|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odvajanje od pleničke ponoči
1.7.2010 14:33:44   
jaša2
z našo 3letnico smo se lotili "projekta" brez pleničke ponoči. to traja zdaj 1 teden. 1 noč sma lepo pregurali in se je polulala šele zjutraj, drugač pa vedno menjavama hlače 3-4krat na noč. kak ste svoje navadli, da so pravi čas povedali oz.se zbudili in šli na kahlico? kak dolgo je trajalo, da so res bli suhi ponoči?
prosim za vaše izkušnje, kako ste se lotili tega.....

hvala

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 2.7.2010 8:33:43 >


_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
1.7.2010 14:38:15   
ledenaa
Lotiš se tega takrat ,ko se otrok sam zbudi za lulanje
Če se ne zbudi pomeni da še ni pripravljen



(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
1.7.2010 14:48:23   
tina69
Glede nočnega odvajanja ti svetujem, da ji lepo razložiš, da sedaj več ne bo imela pleničke. Hkrati pa jo neobvezujoče prosi, da te naj ponoči pokliče, če bi šla rada lulat. Seveda si bo tvojo prošnjo zapomnila, a jo bo kar težko hitro osvojila, saj je vajena, da ponoči ne rabi zadrževati urina.Pa nič hudega!!! Bodi le potrpežnjiva in vztrajna. Večkrat se na kratko pogovorita, da ji ta informacija pride tudi v njeno podzavest. Vse bo šlo seveda veliko hitreje, če punčka ponoči več nič ne pije, pred spanjem pa vnos zaužite tekočine zmanjšata.
Pa srečno in uspešno



_____________________________

moja sončka, mož in jaz

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
1.7.2010 14:53:14   
ajataja
Naš je bil maja star dve leti in kar kmalu po rojstnem dnevu smo  vzeli pleničko čez dan čez noč sem mu pustila še 14 dni ampak je bil zjutraj vedno suh tako da smo zdaj tudi ponoči brez pa ni bilo še mokrih hlač ne podnevi in ne ponoči user posted image .Pri nas je šlo to istočasno.Preden gre spat pač obvezno lulat zjutraj pa ko vstane pa sploh ne gre najprej lulat ampak jest .

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
1.7.2010 14:54:33   
jaša2
IZVIRNO SPOROČILO: tina69

Glede nočnega odvajanja ti svetujem, da ji lepo razložiš, da sedaj več ne bo imela pleničke. Hkrati pa jo neobvezujoče prosi, da te naj ponoči pokliče, če bi šla rada lulat. Seveda si bo tvojo prošnjo zapomnila, a jo bo kar težko hitro osvojila, saj je vajena, da ponoči ne rabi zadrževati urina.Pa nič hudega!!! Bodi le potrpežnjiva in vztrajna. Večkrat se na kratko pogovorita, da ji ta informacija pride tudi v njeno podzavest. Vse bo šlo seveda veliko hitreje, če punčka ponoči več nič ne pije, pred spanjem pa vnos zaužite tekočine zmanjšata.
Pa srečno in uspešno


hvala za vzpodbudo!!!  začelo se je vse skup tako, da je SAMA rekla, da bo spala brez pleničke in je več ni hotela. in pri tem tudi vztraja!!user posted image   pila pa ponoči nikoli ni. 



_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu tina69)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
1.7.2010 15:11:03   
ronja
Midva sva starejši vzela plenico za ponoči, ker je bila praktično vsak dan suha - bili smo na morju, uporabljali smo tetra plenice in je bilo res ziher, da je suha in potem sva rekla, pa kaj jo čeva za vsak slučaj matrat in dala plenice stran. Stara je bila takrat 2 leti, samo je bila že dolgo brez plenice čez dan. Potem je bilo nekaj časa še mešano: če si je zaželela met plenico, jo je dobila (včasih jo je hotla met gor, ker je videla, da jo damo tamali, potem bi pa še ona...), večinoma pa ji je bilo itak všeč brez. Sem jo pa takrat prosila, da če jo bo lulat, da naj naju pokliče, pa jo bova dala na kahlico, lahko gre pa tudi sama, če želi. Dostikrat se je zbudila, ko se je že napol polulala v posteljo in potem šla še na kahlico in nalulala ogromno - ne vem, kak mehur ima to deteuser posted image .

Mislim, da se je že prej kdaj zbudila za lulat, vendar večinoma niti ne in je pač zdržala do jutra. Res pa mi nenormalno zgodaj vstajamo. Zdaj se še kdaj pa kdaj zgodi, da se polula, ampak se ni nikoli zgodilo več kot 1x na noč. včasih se tudi zbudi in gre lulat, ampak večinoma se sploh ne zbudi in ne polula.

