|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 13:58:09   
bskrle
Me resno zanima, ali je to vaša tradicija družinska tradicija, koliko je ta tradicija stara, kdo jo je vpeljal.

Ker pri nas daril za božič nikdar ni bilo in jih tudi za moje otroke ni, ni v navadi ne v moji ne v moževi širši družini. Smo pa vsi bolj s podeželja.
Pa pri vas? 

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 13:58:53   
bskrle
oh, sem pozabila na eno vejico, no vstavite si jo ,user posted image

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 13:59:32   
ZARA
Mi se že od nekdaj, ker ima moja mati takrat RD. In potem se je to zlilo nekako.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:00:28   
mamica2009
Mi smo tudi iz podeželja pa se obdarujemo vsi v družini(starši, sestra,otroci).To je nekaj najlepšega ko so pod božičnim dreveščkom darila.Še za nas odrasle, ne da nebi za otroke bilo.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:01:56   
lukec
Pri nas se ne obdarujemo za božič, ampak za novo leto. Pravzaprav otrokom darila nosi Dedek Mraz, odrasli pa si med sabo izmenjamo kakšne malenkosti. Tradicija pa je taka, kaj pa vem, najbrž že od kar sta bila moja starša majhna, prej pa tko ni bilo kaj podarjati.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:02:12   
poli*
Mi tudi nimamo te navade, da bi se nekej obdarovali za božič. Najprej je miklavž, potem mam še jst roj. dan in je že dost tega.
Je pa lepo videt v kakšnih am. filmih, k majo darilca pod smrekico.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
1.12.2009 14:07:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:08:28   
arupnik3
mi smo tudi s podeželja in obdarovanja za božič nimamo ne v širši družini... obdarujemo se za miklavža in to je to pa potem ima še hčerka rojstni dan.....

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:08:56   
Ribica **
Mi imamo Dedka Mraza. Tudi pri mami, kjer naj bi bili verni, se niso obdarovali za bozic - je bil Miklavz. Tako da imamo doma Milavza in Dedka Mraza. Oboji ziveli v mestu, zdaj zivimo v mestu (stari starsi pa na podezelju, od koder so doma).

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 1.12.2009 14:09:31 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:11:42   
Ulla80
iz čist enga praktičnega razloga - ker se takrat najlažje vsi spravmo na kup....miklavž je tak butast datum, je še šiht takrat, pa pred plačo user posted image user posted image za nov let smo pa tud vsak na svojem koncu, edin za božič smo pa vsi fraj in doma in se komot cela familija na kup zbonga...drgač pa nobenmu ne pomeni pa glih božič zdej neve kaj...sam primeren jeuser posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:24:35   
liliana
Mi smo se pa kar jaz pomnim obdarovali za Božič.....tako, da je meni to zelo ljuba družinska tradicija.....24 zvečer zložimo darila pod jelko, nato odidemo k babici, da pogledamo tam, kaj je Jezušček pustil za nas....in ko se vrnemo, smo vsi presenečeni, da je Jezušček obiskal tudi nas.....in kar takoj hitimo odpirat darila in ne čakamo do naslednjega jutra....



(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:30:45   
mamamajča
Pri nas pa je to tradicija.
Moja stara mama je od vseh otrok ostala edina v Sloveniji, zato so ji trenutki, ko je bila s svojimi, toliko več pomenili.
In za Božič pridemo čisto vsi.
Včasih, ko nas je bilo bistveno manj, smo se dobili na večerji 24.-ga, ali na kosilu potem 25-ga.

Zdaj nas je pa že veliko veliko več, zato pridemo na predbožični večer samo mi in moji sestri z družinami in skupaj okrasimo drevešček, ostali pa potem pridejo le na obisk.

Obdarujemo pa se tako, da vsak svojemu kupimo darila, ki pa jih nastavimo pod isto drevo pri mojih starših- ampak ne pretiravamo.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
1.12.2009 14:41:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 14:52:48   
bskrle
Zanimivo, ker pri nas pa naj na božič ne bi hodili na obisk, družina je sama, torej brez starih staršev.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 15:00:57   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Zanimivo, ker pri nas pa naj na božič ne bi hodili na obisk, družina je sama, torej brez starih staršev.

Nam je sicer to uspelo lani, ker smo staknili prijatla rota in smo bili sami doma.
Saj je bilo lepo.
Ampak  nam druženje za Božič veliko pomeni, ker se sicer poredko vidimo, in jaz te tradicije ne damuser posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 15:08:46   
Anonimen
Pr nas že od nekdaj vsi trije nosijo darila - Miklavž, Božiček in Dedek Mraz.

Miklavž klasiko - se prav košarico s svežim in suhim sadjem ter parkljem, Božiček nagrmadi "prava" darila pod smrekco (ponavadi so to izpolnjene želje), Dedek Mraz pa spet kakšno malenkost (ponavadi vreča v kateri so razne drobnarije).

Miklavž je zanimiv zaradi sprevoda parkljev, Božiček ker se cela familija zbere na večerji (ponavadi se peče purana) in je poseben, topel večer (ta stari produžijo k polnočnici), Dedek Mraz pa nima posebnega čara ampak samo nosi darila user posted image

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 15:15:34   
~Biba~
pri nas se obdarujemo od kar pomnim, tudi oče je razlagal, da so se za božič obdarovali, le da jim je takrat ena podarjena pomaranča pomenila že eksotiko.

