|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oče
19.7.2010 20:59:30   
Pia*
... Rabim mnenje, potrditev, grajo,... kar koli ampak spovedati se moram. Skratka moj oče(joj mi kar vre ko moram tako lepo pisati) je popolnoma nerazumna oseba. Že od kar se zavem zase je živi kolerik,alkoholi,razgrajač, zadnje čase (cirka 5let)si je začel stvari še izmišljevat. In ne ni star 70let ampak 46. Skratka zakon mojih staršev je katastrofa od kar pomnim sta se zmerjala,obmetavala in ni bilo stvari,besede ki ne bi letela iz njunih ust ali rok. Vse svoje podvige sta seveda delala takrat še pred mejhnima otrokoma (spomnjim se tam 3 razred,verjamem da se je pa dogajalo tudi prej ampak mi spomin ne seže tako daleč). Skratka psihično sta uničla mene,brata. Mislim, da sva tok samostojna ratala ravno zaradi njunih izbruhov (predvsem očetovih, mama se je povečini branila). Osamosvojila sva se oba malo čez 20 let šla v službe in študirati izredno, fax sva oba tik pred diplomo. Za najinega očeta sva ničvredneža,ki v življenju nista nič dosegla po drugi strani nama stalno očita da brez mamice še danes ne moreva živeti, da sva nanjo prilimana ko otrok na popokovino. Roko na srce najdite otroka velikega ali malega,ki ne spoštuje svoje mame(razno razni ekstremi seveda). Oba si resnično življenja brez mame na predstavlava, čeprav ne živimo skupaj sem jo jaz obiskovala skoraj vsak dan na našem domu. Brat,ko je odšel od hiše ni prestopil praga,ker je oče že velikokrat z njim hotel obračunati fizično seveda vedno,ko je bil pijan, bil je pa tudi prvi,ki mu je v obraz povedal da je pijanec in da je on kriv da je naša družina razdrta. Od takrat ne govorita, brata pa tudi na obisk ni z mamo sta se dobivala pri meni ali smo se kje dogovorili. Do danes sem jaz z očetom komunicirala kar se s takim osebkom sploh da. Ampak danes je presegel vso mojo mejo tolerance, prišel je domov z mamo sva bile v kuhinji, začel je noreti,da sem ničvredna, da ga zasledujem jaz,moj fant, moji prijatelji, da sem nesposobna kuhati,likati da sem gnila, da nej zginem iz bajte,da od te bajte ne bom tako ali tako nič dobila(naj povem,da sem vzela za hišo 7000€kredita katerga jaz odplačujem, da ima on lahko hišno številko, pred 7leti smo se preselili v novo hišo in počasi je bilo treba tudi urediti papirje,ker ni imel denarja sem se jaz zakreditirala in brat, dal nama ni še € do danes). Pa sva morala oba od hiše it brez pribite pare.Se mi ne gre za denar sploh ne sam da me lastni oče takole ponižuje sam pa z osnovnošolsko izobrazbo, z minimalno plačo in po vrhu vsega so mu še starši podarili zemljo na kateri stoji naša hiša. Hišo je gor spravila mama še eno leto plačuje 600€/mesečno kredita potem je konec+tega plačuje vse položnice in hrano on ima vso svojo plačo za alkohol!!!!!Ničvredni smo pa mi trije in ne on! Skregan je s celo svojo družino (mama,oče,brat,sestra) skregan je s celo mamino družino, skupnih prijateljev nimata več,ker so že zdavnaj vsi pobegnili. In danes sem mu v histeriji in jezi zabrusila,da je on zame mrtev in da ne obstaja več (vem grde besede ampak po 24 letih stalnega poniževanja ne gre več, enostavno sem morala to narediti). V vsej tej zadevi se mi smili mama,ki nima toliko jajc, da bi ga poslala v tri krasne(sicer vem,da se ga boji in da še ni zbrala poguma,ampak vseno toliko let matretiranja za ****i). Zej pa bi rada še vaše mnenje,ki niste popolnoma nič povezani z našo družino ali smo mi res tok ničvredni???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oče
19.7.2010 21:18:56   
Kerensa*
Postavila si nam nesmiselno vprašanje, ampak glede na to, v kakšnem stanju si trenutno, ti je oproščeno. Odgovor je pa seveda jasen - če je tukaj kdo ničvreden, je to tvoj oče, da pa se obnaša tako, kakor se, je pa krivo kvečjemu njegovo ljubosumje na vas ti. Vsi ste nekaj dosegli, samo on ne. Nima izobrazbe, plače najbrž tudi nima poslanske (očitno njegova žena zasluži več od njega, če lahko plačuje 600€ mesečno kredita), nima lastne nepremičnine (ta, v kateri živi, je samo 1/4 njegova, pa še parcela mu je bila podarjena),... Najbrž je tudi sveto prepričan, da ga žena vara (on sam se zelo dobro zaveda, kakšen je, ampak tega nikoli ne bo priznal), pa tega ne more dokazati, v obupu nad tem pije, spodbila ga je še ignoranca in obtožba lastnega sina, sedaj tudi tvoja... Zelo dobro ve, kaj je izgubil in da tega ne more več povrniti, zato ni za pričakovati, da bi se on popravil. Pa četudi bi se, je naredil že preveč škode, da bi bil še kdo pripravljen riskirati in ga ponovno imeti za spodobnega človeka. Skratka - zguba je in to mu je jasno.

