|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   regres
16.5.2011 11:13:36   
Divja vijolica
Pozdravljene,
zanima me, če mi v letošnjem letu pripada regres, namreč porodniški dopust se mi je začel 7.1.2011, dopusta pa naj tako ne bi imela nič v tem letu?? Hvala za odgovore... lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: regres
16.5.2011 11:26:32   
sara pia
Regres dobiš, ko si v porodniški, ne glede kdaj greš.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: regres
16.5.2011 11:31:43   
Divja vijolica
Ja hvala, ampak ali ni regres vezan na dopust? In če nimam dopusta, tudi regresa potem ne dobim...a kako? 

(odgovor članu sara pia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: regres
16.5.2011 12:00:27   
Najaa
Seveda dobiš tudi dopust. Koristila ga boš lahko takoj, ko boš spet v službi.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: regres
16.5.2011 12:10:07   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Divja vijolica

Ja hvala, ampak ali ni regres vezan na dopust? In če nimam dopusta, tudi regresa potem ne dobim...a kako? 

Dopust ti seveda ravno tako pripada, samo izkoristiti ga ne boš mogla letos, ker boš celo leto na porodniški - en del ti ga bo tako žal propadel (10 delovnih dni), ostanek pa se bo prenesel v naslednje leto in ga boš lahko izkoristila po porodniški. Regres ti pa pripada seveda tudi cel za letos.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 16.5.2011 12:11:02 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: regres
16.5.2011 21:27:52   
Sonček in poletje
Regres je povezan s pravico do dopusta in ne z dejanskim koriščenjem. Tudi, če greš na porodniško imaš pravico do dopusta, če ga n koristiše oz. ne moreš koristiti to nima nobene veze z izplačilom regresa. Ko so že predhodnice povedala, pripada ti cel regres.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: regres
18.5.2011 21:43:22   
tybysy
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Dopust ti seveda ravno tako pripada, samo izkoristiti ga ne boš mogla letos, ker boš celo leto na porodniški - en del ti ga bo tako žal propadel (10 delovnih dni), ostanek pa se bo prenesel v naslednje leto in ga boš lahko izkoristila po porodniški. Regres ti pa pripada seveda tudi cel za letos.


Tudi cel dopust boš lahko koristila v naslednjem letu. Nič ne propade. Obstaja namreč izjema v ZDR - glej 163. člen 3.točka:

163. člen (izraba letnega dopusta) (1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna. (2) Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta. (3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev. Če je delavec v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal manj kot šest mesecev, ima pravico izrabiti letni dopust v skladu s prejšnjim odstavkom. (4) Delavec, ki dela v tujini, lahko v celoti izrabi letni dopust do konca naslednjega koledarskega leta, če je tako določeno s kolektivno pogodbo delodajalca.
Preberi si še pojasnila na Inšpektoratu za delo

In tisto "delal vsaj 6 mesecev" pomeni, da je bila delavka zaposlena vsaj pol leta in porodniška se šteje zraven, saj takrat delovno razmerje ne preneha.
Torej ti pripada cel regres za 2011, cel dopust za 2011 pa boš lahko koristila do 30. junija 2012.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: regres
19.5.2011 9:08:38   
tjasaoasis
V tem primeru "delal vsaj 6 mesecev" pomeni prisotnost na delu in ne zaposlenost. Ta člen se namreč nanaša na bolniške, porodniške in druge odsotnosti z dela, ki ne prekinjajo delovnega razmerja. To pomeni, da če delavka nastopi porodniški dopust v prvi polovici leta, lahko prenese dopust v naslednje leto samo v trajanju nad 10 dnevi. Če gre na porodniško v drugi polovici leta pa cel dopust. Vendar, ker porodniška traja 1 leto je  zadnjem primeru prenos celega dopusta tako ali tako nesmiselen, saj delavki propade še predno se vrne na delo. Večinoma ga zato v tem primeru nosečnice izkoristijo v celoti pred nastopom porodniške.

Skratka, ta člen je morda bolj relevanten kadar gre za bolniško odsotnost, ki običajno traja krajši čas.

(odgovor članu tybysy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: regres
19.5.2011 15:13:10   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tybysy
In tisto "delal vsaj 6 mesecev" pomeni, da je bila delavka zaposlena vsaj pol leta in porodniška se šteje zraven, saj takrat delovno razmerje ne preneha.
Torej ti pripada cel regres za 2011, cel dopust za 2011 pa boš lahko koristila do 30. junija 2012.


Nope - tjasaoasis ima prav - zakoni niso napisani kar takole na hojladri, v pravnem jeziku so (oz. vsaj naj bi bili) izraz izključno enopomenski, zato "delal vsaj 6 mesecev" pomeni točno to, kar piše - da si dejansko DELAL vsaj 6 mesecev, torej bil prisoten na delovnem mestu (ne pa v bolniški, porodniški ...), in nikakor ne, da si bil v delovnem razmerju vsaj 6 mesecev.

Ker fora je že v tem: če si v del. razmerju manj kot 6 mesece, ti že tako ali tako niti NE PRIPADA cel regres, ampak samo sorazmerni del. Tako da ta primer je opisan že drugje v zakonu.

