|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nasvet, prosim...
24.8.2010 13:55:56   
Anonimen
Naj že takoj na začetku povem, da sicer nikoli ne gledam na svojo rit user posted image

Znašla sem se v situaciji ki ni najbolj prijetna.
Sem čisto na novo zaposlena in noseča (že na polovici). Ko sem podpisala pogodbo so me vprašali, če imam namene oz. kdaj imam namen spet zanosit, pa v tistem trenutku nisem vedla kaj naj, pa sem rekla, da planov nimam, ampak da se nikoli ne ve kaj se lahko zgodi. So sicer rekli, da ni panike, ampak da bi blo fino če bi nekaj časa ostala.

Trebuh že težko skrivam, tudi dejstvo, da imam gestacijsko sladkorno in si dajem inzulin mi ne pomaga.

Kako in predvsem kdaj sploh povedati???
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nasvet, prosim...
24.8.2010 14:05:58   
talika81
v bistvu boš slej ko prej morala povedati. ker večno pač ne moreš skrivati, sploh pane, ker se ti bo verjetno že poznal trebuh.

glede na to, da si že na polovici, jaz ne bi več prav dolgo čakala. ker se lahko zgodi, da boš npr. morala na bolniško. pa tudi zato ne bi več čakala, ker mogoče bodo pa iskalui nadomeščanje zate.
kako? hja, najavi se pri svojemu nadrejenemu in povej, da si user posted image . ter kdaj imaš rok.

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nasvet, prosim...
24.8.2010 15:41:19   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: živa25

Naj že takoj na začetku povem, da sicer nikoli ne gledam na svojo rit user posted image

Znašla sem se v situaciji ki ni najbolj prijetna.
Sem čisto na novo zaposlena in noseča (že na polovici). Ko sem podpisala pogodbo so me vprašali, če imam namene oz. kdaj imam namen spet zanosit kolikor vem, se tega ne sme spraševat- ampak tudi mene so 10 let nazaj to spraševali user posted image -ampak to ni sedaj poanta, pa v tistem trenutku nisem vedla kaj naj, pa sem rekla, da planov nimam, ampak da se nikoli ne ve kaj se lahko zgodi. So sicer rekli, da ni panike, ampak da bi blo fino če bi nekaj časa ostala.

Trebuh že težko skrivam, tudi dejstvo, da imam gestacijsko sladkorno in si dajem inzulin mi ne pomaga.

Kako in predvsem kdaj sploh povedati???



povej direkt direktorju...takoj! da si lahko v primeru nujne bolniške najde že prej zamenjavo... in da lahko nekoga uvaja ta čas, ko si ti še v službi...

če te kaj vpraša glede user posted image - reči da nisi prej vedela...
tudi jaz nisem do 9. tedna vedela da sem user posted image , ker sem imela neredne M...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nasvet, prosim...
24.8.2010 22:23:15   
Anonimen
Do glavnega, povej mu direkt da si bila pač tisti moment v zagati, ko so te to vprašali in to je to. Iskrenost tud nekej šteje.user posted image  

(odgovor članu RAKICA2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nasvet, prosim...
25.8.2010 8:49:50   
krokos
Čimprej povej - iskrenost je zelo pomembna in tako te bodo v službi cenili, drugače pa...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nasvet, prosim...
25.8.2010 10:08:16   
Taddy78
Mene so decembra zaposlili, februarja sem zanosila in marca takoj povedala. Ne razumem kako lahko tajiš nosečnost. Ni fer do delodajalca. Če ti že v začetku ne morejo zaupat, ne pričakuj fer odnosa iz njihove strani.

Kdaj povedati? Pomoje si že prepozna...če že tako dolgo skrivaš, najbolje da jim nič ne poveš in greš samo na porodniško, ko bo čas za to.
Vem da sem malo nesramna, ampak 6.mesecev skrivati nosečnost...user posted image

(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nasvet, prosim...
25.8.2010 10:14:19   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Ni fer do delodajalca. Če ti že v začetku ne morejo zaupat, ne pričakuj fer odnosa iz njihove strani.



se podpišem pod to.

moja izkušnja je bila, da sem podpisala pogodbo, pa so mi rekli da bi bilo fino da ne zanosim nekaj časa, pa sem naslednji teden zvedela da sem noseča. Smo že dalj časa delali na user posted image in bi bila za voljo službe pripravljena počakati nekaj časa. Žal se je ravno takrat prijelo in mi ni žal izgube službe.
Nihče mi ni verjel da sem resnično izvedela en teden po podpisu pogodbe in sem lepo izgubila službo. Kao da mi ne morejo zaupati.
Celih šest mesecev skrivati je pa.......

