|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Državljanstvo
23.9.2011 8:55:07   
ency
Pozdravljene, imam eno vprašanje, pa upam, da se bo našla katera, ki bi mi lahko pomagala user posted image Namreč sem Slovenka in poročena sem na Hrvaško. Tudi mož ima slovensko državljanstvo (in hr) in oba sva zaposlena v Slo. Zdaj pa me zanima to, ko bova imela otroka, ga bom rodila v Slo, državljanstvo bi rada, da ima slovensko, zanima pa me, kako je potem s hrvaškim?? Ali ga pridobi kar avtomatsko po očetu ali kako? In malo butasto vprašanje, ampak kako bom otroka po odhodu iz porodnišnice pripeljala domov, torej v HR, ko namreč še ne bo imel nobenega osebnega dovoljenja? user posted image user posted image user posted image sem čisto zmedena... 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Državljanstvo
23.9.2011 9:00:30   
Kerensa*
Nisem 100%-na, ampak kolikor je meni znano, otrok ne bo dobil CRO državljanstva avtomatsko, saj njegov oče ni samo CRO državljan, temveč tudi SLO, tako, da mislim, da boste morali dati vlogo posebej. Ni pa posebnega razloga, da je ne bi odobrili.

Kar se pa prehoda meje tiče, pa lahko že iz porodnišnice telefoniraš na MU (Matični urad) in razložiš zadevo, pa ti bodo urgentno naredili rojstni list, katerega boš lahko dvignila isti dan, ko boš šla iz porodnišnice. Z rojstnim listom pa se potem zapelješ čez NM ali CE (odvisno, kjer v SLO boš rodila in kje ti bo posledično bolj spotoma) in do 10. ure dopoldan otroka tam fotografiraš in oddaš vlogo za urgentno izdelavo OI (osebne izkaznice) ali PL (potnega lista). Malenkost boš sicer doplačala, ampak OI ali PL boš dobila isti dan po 14. uri.

V glavnem... če boš šla iz porodnišnice v ponedeljek po jutranji viziti, boš šla na CRO lahko v torek.

Če pa obstaja še hitrejši način oz. če gre novorojenček lahko čez EU mejo samo z rojstnim listom, potem pa že isti dan. Kaj več ti bodo vedele povedati ostale.

(odgovor članu ency)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Državljanstvo
23.9.2011 9:04:14   
skuštrana
Za prehod meje rabiš osebni dokumet - mi smo delali mednarodni potni list za enkraten prehod meje - to se ureja na hrvaškem veleposlaništvu u Lj, traja pa kak dan. Rabiš sliko novorojenčka, rojstni list, ...
Lahko pa narediš slovensko osebno za kar isto rabiš sliko in rojstni list.

Pobrskaj malo pa ringaraji, smo o tem že full pisale.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Državljanstvo
23.9.2011 9:04:50   
ency
Najlepša hvala za tako hiter odgovor user posted image   user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Državljanstvo
23.9.2011 9:37:13   
razglednica
oče gre z rojstnim listom na hr. občino, (pač kje je njihova občina) in tam vse uredi, dobi takoj Hr. državljanstvo. nato pa imate največ 3 mesca ( se mi zdi ali več) časa da ga prijaviš na policiji da bo imel bivališče na Hr.

Čez mejo pa ne moreš brez OI ali PL.


(odgovor članu ency)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Državljanstvo
23.9.2011 11:04:55   
ledenka
Ency, za OI takoj po rojstvu slikajte otroka, mora imet odprte oči in zaprta usta. Sliko naj razvije fotograf, potem pa naj gre oče takoj na UE naredit OI. če doplačaš hitro izdelavo, dobiš dokument že v 2 dneh, lahko pa zjutraj nese v Celje in popoldne dvigne.

Za HRV državljanstvo pa predvidevam, da ga mora oče priglasiti na veleposlaništvu ali hrvaški upravni enoti.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu razglednica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
24.9.2011 16:08:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
24.9.2011 16:09:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu razglednica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Državljanstvo
24.9.2011 17:50:51   
mačekmuri
IZVIRNO SPOROČILO: ency

In malo butasto vprašanje, ampak kako bom otroka po odhodu iz porodnišnice pripeljala domov, torej v HR, ko namreč še ne bo imel nobenega osebnega dovoljenja? user posted image user posted image user posted image sem čisto zmedena...



Ni panike za čez mejo, greš komot z rojstnim listom (samo povej, da živiš čez in da boš uredila dokumente v najkrajšem možnem času)!


_____________________________

Wear a smile - one size fits all :)

(odgovor članu ency)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
24.9.2011 18:03:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mačekmuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Državljanstvo
24.9.2011 18:20:51   
ZARA
Pomoje tudi ne bo šlo z RL. Mojo prijateljico so 14 dni nazaj zavrnili ko je optimistično hotela z RL dete peljat na dopust, hehe.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Državljanstvo
24.9.2011 20:32:18   
mačekmuri
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri
Ni panike za čez mejo, greš komot z rojstnim listom (samo povej, da živiš čez in da boš uredila dokumente v najkrajšem možnem času)!


nope, z rojstnim listom ne gre - je treba narediti ta enkratni potni list: naredijo pa ga takoj na veleposlanistvu.

