|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
10.4.2010 13:18:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: možna alergija?
10.4.2010 13:19:56   
poli*
Kolikor vem, ni možno.
Še en nasvet pametnih tetic.
Raje se izogibajta slednjih, pa otrok ne bo imel nobenih težav user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: možna alergija?
10.4.2010 13:36:27   
K_a_t_i
Ma dej zivepo! Pij mleko in uživaj še zadnje tedne... 2-3dl mleka dnevno je minimum, ne pa pretiravanje (jst spijem 4-6dl pa zraven še kak jogurt, sladoled,... - kaj bi pol ta teta zame rekla? Da sem ubrisana, verjetno user posted image ).
Mleko je zdravo še za kosti, zobe,... (kalcij). Al pa mogoče se tej tetici zdi, da bi blo boljš, če bi ti ene 2 rupuruta na dan zmazala? user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: možna alergija?
10.4.2010 17:04:37   
TomTaylor
naj bo vsaj ornk mleko, pristno domače, ne pa alpsko, no!user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
10.4.2010 17:29:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: možna alergija?
10.4.2010 17:44:02   
lučka 25
No, moja hčerka je imela alergijo na KML, na jajca pa ima še. Pa mi je rekla patronažna, da zato, ker nisem pila mleka v nosečnosti (ker ga pač ne maram, pa še meni povzroča zgago, kar je tudi skregano z vso logiko). Če pa že sem, sem pila res mrzlo alpsko mleko (le tega še nekako prebavim). In tako nisem na plod prenesla nekih encimov, ki pa pri pomankanju povzročijo alergijo na KML user posted image  Mi ni jasno kaj in kako, ampak alergologinja je bila ob tem komentarju, ki sem ji ga posredovala, raje kar tiho, pa malo ji je šlo na smeh ,in da je večji vzrok naše alergije dednost (moj je mel pač alrgijo na KML, jajc,.....)

Tko da razne tetkice itak vse vedo user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: možna alergija?
10.4.2010 18:03:43   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Raje se izogibajta slednjih, pa otrok ne bo imel nobenih težav user posted image .


se strinjam, stare tete so strup za nosečnice ...aja, pa pazi, da ne boš rok dvigovala user posted image user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: možna alergija?
10.4.2010 18:10:22   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: lučka 25

pa še meni povzroča zgago, kar je tudi skregano z vso logiko). Če pa že sem, sem pila res mrzlo alpsko mleko (le tega še nekako prebavim).



To ni skregano z vso logiko. Mleko je težko prebavljivo in je lahko vzrok povečanja refluksa, zgage. Jaz imam že dobri dve leti težave s kislino, refluksom. In ko sva z zdravnico predebatirali moje prehranjevalne navade, sva ugotovili, da veliko pri tem naredi mleko. Predvsem mrzlo. Tako kot tebi, je tudi meni dobro le mrzlo mleko iz hldailnika. Pravzaprav drugačnega ne maram, tega pa zelo. In sem ga včasih veliko spila. Kozarec mrzlega mleka na dušek... user posted image . Ja, in to je strup za želodec. Vsaj tako pravi moja zdravnica. Sem ga nehala piti (poleg kave, čokolade...) in dejansko imam manj težav.   

Kar se pa alergije tiče glede pretiravanja pitja, pa ne bi vedla, ampak meni se tudi zdi bolj ena "pametna misel" dobronamernih tet...

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: možna alergija?
10.4.2010 18:29:28   
koala
živapo potem bi bil moj definitivno bil alergičen na mleko, ker sem ga vsak dan spila vsaj 3 LITRE!, kak dan pa še več.
Uživaj v zadnjih tednih nosečnosti in mleku.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: možna alergija?
10.4.2010 18:58:12   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

[Tako kot tebi, je tudi meni dobro le mrzlo mleko iz hldailnika. Pravzaprav drugačnega ne maram, tega pa zelo. In sem ga včasih veliko spila. Kozarec mrzlega mleka na dušek... user posted image . Ja, in to je strup za želodec. Vsaj tako pravi moja zdravnica. Sem ga nehala piti (poleg kave, čokolade...) in dejansko imam manj težav.   


Ce imas kisline se mleko ne priporoca. Mleko v prvem trenutku povrzoci ugoden obcutek - ti olajsa, vendar mlecna kislina potem naredi se vecjo stalo in pojaca zgago..

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
10.4.2010 19:03:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
10.4.2010 19:05:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: možna alergija?
10.4.2010 20:45:55   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

mišek meni resnično pomaga in ko spijem mleko in če nato nič grešnega ne jem/pijem me ne začne ponovno pečit.
tk d azdej pojem kinderbueno nato pa 1dcl mleka črez pa je kul



Povedala sem ti, kar je meni razlozila farmaceutka. Ker sem pa sama obozevalka mrzlega mleka, ti povsem privoscim, da uzivas v njem. Celo nosecnost sem pila mleko v vecjih kolicinah kot ti, sedaj moj sin pije mleko - cca. 1 l na dan... in nihce ni alergicen na mleko....
Tako, da... privosci si!! sama najboljse ves in cutis  kaj ti pase.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
10.4.2010 21:11:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: možna alergija?
10.4.2010 21:42:53   
muco
Kolikor jaz vem je mleko slabo za refluks pa čokolada tudi tako da ne vem kako tebi pomagauser posted image .Drugač pa mleko O.K. ,če je domače ali pa vsaj unga ki ga morš zavret.Za alpskega sem pa že večkrat slišal da ni v redu,še posebno če se pretirava(liter na dan user posted image ).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: možna alergija?
10.4.2010 22:50:12   
Gina
Jaz že celo življenje veliko mleka popijem, pravzaprav ni hujšega zame, kot če doma mleka zmanjka. Pa sem sicer alergična na vse sorte reči, in tudi v družini imamo alergije (še celo moja babica jo je imela). Moja mama je imela alergijo tudi na mleko, jaz te alergije nimam, niti je nima noben od mojih otrok. Kljub velikim količinam popitega mleka med nosečnostmi in kljub temu, d a popijejo velike količine mleka in kljub dejstvu, da moja mama ni spila nič mleka, ko je bila z mano noseča.   
Po moje je res vse stvar genetike. Če podeduješ te vrste obrambni mehanizem telesa, da mleko prepozna kot ogrožujoč dejavnik do telesa, bo otrok imel alergijo in obratno. Ker pa je na svetu veliko ljudi, ki mleka ne prebavljajo, ker nimajo encima zanj, pa ker je veliko otrok, ki so alergični na KM, pa ker ima mleko včasih tudi določene negativne učinke, saj povzroča zasluzenost telesa, pa kisline v želodcu v bistvu povečuje, ker pri določenih tipih ljudi, ki imajo težave z žeklodcem ni ok, pa ker homogenizirano mleko povzroča težave z žilami.... zdravniki že preventivno svarijo pred njim.

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: možna alergija?
10.4.2010 23:17:17   
Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

naj bo vsaj ornk mleko, pristno domače, ne pa alpsko!


To tudi jaz predlagam.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: možna alergija?
11.4.2010 9:44:22   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

mi je mal smešn da bi blo...

LP


je smešno, ja


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?