|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Žalostna
8.2.2010 22:14:33   
storžek
 
Pozdrav, prosila vas bi za kakšno mnenje glede moje trenutne situacije. Stara sem nekaj čez 30, s partnerjem sva pred kratkim izvedela veselo novico, da bova postala starša. Oba se tega zelo veseliva in komaj čakava da bo prišel najin prvi otroček. Do tu se sliši vse lepo in prav, žal se zaplete – pri mojih starših. Zakaj? Cca. Leto in pol nazaj sva se s partnerjem za nekaj mesecev razšla, o vzrokih ne bi pisala, po kar nekaj letih skupnega bivanja je med naju prišla kriza, ki je vodila do nekajmesečnega razhoda. Pravzaprav je takrat odšel on in me s tem (priznam) prizadel. Po nekaj mesecih sva ugotovila da se imava kljub temu še rada, na meni je bilo ali se vrnem ali ne. Nekaj časa sem potrebovala da sem izbrala med svojimi strahovi, bojaznimi, zamero, jezo – in ljubeznijo. Na nerazumevanjem mojih staršev sem se odločila da parterju dam priložnost da poskusiva na novo, ponovno skupaj sva skoraj že leto dni in do mene je zelo pozoren, prijazen, praktično lahko rečem da je na nek način odnos zdaj boljši, oba sva šla skozi neko šolo življenja, ki ni dajala možnosti ostati na istem nivoju odnosa, kvečjemu izbiro med odditi ali zaživeti na novo, drugače, bolj polno. Naj povem da moji starši mojega partnerja že prej niso imeli nevem kako radi, čeprav jim ni dal nekega konkretnega razloga zato, pravzaprav ga nikoli niso želeli dobro spoznati, saj živiva na drugem koncu Slovenije kot moji starši. Resda je morda drugačen kot si sanjskega zeta predstavlja moja mama, a daleč od tega da bi bil slab. Kar je za moje starše bilo tako moteče je bila njegova direktnost, in morda da daje v življenju večjo prednost kreativnosti, ustvarjanju, ...kot pa klasičnim vzorcem (faks, redna služba, dober avto….). Ko sva se takrat razhajala je bila to za moje starše „dobra novica“, dobra za njih, a mene je bolelo. Kljub temu da sva zdaj že skoraj leto dni spet skupaj niso želeli da se ponovno srečamo, na razna rojstnodnevna praznovanja sem bila vabljena zgolj jaz, na čestitki za novo leto je bilo zapisano le moje ime – in še bi se našlo. Pa čeprav sem bila v tej zgodbi prizadeta JAZ, in JAZ sem bila tista, ki se je odločila da da še eno priložnost. Včeraj sva želela novico o nosečnosti povedati še mojim staršem. Najprej sem mislila da bom šla sama z avtobusom, fant pa me bo prišel naslednji dan iskat. Nato sva se odločila za obrnjen vrstni red, on naj bi me odpeljal tja, skupaj bi povedala, jaz bi pa najverjetneje ostala še en dan in se nato vrnila z busom. Ko sem mami po telefonu to napovedala, da me on pripelje je najprej zavladala tišina, nato je začela mencat da je mislila da pridem sama, da ne ve. Ker takega odziva nisem pričakovala sem ji rekla da jo pokličem čez 10 minut nazaj. Medtem sva se s partnerjem dogovorila, da če ne želi da prideva oba, da greva v moj kraj in jo tam povabiva nekam na kavo in se pogovorimo. Jo spet pokličem in začne, da ji to ne paše, da me on pripelje, da ona želi da pridem le jaz. Po tem sem ji rekla, da naj ne zameri, a da me ta dan ne bo in da se oglasim kdaj drugič. Ker to je le novica ki naj bi jo bodoča starša povedala skupaj in do partnerja ne bi bilo pošteno da grem sama in se s tem podredim njim. Razumem da se bojijo da ne bi bila še kdaj prizadeta – a s tem strahom sem morala opraviti sama. Razumem da me imata rada in mi želita dobro – ampak ali je dobro to, da me silita da ljubezen delim na dva pola, ali oni ali on, skupaj pa nikakor! Pravzaprav mi s tem zdaj onadva delata bolečino, ker mi s tem ker sem izbrala mojega dragega dajeta vedeti da sem s tem prizadela „njiju“. Namesto da bi uživala v začetku te moje prve nosečnosti tega malega sončka ki ga nosim pod srcem nehote filam s sekiranjem in skrbmi. Je bila katera v podobni situaciji, kako bi se obnašale do staršev in kako bi jim konec koncev povedale, če ne želijo se soočiti z mojim partnerjem. Boli to, da imam rada starše in partnerja in boli da je s strani mojih staršev tako pogojevanje. Resda je za nama ena temna izkušnja, ampak ali je res tak greh če se odločiš za odpuščanje in ne zamero? Oh, oh, oh, malo predolgo je ratalo vse to, samo me že cel dan pri srčku tišči.