Mama naj zbere pogum in se loči. Če ne prej, pa takrat, ko odplača kredit. Tožba za delitev premoženja, vmes pa naj se odseli v najem - najemnina bo pol manjša od kredita. Vidva z bratom pa ostanita pri svojih besedah - nič več kontaktov. Ni jih vreden.




(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oče
19.7.2010 21:20:02   
urška
niste. in prav si naredila. jaz bi mu po moje še kakšno bolj sočno spustila. pa veliko prej kot po 24ih letih. 

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oče
19.7.2010 21:32:44   
zvezdica_1
vsa čast, da si čakala 24 let....


(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oče
19.7.2010 21:55:12   
pelin
Sama sem v sorodstvu lahko od blizu opazovala podobno situacijo leta in leta...večkrat je k meni po tolažbo prišla (včasih tudi pribežalauser posted image ) kolegica- sorodnica. Neštetokrat sva se skupaj jokali, jezili, premišljevali. Ona je bila iz dna duše jezna na očeta, ki ga je globoko v srcu imela rada, jaz pa na skrivaj na njeno mamo. Meni , ki sem bolj od daleč gledala na zadevo, se je zdelo, da je njena mama skoraj bolj kriva kot oče. Meni se je oče od nekdaj zdel čisti poden, ker je maltretiral ženo, otroke...pol sosedov...mama pa je veljala za prijazno, ljubečo...Meni pa je bila v prvi vrsti slabič  z veliko začetnico.Oče je bil že čisto od začetka zanjo slab partner ( še ko sta bila fant in dekle ni nikoli tajil, da je super dedec) in za otroke nikakav oče...pa vseeno ni nič naredila!! Celo otroštvo svojih otrok in vsaj dvajset let njunega zakona je zas.al, ona pa ni nič storila. Ni se odselila, ni se ločila...ni se zavzela zato, da bo otroci rasli v prijaznejšem domu...Kolegica je dolgo govorila, da ji je uničil življenje, bila je brezvoljna, depresivna. Končno je na moje prigovarjanje odšla k psihiatru, ki ji je svetoval, naj se odseli (takrat je že imela svojo službo in je večino denarja prispevala v družinski proračunuser posted image ) in naj si ustvari svoje življenje. Res, da je imela težko otroštvo ( po psihiatrovem mnenju je velik del krivde tudi ma materinih plečih), sedaj pa je na njej, kakšno bo imela življenje v odrasli dobi. Stvari se niso čez noč spremenile, je šlo pa postopoma na bolje. Danes ima moža in otroka...enkratno taščo in tasta .... svoje življenje. Z materjo ima bolj malo stikov, ker ona nima hrbtenice, da bi se uprla možu in obiskala hčerko in vnuka, z očetom že leta ne govorita.
S to izkušnjo bi ti rada svetovala , da si ne pusti vzeti svojega odraslega življenja. V otroštvu, ki je bilo zate očitno peklensko in si bila nemočno dete, bi se zate lahko oz. bi se morala postaviti mati....sedaj si odrasla oseba, odgovorna sebi in zase...
Naj ti ne bo žal za besede, ki si jih izrekla očetu...lahko ti je le žal, da jih nisi prej...drugače pa bi kakšno pametno lahko rekli tudi z materjo...poskušaj na ta način počistiti kakor se da zadeve v preteklosti, da jih ne boš vlekla s seboj v sedanjost in prihodnost...
Vse dobro user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oče
19.7.2010 23:02:15   
Pia*
Hvala za vsa mnenja.

