|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   po diplomi na zavod?
2.6.2010 23:37:53   
Greenie
Trenutno končujem diplomo in če bo vse po sreči bom do konca poletja že diplomirala in seveda sem nameravala iskati službo. Ker pa smo danes dobili odločbo, da je naša malčica (13 mesecev) zavrnjena za vrtec, res ne vem kaj naj storimo, saj babice/dedki/tete niso na razpolago. Zgleda, da bom morala ostati doma in paziti na malo, saj si privatnega varstva ne moremo privoščiti.

Zanima me, če se lahko takoj po diplomi prijavim na zavod za zaposlovanje in po kolikšnem času dobim nadomestilo. Koliko pa znaša nadomestilo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 8:23:12   
Kerensa*
Takoj po končanem šolanju se lahko prijaviš na Zavod za zaposlovanje, vendar:
 
1.) Ima to zate kakšen smisel? Zaposlitve tako ali tako ne boš iskala, če ti jo bo pa našel Zavod za zaposlovanje in če je ne boš sprejela, te bodo pa izpisali.
 
2.) Nadomestilo pripada samo tistim, ki so bili pred prijavo nek čas zaposleni, ti pa to nisi bila, torej ga ne moreš dobiti.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 8:47:32   
ribica.
če bi bila jaz ti, bi lepo ostala še eno leto doma. Saj sedaj če si studentka tudi nisi imela plače, tako da finančno bo že nekako šlo skozi. IMela pa boš še eno leto ob sebi svojega otroka in si vmes lahko v miru nagledala kakšno službo. Drugo leto boste pa že menda dobili vrtec.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 15:21:59   
Poka
Kaj pa socialne pomoči ni več? Za to moraš bit na zavodu.

Nimam pojma, kako je zdaj, ampak ni mi logično - potem si ja čisto brez dohodkov? Po hrano pa greš - na rdečći križ, al kaj?!!

V tvojem primeru bi se zaposlila, kaj pa veš, mogoče pa dobiš zaposlitev, da si boš lahko plačala varstvo. Ne vem sicer kako izobrazbo imaš.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 15:33:18   
s.
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Kaj pa socialne pomoči ni več? Za to moraš bit na zavodu.

Nimam pojma, kako je zdaj, ampak ni mi logično - potem si ja čisto brez dohodkov? Po hrano pa greš - na rdečći križ, al kaj?!!

V tvojem primeru bi se zaposlila, kaj pa veš, mogoče pa dobiš zaposlitev, da si boš lahko plačala varstvo. Ne vem sicer kako izobrazbo imaš.


- Greš na Zavod, se prijaviš v evidenco, kjer ti iščejo službo... denarja iz Zavoda ni
- na Zavodu dobiš potrdilo, da si urediš na Občini osnovno zdravstveno zavarovanje ( kup pairologije)- da ti ga plačuje Občina pod določenimi pogoji ( da ti slabo postane)
- na Zavodu dobiš potrdilo in ga neseš na CSD k vlogi za denarno nadomestilo ( priseseš 3 zadnje mesečne izpiske banke od tebe in oseb s katerimi živiš v skupnem gospodinjstu, da se zračuna koliko imate na razpolago sredstev za preživetje- ga pa vztrajno krčijo )
- če je možno daš lahko še 2x letno vlogo za izredno denarno pomoč ( pazi- za to pomoč moraš priložit račun mislim, da v 30 dneh- lahko jo koristiš za nakup kurjave, nujnih gospodinjskih aparatov-hladilnik, štedilnik, pralni stroj, plačevanje položnic...skratka za take najnujnejše stvari)

Na naši komunali imajo urejeno celo to, da prejemniki denarne pomoči, ne rabijo plačevat komunale ( ena položnica manj).


Je pa težko tole z varstvom... kaka žlahta ne pride v poštev?

< Sporočilo je popravil s. -- 3.6.2010 15:34:38 >

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 15:48:02   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Poka
Kaj pa socialne pomoči ni več? Za to moraš bit na zavodu.

Je, je - samo če ima partner magari samo minimalno plačo, skupaj že presegata cenzus in ni upravičena do socialne pomoči, kajti upoštevajo se dohodki od obeh, ne samo njeni, četudi morda nista poročena.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 19:07:51   
Greenie
Kot študentka sem delala takrat, ko je bil partner lahko doma z otrokom ... koliko časa pa bi mogla biti zaposlena, da bi dobila nadomestilo z zavoda?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 19:38:18   
zmajaz
Najmanj 1 leto, da lahko dobiš 3 mesece nadomestila z zavoda.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 20:24:01   
majana79
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Poka
Kaj pa socialne pomoči ni več? Za to moraš bit na zavodu.

