|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Različna stalna naslova matere in otroka
5.9.2005 20:56:27   
teta beta
S fantom nisva poročena in uradno ne živiva skupaj - nimava istih stalnih prebivališč, pač pa sva tudi iz različnih občin in UE. Jaz se uradno ne bom selila k njemu, ker se bomo čez leto ali dve itak vsi skupaj selili nazaj v mojo UE.
Dojenček lahko menda dobi tudi njegov stalni naslov, me pa zanima, kaj to pomeni za izpolnjevanje papirjev - kje potem urejam za otroški dodatek, kje vložim za zdravstveno kartico in osebno, ali sem potem upravičena do darila občine ob rojstvu v moji občini ali v dojenčkovi? Ali naj ga raje prijavim kar na moj naslov? Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Različna stalna naslova matere in otroka
5.9.2005 21:07:43   
elizabeta p
Otrok je avtomatično prijavljen na materinem naslovu. Otroški dodatek lahko uveljavlja tisti od staršev, ki je prijavljen na istem naslovu kot otrok. Za ostale stvari pa žal ne vem.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Različna stalna naslova matere in otroka
5.9.2005 21:40:54   
mojčca
Da je otrok avtomatsko prijavljen na materinem stalnem naslovu ne drži, lahko je prijavljen tudi na očetov naslov - vsaj včasih je bilo tako.

Najbolj, da pokličeš na pristojno Upravno enoto in sicer na matično službo in ti bodo tam vse lepo obrazložili.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Različna stalna naslova matere in otroka
5.9.2005 22:17:49   
mia-1
Otrok je lahko prijavljen samo na istem naslovu kot mati-preverjeno!

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Različna stalna naslova matere in otroka
5.9.2005 23:22:57   
Anonimen
Če sta mati in oče poročena, pa kljub temu nimata enakega stalnega bivališča, je lahko otrok prijavljen kjerkoli, pri materi ali pa pri očetu.
Enako velja za notarsko overjene izvenzakonske skupnosti...
Pri samohranilkah pa je otrok prijavljen tam kot mati...

(odgovor članu teta beta)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Različna stalna naslova matere in otroka
6.9.2005 19:13:46   
Golobček
Se strinjam z mio-1

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Različna stalna naslova matere in otroka
6.9.2005 19:25:41   
mojčca
No, danes sem se še enkrat pozanimala kako je s tem in dobila naslednji odgovor:
- po novem lahko otroku določiš naslov kjerkoli (tudi na različnem naslovu od staršev - recimo pri starih starših
- v porodnišnici po novem dobiš izjavo o stalnem
prebivališču otroka, ki jo je nujno potreba izpolniti in jo potem skupaj z obvestilom pošljemo na register, da imajo oni črno na belem otrokov naslov


(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Različna stalna naslova matere in otroka
7.9.2005 10:59:43   
Špacka

Ne vem, če se je trenutno kaj spremenilo, ampak včasih je bilo tako, če mati in otrok nista bila prijavljena na istem naslovu, potem mati ni dobila bolniške za otroka.


(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Različna stalna naslova matere in otroka
12.9.2005 10:34:03   
ursa_p
Tudi meni so rekli na socialni. Ce bom imela z otrokom razlicen stalni naslov (ocitno je to ze mozno), bom morala za starsevski dodatek vloziti vlogo v obcini kjer imam jaz stalni naslov, vlogo za otroski dodatek pa v obcini, kjer ima otrok stalni naslov!

In glede obrazca v porodnisnici je cisto res ... soseda ima enake "probleme", pa je samo izpolnina obrazec, tako da tudi patronazna hodi tja, kjer je bilo napisano na obrazcu v porodnsnici!

Lp, Ursa

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Različna stalna naslova matere in otroka
12.9.2005 11:38:41   
Drejči
Živjo,
kopirano iz spletne strani CSD-ja:
Pravico do otroškega dodatka ima eden od staršev oz. druga oseba za otroka s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji.
Pravico se uveljavlja pri krajevno pristojnem centru za socialno delo glede na otrokovo stalno prebivališče.
Pravico do otroškega dodatka uveljavlja eden od staršev in sicer se starša o tem dogovorita, v primeru spora odloči center za socialno delo in pri tem upošteva koristi otroka.
Če živi otrok z enim od staršev uveljavlja pravico tisti, s katerim otrok živi.

..več o tem najdeš recimo na www.csd-mb.si

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?