh pa, če odšteješ še 200€ za vrtec. Ostane torej 300€ za dve osebi in ne 500€ na osebo, kakor je zapisal Urko. Če torej zakon to dovoljuje, potem pač naberi vso pisno dokumentacijo, ki je potrebna, da izkažeš svoje finačno - materialno - socialno stanje in, če ne drugega, zaprosi za znižanje plačila vrtca. To lahko storiš kadarkoli med letom.


Lisička, če je 1000 EUR za obe, potem je 500 EUR po osebi, a ne. Vse se računa na družinskega člana in sicer v bruto vrednosti (otroški dodatki, vrtec, socialna ... Sicer pa se strinjam s tabo, če je zakonsko določeno je to pač treba izkoristiti. Če ne bomo vzeli mi, bodo pa politiki porabili že za kaj nepomembnega.


_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 8:31:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urko15)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 8:33:45   
Urko15
Se popolnoma strinjam s tabo. Upoštevati bi morali tudi vse kredite in stroške z varstvom otrok, za tiste, ki niso dobili mesta v vrtcih. Potem so tudi stroški goriva, za tiste ki nimajo možnosti prevoza na delo in z dela z javnim prevoznim sredstvom pa še kaj bi se našlo. Imamo zelo dragi državo.




_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 8:35:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urko15)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 8:36:19   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: Urko15
Lisička, če je 1000 EUR za obe, potem je 500 EUR po osebi, a ne. Vse se računa na družinskega člana in sicer v bruto vrednosti (otroški dodatki, vrtec, socialna ...

Ja, ja, dohodek je že 500€ na osebo, ampak ostanek dohodka (po pokritju najnujnejših stroškov, kot sta tukaj stanovanje in vrtec) pa ne. Po mojem mnenju bi bilo veliko bolj pravično, da bi se pri takšnih stvareh štel ostanek dohodka, ne pa netto plača. Saj je menda vsem jasno, da nekje moramo živeti, torej naj se kredit za nepremičnino ali najemnina odštejeta (položnice ne, ker si jih vsakdo dejansko naredi, kolikor si pač jih).

Če bi se štel ostanek dohodka (po pokritju najnujnejših stroškov, kot sta tukaj stanovanje in vrtec), bi lahko skoraj vse po vrsti oprostili plačila vrtca. Pa se ne.

arsha, če zakon to omogoča, pač poskusi, zberi vsa dokazila in boš videla.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 8:39:11   
Urko15
Ja, Slovenija je draga. Prijatelj se je preselil na Češko in z isto bruto plačo, dobi 36 % več neto. To pove deovolj!

_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 8:39:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 8:40:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urko15)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 8:44:57   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Če bi se štel ostanek dohodka (po pokritju najnujnejših stroškov, kot sta tukaj stanovanje in vrtec), bi lahko skoraj vse po vrsti oprostili plačila vrtca. Pa se ne.

Oprostili ne, bi pa padli kar v nekaj razredov nižje. Kar bi bilo po mojem mnenju veliko bolj socialno naravnano (torej prijazno do državljanov), če že toliko klamfajo o stanovanjskih in vrtčevskih ugodnostih za mlade družine. Kakšna stanovanjska ugodnost, če ti pa zaračunajo vrtoglavo tržno najemnino, priti do neprofitnega stanovanja je malo manj, kakor čudež, četudi izpolnjuješ njihove extra bedaste pogoje, ki s stanovanjem samim nimajo nobene povezave in če že imaš srečo, da s pomočjo celotne družine dobiš stanovanjski kredit na 30 let, ga preplačaš kakor največja budala, da ja nisi na cesti, nato te pa zagotovitev osnovne eksistence butne po žepu drugje? Izbiraš med stanovanjem ali otrokom - ali pa se sprijazniš, da boš čakal na bogatega moža, dobitek na lotu ali... who knows what.

Pa to dopovej vladajočim "glav'cam" user posted image Raje raji porinejo eno kost, da se zanjo med seboj grize, kot da bi naredili res kaj konstruktivnega in smiselnega. Pa ne glede na stranke, vsaka vlada na enak način, ko pride na pozicijo: krij in poskrbi za svojo rit.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 8:50:17   
bskrle
Nas je 6, 1200 evrov porabim za cel mesec, 1000 evrov prišparam, 500 imamo pa kredita. Pojma nimaš, kaj je res malo denarja - npr. 500 evrov za 3člansko družino. 

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
21.10.2009 8:51:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 9:11:09   
Onasiss
Glede na prihodke ti jih oprostili ne bojo... Lahko samo delaš na tem, da ti znižajo plačilni razred.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 9:53:19   
lukec
Če bi se štel ostanek dohodka (po pokritju najnujnejših stroškov, kot sta tukaj stanovanje in vrtec), bi lahko skoraj vse po vrsti oprostili plačila vrtca. Pa se ne.


Se podpišem, tko pa res ne gre.

Dvomim pa, a boš pri takšnih dohodkih kaj dobila, glede na to, da ti za hrano ostane 300 - 400 €, to je namreč skoraj višina cenzusa vseh dohodkov za 3- člansko družino (443 €).


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 10:14:39   
CatJa
Moje mnenje je, da niti slučajno ne gre za težek socialni položaj in ne glede na tvojo računico, bi v naši občini padla v 5. plačilni razred, kar znaša za 1. starostno skupino dobrih 200 €, za drugo pa cca. 170 €/mesec. Ko je kar nekaj podjetij uvedlo 36 ali celo 32 urni delovnik, so za znižanje plačila (kaj šele za oprostitev) zavrnili delavce, ki so delali za precej nižje plače!
Iz meseca v mesec pa itak krpa 80% Slovencev. Je pa seveda lažje, če otroka preživljata dva ...

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 13:14:34   
rija
sem pozabila....mogoče pa bi bilo smiselno poiskati očeta...pa nekaj preživnine zraven.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
21.10.2009 19:32:19   
arsha
Hvala vsem za odgovore.
Ne vem, če se bom odločila to uveljavljati, sploh v teh časih, ko vem, da nekateri res težko živijo. Kljub vsemu v mojih krogih ni nikogar, ki bi se tako težko preživljal kot jaz, tako da so vsi mnenja 'če jaz ne dobim, kdo bo potem?'. Čudna situacija je: po eni strani je za preživetje, po drugi strani pa lih tolko da je. Zato me je tudi zanimalo vaše mnenje.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
22.10.2009 19:39:52   
benika
Potem se pa giblješ v precej materialno dobro situirani družbi. Toliko, kolikor tebi ostane za golo preživetje, ni niti moja plača. Pa kje so potem še vse položnice? Mislim, od kje tebi ideja, da si socialni primeruser posted image

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Oprostitev plačila zaradi socialnega polo...
22.10.2009 19:44:37   
Anonimen
Meni se pa zdi, da imas ogromne stroske. 280€ za elektriko, vodo, komunalo, telefon...meni je veliko za dva.

(odgovor članu arsha)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?