Pelin tudi jaz sem bila nič kolikokrat razočarana da mami ne naredi konec vsej zadevi. Sami trije bi veliko bolj uživali, otroštva bi se pa spominjala z nasmehom na obrazu in ne obratno.
Sama vem, da nikoli ne bi svoje otroke izpostavljala takim obračunavanjam resnično nikoli, ker sama predobro vem kolikokrat sva z bratom jokala v nekem kotu hiše, z leti sva ratala trdnejša še vedno naju je spravlalo v slabo voljo ampak sva se poskusala zaposliti. Ne vem takih stvari se ne da pozabiti, na momente ratam zamorjena,tečna vsi ti spomini,ko slišim neko dretje me enostavno tako razžalostijo,da na znam opisati (opažam že sama na sebi,da mi razpoloženje stalno niha).
Skratka hotla sem povedat, da mami sva dala čas do naslednjega avgusta(vem,da ji hiša veliko pomeni,ker je vanjo vložila kar lepo vsoto prihrankov) kredit bo poplačan in finančno bo še na bolšem kot pa sedaj ko še nekoga podpira. Upam,molim in držim pesti, da se odseli in naredi konec. Takrat bom še sama lažje dihala. Če tega ne naredi bo žal izgubila zaupanje mene in brata,ki ji trenutno stojiva obstrani. 25 let takega zakona je več kot dovolj!!! Če se odloči obratno bo žal se morala sprijazniti da je ostala sama, vnuke bo pa tudi bol pomalo videvala,ker jih niti slučajno ne bom izpostavljala svojemu očetu.

Ma če bi se dalo, da lahko otrok vloži ločitev bi bila naše2 ločena že sigurni 10 let!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oče
19.7.2010 23:09:12   
petea
Pia*,
tvoja mama se verjetno ne bo nikdar ločila.

Zate in brata pa bi verjetno bilo dobro, da bi stvari malo predelala s strokovno pomočjo.

Vajin oče pa je verjetno tako razočaran nad seboj in svojim življenjem, da sploh ne vidi, kaj je njegova družina dosegla in ustvarila. Žal.

Obilo modrosti ti želim!

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oče
20.7.2010 12:03:56   
Anonimen
,... kar koli ampak spovedati se moram.

Zej pa bi rada še vaše mnenje,ki niste popolnoma nič povezani z našo družino ali smo mi res tok ničvredni???


Se zdaj bolje počutiš user posted image ?

Niste ničvredni, daleč od tega...vam je pa oče s svojim agresivnim obnašanje (in mama s stoičnim prenašanjem in podpiranjem tega), da občutek vsadil - tudi če nima nobene realne osnove.

Veliko sta naredila z bratom - in pojdita naprej.
Ne ukvarjaj se z očetom, niti ne z mamo - več kot odrasli osebi sta in "sranje" v svojih življenjih bosta morala počistiti sama - ali pa nadaljevati živeti v njem in z njim tako kot sta navajena. Ni tvoja odgovornost, da ju vlečeš iz njega. Lahko jima pomagaš, če te bosta za to prosila, ampak na razumski osnovi in ne na bazi čustvenega maltretiranja in izsiljevanja.

Ti pojdi po svoji poti naprej - prava je - in nehaj se obremenjevati s tem, da moraš prenašati in reševati življenje nekega pijanca. Tudi on se ni "obremenjeval" s tabo, ko je stal za šankom.