Pri tamali se še nisva podstopila (stara je skoraj leto in pol)- oz. je bila tudi lani poleti ponoči brez pleničke, pa sem jo dala ponoči lulat, ko se je zbudila za podojit, potem je pa itak zdržala do jutra, ni bila nikoli polulalna. Samo je itak tako zgodaj vstajala, da ni bil problem. Jeseni sem ji dala gor plenico, ker je bilo bolj zoprno za dajat lulat, bi jo čist zbudila, če bi jo iz spalke vleka, pa odkrivala ritko, ker takrat ni več tako toplo. Pa itak sem jo morala počasi navadit na plenico zaradi vrtca. Zdaj to ni več potrebno in bomo verjetno do zime enkrat gotovo tudi ponoči brez, se mi pa nikamor ne mudi.

Zdaj je že kak mesec dostikrat plenička suha zjutraj, če vstanemo dovolj zgodaj, sploh vedno in vem, da bi se dalo brez, samo po pravici povedano se nama še ne da - ker potem je treba zjutraj takoj, ko se zbudi, vstat, da jo damo na kahlico, ona pa se zbuja ob 5h... Tako pa se še malo cartamo in napol čorimo v postelji. Bi se pa dalo in sem že razmišljala, če bi to uvedla na morju. Bomo videli, pa poročam.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
1.7.2010 19:07:25   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: jaša2

z našo 3letnico smo se lotili "projekta" brez pleničke ponoči. to traja zdaj 1 teden. 1 noč sma lepo pregurali in se je polulala šele zjutraj, drugač pa vedno menjavama hlače 3-4krat na noč. kak ste svoje navadli, da so pravi čas povedali oz.se zbudili in šli na kahlico? kak dolgo je trajalo, da so res bli suhi ponoči?
prosim za vaše izkušnje, kako ste se lotili tega.....

hvala


user posted image Mislim da tvja deklica še ni preveč pripravljena na ta projekt...3x ali 4x polulati hlačke na noč,  je čisto zadosten dokaz, da še ni pravi čas zato. Šele ko bi se nekajkrat zbudila s prazno pleničko (tako kot so napisale ostale), bi se jaz spravila k temu. Za moje pojme, boš na ta način naredila več škode , kot koristi. Gotovo je deklica nesrečna, če se tolikokrat polula na noč in dojema to za neke vrste poraz. Če pa se ne sekira zaradi tega, pa tudi ni dovolj zrela za to. Vse ob svojem času....pri vas očitno ta čas še ni prišel...Sori, moje mnenje..

< Sporočilo je popravil pelin -- 1.7.2010 19:08:27 >

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
1.7.2010 21:06:10   
roberta
jaz bi najprej rekla to, da ne delat iz tega " otrokov projekt" - to je tvoj projekt, otrok pa je udeleženec, ki pa ga vodi nekdo drug.

sicer pa poskusi vse bolj na izi vzet. jaz sem oba otroka vprašala pri določeni starosti (en pri 2 letih, en pri 2 letih in 3 mesecih) ali bi bil ponoči brez pleničke. prej je bila plenica vedno polulana, tako, da suha plenica ni pogoj za izpeljavo tega procesa (!). in sta oba rekla, da ja. in to je bilo to. vzeli plenico in smo bili brez. ponoči nikoli nismo hodili na stranišče (!), ampak smo šli lulat obvezno zvečer tik pred spanjem in potem takoj zjutraj, ko smo se zbudili... saj nesreče so bile (večinoma le v primeru, če ju zvečer pred spanjem nisem dala lulat oz. če se mi takoj zjutraj ni dalo vstat in it lulat z njima). je pa še eno fajn pravilo: zvečer se poje večerje in se tudi pije nekje 1,5 uro pred spanjem. kar pomeni, da gre tekočina zaužita z večerjo večinoma ven z zadnjim lulanjem pred spanjem. tako mehur ni preveč poln in se da zdržat čez noč. pa ne rečem, da potem strogo nobene pijače več. lahko, ampak to pomeni požireka ali dva vode. in to je to. če je otrok čez dan normalno pil in ni resno dehidriran, tudi zvečer ne bi smel imeti kakih hudih napadov žeje. 

sicer pa ja, vsak otrok je različen in tudi prakse so različne. ampak vseeno, ne delat it tega "cirkusa". ampak naj bo to nekaj, kar se pač trenutno dogaja in je to to.
 

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
2.7.2010 7:29:09   
barni
http://www.ringaraja.net/forum/m_5096831/tm.htm

Evo točno to isto sem se jaz spraševala v temi, ki jo pripenjam sem.