IZVIRNO SPOROČILO: ency
In malo butasto vprašanje, ampak kako bom otroka po odhodu iz porodnišnice pripeljala domov, torej v HR


spregledala sm tole - vi torej zivite na HR? potem imas isto situacijo, kot mi. torej:
1. otroka v P prijavis kot Slovenskega drzavljana s prebivaliscem v tujini in zaprosis naj ti pod NUJNO cimprej izdelajo rojstni list ter hkrati izdajo mednarodni rojstni list
2. otroka fotkajte, razvijte fotko kot za potni list in naj gre mozi na HR ambasado urediti enkratni potni list: magari poklici prej za dodatne info
3. na HR moz otroka prijavi z mednarodnim roj. listom in ostalimi dokumenti, ki jih zahtevajo na upravni enoti: naj gre prej povprasat, kaj vse potrebuje - ce se pravilno spomnim, potrebuje tudi tvojo podpisano izjavo, da se strinjas s tem, da se otrok prijavi kot HR drzavljan s HR naslovom

PS. kje pa ste?


Jap, gre. Če pojasni, da gre domov iz porodnišnice in da bo takoj, ko bo mogoče, uredila papirje, potem ne bo problema. Ni pa zdej to, da se bo z otrokom šetala gor pa dol čez mejo. Verjemi, vem kaj govorim user posted image .


< Sporočilo je popravil mačekmuri -- 24.9.2011 20:35:19 >


_____________________________

Wear a smile - one size fits all :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
24.9.2011 21:00:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mačekmuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
24.9.2011 21:03:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Državljanstvo
25.9.2011 9:16:08   
ency
Uff hvala vam punce, zveni zelo komplicirano user posted image  ampak bomo rešli...itak imam januarja spet za urejat svoje papirje za začasno prebivališče v HR (ker jst nimam državljanstva), pa upam,da mi še tam dodatno razložijo. Moram vprašat še tukaj sosede, če je katera med njimi, ki se je odločila, da bo imel otrok slovensko državljanstvo. Aja pa še to; če bi se recimo odločila, da bo otrok hrvat, potem mu verjetno ne pripada več slovensko državljanstvo, ali se motim???

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Državljanstvo
25.9.2011 18:55:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ency

Uff hvala vam punce, zveni zelo komplicirano user posted image  ampak bomo rešli...itak imam januarja spet za urejat svoje papirje za začasno prebivališče v HR (ker jst nimam državljanstva), pa upam,da mi še tam dodatno razložijo. Moram vprašat še tukaj sosede, če je katera med njimi, ki se je odločila, da bo imel otrok slovensko državljanstvo. Aja pa še to; če bi se recimo odločila, da bo otrok hrvat, potem mu verjetno ne pripada več slovensko državljanstvo, ali se motim???


Ne pocni neumnosti, ce je lahko in sloovenec in hrvat in...... Ce rodis v slo potem otrok pridobi drzavljanstvo po tebi - slo. Ko odides v cro ga moz priglasi, ti podpises privoljenje in voila - ima tudi hrvasko. Ce je kdo od vas se dvojni drzavljan s tretjo drzavo, tudi tam lahko priglasis otroka in ima se tretje drzavljanstvo..... itn... edino moras paziti, da imas zakonsko zvezo priglaseno v vseh drzavah kjer bos priglasila otroka, ce ne bo treba prvo priglasiti zakonsko zvezo, pa sele potem otroka.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ency)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Državljanstvo
26.9.2011 8:32:41   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: ency

Uff hvala vam punce, zveni zelo komplicirano user posted image  ampak bomo rešli...itak imam januarja spet za urejat svoje papirje za začasno prebivališče v HR (ker jst nimam državljanstva), pa upam,da mi še tam dodatno razložijo. Moram vprašat še tukaj sosede, če je katera med njimi, ki se je odločila, da bo imel otrok slovensko državljanstvo. Aja pa še to; če bi se recimo odločila, da bo otrok hrvat, potem mu verjetno ne pripada več slovensko državljanstvo, ali se motim???


Metuljčica ti je vse lepo napisala, edino mi nismo potrebovali mednarodnega rojstnega lista je bil kar slovenski ok. Pa meni ni bilo treba podpisat na Hrvaškem nič več, sem pa morala podpisat da se strinjam da se naredi ta potni list za enkraten prehod meje. Ker sem rodila v Postojni smo to uredili tako, da sem jaz pdspisala potem pa je mož faksiral v Lj in je šel drugo jutro po ta potni list.

Brez potnih dokumentov pa se jaz ne bi zezala, mogoče je to šlo ša par let nazaj, sedaj pa po moje ni šans.

Državljanstvo pa lahko ima dvojno.

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 26.9.2011 8:35:25 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ency)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?