|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je kaznivo?
28.9.2010 9:14:46   
mamamajča
Če delodajalec da na borzo razpis, da nujno išče dva delavca, potem, ko se pa dva prijavita, pa noče zaposlit in zahteva študentske napotnice?
Potem, čez 2 meseca spet enako?

No, mojemu se je to zgodilo, ko je decembra ostal brez službe, kjer je bil sicer zaposlen za nedoločen čas.
Potem je pa našel razpis, se prijavil in so mu rekli kar naslednji dan prit delat. Je blo pa konec meseca, zato se je nekak pričakovalo, da ga bojo zaposlili s prvim. Razpisano je bilo delovno mesto za določen čas.
No do te zaposlitve ni prišlo nikoli, ampa so od obeh, ki sta prišla delat, zahtevali študentske napotnice, ki jih je moj sicer nekajkrat nesel (bratove).

Zdaj pa.... Dolžni so mu kar nekaj denarja, že dva meseca ne dela več tam, denarja od nikoder. Kmalu, ko je šel, so pa dali spet razpis na borzo in spet kot "zaposlitev za določen čas, 6m." Vzeli pa ponovno študente...

Kaj naj to prijaviva na borzi, oz. kjerkoli? Je to protizakonito?
Gre namreč za kar znano slovensko firmo, ko si ne bi nikoli mislila, da so tako neresni.
kakorkoli, do tega denarja hočeva prit, ker ga ni malo...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 9:17:18   
ronja
Po zakonu po moje to ni. Verjetno najboljše kak inšpektorat za delo ali kaj takega - če nič takega ne najdete pa mogoče kar na policijo poklicat, pa da oni povejo, kam se to prijavi. 

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 9:23:12   
Anonimen
Obrnita se na inšpektorat za delo, bodo najbolje znali povedat.

Konkretno zaradi razpisa ne vem.
Drgač pa je tako, da če je prišel na delo, na katerega je bil napoten s strani delodajalca, pa za to delo ni podpisal pogodbe (za določen, nedoločen čas, podjemne,...), a je delo vseeno opravil, potem je po zakonu o delovnih razmerjih tam zaposlen za nedoločen čas. Pogodba gor ali dol, študentske nakaznice gor ali dol. Drugo je seveda dokazovanje tega, to je pa težje. Odvisno, koliko si upata.
Tudi, da izplača delo prek napotnice, ki ni temu namenjena, je kaznivo, saj gre za utajo davkov, prispevkov, kršena je zakonodaja o varnosti in zdravju pri delu itd... Za podrobnosti pa res ne vem, inšpektorat bo pravi naslov.
Tretja varianta je pa še, da mu zagrozita s prijavo na inšpektorat, če denarja ne bo nakazal, mogoče se prestraši.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 9:46:22   
kalbo
Vem in se zavedam, da v sili še hudič muhe žre. Sam s takšnim delodajalcem vseeno nimaš kaj delat. Kakšne napotnice za božjo voljo. S tem, ko je pa nesel bratove napotnice sta pa v prekršku poleg delodajalca še oba z bratom.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 28.9.2010 9:47:32 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 9:50:33   
mamamajča
kalbo, se čisto strinjam.
V bistvu je že nekaj časa  delal in  ja, zdaj ga bojo zaposlili. No ne samo njega, oba, ki sta takrat prišla.
Ko je pa prišlo do tistega datuma, ko bi naj dejansko podpisali neko pogodbo, je pa blo rečeno, naj prineseta napotnice, če želita plačo.

Jaz se sicer nisem strinjala s tem, ampak kot si sam rekel- v sili hudič še muhe žre.

Saj ni trajalo dolgo- ampak dovolj dolgo, da so se nabirale ure...



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 9:51:49   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

S tem, ko je pa nesel bratove napotnice sta pa v prekršku poleg delodajalca še oba z bratom.


In tudi to mi je več kot jasno... Zato se pa skorajda nima kam obrnit zdaj....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 10:04:00   
mala maja
mism kaj vse se dogajauser posted image user posted image Defenitvno krši zakon!

jest bi ga prijavla na zavodu in na inšektoratu za delo že zaradi tega da ne bo še kod nasankal taklole. Sej razumem da so težki časi, da delodajalci iščejo vse luknje ampak tole je pa višek. Potelj pa naj da oglas v salamonca da išče delavca za 2 meseca pa jih bo dobil, ne pa takole. Poleg tega ga pa zavod lepo podpirauser posted image k mu vsake dva meseca objavi lepo na novo potrebe po delavcih. jaz bi jih 100% obvestila kaj delajo.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 10:05:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

S tem, ko je pa nesel bratove napotnice sta pa v prekršku poleg delodajalca še oba z bratom.


In tudi to mi je več kot jasno... Zato se pa skorajda nima kam obrnit zdaj....