Hvala za vsako mnenje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Žalostna
8.2.2010 22:35:34   
ajsek
Prva ideja, ki mi pade na pamet (in ne garantiram, da je dobra, ker sem že malo skurjena) - zapakirajta ene otroške copatke, se zraven oba podpišita in jih pošljita staršem. Če potem ne bo nič, čez kakšen teden pokliči in ju ponovno povabi na kavo. Če bo odgovor negativen, vsaj veš, pri čem si.


(odgovor članu storžek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
8.2.2010 23:52:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Žalostna
9.2.2010 8:58:27   
uwaga
Neprijetna situacija.
Tvoja starša verjetno res skrbi zate in zato tako reagirata.
Si pa ti odrasla ženska in če si se odločila za tega partnerja, je to tvoja stvar. Če se imata s partnerjem rada, če si se odločila da mu odpustiš in sedaj pričakujeta otroka, tvoji starši ne morejo kaj za to.
Skratka lahko ti stojita ob strani, lahko te podpirata, lahko se tudi ne strinjata s tvojo odločitvijo, ne moreta pa ti določit koga boš imela rada.

Upam, da se vam uspe pogovoriti in da rešite to neprijetnost.
Ideja s copatki je dobra.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Žalostna
9.2.2010 9:00:06   
Anonimen
meni se zdi pa ravnanje starsev totalno nezrelo in egoisticno....žal.

sama bi jima dala jasno vedet, da ce hoceta ohranit stike z mano, da morata sprejet tudi mojega partnerja.(ni treba, da ga vzljubita. samo da ga sprejmeta)

(odgovor članu uwaga)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Žalostna
9.2.2010 9:14:37   
mate0ja
Nekateri starši žal ne dojamejo, da so njihovi otroci odrasli in sami odgovorni za svoje preživetje in srečo. Ti boš živela s partnerjem v dobrem in slabem in glavno je, da se ob njem počutiš varno in ljubljeno. Konec koncev boš ti živela z njim, ne tvoji starši. Mama ne bo živela z njim, tako da nima pravoglasanja. Bi bilo pa dobrodošlo, da ga sprejmejo (kot je napisala miska, ni potrebe, da ga vzljubita). Starši so svoj del "vzgoje" opravili, zdaj je na njih, da sprejmejo tvoje odločitve. Sooči jo z dejstvom in ne sprašuj za privolitev. Pol naj pa jasno in glasno povesta ali ga bosta sprejela ali mulo kuhala.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Žalostna
9.2.2010 9:15:59   
veselka
se strinjam z miško.

poleg tega ne kažeta spoštovanja do tebe, ker ne spoštujeta tvoje odločitve. sama se ne bi odzivala na enojna vabila in bi dala to jasno vedet.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Žalostna
9.2.2010 9:20:23   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

meni se zdi pa ravnanje starsev totalno nezrelo in egoisticno....žal.

sama bi jima dala jasno vedet, da ce hoceta ohranit stike z mano, da morata sprejet tudi mojega partnerja.(ni treba, da ga vzljubita. samo da ga sprejmeta)