Je, je - samo če ima partner magari samo minimalno plačo, skupaj že presegata cenzus in ni upravičena do socialne pomoči, kajti upoštevajo se dohodki od obeh, ne samo njeni, četudi morda nista poročena.


a ni po novem tudi tako, da jo mora partner (če obstaja skupno gospodinjstvo) zavarovat po sebi? sem zasledila primere, da so občine zavrnile vlogo za plačevanje OZZ, ker je bila brezposelna oseba na istem naslovu kot mož oziroma partner, ki je bil zaposlen

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 20:25:54   
zmajaz
Ja - tudi to. Občine so tele zadeve precej zaostrile. Načeloma plačujejo zavarovanje bolj kot ne prejemnikom DSP, se mi zdi.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: po diplomi na zavod?
3.6.2010 22:34:32   
petea
Po mojem pa se ti splača prijaviti na zavod.
Če si prijavljena na zavodu in te želi tvoj bodoči delodajalec zaposliti, dobi od države določene ugodnosti in spodbude, ki jih v primeru, da nisi v evidenci, ne.

< Sporočilo je popravil petea -- 3.6.2010 22:35:03 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: po diplomi na zavod?
4.6.2010 5:42:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Poka
Kaj pa socialne pomoči ni več?

Še je.
Nimam pojma, kako je zdaj, ampak ni mi logično - potem si ja čisto brez dohodkov?

Veliko ljudi v SLO (in po svetu) je popolnoma brez dohodkov. Ne samo uradno, temveč tudi dejansko.
Po hrano pa greš - na rdečći križ, al kaj?!!

To je ena od možnosti, ja. Druga je, da si najdeš vsaj delo, če že ne službe.
IZVIRNO SPOROČILO: s.
na Zavodu dobiš potrdilo, da si urediš na Občini osnovno zdravstveno zavarovanje ( kup pairologije)- da ti ga plačuje Občina pod določenimi pogoji ( da ti slabo postane)

Kupa papirologije že en lep čas ni več. Na svoji izpostavi ZZZS izpolniš en sam obrazec (ena stran lista A4 format) in priložiš fotokopijo osebne izkaznice - in to je vse. ZZZS je že nekaj časa povezan (računalniške evidence) tako z RZZ, kakor z DURS, tako, da lahko sami vidijo, ali si prijavljen na RZZ in ali imaš kakšno premoženje (potrdila o katastrskem dohodku ni potrebno več dostavljati). Celoten postopek je zaključen v nekaj minutah, ne stane nič in zavarovanje začne veljati naslednji delovni dan.
na Zavodu dobiš potrdilo in ga neseš na CSD k vlogi za denarno nadomestilo ( priseseš 3 zadnje mesečne izpiske banke od tebe in oseb s katerimi živiš v skupnem gospodinjstu, da se zračuna koliko imate na razpolago sredstev za preživetje- ga pa vztrajno krčijo )

Tudi tega ni več. Na CSD poleg izpolnjene vloge prvič obvezno oddaš samo zadnje 3 izpiske prometa na TRR za vse družinske člane in pa potrdilo, da imaš (ali da nimaš) delnic in/ali drugih vrednostnih papirjev (to potrdilo dobiš na KDD). Vse ostalo, od prijave na RZZ do lastništva vozia, CSD ugotovi sam, po uradni dolžnosti, vključno s številom članov v gospodinjstvu (povezani so tudi z UE). Pod neobvezna dokazila (ki se jih prilaga v primeru, ko je treba razjasniti oz. potrditi določeno stanje) pa se dodaja še npr. najemne pogodbe, potrdila o izvenzakonski skupnosti, fotokopije razveznih tožb in podobno.
IZVIRNO SPOROČILO: majana79
a ni po novem tudi tako, da jo mora partner (če obstaja skupno gospodinjstvo) zavarovat po sebi? sem zasledila primere, da so občine zavrnile vlogo za plačevanje OZZ, ker je bila brezposelna oseba na istem naslovu kot mož oziroma partner, ki je bil zaposlen