Pa srečno, verjamem da je potrebno veliko poguma da boš stopila pred šefa in mu povedala-

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nasvet, prosim...
25.8.2010 10:15:13   
Taddy78
Sem prehitro potrdila.
Sem se malo zmotila v mesecih user posted image
Dodala bi še samo to. Sicer te na razgovoru oz. ob podpisu res ne smejo spraševat o možni nosečnosti, ampak zdaj vidiš zakaj to sprašujejo. Ravno zaradi takih. Meni bi bilo nerodno it do direktorja in rečt, "tak, zdaj sem pa že na polovici nosečnosti in je čas, da to zveste še vi"...user posted image

Moja nosečnost ni bila načrtovana in tisto leto nas je na firmi zanosilo 7. Ko sem povedala sem imela tako slabo vest, da bi se raje skrila pod mizo, ampak ni bil nikoli problem, sem kljub temu dobila zaposlitev za nedoločen čas. Da bi pa tajila? Ni šans.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nasvet, prosim...
25.8.2010 11:38:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Sem prehitro potrdila.
Sem se malo zmotila v mesecih user posted image
Dodala bi še samo to. Sicer te na razgovoru oz. ob podpisu res ne smejo spraševat o možni nosečnosti, ampak zdaj vidiš zakaj to sprašujejo. Ravno zaradi takih. Meni bi bilo nerodno it do direktorja in rečt, "tak, zdaj sem pa že na polovici nosečnosti in je čas, da to zveste še vi"...user posted image

Moja nosečnost ni bila načrtovana in tisto leto nas je na firmi zanosilo 7. Ko sem povedala sem imela tako slabo vest, da bi se raje skrila pod mizo, ampak ni bil nikoli problem, sem kljub temu dobila zaposlitev za nedoločen čas. Da bi pa tajila? Ni šans.


Hvala ker si se sama popravila. In tudi jaz imam zelooo slabo vest, zato pa sem v taki zagati. Če bi bla **** po defaultu potem najbrž sploh ne bi imela problemov s tem kako povedati in kdaj. Tut jst sem se sprijaznila s tem, da bom službo izgubila, ampak a mi poveste kako naj bi sicer rešila?

Živimo v najemu, prejšnjo službo sem igubila še pred nastopom porodniške, za prvega sva se 2 leti matrala in ko sva se tokrat odločila da ne bova več pazila nikakor nisva računala na to, da se bo takoj prijelo. Ampak se je. In kaj mi preostane drugega, kot da mislim nase in naredim tako kot je zame dobro? Torej si najdem službo v kateri ne povem, da sem noseča... Ja sebično, ampak edina možna rešitev za našo družino. Samo z moževo plačo niti za tekoče stroške ni dovolj...



(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nasvet, prosim...
25.8.2010 11:41:20   
mala maja
punca pogumno k direktorju pa bo. pa poročaj kako se je izšlo.

Sej mogoče se samo grozno sliši. Mogoče pa ne boš brez službe. Ali pa se probaj vsaj zmenit, da te imajo še tiste 3 mesece pred nastopom porodniške.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nasvet, prosim...
25.8.2010 11:52:34   
aprilčica07
živa: jst bi sicer že na začetku povedala za nosečnost, ker se mi zdi tako fer... ampak glede na to, da je zdaj kar je, ti svetujem, da poveš čimprej.. verjamem, da ni prijetno.. ampak bodi korajžna in povej kako stvari stojijo v resnici.. pa sporoči nam kako je šlo..

srečno!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nasvet, prosim...
4.9.2010 11:45:00   
Anonimen
Sem povedala... In ostala praktično brez službe. Zdej sem na bolniški do porodniške.

To je to...

Hvala za vse nasvete... user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nasvet, prosim...
4.9.2010 12:12:42   
viroza
user posted image user posted image user posted image sranje ker se ti je to zgodilo.Zdej misli na otročka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nasvet, prosim...
4.9.2010 12:16:05   
Anonimen



IZVIRNO SPOROČILO: živa25

In ostala praktično brez službe. Zdej sem na bolniški do porodniške.

To je to...



 

Kako to misliš, da si ostala praktično brez? Ali nisi na bolniški user posted image . Saj v nosečnosti te ne smejo odpustiti.
 


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nasvet, prosim...
4.9.2010 12:22:59   
Anonimen
ja sem ja... Ampak ko sem prišla gor so mi pod nos porinili papir in mi zapovedali, naj napišem in podpišem odpoved user posted image Še dobro da sem kakršna sem, da se nisem pustila in sem rekla, da če me nočejo več videt, je edina varianta da grem na bolniško in ne pridem več nazaj. In zdaj bo tako... Pa bi rada delala... Pa mi ne pustijo....

Nimaš kej... zdej je uglavnem vse poštimano, jaz pa mam čas se pripravit na našo dojenčico...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nasvet, prosim...
4.9.2010 12:26:14   
Anonimen
Očitno po porodniški to ne bo več tvoja služba. Če se ti da - prijavi jih.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?