Podpis!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Žalostna
9.2.2010 9:27:16   
noranate
Storžek, ti si zrela ženska in ne deklica pr 20-tih, ki ne ve kaj je življenje. zato tudi ne razumem to tvoje podrejanje vsakemu in podstavljanje hrbtenice, da bi bilo vsem prav.
Imaš partnerja, dobila boš otroka in to je to. Če tvojima staršema to ni po volji, tudi prav. če ne prej, ko pride vnuk, bosta na vse pozabila in bo vse o.k. Nikar pa sedaj ne poskušaj nekaj skup spravt na silo. Pusti času čas, pa srečnouser posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Žalostna
9.2.2010 9:28:34   
gita10
Moja tašča ni niti želela slišati za mene na začetku. In ko je enkrat vztrajala, da pride mož domov ji je on rekel, da dokler mene ne povabi tudi on ne pride. In potem je po par dneh pozvonil telefon v katerem je sporočila, da sva oba dva povabljena in da vztraja, da pridem tudi jaz na obisk. No potistem sva postali zelo dobri prijateljici. Skoraj vsak dan me kliče in kadar gre moj mož sam domov vedno teži, da je poročen in da mora prihajat na obisk s svojo ženo. Če bi pa na začetku se moj postavil na njihovo stran se dan danes midve ne bi spoznali zaradi njene trme.  

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Žalostna
9.2.2010 9:34:00   
FLASK_A
Jaz bi bila prav užaljena če bi mi starši take delali. Pomoje jih ne bi več klicala niti šla k njim. Kr neki. Sej je ja moj lajf. V trenutku ko bi lahko k njim prišla s partnerjem bi jima tudi povedala za nosečnost. Sama pa niti pod razno ne bi tja hodila.

Mislim da tvoji starši mislijo da si kot najstnica ki je z nekim fantom pač... Se razideš, pa greš spet skup... Dokler te ne bodo razumeli kot odraslo osebo, ki sprejema svoje odločitve in kroji svoje življenje- do takrat bo pač vaš odnos tak... Na to pa vplivaš tudi ti, žal. Ne se obnašat kot da si brez partnerja- partnerja imaš in imaš ga rada! Zakaj bi hodila k svojim staršem brez njega???

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Žalostna
9.2.2010 9:53:44   
mateyka
se strinjam s puncami. copatke poslji s podpisi obeh in nato vztrajaj, da od sedaj vabijo oba ali pa nobenega.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Žalostna
9.2.2010 10:25:18   
storžek
Hvala za mnenja. Ideja o copatkih ni slaba. Pravzaprav sem že premišljevala o slikici z ultrazvoka, opremljeni s pisemcem, da jim sporočam žal v pisni obliki, ker naju skupaj niso želeli sprejeti. Moja mama se z mojim očetom ne razume najbolje, in občutek imam da zadnja leta neko se čustveno name malo opira, verjetno je imela željo da bi se jaz vrnila domov, ali vsaj bliže. Ko se to ni zgodilo je začela pri sebi "tiho štrajkati". Verjamem da ravno tako kot vsak starš svojemu otroku (pa naj bo star 10, 20, 40 ali 60 let) želijo dobro, a moja definicija imeti nekoga rad pomeni da mu pusti svobodo, pusti mu svobodbo voljo, izbiro, neodvisnost in mu ne kisaj pameti. Ne mislim pa nikakor zdaj popuščat - ker to ni zrelo dejanje. Lepo ste napisale - saj ni treba da ga vzljubijo, zgolj za neko sprejemanje in osnovno spoštovanje gre. Vam bom sporočila, mislim pa da bo kar pisemsko romala slikica z UZ,  s pripisom (tudi tem da sama ne bom hodila dol) s podpisom obeh.

(odgovor članu storžek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Žalostna
9.2.2010 10:39:06   
**Tinkara78**
[/quote]IZVIRNO SPOROČILO: veselka

sama se ne bi odzivala na enojna vabila in bi dala to jasno vedet.
[/quote]

Tega se držim od prvega dneva zveze!