Na božični večer smo z očetom okrasili drevesce, mama nam je pripravljala večerjo, nato se je šlo k polnočnici in ko smo prispeli domov, nas je pod drevescem čakalo darilo, ki smo ga smeli odpreti komaj zjutraj...kako rade volje smo takrat hitro vstali in še v pižamah odprli darila.

miklavž, je bil vedno za čevlje sčistituser posted image
božiček, je prinesel darilce pod božično jelko
dedek mraz, pa nas je obdaroval v vrtcih in šolahuser posted image

zdaj je pa božič čas, ko se zberemo vsi na kupu, postavimo drevesce kot takrat ko smo bili otroci...mami, sestra in jaz pripravimo večerjo, potem pa se posedemo v sobi kjer je drevesce, se pogovarjamo, vmes nastavimo darila pod jelko, spijemo kavo, se sladkamo in odpremo darila.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 15:44:06   
noranate
Pri nas se za Božič ne obdarujemo, saj je to miren, tih, predvsem pa skromen družinski praznik. No, vsaj včasih je biluser posted image . Krasimo smrečico, kuha se božična večerja, otroci gledajo kakšne risanke s to tematiko, daril pa ni. Obdarimo se za Miklavža, pa tudi za novo leto kakšna malenkost. Večja darila pustimo za rojstne dni.

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 16:10:56   
gita10
Pri nas je letos kar pestro. Ker je mož musliman smo praznovali že prejšni vikend v Bosni in se tam tudi obdarovali, sedaj je na vrsti miklavž, kateri je pa nama z bratom najdražji saj je bil najdražji tudi najinemu pokojnemu očetu- pa še nedelja bo. Tako, da pismo je že napisano, darila pa skrita v kleti.
Potem pa je Božič. ki je pa hkrati še možev rojstni dan tako, da tudi takrat so malenkosti za vse pod smrekco.
Novo leto pa ne praznujemo predvsem ker nas večina v družini dela v turizmu in je takrat delavno.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 16:34:05   
ksenija12
ko sem bila majhna, je darila nosil dedek mraz...za miklavža smo otroci dobili eno malenkost, glavnino pa za dedka mraza..sedaj pa midva otrokoma dava darila že za božička-razlog pa je čisto pragmatičen...najmlajši ima rojstni dan 30.decembra..in da je vsaj malo razmaka med obdarovanjem, dava 24. decembra..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 16:38:09   
ljupka
Jaz žal nimam lepih spominov na december in na miklavža,nas so kmal starši postavli na trdna tla ,da ga ni,ker ni bilo denarja in pri 4 letih nisem več nič dobila!Vem,da sem bila zaradi tega žalostna,ker vsi so imeli darila,le jaz ne!December je bil zame najbolj žalosten mesec!

Zdaj imam svojo družino in smo se letos preselil v svoj prizidek in bom začela s svojo tradicijo,da bo otrokom lepo in v spomin na lepo otroštvo,žal tastu in tašči je tudi brezveze,tako da do sedaj nismo nič!

V nedeljo bodo otroci dobili darila od miklavža in komaj čakamo,jaz tudi,neprecenljivo je ko otrok otpira darila in je vesel in srečen in se bomo vsi skupaj igrali!

Za božič bomo naredili božično večerjo,šli polnočnici ,ko bomo prišli domov bomo otprli skromna darila,ki bodo pod smrekco,to sem si zamislila,da bi začela v svojem domu s svojo družino!Upam,da se bomo imeli lepo in da bo uspelo!

Novo leto ni bilo zame nič posebnega,v 30 letih sem  mogoče dvakrat dočakala novo leto v družbi,drugače sem šla vedno spat!
Sedaj počakava z možem v družbi otrok,se zabavamo,gledamo TV in tako mine večer!

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 19:26:52   
nincrli
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Jaz žal nimam lepih spominov na december in na miklavža,nas so kmal starši postavli na trdna tla ,da ga ni,ker ni bilo denarja in pri 4 letih nisem več nič dobila!Vem,da sem bila zaradi tega žalostna,ker vsi so imeli darila,le jaz ne!December je bil zame najbolj žalosten mesec!



user posted image user posted image

Mi smo se vedno obdarovali za božič, miklavž je kaj malega prinesel-obvezno pa šibo user posted image
Za novo leto se ne obdarujemo, dedka mraza pri nas ni bilo... No in tako bo tudi naprej user posted image


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 19:47:38   
ninocka
Za bozic smo se zaceli obdarovati zaradi otrok oz. otroke. In tako pri enih starsih hodi bozicek, pri drugih pa dedek Mraz, odvisno tudi kako se zmenimo za praznovanja. Ker ne moremo biti na dveh koncih naenkrat in smo potem malo razdelili.

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 19:53:27   
witch
Smo se vedno in se bomo. Darila so skromna do največ 10 eur na osebo. Miklaž pa prinese res malenkost (sadje, nogavice, rokavice..), dedka mraza pa ni. 

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj se obdarujete za božič?
1.12.2009 20:01:10   
VITA74
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mi smo se pa kar jaz pomnim obdarovali za Božič.....tako, da je meni to zelo ljuba družinska tradicija.....24 zvečer zložimo darila pod jelko, nato odidemo k babici, da pogledamo tam, kaj je Jezušček pustil za nas....in ko se vrnemo, smo vsi presenečeni, da je Jezušček obiskal tudi nas.....in kar takoj hitimo odpirat darila in ne čakamo do naslednjega jutra....



tudi pri nas - vsakoletna tradicija od kar pomnim....zvečer smo se zbrali na večerji vsa družina, pojedli večerjo in med ali pred smo nekako pretihotapili darila user posted image  pod smrekco...ki smo jih takoj po večerji hiteli odpirat. user posted image ..to tradicijo ohranjamo še naprej, čeprav z družinami živimo na različnih konci je Božični večer skupni in nam ustreza tako user posted image

naslednji dan, gremo še na obisk k tašči/tastu/svaku in svakinji - tudi pri njih pusti Božiček pozornost, pri nas pa tudi za njih...

srečno

_____________________________

srečna

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?