(odgovor članu Pia*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oče
20.7.2010 12:45:22   
Nenya
Žal ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da so možnosti, da se bo tvoja mati ločila skoraj = 0.
Edino kar lahko storiš je, da sebe vzameš ven iz te enačbe in nehaš skrbeti za svojo mater, pač tako življenje si je izbrala in naj ga živi.
Prvo jaz ne bi več hodila domov, še manj pa KARKOLI prispevala v družinski proračun. Mami bi rekla, da se z veseljem z njo kje dobim, morda na kosilu, da se pogovoriva ampak doma pa ne. Odrasla si in ni ti treba biti več za boksarsko vrečo svojemu očetu, ki se svojega zavoženega življenja še kako dobro zaveda. Njega daj na ignore.
Jaz in moji sestri smo ničkolikorat prosile našo mami naj se vendar loči, nič od tega. Moj oče je nekaj let nazaj šel na odvajanje a žal se njun odnos zato ni nič izboljšal, še vedno jo žali in daje v nič čeprav je celo življenje imela boljšo službo od njega, nosila več denarja k hiši in sama furala vse (ne ker je tako hotela ampak ker je bila primorana) Leto za letom nam je uničeval poletni dopust s svojimi izpadi in teroriziranjem cele družine, pa sem vsega skupaj 1x dosegla, da smo šle na dopust same in se imele božansko.
Sorry če bom groba ampak tvojadva si lahko pomagata le sama - ker dokler bo tvoja mami potihem podpirala (s tem da ne odide) vedenje tvojega očeta se ne bo NIČ spremenilo. Tudi če gojiš kakšne upe glede odvajanja od alkohola, vzeli ga bodo le, če bo prišel, ker se je sam tako odločil, nič kar kdorkoli od vas treh naredi ne bo spremenilo ničesar (zame je bilo to ena najtežjih stvari za sprejeti glede moje primarne družine, popolna nemoč, me je pa naučila, da spremenim lahko le sebe)
Ohrani stike z bratom, oba sta preživela isti pekel in pojdi naprej ker RESNO NIČ ne moreš narediti lahko bi bila PLATINASTA oba, pa to ne bi situacije med staršema nič spremenila, onadva sta ujeta v svojem osebnem peklu in iz njega bosta morala sama, vprašanje je ali si tega sploh želita.
Tebi ostane le da se zavoljo sebe in svojega duševnega zdravja od te situacije čimbolj oddaljiš in za božjo voljo otroke le drži stran od očeta.

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oče
20.7.2010 13:39:57   
Pia*
Nenya vem da sem totalno nemočna nad vso situacijo. Pa tudi,če bi imela možnost jo jaz urediti niti ne vem,če bi jo šla. Sem tako razočarana,jezna obenem se mi je pa velik kamen od srca odvalil, saj vem da sem s tem zaključila neko obdobje. Hvala bogu za super taščo in tasta sta resnično človeka na mestu in ju prav občudujem kako sta sama reševala probleme, moj nikoli ni slišal da bi se kdaj koli prepirala, stvari sta vedno rešila zvečer,ko so otroci spali med seboj. Skrtka mami sem povedala, da je pri meni dobrodošla ampak da jaz ne bom prestopila več praga doma. Tako,da malo še pridem k sebi, razmišlam celo, da bi se malo šla pogovoriti s kako strokovno osebo. Potem bom pa z mojim zaživela tako kot je pravilno.
Je pa včeraj še mami grozil, da bo naredil tako, da bom ostala brez službe in da bom lahko še prijokala domovuser posted image  oh ja je pa zadnja oseba kateri bi prijokala, no s tem je naredil samo še piko na i da v njegovi glavi ni vse poštimano. Ah bom morala odmisliti in tako narediti, da me njegove grožnje,ki jih bo seveda sedaj še več ne bodo več ganile, ampak za taki podvig rabim še malo časa in pa energije, se je težko pripravit,da ti nič ne pride do živega.


(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oče
20.7.2010 14:44:07   
Nenya

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*
Tako,da malo še pridem k sebi, razmišlam celo, da bi se malo šla pogovoriti s kako strokovno osebo. Potem bom pa z mojim zaživela tako kot je pravilno.
Je pa včeraj še mami grozil, da bo naredil tako, da bom ostala brez službe in da bom lahko še prijokala domovuser posted image oh ja je pa zadnja oseba kateri bi prijokala, no s tem je naredil samo še piko na i da v njegovi glavi ni vse poštimano. Ah bom morala odmisliti in tako narediti, da me njegove grožnje,ki jih bo seveda sedaj še več ne bodo več ganile, ampak za taki podvig rabim še malo časa in pa energije, se je težko pripravit,da ti nič ne pride do živega.


