|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   socialna pomoč in nov zakon
18.1.2012 15:57:07   
susica
Pozdravljene
do 31.1.2012 imam odobreno socialno pomoč za eno osebo.
pred oddajo nove vloge bi se rada prepričala kako je z tem novin zakonom, ki je prišel v veljavo z 1.1.2012.
nisem lastnica ničesar nobene premičnine niti npremičnine.
rečeno mi je bilo, da nimam kaj skrbet, ker nimam nič v lasti ne bo rabil noben - otroci vračat socialne pomoči nazaj po moji smrti. pa me zanima kakšne so vaše informacije glede tega???
hvala
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
18.1.2012 16:25:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu susica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: socialna pomoč in nov zakon
18.1.2012 17:35:34   
susica
ja to mi je jasno. ampak enkrat bom lastnica zemlje, kaj pa potem??? recimo, da te več ne bom prejemnica pomoči, ker bom zaposlena, a se gleda tudi za nazaj, neglede če v tem trenutku nisem lastnica??? to mi ni jasno :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: socialna pomoč in nov zakon
18.1.2012 17:59:41   
kajalin*
Ja seveda,v tem je poanta. Morala boš vrniti, kar koristiš zdaj.Se mi pa zdi trapasto, da to po smrti. Moralo bi se vračati,takrat ko se dobi zaposlitev.

(odgovor članu susica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: socialna pomoč in nov zakon
18.1.2012 18:30:37   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Ja seveda,v tem je poanta. Morala boš vrniti, kar koristiš zdaj.Se mi pa zdi trapasto, da to po smrti. Moralo bi se vračati,takrat ko se dobi zaposlitev.


kajalin malo beri strani ministrstva....  pa boš vedela,da se komot vrača tudi v času življenja.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: socialna pomoč in nov zakon
18.1.2012 19:07:18   
majčica1508
Zakon je že nekaj časa star......In ja vračaš lahko tudi,ko dobiš zaposlitev,kar se mi zdi fer do otrok
sploh,če boš kaj dedovala............

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: socialna pomoč in nov zakon
18.1.2012 20:20:01   
kajalin*
Ahauser posted image  nism nič  brala,ker govor je samo za čas po smrti...ja pol pa fajn to...

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: socialna pomoč in nov zakon
18.1.2012 20:28:27   
blaža
jah fajn,... kokr vzameš. se pravi, da si npr. brezposelen, pa še pufašse. Pol končno najdeš neko službo, po možnosti za minimalca, da komaj shajaš,.. pa še lep " kreditek" zraven oz dolg za poravnat. Če maš srečo in dlje cajta nisi uspel dobit službe, je to kr ene par jurčkov.user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: socialna pomoč in nov zakon
19.1.2012 7:42:02   
Norigarač
Za koliko časa nazaj pa velja tale zakon? Jaz sem dobival socialno pomoč nekje 10-12 let nazaj, ali bodo tudi moji otroci morali vračati?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: socialna pomoč in nov zakon
19.1.2012 9:00:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Norigarač

Za koliko časa nazaj pa velja tale zakon? Jaz sem dobival socialno pomoč nekje 10-12 let nazaj, ali bodo tudi moji otroci morali vračati?


Zakon je v veljavi že od leta 1977 (tam nekje...), ga je Slovenija "prevzela" od Jugoslavije.....leta 2001 je bil doplolnjen....vendar se ni izvajal do pred dveh let....so pač krizne razmere "prisilile" državo, da ga je začela izvajati.....in sedaj je bil zakon spet na novo sprejet in dopoljnjen.......

(odgovor članu Norigarač)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: socialna pomoč in nov zakon
19.1.2012 10:05:35   
BellaB
Ma lejte, nehte se sekirat. Preden boste vi umrli, se bojo zakoni se miljontavzentkrat spremenili. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: socialna pomoč in nov zakon
19.1.2012 12:20:29   
Norigarač
IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Ma lejte, nehte se sekirat. Preden boste vi umrli, se bojo zakoni se miljontavzentkrat spremenili. user posted image


Izjava dneva user posted image

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: socialna pomoč in nov zakon
19.1.2012 15:39:23   
Paštetka
Jaz bom pa rekla: je bil zadnji čas, da pobere država, kar ji pripada. Tukaj mislim pa tiste, ki izkoriščajo vse povprek.
In ja, četudi se bodo zakoni spremenili tavžnkrat, bo veljalo šele od takrat, ko se bodo spremenili, vse ostalo, kar boš pa dobil do takrat, boš pa moral vrniti. Ali takrat, ko dobiš zaposlitev, ali tvoja deca, ko bodo dedovala.

Meni je nekak razumljivo in logično, da če si od nekoga sposodiš nekaj, moraš računati, da boš moral vrnil.

Kako bi zgledalo, da bi si vsi samo izposojali in oben ne bi vračal. Vreča se slejkoprej izprazni.

(odgovor članu Norigarač)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: socialna pomoč in nov zakon
19.1.2012 16:49:53   
katy83
meni je bilo rečeno, da če v času prejemanja nimam nič, da ni panike...ne glede na to, če bom kdaj kaj imela.