Mi imamo v najinih ožjih družinah tako nenapisano vabilo, da prvi vikend po npr. rojsnem dnevu se dobimo. In to vedno pomeni, da vsi. Nečakinja ima sedaj fanta in razumljivo je, da je od prvega dne vabljen tudi on. Tu boš ti pač morala "udariti" po mizi in povedati svoje mišljenje.



< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 9.2.2010 10:40:13 >

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Žalostna
9.2.2010 11:32:27   
sanelaa
se čist strinjam z vsem kar so punce napisale..............halo, pa saj nisi stara 12 let da ti bodo govorili koga lahko pripelješ in koga ne. Tvoje življenje je, tvoj partner. če si ga vzela nazaj, potem morata delovati skladno.
Postavi se v njegovo kožo oz. kako bi blo tebi če bi bla obrnjena situacija.
Torej, oba skupaj ali nič.
Okej, saj greš sama k staršem, ampak samo če so pogoji za to normalni.
Ko sem jaz rodila sem tud bla večkrat po par dni doma, pri mami, pa si ne predstvaljam kako bi bilo če se moj partner s starši ne bi razumel in zato ne bi smel prit na obisk. kr neki.

Oba al pa nič! Tvoj partner, vajin otrok........to je zdaj družina!

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Žalostna
9.2.2010 11:36:13   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

Jaz bi bila prav užaljena če bi mi starši take delali. Pomoje jih ne bi več klicala niti šla k njim. Kr neki. Sej je ja moj lajf. V trenutku ko bi lahko k njim prišla s partnerjem bi jima tudi povedala za nosečnost. Sama pa niti pod razno ne bi tja hodila.

Mislim da tvoji starši mislijo da si kot najstnica ki je z nekim fantom pač... Se razideš, pa greš spet skup... Dokler te ne bodo razumeli kot odraslo osebo, ki sprejema svoje odločitve in kroji svoje življenje- do takrat bo pač vaš odnos tak... Na to pa vplivaš tudi ti, žal. Ne se obnašat kot da si brez partnerja- partnerja imaš in imaš ga rada! Zakaj bi hodila k svojim staršem brez njega???



Tocno tkole nekak sem tud sama hotla napisat!! Dokler se bos TI obnasala kot majhna puncka in dokler se bos TI obnasala do njih kot se (nebogljena in podrejena in brez hrbtenice), te bodo tud oni tko sprejemal in dojemal!! Res je, vejo da si bla prizadeta! Ampak a si se kdaj sploh pogovorila z njima?? Zares pogovorila? Da vejo o tvojih custvih, mislih? Si jim kdaj povedala to, kar si napisala tukaj na forumu?? Si jim kdaj ze povedala, da nisi vec majhna puncka in sama nosis posledice svojih odlocitev? Da jih mas rada in da bos zelo cenila njihovo sprejemanje tvojih odlocitev? Si jim kdaj sploh povedala vse to kar mislis in kar cutis? Al se samo sama pri sebi smilis in te tisci pri srcku? Zacni se do njih obnasat kot ODRASLA zenska s svojo glavo, s svojimi custvi, s svojimi mislimi in ne pusti da s tabo delajo kot se njim sprdne! Pogovor pogovor pogovor... brezplacen je! Postavi se zase!

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Žalostna
9.2.2010 11:41:34   
baguSka
Lepo ste napisale - saj ni treba da ga vzljubijo, zgolj za neko sprejemanje in osnovno spoštovanje gre. Vam bom sporočila, mislim pa da bo kar pisemsko romala slikica z UZ, s pripisom (tudi tem da sama ne bom hodila dol) s podpisom obeh.


A pa si njim kdaj - kadarkoli to povedala???? Naj zacnejo sprejemat tebe in naj tebe zacnejo spostovati!!! Ker s tem ko ne sprejemajo tvojega partnerja, tud tebe ne. Zal!