Mislim da ti kakšen pogovor s strokovno osebo res zna narediti veliko dobrega, če drugega ne, zato, da ne boš vzorcev partnerskega odnosa, ki si jih gledala doma nezavedno prenašala na vajin odnos.
Grožnje očeta so prazne in še en znak več, da mu zadeve uhajajo iz rok in, da ima kar ene idejo o tem kako je on mogočen in kako vas vse drži v pesti, v resnici je pa le en prestrašen in nebogljen človeček in se mu slika o sebi kot o poglavarju vaše družine vse bolj sesuva v prah. Definitivno mu v glavi ne deluje vse pravilno.
Od kje ti izveš za grožnje? Ker če od svoje mami ji pač reči da naj ti to neha praviti, ker nima smisla, ne zate ne zanj, da te nič kar on govori več ne briga. Če pa direkt od njega pa prekini res čisto vso komunikacijo, ker to res ni normalno.
On je tvoj oče in če hočeš ali ne ima en vpliv nate, to tako pač je, ne se zdaj zaradi tega počutiti slabo. Najpomembnejše je, da mu ne kažeš, niti svoji mami ne, da te kaj prizadane, tudi če v resnici te, potoži lubiju ali prijateljici. Pa spomni se koliko si dosegla iz ene res slabe družinske situacije, vsemu navkljub - oče bi le rad da bi se vsi počutili tako bedno kot se on, ne daj se mu! user posted image

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oče
20.7.2010 15:04:34   
diana 28

Je pa včeraj še mami grozil, da bo naredil tako, da bom ostala brez službe in da bom lahko še prijokala domovuser posted image  oh ja je pa zadnja oseba kateri bi prijokala, no s tem je naredil samo še piko na i da v njegovi glavi ni vse poštimano. Ah bom morala odmisliti in tako narediti, da me njegove grožnje,ki jih bo seveda sedaj še več ne bodo več ganile, ampak za taki podvig rabim še malo časa in pa energije, se je težko pripravit,da ti nič ne pride do živega.


[/quote]



Jaz bi na tvojem mestu preprosto prekinila stike z očetom. Mogoče ti je težko zaradi mame vendar moraš pomisliti tudi nase in ne smeš dopustiti takšnega odnosa. Preprosto ignoriraj...potem se bo tudi on ohladil..... To je moje mnenje.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oče
20.7.2010 15:23:32   
Pia*
Ne,ne mami mi je povedala z njim nimam nobenega kontakta več. Mislim,da bom najprej to morala narediti,da mi o njem noben več ne govori nič.

Sicer pa me samo še zanima rada bi strokovno pomoč,da dam vse iz sebe ven pa me zanima na koga se to obrnem najprej na splošno zdravnico ali kako to poteka?

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oče
20.7.2010 15:40:31   
diana 28
Jaz s svojim očetom nisem govorila in nisem imela z njim nobenega kontakta cca. 3 leta. Med tem časom pozabiš, se nekako pobereš in začneš živeti svoje življenje in med tem tudi veliko stvari razčistiš.  Po treh letih se je prikazal in smo začeli nek še vedno distanciran odnos. Še vedno se držim nazaj, rada pa ga imam, ker je moj oče in to ti ostane. Vsaj meni je..... Verjetno boš potrebovala veliko časa, da boš dala čez vse te slabe občutke, ki jih občutiš do njega.  
Enkrat se ti bo pa še smilil čeprav je tako grdo ravnal.


(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oče
20.7.2010 15:42:08   
Vijoličarka
Mislim da si na pravi poti, da se izkoplješ iz vsega tega.

Ne le, da vidva z bratom nista ničvredna, vidva sta heroja! Diamantna heroja! Koliko otrok iz takih razmer konča v alkoholizmu in drugih opojnih substancah, v takih in drugačnih brezupnih situacijah, vidva pa sta splavala in to popolnoma po lastni zaslugi. user posted image user posted image  

Oče in mati plešeta pač svoj ples. In točno tako jima tudi ustreza, tako očetu, kot materi. Prav nič nisi odgovorna zanju. Bilo je ravno obratno, pa sta svojo vlogo bolj klaverno opravila. Misli nase. Očetu nisi prav nič dolžna dokazovati, da si nekaj vredna, materi nisi prav nič dolžna biti psihiater in večno odlagališče za njene probleme.

