|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Menjava dioptrije med nosečnostjo
25.11.2009 7:54:47   
bellissima
Ali je to sploh smiselno. Pravijo, da se ti med nosečnostjo in po porodu dioptrija navadno poslabša user posted image . Jaz pa mojih očal že res ne prenašam več. Se odpravljam na pregled in nakup novih očal že predolgo, zdaj pa ne vem ali naj počakam porod ali naj vseeno grem. Kakšne so vaše izkušnje?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Menjava dioptrije med nosečnostjo
25.11.2009 8:01:43   
miapia
Predno boš rodila in po porodu vzpostavila "normalno" stanje vseh delov in funkcij tvojega telesa, bo preteklo nekaj časa. Če te zelo moti, ker slabo vidiš, potem se nimaš kaj obotavljati. Za tvoje dobro je, da uporabljaš očala, ko jih potrebuješ. S pravilno dioptrijo seveda.

Jaz sem kratkovidna in sem že par let brez očal, ker sem dokaj v redu vidila. Z nosečnostjo sem bila malo čorova, sploh me je motilo, ko sem vozila (ponoči, megla, dež, sneg). Sicer sem šla po očala kake pol leta po porodu, se je pa vid malenkost poslabšal.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu bellissima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Menjava dioptrije med nosečnostjo
25.11.2009 8:17:21   
kasso
Okulist ti bo najbrž predlagal nova očala oz. nov recept šest mesecev po porodu. Najbolje, da ga vprašaš.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Menjava dioptrije med nosečnostjo
25.11.2009 8:54:35   
piko12
Meni se dioptrija vedno poslabša, ko imam utrujene oči-beri sem nenaspana. Če te to moti, rajši porihtaj zdaj kot kasneje, ko boš mogoče še bolj utujena in še slabše videla.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Menjava dioptrije med nosečnostjo
25.11.2009 10:01:44   
nincrli
Kolk pa še imaš do poroda?

Meni se je tudi vid poslabšal med nosečnostjo user posted image , samo bom še počakala in šla po porodu po nova očala, ker le niso tako poceni, zavarovalnica pa komaj na 2 leti kaj malega prismukneuser posted image .
Če pa te res hudo moti potem pa pojdi...


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Menjava dioptrije med nosečnostjo
25.11.2009 11:38:41   
somic
počakaj da rodiš in še potem kakšne 4, mogoče 5 mesecev.

jaz imam tudi probleme in se matram. brez veze mi je zdaj dajat denar za očala, ker sem skoraj prepričana, da jih bom po porodu ponovno rabila menjat.

jaz imam sicer minimalno dioptrijo, tako, da niti ne bi rabila nosit očal imam pa jih v predalu... zdaj pa čedalje pogosteje tudi na nosu user posted image ne gre drugače.

meni so rekli, da je bolje da počakam...


_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Menjava dioptrije med nosečnostjo
25.11.2009 13:35:04   
zaspancek1
Jaz sem menjala ocala tam nekje v 6. mesecu nosecnosti (vid se mi je samo malenkost poslabsal - z -2,25 na 2,50 in cilindre, bolj pa so me motili tezki in siroki okvirji), po porodu pa se mi dioptrija ni cisto nic spremenila. Ce te ocala res motijo oz. slabo vidis, potem nimas kaj. Da pa vozis corov user posted image -  to je pa neodgovorno, pa ne samo do sebe, tudi do otroka in drugih!user posted image

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Menjava dioptrije med nosečnostjo
26.11.2009 18:01:54   
aki
Meni se je vid vztrajno slabšal DO nosečnosti, potem se je pa umirilo. Ne vem ali je to zaradi nosečnosti al pa je bilo naključje, ampak ko sem šla 6 mesecev po porodu na pregled, je bilo stanje isto kot pred nosečnostjo.
Jaz bi na tvojem mestu počakala do poroda, pa bi šla potem k okulistu, za vsak primer. Da ne bos dvakrat plačevala, ker je res drago!

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?