|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ročna prtljaga - letalo
28.9.2010 22:48:37   
malania
Pozdravljeni, prvič potujem z letalom :) Ker bom za s seboj potrebovala precej prtljage, sem si omislila, da bi kot ročno prtljago vzela tako mini ''potovalkico'' (tako kot za na fitnes). Na Adrii piše, da mere ne smejo presegati 115 cm. Ko sem izmerila to potovalkico mi je zneslo 112 cm, s tem, da je bila na pol prazna..  Zdaj pa me zanima, ali ponavadi komplicirajo, če bi moja ročna prtljaga bila večja za par cm. Glede kilaže bi pač doma stehtala, skrbi pa me velikost, saj če me tam zavrnejo, ne vem kam bi dala vse osebne stvari... Je pa res, da je iz mehkega materiala in se pač ne da natančno izmeriti... user posted image


_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ročna prtljaga - letalo
28.9.2010 22:52:59   
baguSka
hm. osebnih stvari (kozmetike npr) itak ne smes met v rocni prtljagi.. ce je ta iz mehkega materiala in se lahko stisne v prtljazni prostor, ti za 2 cm ne bodo tezili.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ročna prtljaga - letalo
28.9.2010 22:56:22   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

hm. osebnih stvari (kozmetike npr) itak ne smes met v rocni prtljagi..



Zakaj pa ne? ce je do 100ml imas lahko vse s sabo, pa zapakirano v vreckici, da se vidi kaj je notr. Meni niso se nikoli zavrnili nic, ne v UK ne v USA, sam da je blo v flaskicah do 100ml.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ročna prtljaga - letalo
28.9.2010 22:57:34   
malania
Hvala Baguska!! Ne saj bi imela notri samo dokumente, fotoparat in te zadeve.. kozmetiko, tekočine, ostre reči in te zadeve.. pa bom dala v tavelik kufr :)

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ročna prtljaga - letalo
28.9.2010 23:03:18   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

hm. osebnih stvari (kozmetike npr) itak ne smes met v rocni prtljagi..



Zakaj pa ne? ce je do 100ml imas lahko vse s sabo, pa zapakirano v vreckici, da se vidi kaj je notr. Meni niso se nikoli zavrnili nic, ne v UK ne v USA, sam da je blo v flaskicah do 100ml.



nekje tud to zavracajo.. sicer so pa tiste vrecke larifari, sej niso niti vakumsko zaprte in so brez pomena.. res je, da po vecini imas lahko DO 100ml, ne pa povsod.. najvecja bedarija je, ko ti vse poberejo - tud vodo, ceprav je do 100ml, potem pa ti jo dovolijo kupit v njihovih sopih.. al pa se vecja fora je bla, da so na izhodu iz egipta pobrali dobesedno VSE, potem pa so meli znotraj v coni cel bazar - VSE so dobil tam, tud orozje ce si ga hotu met.. mislim res ni za verjet. je pa sistem taksenle: enemu lahko vzamejo dobesedno vse, medtem ko naslednjega spustijo ce ima v roki sendvic in pije iz 2l plastenke.. res zanimivo. :)

tko da jaz se ne grem vec. cimmanj sabo v rocni prtljagi met, tem boljse.

osebne dokumente pa itak pri sebi oz. na sebi - bognedaj v prtljagi.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ročna prtljaga - letalo
28.9.2010 23:04:37   
baguSka
aja za dokumente in fotkic pa verjetno res ne rabis tok velicga kufra user posted image  razen ce bos mela sabo se kaksen tak mal vecji objektiv.. user posted image

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ročna prtljaga - letalo
29.9.2010 7:09:38   
Ribica **
V zadnjih treh letih sem letela 5x, vedno smo imeli tekocine do 100ml v plasticni vrecki, nikoli nobenih tezav, nic nam niso vzeli. Pa smo leteli iz Ljubljane, Bologne, Münchna in potem nazaj iz Londona, Manchestra in Edinburgha.

Jaz imam za na letalo ponavadi kar tamali kufer ustreznih dimenzij. user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ročna prtljaga - letalo
29.9.2010 21:34:28   
viv_
Jaz skoraj nikoli ne čekiram prtljage, letim ogromno. Imam ta "cabin luggage" kuferček, Samsonite. Je ustreznih dimenzij in fajn je zato, ker je lahek že sam po sebi.

Ja, zadnje čase kar precej "komplicirajo" zaradi velikosti in zaradi teže. V končni fazi, predstavljaj si, da je letalo polno in ima vsak "samo" 3 cm predolgo torbo... Kam se potem to vse zbaše. Tudi teža je omejena zaradi nosilnosti omaric nad glavo. Pravila so torej zato, da se jih držimo, ne da jih kršimo user posted image

Kar se tiče kozmetike imaš lahko v ročni prtljagi do 100 ml, samo mora bit v prozorni zip vrečki. Ne smeš imet pa škarjic, nožkov in teh zadev...

Pa srečno pot!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ročna prtljaga - letalo
29.9.2010 21:41:19   
Anonimen
Ti kar fajn izmeri, da ne boš hodila nazaj.

Večinoma so ti prtljažni prostori precej polni in nabasani in če prideš med zadnjimi v avion, se zna zgodit, da boš iskala parking za kufer po avionu user posted image . Pa pri manjših avionih se zgodi, da se kovčki, ki so Maximalne dovoljene velikosti, oddajo pred vstopom v avion in jih potem prevzameš, ko pristaneš - v tem primeru sploh ni težav zaradi dimenzije.

Jaz večinoma uporabljama Samsonite magično torbo user posted image . Po teži jo napolnim enako kot cabin baggage kufer, plus lahko jo porinem kar pod sedež pred sabo in še vedno normalno sedim.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ročna prtljaga - letalo
2.10.2010 15:15:07   
tana13
Samsonite magično torbo user posted image

Katera pa je to?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ročna prtljaga - letalo
3.10.2010 16:27:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tana13

Samsonite magično torbo user posted image

Katera pa je to?


Tista, ki se lahko namontira na kufer, ki gre tudi še v cabin baggage. Mislim, da je letnik 2001, drži 18 kg oziroma prtljago za krajše počitnice. Vse gre v njo user posted image  in ona se stlači povsod.

(odgovor članu tana13)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ročna prtljaga - letalo
3.10.2010 16:34:14   
Felicita
hehe, jest sm jo tut že iskala, ja user posted image našla pa tole: http://www.toko.si/trgovina/potovalna-torba-samsonite-stratolite-008.html
je to prava zadeva?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ročna prtljaga - letalo
3.10.2010 16:38:28   
Anonimen
Po opisu ne vem, če ni bližje tej:

user posted image

Samo takega letnika kot je moj, ne delajo več user posted image .
Vmes sem dobila še eno novejšo, a ni bila pol toliko fajn kot ta...Tako da jo še vedno drsam za povsod.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.
11 idej, v katere muzeje z otrokom
Ker smo radi družinsko aktivni tudi na kulturnem področju, vam v spodnjem članku predstavljamo nekaj muzejev, ki smo jih...




Hm ime za fantka
Slavi 01

Hm ne vem kako naj bi dala s partnerjem ime fantku? Ampak ta imena ni niso niti podrazno ušeč.

Robi (16%)

Uroš (13%)

Kevin (17%)

Matjaž (30%)

Andrej (11%)

Izidor (14%)


Število vseh glasov: 223

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!