|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
9.9.2011 17:03:28   
sarar
pozdravljene! sicer sem prvič slišala za to, mi je pa nekdo omenil, da ti po treh mesecih bolniškega staleža pripada denarno nadomestilo v višini enega OD. no, ko sem se danes po tem času pogovarjala s kadrovnico, mi jeodgovorila, da to velja za tiste, ki so v sindikatu... ko berem kolektivno pogodbo, tega, da moraš biti v sindikatu, nikjer ne omenja... ali katera ve kako je s tem? morda se katera bolje sopzna na to?
hvala za odgovor!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
9.9.2011 18:23:38   
m_o_i
v nasi firmi si kot clan sindikata dobil eno "pomoc", od firme pa drugo. ne vem pa, ce je z zakonom doloceno glede pomoci firme(ce ti je dolzna dat), al je to samo dobra volja sefov.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
9.9.2011 18:25:24   
tjasaoasis
Temu se sicer pravilneje reče solidarnostna pomoč, pravica do nje pa se različno izvršuje. Kako in kaj pa običajno vedno opredeljuje kolektivna pogodba dejavnosti, znotraj podjetja pa se lahko uredi tudi ugodneje, nikakor pa ne slabše. Če v kolektivni nikjer ne piše, da je potrebno biti član sindikata potem to tako tudi velja. Je pa vsaj pri nas tako, da mora sindikat dati predlog za pomoč in če kaj podobnega piše tudi pri vas potem se poskušaj najprej obrniti na vaš sindikat in bodo oni ukrepali naprej.

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
9.9.2011 18:58:32   
sarar
ja samo ker nisem članica sindikata... user posted image

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
9.9.2011 19:42:01   
tjasaoasis
Sej ti se lahko na sindikat obrneš tudi če nisi članica...sindikat zastopa pravice vseh delavcev, ne samo tistih, ki so člani. Ampak pri nas ni potrebno bit član sindikata, da dobiš pomoč, kljub temu pa mora sindikat dati predlog. Mi lahko mogoče napišeš katera kolektivna pogodba velja za vas? Bi si rada prebrala kako je s tem.

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
9.9.2011 20:15:20   
sarar
http://www.uradni-list.si/1/content?id=62588

no, sem kopirala link... upam da bo kaj bolj jasno kot meni user posted image


< Sporočilo je popravil sarar -- 9.9.2011 20:16:22 >

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
9.9.2011 21:50:23   
tjasaoasis
Na netu očitno ne obstaja celotna kolektivna pogodba. Kar je iz uradnega lista so samo spremembe in iz tega se praktično razbere samo to, da delavcu (torej vsakemu) pripada solidarnostna pomoč za daljšo bolezen v višini enega povprečnega OD (se preračuna glede na zadnje tri mesece pred oddajo prošnje oz. nastanka situacije). Iz teh popravkov ni nikjer razvidno koliko časa pomeni "daljša bolezen" (torej mora pogoj 3 mesecev izhajati iz nekega drugega dokumenta oz. zakona). Sindikat ni nikjer omenjen. V glavnem, če pri vas obstajajo še kakšni interni akti, ki bolj natančno opredeljujejo to pomoč potem prosi kadrovnico, da ti jih pokaže. Ampak članstvo v sindikatu pa tukaj res nima veze, ker bi bilo sicer to diskriminatorno. Lahko pa da ima sindikat za svoje člane še kakšne dodatne opcije, tako kot je že m_o_i omenila.

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
9.9.2011 21:58:56   
Sa.Ka
Če si v javnem sektorju, potem ti avtomatično pripada.Ni nujno, da da predlog sindikat. Drugače pa piše izrecno v členu pogodbe o zaposlitvi, kdaj ti pripada. Večinoma v drugih panogah je pogoj, da si član sindikata in le-ta da predlog delodajalcu.
Sem jo ravno 2 dni nazaj dobila, pred leti isto, zato vem o čem pišem.user posted image

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: denarno nadomestilo po treh mesecih bolniške
10.9.2011 14:24:17   
sarar
hvala vsem za odgovore!

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?