|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gnojne oči
12.12.2009 7:32:02   
anajmad
Naši tamali se je že včeraj začel gnojiti levi uček.Umivala sem ga s slano vodo (mlačno),danes se je že prestavilo vse skupaj na desno(normalno,ker non stop se dotika oči,ker jo moti). Spiram še ji zmeraj s slano mlačno vodo. Pa me zanima,če vzamem kakšno mazilo ali kapljice v lekarni,da bi vse skupaj malo olajšala oz.ozdravila?

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 7:48:25   
nenanov
najbolše je materino mleko če ga še imaš mleko vbrizgaš v vneto učko in drugi dan vnetje izgine deluje 100%

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 8:04:56   
naja78
če bo prehudo,tobrex mazilo in kapljice.jaz bi malo še počakala,kak dan ,dva,potem pa pokliči.ponavadi predpišejo tobrex.

(odgovor članu nenanov)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 8:04:59   
**Tinkara78**
Po moje Anajmad govori o petletnici user posted image user posted image tako, da materino mleko odpade.

Pri gnojnem očesu jaz posežem po Tobrexu. Nisem jaz za čaje in razne zadeve v oči. Sploh, ker imamo težave z očesi. Se otroku lahko kaj zapiči v oko. In gnojna očesa so nalezljiva. No pri nas je tako, da moram res dalj časa dajati kapljice, da se ji ne ponovi.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 13:00:47   
ajataja
spirat s kamilicami,preverjeno pomaga in tako je nam svetovala P

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 15:01:55   
naja78
pr 5 letnici???samo pokliče se in se dobi tobrex,niti ti ni treba med bolnimi čakati.user posted image kaki mleko in čajčki.po 3 dneh tobrexa je stanje ok.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 15:25:31   
s.
Zelo pomaga sivkina krema, ki jo na tanko premažeš čez očko ( ne peče in ne boli), naslednji dan je že dobro, največ čez dva dni- pri nas ni pomagalo ničesar drugega, vse kapljice in vse kar je predpisal dr, nič ni blo bolje.
Potem smo vzeli sivkino kremo in aloe vera sok in takoj je blo dobro.

Naš P pa je bil proti kamilicam. user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 18:03:57   
anajmad
Kje si pa kupla sivkino kremo. za kamilce pa že od nekdaj vem,da niso priporočljive za oči. Mleko mi je presahnilo pred tremi leti in pol,tako da nimam kej špricat-razen lufta..Stanje se je mal izboljšalo. samo v nadalje bi bila rada pripravljena.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 18:42:17   
inja2
mene pa zanima, koliko časa svojih otrok, ko imajo unete učke ne date v vrtec?

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 19:39:42   
ledenaa
Vedno s kamilicami
inja ko več nima vnetih učk pa še kakšen dan počakaš

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 20:05:07   
al1*
Tudi naša pediatrinja pravi, da ne kamilic pri vnetju. Nam najbolj pomaga Tobrex, ki ga predpiše pediater.

_____________________________

lp


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 20:13:36   
K_a_t_i
Tobrex. Samo na recept.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 20:31:04   
tinaaja
Lahko je virusno ali bakterijsko vnetje, katero je lahko doloci le P z brisom.
V veliki vecini pa poklices P in predpisejo tobrex ali kaj podobnega. Jaz sem nazadnje verjetno brez veze dajala AB, ker je bilo verjetno virusno vnetje (ob virozi). Ce je bakterijsko tobrex pomaga zelo hitro, pri virusnem pa ne. Nam se je kljub tobrexu velklo 3-4dni.
Naj bi bila prekuhana voda se boljse kot fizioloska (tak nasvet sem jaz dobila) user posted image

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Gnojne oči
12.12.2009 20:57:50   
Yskra
Če zaupaš naravnim stvarem (jaz jim), potem lahko poskusiš z izpiranjem s kamilicami ali pa smetliko, nam je nazadnje pomagalo umivanje s prekuhano malo slano vodo, se je pa dolgo vleklo, skoraj mesec dni z vmesnimi izboljšanji in poslabšanji. Sem nekaj časa poskušla s kamilicami, ki so do sedaj vedno pomagale, nato s smetliko, nazadnje pa s slano vodo, no potem se je pa nehalo.
Če imaš rajši kemijo, potem k P in v lekarno, to pomaga vendar pa so ponavadi vedno možni kaki stranski učinki.

lp

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Gnojne oči
13.12.2009 13:37:17   
Lantea
Za kamilice je tudi že meni zdravnica rekla, da ne. Drgač mi je pa zadnja izkušnja z vnetim očesom dala vedet, da niti trenutka več ne čakam, ko opazim izcedek v očesu...takoj po kapljice. Nazadnje sem čakala in se še v enem tednu ni pozdravilo. Pol se je pa še zakompliciralo, ko je tašča pelala malo na kontrolo. Kapljic nama je zmanjkalo, oko je bilo še rahlo rdeče, izcedka res ni bilo, ampak nama ni dala več kapljic. Po dveh dneh se spet zbudi z zapackanim očesom. Tk da čez par dni, ko greva na kontrolo, bom jih mal zdravnici povedla...sm ful jezna.

(odgovor članu Yskra)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Gnojne oči
13.12.2009 14:05:54   
Splišni
Jaz najprej probam s kamilicami, če ne gre, grem po mazilo IN kapljice, da vsaj nekaj od tega tulečemu otroku v oči pride.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Gnojne oči
16.12.2009 8:27:30   
barni
Kamilice menda sploh niso tako dobre, kot so jih vcasih opevali. Meni so jih za vse mozne stvari, za katere naj bi se uporabljale, odsvetovali, ker naj bi izsusevale?

Torej, ko je vneto oko, ne cakam, poklicem P in dobimo Tobrex kapljice.

Sicer pa smo ravno sedaj zadevo resili z Bivacyn mazilom, samo ga moras res namazati skoraj v oko, od zunaj nic ne pomaga, so pa boji, da namazes na spodnjo veko, znotraj.

Jst nc vec ne pacam, ker se potem samo zakomplicira. Fizioloska, mazilo in/ali Tobrex kapljice. Itak da traja 2-3 dni.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Gnojne oči
16.12.2009 8:32:50   
ledenaa
kar nam pomaga mi to uporabljamo,pa je vseeno kaj zdr.pravijo
nam pomagajo kamilice in jih bomo tudi vnaprej uporabljali

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?