|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
17.7.2010 9:29:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: domači bazen
17.7.2010 9:55:27   
_sanja_*
V trgovini se dobi začetni paket - stane ca. 40€, notri maš ph testerje, ph minus, algicid, klor pa še neki.

Najbolj pomembo je, da na začetku uravnaš ph, drugač ti nobena zadeva ne bo prjela.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
17.7.2010 10:03:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu _sanja_*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: domači bazen
17.7.2010 10:41:58   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

V trgovini se dobi začetni paket - stane ca. 40€, notri maš ph testerje, ph minus, algicid, klor pa še neki.

Najbolj pomembo je, da na začetku uravnaš ph, drugač ti nobena zadeva ne bo prjela.


v keri trgovini pa to?
kaj pa maš še kej v uporabi nebi rada vsega in svaša nakupla....kaj



V Žalcu v Merkatorju (tehnika).

Sam ne vem pa, če majo druge pripomočke. Rabiš še bojo za klor, pa mrežo za bibe in smeti, druga se pa ne spomnem trenutnouser posted image  Če mata nov bazen, sklepam, da je filter nov. Mi smo ga mogli letos kupit, no, ampak kot sem rekla, to ti veš, kolk mata starega/novega.

Tte pripomočke majo pa vem, da v Baumaxu, mi smo jih lani kupl v Merkurju, sam letos nimajo nič izbire, sam pazi v Baumaxu je un paket dražji, stane kar 60€, tak da se ti po tist splača it v Žalec. Mogoče pa majo še ostale pripomočke, ne vem, pejta pogledat, nisem bla pozorna.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: domači bazen
17.7.2010 10:43:33   
_sanja_*
Ti pa povem, da se voda tolk segreje, da se js ko sem noseča ne upam not kopat. Ma krepko čez 30°C, tak da mi razmišljamo, da ga bomo mal odlil in mrzlo zram nalil.

Nal je noter cele dneveuser posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
17.7.2010 11:25:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu _sanja_*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: domači bazen
17.7.2010 11:26:41   
Sacherca
Sosedi imajo bazen 3m premera visine 76cm in uporabljajo tele vrecke,ker je ze vse skupaj namesano
Dezinfekcija
za otroške bazene
»Kids Care«
v paketu 3 vrečice, ohranja
higieno vode v otroških
bazenih do 2 tedna, za
bazene do 1.200 l


Redno kontrolirajo klor in tega dodajo,ce se prevec zniza slucajno. Mislim vsaj,da sem si prav zapomnila.

Tukaj so v katalogu na 13strani

http://www.bauhaus.si/index.php?id=1382&showFile=3866&cHash=a20dfe2711

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: domači bazen
17.7.2010 11:49:12   
_sanja_*
Hvalauser posted image  Sma kr usklanjene jauser posted image  Rok mam nekje konec februarja, začetek marca. Nimam še točno določenega, bo pa verjetno v marcu, sklepam pa, da bom rodila že v februarju, ker sem prvega tudi skor 14 dni prej.

Ja, kar je Sacherca rekla, sem ti tud hotla povedat. Mi mamo trenutno to zadevo. Lani nam je voda zdržala s tem celo poletje, letos pa se že po enem tednu kali!, tak da ne vem, če ne boma mogla zamejnat s tistim Starter setom.

No, mamo pa zadevo aquablanc - druga na seznamu. Prva je ona zadeva, ko sma prej govorile o njej:  http://www.planetpool.si/index.php?id=26

To je to. Vržeš eno vrečko na teden in bi naj blo. Kot sem rekla - lani je blo, letos mislim, da ne bo šlo. Al kaj je letos z vodo, nimam pojma. Nekam motna ratuje.

Ni pa to isto, kar je predlagala Sacherca, ker tista zadeva - Kids Care, je pa za otroške bazene, mislim da do volumna 1200l, to je preblago. Ta Aquablanc je pa za volumen 3000-6000l, več pa sklepam da nimata?

Finančno je praktično vseen. Starter set te pride 40€ (maš več kot dovolj za celo sezono), te vrečice te pridejo 13€/mesec, če računaš da jih moraš kupit 3x, si na istem. No, zdaj bi jih bilo treba verjetno samo 2x.

Mi smo trenutno na Aquablanc, ampak razmišljamo o Starter setu, če se jutri po novi vrečki voda ne bo zrihtala nazaj.

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: domači bazen
17.7.2010 12:38:07   
emaa
Če je voda kalna, bi znalo biti premalo klora ali pa ph ni v redu. Ker v tej vročini gre klor hitro. Mi imamo velik vzidan bazen, pa nam gre tableta klora na 1,5 dneva v tej vročini. 

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: domači bazen
17.7.2010 15:21:16   
Jessy
S čim znižujete pH?


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
17.7.2010 15:32:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: domači bazen
17.7.2010 15:36:28   
noranate
Jaz sem kupila tale start paket in nisem najbolj navdušena. Sploh nad testerji nikakor ne. Sem pa na intex spletni strani videla eno tekočino, kjer je vse v enem in mi zgleda zlo mamljiva stvar. Bom jo naročila pa poročam.
Aja, kako zbistrite vodo, men nikakor ne rata user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
17.7.2010 21:34:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: domači bazen
20.7.2010 10:25:29   
dps1
komplete imajo tudi v bauhausu - m itam kupujemo. črpalko pa imamo nastavljeno na timer, da nimamo težav z vklopom in izklopom, tudi ko nas ni doma. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: domači bazen
20.7.2010 12:43:39   
Adelina
Ali ima katera probleme z vzdrževanjem vode v vročih dneh? Pri sorodnikih so namreč morali komplet zamenjati vodo (pa predlansko leto tudi), ker sploh niso mogli uravnat ph-ja in so se jim začele nabirat alge. In je sedaj tudi prodajalec pri Intexu rekel, da je pri teh manjših bazenih (postavljivi) to v vročih dneh večen problem in se dejansko ne da (z)rihtat vode-da dokler gre, super, potem pa ne preostane drugega, kot menjava vode.
Torej vaše izkušnje?