In jaz osebno nebi NIKOLI pisno svojim starsem posiljala takih novic... Ce me hocejo in zelijo sprejet taksno kot sem - z vsemi mojimi pomanjkljivostmi ni vrednotami (v zivo) naj me, drugace pac niso vredni nobene novice od mene. Tako kot oni mene nebi sprejemal, tud jaz nebi mogla vec njih... Tuki se ne gre samo za nesprejemanje tvojega partnerja.

(odgovor članu storžek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Žalostna
9.2.2010 11:50:58   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: storžek


Kar je za moje starše bilo tako moteče je bila njegova direktnost, in morda da daje v življenju večjo prednost kreativnosti, ustvarjanju, ...kot pa klasičnim vzorcem (faks, redna služba, dober avto….). Ko sva se takrat razhajala je bila to za moje starše „dobra novica", dobra za njih, a mene je bolelo.


Veš, ob takšnem opisu zeta, bi tud meni padel mrak na oči. Se mi zdi da si malo olepšala situacijo glede partnerja. Lahko bi rekla, da njegova direktnost sodi v kr fajn obliko žalejenja in tebe in tvojih staršev. V službo hodi, če mu je všeč, če ne, pač ne. In starše skrbi, da mu boš služabnica, ki bo skrbela od denarja do ......vsega

Če se motim, se opravičujem, ampak nekako se mi zdi da tvoja starša upravičeno skrbi.  Ne gre za to, če ima faks, dober avto, redno službo...gre za njegovo ambicijo  v smeri, da  želi delat in s tabo skrbet za družino. starša očitno imata občutek, da tega ni sposoben.

Odločila si se za življenje z njim, dobila bosta otroka. Staršem povej odločno, veselo in ne prestrašeno. Onadva se tako obnašata do tebe, ker si premila in neodločna. Ko jima boš pokazala, da veš kaj hočeš, se bosta nehala vmešavat.
Če boš pa mencala bosta takšna še naprej.
Zdaj pa...al boš z drugega konca SLO pošiljala paketke in se skrivala ali pa jima stopila nasproti.
če bi jaz mojima poslala paketek z dojnčkovimi čeveljčki, bi to pomenilo lepo presenečenje. V tvojem primeru pa izraža strah pred njima.

(odgovor članu storžek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Žalostna
9.2.2010 12:03:42   
baguSka
Če se motim, se opravičujem, ampak nekako se mi zdi da tvoja starša upravičeno skrbi.


Glej. Eno je, ce jih skrbi, drugo pa je, ce ga nocejo sprejemat!! Sej ni treba da ga sprejemajo kot za svojega sina, ampak vsaj na tak nacin, da ne zavracajo svoje hcere na tak nacin! Vsaj meni se zdi tukaj ogromna razlika. Ker s takim obnasanjem ne sprejemajo niti nje in njenih odlocitev..

Se strinjam popolnoma, da je cist mozno, da je ona nam nekaj zamolcala glede svojega partnerja. In da ga njeni starsi zarad tega ne sprejemajo, niti njenih odlocitev in da ji zelijo le vse najboljse.. Ampak ce ji zelijo le vse najboljse, je s tem ne bojo nic bolj pomagali. S takim obnasanjem. Sicer je pa TO njihova odlocitev in ce ne zelijo podpirat in sprejemat nje, se bo mogla s tem sprijaznit.. Tako kot se bojo oni mogli, da ima ona svoje zivljenje. In ce se drug drugega ne morejo sprejemat, potem zal se bojo mogli sekirat celo zivljenje..

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Žalostna
9.2.2010 12:05:42   
baguSka
Staršem povej odločno, veselo in ne prestrašeno. Onadva se tako obnašata do tebe, ker si premila in neodločna. Ko jima boš pokazala, da veš kaj hočeš, se bosta nehala vmešavat.
Če boš pa mencala bosta takšna še naprej.


Tocno to!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Žalostna
9.2.2010 12:09:23   
baguSka
halo, pa saj nisi stara 12 let da ti bodo govorili koga lahko pripelješ in koga ne


no, oni v svojo dom lahko sprejmejo kogarkoli oni hocejo in zelijo... ne glede na starost.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Žalostna
9.2.2010 12:12:17   
mika
baguska, ne zagovarjam staršev oz. njuno zavračanje. Mogoče sta z nesprejemanjem zeta mislila, da jo bosta odvrnila od njega. Očitno imata takšno logiko.