Ni nujno. Zakon (osebno ga nisem brala) je očitno dovolj ohlapno napisan, da si ga vsak referent tolmači po svoje. Midva z mojim partnerjem sva par (imava notarsko overjeno potrdilo o izvenzakonski skupnosti) že sedmo leto - živiva na skupnem naslovu (dokaz: najemna pogodba), imava skupnega otroka (dokaz: podpis očetovstva in otrokov rojstni list) in skupne finance (dokaz: odločba o otroškem dodatku, kjer se v družinski dohodek šteje partnerjeva plača), a vendar so nama na ZZZS rekli, da me on ne more zavarovati preko sebe oz. svoje zaposlitve, ker nimava skupnega stalnega bivališča in ker nisva poročena. Tako sem jaz, po navodilu referenta, napisala, da sem samska in sem zavarovana kot občanka. Pa čeprav me je hotel zavarovati moj partner.
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Če si prijavljena na zavodu in te želi tvoj bodoči delodajalec zaposliti, dobi od države določene ugodnosti in spodbude, ki jih v primeru, da nisi v evidenci, ne.

T.i. "ugodnosti pri zaposlitvi" za delavca dobi delodajalec samo v primeri, da zaposli nekoga iz "posebnih" kategorij, to pa so načeloma težje zaposljivi ljudje, invalidi in podobno. Za vsakega, ki se prijavi na RZZ, nikakor ni ugodnosti (pod "ugodnosti" se večinoma smatra to, da RZZ plačuje prispevke neko določeno obdobje).

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 4.6.2010 5:44:58 >

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: po diplomi na zavod?
4.6.2010 13:34:52   
Greenie
Hvala za odgovore. Vidim, da kakorkoli se obrnem mam rit odzad. Ne sorodnikov, ki bi lahko pazili ni, tudi sosed ne, smo se ravno preselili.
Ostane mi samo dvoje ali ostanem doma in komaj shajamo ali si poiščem službo in dam malo v privat varstvo (ki stane vsaj 400€), za kar bo šla večina plače.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: po diplomi na zavod?
4.6.2010 13:55:29   
blaža
probaj zgurat vsaj teh par mesecev, dokler ne nardiš diplome, pol pa si išči službo. mogoče boš zaslužla dovolj tudi za privat varstvo, pa da še kaj ostane, če imaš ok službo, glede na to da si diplomirana. Vem, da ni lahko poiskat službe, ma druge ni.

kak urnik ima pa mož? če je samo zjutraj, bi mogoče lahko kje vprašala, magari za kelnarit samo po par ur popoldne, da nekaj domov prineseš, da boste lahko shajali, če je kriza. Al pa daj v oglas, da nudiš likanje , čiščenje, magari po 4 ure, popoldne, pa se z možem izmenjata.

Če je res kriza, se boš morala oprijet tudi tega. Ni druge. Če gre vsaj za silo skozi, pa uživaj še kako leto doma z otročkom.

kaj pa da tvoj poišče še popoldne en šiht? Moj je moral tako narest, ko mi bivša delodajalka ni dala 4 plač, jaz pa noseča, v bolnici, najemnina za plačat,...

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: po diplomi na zavod?
6.6.2010 1:50:04   
petea
Glede na to, da je mlada diplomantka, ji morda koristi tole
Možnost povračila prispevkov
Delodajalci, ki zaposlijo:
- brezposelno osebo, mlajšo od 26 let, ki je iskalec prve zaposlitve in je več kot 6 mesecev prijavljena pri Zavodu ter ima suficitarni poklic;
- brezposelno osebo, mlajšo od 28 let, ki je 24 mesecev prijavljena pri Zavodu;
- brezposelno osebo, prijavljeno pri Zavodu, namesto delavca na porodniškem dopustu in na dopustu za nego in varstvo otroka
lahko  uveljavijo povračilo prispevkov z vlogo, ki jo vložijo pri Zavodu najpozneje v 30 dneh po poteku vsakega posameznega leta od sklenitve pogodbe o zaposlitvi z brezposelno osebo oziroma po prenehanju porodniškega dopusta in dopusta za nego in varstvo otroka osebe, namesto katere so zaposlili brezposelno osebo. Zavod povrne prispevke delodajalca za eno leto, za brezposelne osebe navedene v tretji alinei pa za celotno obdobje nadomeščanja delavca na porodniškem dopustu in na dopustu za nego in varstvo otroka, vendar ne več kot 15 mesecev.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?