|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pekarice, help!
19.7.2011 13:28:56   
pomlad08
Zivjo, drage pekarice. Eno pomoc bi rabila. Spekla bi rada eno cokoladno rolado, ki smo jo pred casom jedli na obisku pri eni gospe in je bila otrokom zelo vsec. Sem dobila zdaj od nje recept, ampak mi pa nekako ni jasen postopek priprave kreme.



Za zacetek moram penasto umesati maslo. Kaj to pomeni, a naj maslo stopim in zmiksam al samo odtajam in zmiksam al kaj...
Potem dodam cukr v maslo. To bo slo, a ne.
Potem moram dodat pa 2 rumenjaka. A ju pred tem posebej zmiksam al kr cela vrzem not- to mi tud ni jasno.
No na koncu dodam pa stopljeno cokolado, to bom znala, I guess.

Hvala za pomoc pa sori za napake in pomanjkanje sumnikov, pisem z mobica ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pekarice, help!
19.7.2011 13:32:14   
sonček33
Za zacetek moram penasto umesati maslo. Kaj to pomeni, a naj maslo stopim in zmiksam al samo odtajam in zmiksam al kaj... Maslo daš mal prej ven iz haldilnika, ko je mehko ga stepeš...dodaš sladkor  in nato še 2 rumenjaka - cela in miksaš.
Potem dodam cukr v maslo. To bo slo, a ne.
Potem moram dodat pa 2 rumenjaka. A ju pred tem posebej zmiksam al kr cela vrzem not- to mi tud ni jasno.
No na koncu dodam pa stopljeno cokolado, to bom znala, I guess.


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pekarice, help!
19.7.2011 13:54:19   
Hope2
Rumenjake dajaj postopoma, 1 po enega, vmes pa miksaj- drugače ti lahko en velik kvec rata

Cuker daj mleti, če ne, vam bo lahk škripalo po zobeh

Čokolado pa malo ohladi, ne takoj vroče not dat, pa tudi počasi vlivaj med miksanjem

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pekarice, help!
19.7.2011 15:46:30   
pomlad08
Živjo!

Hvala obema za nasvete! user posted image Zveni dost izi.
A s telim miksanjem putra naj pa ne bi bilo težav? Se mi zdi, da sem se že enkrat lotila podobnega projekta, pa je tole "penasto umešano maslo" pri meni izgledalo še zmeri kot ena čudna, zbita kepa masla. Verjetno sem imela premalo odtaljeno maslo?

Hvala!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pekarice, help!
19.7.2011 16:25:15   
blaža
Čokolado lahko stopiš na sopari, ter ji dodaš še rumenjaka, da se vse skupaj toplotno obdela. nato zmes ohladiš in počasi vmešaš v spenjeno maslo z sladkorjem. Sladkor se lahko doda tudi že v čokolado in rumenjake.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pekarice, help!
19.7.2011 16:26:37   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Živjo!

Hvala obema za nasvete! user posted image Zveni dost izi.
A s telim miksanjem putra naj pa ne bi bilo težav? Se mi zdi, da sem se že enkrat lotila podobnega projekta, pa je tole "penasto umešano maslo" pri meni izgledalo še zmeri kot ena čudna, zbita kepa masla. Verjetno sem imela premalo odtaljeno maslo?

Hvala!



maslo mora bit na sobni tempraturi par ur. sedaj, ko je poletje, gre hitro, drugače pa ga jaz kr čez noč pustim zunaj, da se pol lepo stepe. Mora pa bit stepeno tako, da ko greš čez z žlico, da se kr luknice nardijo, da je tako rahlo,..


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pekarice, help!
19.7.2011 17:02:14   
pomlad08
Tenks, Blaža! Mislim, da bo šlo. Hvala za pomoč glede putra, se mi je zdel, da neki ne delam prov :)


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?