Nisem sigurna, da je to prav tako. ce je delal in ni vnaprej vedel, da bo moral prinesti napotnice.. torej, ce je zahtevana napotnica pogoj za isplacilo oddelanega dela  je to bolj izsiljevanje..., ki se ponavlja. Da si naiven in "glup" (brez zemere) pa ni protizakonito.
So situacije, ko nimas izbire...

Na tvojem  mestu bi jaz poklicala okoli - inspekcija itn... in po pravici povedala kaj in kako. Ti bodo ze povedali ce je boljse pustit pri miru.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 10:07:02   
kalbo
Ma dobro, če ga bodo zdaj zaposlili, pa če ni ravno pol leta hodil zastonj delat pač požreš tiste ure in daš pač vedet, da so te našponal in delaš dalje.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 10:10:14   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

S tem, ko je pa nesel bratove napotnice sta pa v prekršku poleg delodajalca še oba z bratom.


In tudi to mi je več kot jasno... Zato se pa skorajda nima kam obrnit zdaj....



Nisem sigurna, da je to prav tako. ce je delal in ni vnaprej vedel, da bo moral prinesti napotnice.. torej, ce je zahtevana napotnica pogoj za isplacilo oddelanega dela  je to bolj izsiljevanje..., ki se ponavlja. Da si naiven in "glup" (brez zemere) pa ni protizakonito.
So situacije, ko nimas izbire...

Na tvojem  mestu bi jaz poklicala okoli - inspekcija itn... in po pravici povedala kaj in kako. Ti bodo ze povedali ce je boljse pustit pri miru.


Se strinjam, samo bi moral v trenutku, ko so mu spustili floskulo z napotnicami zahtevat pogodbo po zakonu o delovnih razmerjih. Zdaj ko je napotnica že tam je to to, vsaj pomoje. Če je zaposlitev, plača in delo OK, bi jest pač tole pojedel. Sicer težko, ampak vendarle.

PS: Če bi več ljudi poznalo oziroma si upalo uveljavljat svoje pravice, bi blo tega manj. Se pa seveda zavedam, da so to težke stvari in da ni lahko. Pameten je lahko bit, dokler ti nisi na tem, vem.

Upam, da se lepo izide in da je vsaj služba OK.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 28.9.2010 10:12:00 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 10:17:40   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ma dobro, če ga bodo zdaj zaposlili, pa če ni ravno pol leta hodil zastonj delat pač požreš tiste ure in daš pač vedet, da so te našponal in delaš dalje.


Ne, mogoče nisem v redu napisala.

Takrat, nekaj mesecev nazaj, je blo rečeno, da bojo takoj podpisali pogodbo, ki pa je potem niso nikoli. Oprosti, sem malo nejasno napisala.

Pa saj je pustil vse skupaj, že zaradi tega, ker bi lahko tamali ostal brez štipendije, če bi moj še naprej preko njegovih napotnic delal. Tak da se je po mojem spodbujanju potem hitro zaključilo vse skupaj...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 11:41:43   
ronja
Mamamajča, user posted image , ti ga daj pa svojemu možu, ga verjetno še bolj rabi.

PS: mogoče jih pa lahko anonimno kam prijavita. Razumem, da se bojita zaradi napotnic, ampak mislim, da ima Frodo prav.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 14:28:33   
Vijoličarka
Če prav razumem, se vama gre v prvi vrsti za plačilo za opravljeno delo, ki ga mož ni dobil, upanju na službo v tem podjetju se je že odpovedal, sploh pa ni prespektivna.

Ja, bil je naiven, kakor je pač človek v današnjih časih, ko je za službe težko, pa tudi ugled firme mu je nekaj pomenil in je verjel, da bodo vsak čas podpisali pogodo.

Razpolagaš z originalnim razpisom, kjer niso prav nič omenjeni nobeni študentje. Žal ne razpolagaš z sklepom o zaposlitvi (ker ga niso dali) in ne z kopijo obrazca, ki bi ga moral delodajalec dati delavcu, ko ga ob zaposlitvi prijavi na Zavod za zdravstveno varstvo. Oni so kršili mnogo bolj, kot pa tvoj mož, ki je bil šele, ko je že opravil precej dela, postavljen pred dejstvo, da plačila ne bo dobil, če ne zrihta napotnice...

Torej naj mož zagrozi, da jih bo prijavil inšpektoratu za delo, če mu opravljenega dela ne plačajo. Upam da bo dobil denar in da bo našel tudi kakšno pametno službo.

Če denarja ne bo dobil, pa kar lepo prijaviti na inšpektorat za delo. Kajti podjetje je ravnalo hudo nezakonito in hudo neetično. Kajti ob vsem tem najverjetneje sploh ne gre za to, da v podjetju ne bi bili sposobni človeka zaposliti zaradi finančnih težav (kriza), ampak gre v takih primerih pogosto za čisto navaden pohlep, kriza pa se izkorišča in svira na vse pretege.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 15:09:40   
mamamajča
Saj to je to.  V bistvu je bil prav srečen, ko je naletel na razpis, in pol, ko je ugotovil, da ne bo s podpisom pogodbe nič, je hodil še naprej delat, da je "zaslužil," čeprav je iskal dalje še ves čas.
In iskreno, ko so ga "sprejeli," sem bla tud jaz vesela, ker gre za znano, uspešno firmo.