Kakor hitro si v del. razmerju več kot 6 mesecev, ti pripada cel regres in če si bil tudi na delovnem mestu prisoten več kot 6 mesecev, ga lahko po potrebi tudi celega preneseš v naslednje leto, če pa si delal manj kot 6 mesecev, ostalo pa bil v bolniški/porodniški, pa ga moraš najmanj 10 dni koristiti v tekočem letu (sicer ti propadejo), ostanek pa lahko preneseš v naslednje leto.

Eni si pa res zadeve kar takole po svoje razlagate, kot vam najbolj ustreza ...

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.5.2011 15:21:52 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tybysy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: regres
19.5.2011 18:05:16   
tybysy
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Eni si pa res zadeve kar takole po svoje razlagate, kot vam najbolj ustreza ...


Se opravičujem, če sem zavajala. Nisem si sploh sama razlagala zadeve (si zakonov nikoli ne razlagam po svoje, čeprav jih je veliko tako napisanih, da šele pravna praksa "pojasni" zadeve), ampak je bilo takšno tolmačenje predavataljev na seminarju o zakonu o delovnih razmerjih. Smo imeli takšen primer kmalu po sprejetju ZDR; na seminarju in GZS so nam povedali tako, kot sem napisala, in delavka je prenesla cel dopust. Očitno so kasneje prišli do drugačnega tolmačenja (ok priznam, je že nekaj let od takrat, ampak sem si prav zapomnila, da smo se takrat "preganjali" z delavko).

Tukaj je pojasnilo Komisije za razlago Zakona o delovnih razmerjih pri Ministrstvu za delo družino in socialne zadeve in Združenja delodajalcev Slovenije (berite do konca).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: regres
19.5.2011 18:26:09   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tybysy
Se opravičujem, če sem zavajala. Nisem si sploh sama razlagala zadeve (si zakonov nikoli ne razlagam po svoje, čeprav jih je veliko tako napisanih, da šele pravna praksa "pojasni" zadeve), ampak je bilo takšno tolmačenje predavataljev na seminarju o zakonu o delovnih razmerjih. Smo imeli takšen primer kmalu po sprejetju ZDR; na seminarju in GZS so nam povedali tako, kot sem napisala, in delavka je prenesla cel dopust.

Vem, da sem bila malo ostra - oprosti. Ampak če so vam pa to rekli na seminarju, je pa še toliko večja sramota in še ena črna pika več za delavce javne uprave, kjer se je že 1000-krat pokazalo, da tisti, ki so tam, da razložijo zadeve "navadnemu smrtniku", ki rabi informacijo, pogosto še sami nimajo pojma, ampak da grejo pa še na seminarju ljudem narobe razlagat to je pa res že tumač, ker v tej njihovi razlagi sploh niti ni nobene logike (kot sem rekla že prej - če nimaš 6 mesecev delovnega razmerja ti tako ali tako niti cel regres ne pripada).
Sem že pisala o lastni izkušnji, ko smo prenašali firmo z umrlega tasta na njegovega sina (mojega moža) in kamor koli že smo se obrnili, niso imeli BLAGE VEZE, kako in kaj, še najmanj pa po tej varianti, ki smo si jo mi zamislili - zakon najmreč dopušča dve in mi smo si pač izbrali ta manj običajno, ker nam je iz določenih razlogov bolj ustrezala. In če si ne bi sami naštudirali zakonov in postopkov bi bili v dreku do vratu - pardon izrazu - ker bi nam vse narobe naredili - sploh na ZZZS bi pri odjavah in prijavah delavcev vse totalno zafrknili, obrtna zbornica se je tudi fejst lovila pri postopkih, računovodski servis (dobro - to že ni več javna uprava) smo bili prisiljeni zamenjati, ker niso vedeli ne kod, ne kam, edino na Dursu so se spoznali na te postopke - pa še to ne vsi, s katerimi smo imeli opravka ... Jaz sem HB v takem poklicu, da si znam zelo dobro sama poiskati informacije, tisti, ki si jih ni znajo, pa rajši ne pomislim, kaj počnejo v javni upravi z njimi, ko pride do takih zadev ... user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.5.2011 18:29:22 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tybysy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: regres
20.5.2011 13:19:31   
Marčevka2010
Zmajaz super obvladaš te zadeve. Se pa strinjam, v JU je kdaj obup. Meni so tudi ene stvari razlagali kakor je njim ustrezalo, ne kakor je res. Banda ciganska. Potem pa bereš zakon je pa kontra vse skupaj.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: regres
20.5.2011 14:28:46   
lija30
mene pa zanima, če nam pripada regres, tudi v tem primeru, da sem šla na porodniško septembra 2010, in se mi porodniška izteče v letu 2011 septembra. Smo tudi v tem primeru upravičeni do regresa?

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: regres
20.5.2011 15:40:28   
tjasaoasis
Ok še enkrat: Pravica do dopusta in regresa je vezana na delovno razmerje. Porodniški ali bolniški dopust tukaj nimata veze!!!!

lija30: če si zaposlena za nedoločen čas potem ti pripada ves dopust in regres. Če pa si zaposlena za določen čas pa je pravica odvisna od tega kdaj se ti pogodba prekine (sorazmerni del ali celota).

(odgovor članu lija30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: regres
20.5.2011 15:47:39   
lija30
pogodbo imam od septembra 2010 do septembra 2011!Se pravi,da mi pripada nekaj

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: regres
20.5.2011 15:59:06   
Antilopa
Ja, sorazmerni del...tako dopusta kot regresa.


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu lija30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?