Imaš svoj dom. V prejšnje prebivališče ti ni treba prihajati. Mati te lahko obiskuje, vendar ji ne pusti, da ti na dolgo in široko razlaga, kaj je bilo sinoči, pa dan pred tem in tako naprej. Če trpi, potem naj se loči in razdeli premoženje, če ima kup izgovorov, zakaj tega ne more storiti, naj pa trpi, če bo tako izbrala. Pogovarjajte se o tvojem življenju, o otrocih, o čem pozitivnem, enkrat za spremembo.

Otroštva ti nihče ne more izbrisati in narisati rožnatega, od staršev nikoli ne boš prejela tega, kar si otrok želi in pričakuje, ta vlak je že odpeljal. Lahko pa imaš od tega trenutka naprej lepo življenje. Zdaj si odrasla in samostojna oseba in lahko se odločiš, rečeš: STOP in to tudi izvedeš.

Pogovor s kakšnim dobrim strokovnjakom ti vsekakor ne bo škodoval. Kajti prenehati se moraš truditi za naklonjenost svojih staršev. Vem da je boleče, ko nisi nič vreden, pa četudi se raztrgaš, ampak tako pač je, nihče na svetu nima vsega.

Sama se vedno tolažim, da če je bilo že namenjeno, da moram doživeti hude stvari, je bolje, da sem jih prej, kot pa kasnje. Po svoje je privilegij, da ti gre življenje vedno na boljše, vsak dan na boljše. Dosti bolje, kot če bi bilo obratno. In če so te razočarali lastni starši, te kaj dosti drugega na tem svetu ne more spraviti iz tira.

Pogovor s strokovnjakom bi bil koristen tudi zato, ker človek lahko,  ne glede na to, kako je to včasih sovražil, nehote pobere nekatere vzorce partnerskega življenja pri svojih starših.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oče
22.7.2010 11:04:05   
pelin
Glede strokovne pomoči...kolegica je šla najprej k svoji splošni zdravnici z namenom da ji da nekaj za živce, ker je bila čisto na tleh .Ker je zdravnica na mestu in ne neka taka, ki bi jo nafilala z apaurini ji je svetovala strokovno pomoč , ki je bila v drugem večjem kraju. Z napotnico je šla najprej k psihologinji, ki je bila po njenih besedah krasna ženska. Znala se je z n njo pogovorit in ji svetovat... srečali sta se trikrat  in meni se je zdelo, ko sem jo gledala, da je od teh pogovornih srečanj srečanja vidno zacvetela. Sedaj nima več teh srečanj, tudi nobenih zdravil, je pa veliko bolj realna, umirjena in optimistična glede svoje situacije. Večkrat pravi, da ji je psihologinja največ pomagala že s tem, ko jo je poslušala...
Sama še nisem nikoli obiskala kakšnega strokovnjaka v tej smeri, vendar sem prepričana, da bi v podobnih težavah gotovo to storila. Verjetno je nekemu čisto tujemu človeku, ki ti je pripravljen svetovati in te poslušati lažje zaupat svoje težave, kot nekemu domačemu, kjer se ves čas bojiš, da ga boš s svojo odkritostjo prizadel.
Žal je verjetno še kar dosti takšnih ljudi, ki se jim zdi strokovna pomoč v takšni obliki nesprejemljiva,nekaj sramotnega...Škoda...Temu primerna je situacija s samomori in drugim nasiljem pri nas...Pa poglejmo Američane...saj so v določenih zadevah čisto adijo...tukaj pa so po mojih izkušnjah precej pred nami...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oče
22.7.2010 11:26:51   
blaža
Strokovno pomoč rabijo tudi svojci alkoholika. jaz bi si jo na vašem mestu poiskala, in vsekakor naj gre tudi mama pa brat.

Osebno pa mislim, da bi sama prekinila stike z očetom in mogoče celo z mamo, če si sama ne bi želela poiskati pomoči.

vso srečo vam želim, tvoj oče vas pa ni vreden.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?