Naša še vedno nosi pleničko ponoči, ker je zjutraj popolnoma polulana. Čez dan pije ogromno in gre lulat tut 3x v eni uri. Ampak res pije ogormno (naenkrat 2dcl tekočine). Tudi zvečer ful pije, pri večerji, pa še pri kopanju (ima v banji igračke in pije iz njih vodo iz tuša, to ji je res všeč). VEdno gre zvečer pred spanjem vsaj 1x lulat, včasih, ko je že v postelji s pleničko, moram dat dol in gre še enkrat lulat.

Tudi med popoldanskim spanjem ima pleničko, če spi v postelji. Če smo v avtu, tudi če spi 2h se ne polulauser posted image  To mi sicer ni čisto jasno, samo tako je. Je že sama rekla, da noče plenice popoldan za spat, pa se je vmes polulala in to ji je bila taka drama, tolk jokanja in sekiranja z njene strani, da ji raje dam plenico.

Ne vem če bo kdaj plenica sama od sebe suha ponoči, bomo videli. Pediatrinja mi pravi, da ima še veliko časa. Zdaj nam je bolj poomebno da pije, da tudi lažje kaka, ker smo bili zaprti. Pa tudi sicer ji poleti niti slučajno ne bom omejevala pijače. Bomo poskusili na zimo, ko bo manj pila. Takrat bo stara 3 leta in morda bo će sama ugotovila, da je prevelika za plenico.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
2.7.2010 7:46:56   
ronja
Če smo v avtu, tudi če spi 2h se ne polula

Otrokom, tudi dojenčkom (in tudi nam) je ta položaj zelo nenaraven za lulat in zato tako ne lulamo - kadar se tiščiš nečsa iz vseh strani, ti je neugodno lulat. Tudi dojenčki navadno ne lulajo v avtu, če ni res kriza. Navadno se takrat začnejo jokat in starši mislijo, da so sitni, v resnici pa dojenčke tišči lulat. Ko se enkrat sprijaznijo in ne morejo več zdržat, pa se polulajo in dajo spet mir, razen če jih moti mokra plenica (ene ja, druge ne, odvisno, kako jih navadiš).

Moje tega, da ni bilo plenice niso nikoli vzele za stres, mogoče, ker sta navajeni tega od malega. Tudi jaz nisem nikoli delala panike, če sta se polulali kam, kamor ni bilo mišljeno, sem itak imela navadno rezervo, sicer smo pa improvizirali - pa so bili otroci srečni in jaz tudi. Čim manj pritiska na otroka, se mi zdi, da se lahko komot odvadi, ne da bi se prav fejst zasekiral zaradi tega, ker mu je ušlo. Ne vem, take so moje izkušnje, valjda ni nobenemu všeč bit v mokrem in takrat se zjočejo, dokler jih ne preoblečemo (in postelje), ampak potem je pa ok, nobene panike.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
2.7.2010 9:03:34   
Vali 81
Mi smo začeli z odvajanjem nekje pri 20 mesecih na njeno željo.
ponoči pa je bila že lahko 1 mesec prej suha in en večer je skoraj zaspala pri nama na veliki postelji in je  ta pozabljiva mama user posted image jo kar odnesla spat brez plenice. tako da je bila nekje iztočasno ponoči in podnevi brez plenice.
za enkrat ni bilo še nesteč pnoči.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
2.7.2010 9:36:41   
Nika v službi
Pri nas je šlo vzporedno. Ko se je odločila, da bo dala pleničko stran (pri 2 letih in 8 mesecih), je ni več hotela dati gor, tudi ponoči ne. Potem smo jo kak teden 1x na noč (ponavadi proti jutru, okoli 2. ure zjutraj) nosili na WC, da je lulala, kasneje pa smo tudi to opustili. Pred spanjem je popila manjše količine (tudi sicer naša ne pije veliko) in tako tudi večjih težav z lulanjem ponoči ni bilo. Lahko rečem, da smo uspeli v 14 dneh. Sicer se je kasneje občasno še zgodilo, da se je polulala v posteljo (seveda smo jo prej zaščitili), ampak to so bile res zelo redke nesrečice. Glede tega odvajanja je bila naša res dokaj ekspresna.



_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Vali 81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ODVAJANJE OD PLENIČKE PONOČI
2.7.2010 17:30:35   
mayci
Naš fantič se je pri 2 letih in 10 mesecih lepega dne odločil, da bo lulal v stranišče (oz. kahlico) in se ni niolki polulal v hlače. Čez tri dni pa je želel še spati brez pleničke in je bil od takrat vedno suh ponoči, nikdar ga nismo zbujali in nosili na stranišče ali pa po nekajkrat na noč preoblačili postelje in pižame.user posted image
Menim, da je bolje, da je brez pleničke malo kasneje, pa da je zrela za to, kot pa da se s tem obremenjuješ vsako noč znova...


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?