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: domači bazen
20.7.2010 13:24:12   
noranate
Bo kar nekaj na tem. Pri men je čist zeleno, mečen tist algicid not kot nora, pumpa dela non  stop, pa nič uspehauser posted image . menda drži , da večji kot je bazen, lajžje je uravnavat ravnovesje. Mislim, da bom kar vodo zlila pa novo not dala.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: domači bazen
20.7.2010 14:11:02   
bumerang
Po petih letih odkar imamo bazen sem ugotovila, da ni toliko v kemiji ampak bolj v filtru, ki mora delat vsaj osem ur na dan, bolje dlje. Ph-uravnalca že zdavnaj ne uporabljam več, v skimer dam eno veliko multi tableto in na cca. 10 dni algicid. Voda je ves čas bistra, vonja po kloru ni.
Ko smo še imeli kartušni filter in manjši bazen je bilo enako, bistveno je koliko časa se voda filtrira. Ker so bile kartuše kar velik strošek, sem kartušo raje kot kupovala novo sprala pod deročo tekočo vodo.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: domači bazen
20.7.2010 14:30:00   
Adelina
A, pol imate tud vi probleme? Ko sem prejšnja leta prebirala te teme, se mi je zdelo, da vsem u nulo vse štima, če rihtaš po navodilih. Pa očitno ni tako!

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: domači bazen
20.7.2010 14:36:06   
Adelina
Bumerang, a da ph sploh ne uravnavaš, pa je v redu? Pa imaš to isti filter, ki je priložen k bazenu ali si kupila kaj močnejšega? Od katere firme imaš te tablete multi tab?
Pa še eno vprašanje zate. Mislim da si ti lani predlagala Riji solarno pokrivalo za bazen namesto običnega. Mi smo ga zdaj kupili pa se nam zdi prevelik (čeprav naj bi bil pravi za naš bazen). Je ca. 25 večji kot površina vode. A ga not pod rob popraviš ali samo na vrhu zavihaš ali kar prek roba pustiš?

< Sporočilo je popravil Adelina -- 20.7.2010 14:37:47 >

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: domači bazen
20.7.2010 14:37:02   
bumerang
Ne, mi jih nimamo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: domači bazen
20.7.2010 14:53:13   
bumerang
Adelina, Ph-ja sploh ne kontroliram.
Te multitablete imajo tudi v OBI-ju, dobro poglej na škatlo, ene so mini druge pa 200g. Trenutne so sicer iz Italije ampak lani sem imela tiste od OBI-ja.
Solarno pokrivalo se ne viha, mora plavati na vodi in biti do roba bazena ali kak cm krajše. Naše je bilo po nekaj letih fuč tako da imamo letos solar ringe. Jih je bistveno lažje pospraviti so pa kar draga zadevščina. Ampak računam, da se bodo na jesen obnesli. Trenuten padec temperature je naš bazen v primerjavi z morjem preživel odlično.

Aja, filter imamo pa od lani peščen. Dokler smo imeli Hoferjev bazen pa smo imeli tudi originalni filter. Samo laufat more pa je voda odlična.

< Sporočilo je popravil bumerang -- 20.7.2010 14:54:31 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: domači bazen
20.7.2010 21:31:30   
noranate
Bumerang hvala, zelo si mi pomagala. Edin me zanima kje bi še lahk kupila te multitablete (mogoče kje na spletuuser posted image ) in ali bi bile primerne tud za naš bazenček, ki je bolj majhen . Trgovci so mi priporočal tud nakup tistega sesalca za dno spucat, a vi ga imate? Hvala!user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: domači bazen
20.7.2010 22:08:37   
bumerang
Noranate, vse je ista figa, kjerkoli boš kupila tako da ne kompliciraj. Bistvena je redna in večurna filtracija tako da daj filter na timer, nastavi na 10 ur, v plovec ali skimer ustavi tablete in ko se stopijo, dodaj nove.
Sesalec imam tisti, ki ga prodajajo v Hoferju za okoli 10€, posesa vse je pa res, da traja kar nekaj časa.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: domači bazen
20.7.2010 22:23:41   
Anonimen
Zanimivo ... eto moji starši imajo bazen 3,5m premera in eni 70-80cm višine in vse kar delata je da ko se kopamo pumpa laufa, pa vsak drugi dan vržeta not plovec s klorom in je to to ... nobene druge zadeve, nobenega testiranja in je voda skos ok ... edino sedaj ko je tako vroče hladno vodo dolivamo, ker drugače je res prava topla mlakuža user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: domači bazen
20.7.2010 22:36:05   
sanasan
ko se kopamo pumpa laufa,

ali ni bolj varno, da laufa, ko ni v bazenu nikogar...se mi zdi, da pri naši črpalki tako piše...jaz filtriram ponavadi po 22h cca.1-2h, ko ni nikogar in nato črpalko izklopim in pokrijem...

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?