Naiven- ja itak! Sama sem 100x rekla, naj ne dela na tak način, ker ni prav. Sva hodila gledat oglase, razpise, spremljala na internetu res vse, a kljub temu je on nadaljeval še na tej firmi, ker bi kao zaslužil. No, pa ni.... Zagonil je za bencin, to je pa tud vse.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 15:31:14   
liliana
Upam, da ima tvoj mož ali pa brat, ki je dal napotnice, zadnji izvod študentske napotnice......ker če ga nimate, je težje dokazati, da je bilo delo sploh opravljeno.......

V vsakem primeru pa je dobro, da se obrnete na študentski servis, kjer je bila napotnica izdana......ker oni vseeno lahko malo zatežijo delodajalcu zaradi izplačila, tudi če vi ne posedujete izvoda napotnice........

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je kaznivo?
28.9.2010 15:57:36   
sončnica24
Sicer mi ta varianta ni znana, sem pa sama ko sem bila na borzi, dobila z zavoda napotnico, da moram poslat prošnjo v eno podjetje (dobro stoječe) in sem s tistega podjetja dobila odgovor da na delovno mesto niso sprejeli NIKOGAR, mene takrat niso povabili niti na razgovor, pa sem to povedala svetovalk in je rekla da so se pač tako odločili in da ona ne more v tem primeru nič. Takrat mi je postalo jasno da z njihove strani ne morem pričakovati absolutno nič razen tistih "brezveznih" delavnic, na katerih sem ponavljala stvar iz srednje šole.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je kaznivo?
30.9.2010 13:31:32   
mamamajča
No, samo da vas obvestim.

Z mojim sva prišla pravkar s firme, je šel "prosit," če mu lahko končno nakažejo denar in obljube padajo, kot za stavo!
Naj bi prišlo nakazilo napozneje v pon. (bomo vidli), sicer se bova obrnila na inšpektorat za delo. No, se je računovodkinja takoj strinjala, da je boljše, če kar takoj nakažejo in se stvar uredi.

Šefica seveda ni bla prisotna, ampak na tel., in mu je povedala, da bi ga nujno rabli, pa če lahko pride nazaj....... Da bi ga takoj zaposlili......

No, jaz ne bi bla toliko naivna, kar pa za mojega dragega težje rečem.....
Če bo denar, vam pa javim v pon.
Hvala za vse basvete!

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je kaznivo?
30.9.2010 14:37:47   
ronja
Če bi ga takoj zaposlili, naj mu pa kar takoj še pogodbo napišejouser posted image - pa boste vsi veseli,  a ne? Oni bojo imeli pridnega delavca, mož službo, vidva denar,... vsi happy.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je kaznivo?
30.9.2010 14:47:10   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če bi ga takoj zaposlili, naj mu pa kar takoj še pogodbo napišejouser posted image - pa boste vsi veseli,  a ne? Oni bojo imeli pridnega delavca, mož službo, vidva denar,... vsi happy.


Ja, v idealnem svetu. Veš pa, da v realnosti ti tudi pogodba ni nobena garancija, da plača bo. In pri taki firmi, ki človeka že od štarta nateguje za prislužen denar, jaz ne bi delala nikoli. Si lahko tisto pogodbo zataknejo nekam!


_____________________________

Jst.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Je kaznivo?
30.9.2010 15:30:03   
Pia*
Lahko napišeš za katero podjetje se je šlo? Da bodo še ostali,ki iščejo zaposlitev previdni.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Je kaznivo?
30.9.2010 15:35:36   
ronja
klemy, vem, ja. Vendar se je meni nekaj podobnega zgodilo: ko sem že vedela, da začnem delat oktobra, sem najprej čez poletje tu delala prek ŠS, ker se je nekaj mudilo in ko bi me morali za to plačati na napotnico, me je šef poklical, da je nekaj narobe in da je veliko ur,... Sem mu rekla, da ni treba, da mi plačajo, vendar pa sem toliko res delala in ne mislim rečt, da sem manj. Mi pa komot ne plačajo, to ni problem, ampak ne bom pa rekla, da sem lagala, ker nisem. No, potem se je izkazalo, da je samo en podpis manjkaluser posted image - skratka čista birokracija. Pa sem zdaj zelo zadovoljna tu, kjer sem. Včasih je kaka bedarija vmes. Me je pa takrat vseeno stisnilo. Včasih se stvari tako lepo obrnejo - ko v idealnem svetuuser posted image .

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Je kaznivo?
30.9.2010 18:01:53   
mamamajča
Ronja, vsekakor upam, da bi bilo tako kot v tvojem primeru.... Bomo vidli.

Pia, firma v ok. Celja

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Je kaznivo?
1.10.2010 12:38:08   
ronja
Držim pesti! Poročaj, kako se je obrnilo.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?