Velika verjetnost je, da ga bosta po novici o nosečnosti sprejela, ker bosta vedela, da 'gre za res'. Seveda pa ona mora nastopit tako kot se za odraslo osebo spodobi, ne pa bežat. pa tud s partnerjevim jezikanjem ne bosta pripomogla k boljšim odnosom.

ma res dvomim, da gre tu za zmešana starša, ki pod nobenim pogojem ne želita sprejeti zeta. našla si je je nekega luftarja in starša sta reagirala kot sta.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Žalostna
9.2.2010 12:17:03   
storžek
Veš, ob takšnem opisu zeta, bi tud meni padel mrak na oči. Se mi zdi da si malo olepšala situacijo glede partnerja. Lahko bi rekla, da njegova direktnost sodi v kr fajn obliko žalejenja in tebe in tvojih staršev. V službo hodi, če mu je všeč, če ne, pač ne. In starše skrbi, da mu boš služabnica, ki bo skrbela od denarja do ......vsega

Če se motim, se opravičujem, ampak nekako se mi zdi da tvoja starša upravičeno skrbi.
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: storžek


mika malo se moram za svojega postavit. Direktnost ni v smislu nesmramnosti, daleč od tega. Le da so pri nas doma tako hudičevo zapeti da ni res. In vsaka tema, hec ki je izven kroga te zapetosti je predvsenm za mojo mamo včasih nekaj kako bi rekla "kar ne spada v tisti okvir". Priznam, še dolgo ko sem se odselila sem trpela za leti te zapetosti, in sem rabila ogromno energije da sem izboljšala samopodobo in postala bolj imuna na to. Glede službe, pa daleč od tega da bi hodil v službo ko bi se mu zahotelo, pač pa opravlja samostojno dejavnost, za kar je včasih treba še precej bolj garati za vsakdanji kruh kot ob redni službi ko veš kdaj bo plača. Če pa imaš svojo firmo imaš zgolj toliko kot narediš, in v povprečju dela od 10-12 ur na dan, tako da glede tega je zelo priden, je pa v fohu, v katerem ni ravno bogastva (grafika, fotografija), poleg tega se je treba ukvarjati še z vsemi postranskimi zadevami (prispevki, davki, bilance, ...). Večina mamic bi verjetno za svoje hčerke raje imela kakšnega dobro situitranega ekonomista s kravato, recimo. Čeprav je to daleč od tistega kar nosi srečo!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Žalostna
9.2.2010 12:22:08   
baguSka
ja drzmo pesti da bo tko.. jaz sem vedno ZA dobre odnose med ljudmi!user posted image

in glih tako kot ti, se strinjam s tem, naj jim pokaze, pove in dokaze, da je punca s svojo glavo, s svojimi odlocitvami.. in da ona sama nosila posledice.. da nikjer ni zagotovila, da je nekaj 100% in da je vesela ker ima njiju in ji stojita ob strani in da ju razume, da ji zelita najboljse, ampak da je njena odlocitev pac taka, ne glede na to ce je njima vsec al ne in da jima bo zelo hvalezna ce ji bosta stala ob strani. pa cetudi se jima njena odlocitev ne zdi najboljsa..

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Žalostna
9.2.2010 12:26:24   
mika
Storžek, pol se pa opravičujem glede luftarjauser posted image

Kot smo ti napisale, samozavestno nastopi in to ne sama. Odpeljita se skupaj. naj vaju tud vidijo in začnejo dojemat kot partnera in družino.
če bo jok in stok, naj te ne potegneta zraven.
starša se samo obnašata tako kot jima dovoliš- podzavestno. Zdaj se pa zavestno odloči, da je temu konec...al oba ali nobeden.

< Sporočilo je popravil mika -- 9.2.2010 12:27:35 >

(odgovor članu storžek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?