Sicer pa, jaz razmišljam tak: kaj zdaj torej, če bodo moralo otroci za menoj vračat, pa naenkrat več ne potrebujem pomoči...pomoč potrebujem zdaj in se ji ne morem odrečt...
in ja, če sem nekaj dobila, bom pač vrnila...user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: socialna pomoč in nov zakon
19.1.2012 20:25:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

meni je bilo rečeno, da če v času prejemanja nimam nič, da ni panike...ne glede na to, če bom kdaj kaj imela.

Sicer pa, jaz razmišljam tak: kaj zdaj torej, če bodo moralo otroci za menoj vračat, pa naenkrat več ne potrebujem pomoči...pomoč potrebujem zdaj in se ji ne morem odrečt...
in ja, če sem nekaj dobila, bom pač vrnila...user posted image



Normalno, da se gre za čas prejemanja....ne morejo ti vzeti nekaj, kar si ustvarila leta po tistem, ko nisi več prejemala socialne pomoči.....in če imaš kakršnokoli premoženje, denarno ali materialno, v času prejemanja socialne pomoči, se "vsedejo" pač na to....

Ker recimo ne more biti tako, kot je bila tista gospa, ki je bila pri Preverjenem pred letom ali dvema, da je mož prejemal 10 ali 12 let socialno pomoč, oni pa so imeli lepo hišo in še lepši viken....vikend konec koncev lahko prodaš in živiš od tega, ni ti treba prositi socialno pomoč......ker socialna pomoč je namenjena preživetju, ne pa luksuzu......

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: socialna pomoč in nov zakon
23.1.2012 12:27:32   
Kerensa*
Zakon dejansko velja že iz 70-ih let prejšnjega stoletja, dejansko pa so ga začeli prakticirati (oz. ga šele bodo, ko bodo zunaj nove odločbe) z januarjem 2012. V izjemnih primerih (a la "gospa s Preverjenega") so ga prakticirali že v letih 2010 in 2011.

Ob tem, ko oddaš vlogo za DSP, se, če si lastnica nepremičnine (kakršnekoli), zavežeš, da boš prejeto DSP vrnila sama ali pa, da bodo znesek tvoje prejete DSP ob tvoji smrti odvzeli tvojim dedičem, katerim boš zapustila to nepremičnino.
V izogib goljufijam MDDSZ svojo terjatev na tvoji nepremičnini označi takoj, ko ti je izdana odločba o prejemu DSP, kar pomeni, da že od dneva izdaje odločbe dalje (kar je pred dejanskim nakazilom) s svojo nepremičnino ne moreš več prosto razpolagati - ne moreš je ne prodati, ne dati pod hipoteko, ne podariti. Nič.
Če prejeto DSP do svoje smrti sama vrneš (lahko tudi kdo drug namesto tebe, seveda, vendar v tvojem imenu in za tvoje dobro), potem bo MDDSZ umaknil zaznamek v ZK in bo nepremičnina prosta za dedovanje (prodajo, hipoteko, karkoli).

Če v času prejemanja DSP nimaš nobene nepremičnine, potem zaznambe seveda nimajo na čem narediti. In če si po tem, ko DSP ne prejemaš več, nepremičnino kupiš (ali pa jo podeduješ, dobiš, karkoli - skratka, da preide v tvojo last in posest, istočasno), potem je ta nepremičnina izvzeta iz izvršbe MDDSZ in si DSP dejansko dobivala kot DSP (Denarno Socialno Pomoč) in ne kot DSK (Denarni Socialni Kredit). Tudi tvoji dediči jo bodo lahko prosto dedovali in tudi ti boš v času svojega življenja lahko z njo prosto razpolagala. Vsaj takšen je zakon trenutno - glede na to, da je popolnoma luknjast (za moje pojme), je čisto možno, da ga bodo zaradi prakse v prihodnjih letih spremenili tako, da bodo zabeležili vse pretekle (od 1.1.'12 dalje) prejemnike DSP v posebno evidenco in čim se bo pojavila nepremičnina v njihovi lasti, bo na njej hipoteka za MDDSZ.

Zaenkrat pa pač še ni tako.

(odgovor članu susica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: socialna pomoč in nov zakon
23.1.2012 14:36:53   
Norigarač
Ufff, tole je pa izčrpno, ja kaj naj rečem, hvala ti, si me malo pomirila. V času, ko sem prejemal socialno pomoč sva bila z ženo brez lastnine v nepremičninah. Ko pa sva se odločila za naraščaj, sva se "zapufala" pri banki, tako da lahko rečem, da sva ponosna lastnika nepremičnine, ki pa kot kaže bo ostala dedičemuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: socialna pomoč in nov zakon
25.1.2012 11:19:01   
Kerensa*
Upaj samo, da ne bodo spremenili zakona prej, preden bodo vajini potomci na vrsti za dedovanje. user posted image

(odgovor članu Norigarač)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: socialna pomoč in nov zakon
25.1.2012 12:22:18   
BellaB
Kerensa, pohvale vredno. Morm priznat, da jaz tega zakona sploh nisem prestudirala, ker imam druge zadeve zdej v ospredju, ampak po tej razlagi se mi nikakor ni treba nicesar za bat :) zaenkrat. :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?