|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dan dopusta za otroka
18.2.2012 8:20:06   
sinta
Pozdravljeni,

zanima me do katerega leta otrokove starosti ti pripada 1 dan dopusta več, je to 16 ali 18 let?

Hvala, lp, Sinta
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dan dopusta za otroka
18.2.2012 8:31:24   
corfu
do 15 leta starosti

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu sinta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dan dopusta za otroka
18.2.2012 12:03:28   
*pepelka*
Do 15 leta ti pripada en dan dopusta na otroka

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 17:52:52   
bubec
Ojla!

Bom kr tuki vprašala, da ne odpiram nove teme.

Zaposlena sem od 1.6. 2011, pogodba mi pa preteče 1.6. 2012. Torej za 1 leto.

V kolektivni pogodbi mi piše da imam za leto 2011 11 dni letnega dopusta. Sedaj pa ne vem koliko ga imam za letos.

Delodajalca sem že večkrat prosila za izspisek kolko imam še dopusta pa nič od tega. Po pregledu plačilnih list sem videla, da sem lani koristila 10 dni, se pravi, da imam še en dan od lani in koliko še pol od letos?

A na dva otroka mi nič ne pripada, pa na delovno dobo? Eni pravijo, da ja, eni, da odvisno od kolektivne, ampak tam ne piše drugega kot za lani 11 dni user posted image Nekako se mi zdi, da če sem za 7 m lani dobila 11 dni, da mi letos pripada pol še enih 8 user posted image

Delovne dobe pa mam nekje 11 let.

Hvala vsem, ki se jim je dalo prebrat! Lep dan še naprej!

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 19:46:23   
K_a_t_i
Popravljam... Ker ti DR preneha pred 1.7., si upravičena do sorazmernega dela dopusta -> torej 5/12 od 20 zakonsko določenih dni + če imaš kakšnega otroka do 15. leta še za svakega 1 dan (spet 5/12 tega). Za delovno dobo je pa odvisno od dejavnosti v kateri delaš.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 6.4.2012 19:53:03 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 19:48:47   
Anonimen
Tako kot si jaz razlagam, bi naj bilo nekako takole (samo ne vem pa, če si razlagam prav):
v letu 2011 si bila zaposlena več kot 6 mesecev, zato ti je pripadal celoten dopust (sicer se mi za to zdi 11dni nekam malo). V letu 2012 boš pa zaposlena manj kot 6 mesecev, zato ti pripada sorazmerni delež, kar pa znaša dobre 4 dni.

(odgovor članu bubec)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 19:54:43   
K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Tako kot si jaz razlagam, bi naj bilo nekako takole (samo ne vem pa, če si razlagam prav):
v letu 2011 si bila zaposlena več kot 6 mesecev, zato ti je pripadal celoten dopust (sicer se mi za to zdi 11dni nekam malo). V letu 2012 boš pa zaposlena manj kot 6 mesecev, zato ti pripada sorazmerni delež, kar pa znaša dobre 4 dni.

user posted image kako si pa to naračunala?
Za 5 mesecev manj kot 8 dni ne more dobiti -> to je po zakonu (5/12*20)

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 19:57:40   
K_a_t_i
ps. za 2011 bi pa morala dobiti 12 in ne 11 dni (7/12*20=11,67 -> in vse kar je nad pol dneva se zaključuje navzgor)

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 19:58:34   
Anonimen
Pa saj sem že itak napisala, da mi je čudno da bi bilo 11 dni za celo leto. Ker kakor so meni kadrovniki pri nas razložili, je tako da če se zaposliš pred 1.7. ti pripada celoten letni dopust, če pa se zaposliš po tem datumu pa samo sorazmerni delež ... torej celotni letni dopust/12*št. mesecev ko si zaposlen.

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 20:28:03   
bubec

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

ps. za 2011 bi pa morala dobiti 12 in ne 11 dni (7/12*20=11,67 -> in vse kar je nad pol dneva se zaključuje navzgor)



Se pravi da je nekako takole?

7/12*22 ( če prištejem še dva dneva za otroka) 13 dni, če se res zaokroža navzgor ( 12,83)
5/12*22 9 dni (9,16)

Kaj dva dneva za otroka mi pripadata še dodatno k 20 dnevom, ki je kao minimum, če sem prav razumela?
Samo fora je, da mi v pogodbi piše, ki sem jo seveda že podpisala, da mi za leto 2011 pripada 11 dni dopusta. A so se to zmotli, in najbrž to zdej velja, ker sem podpisala, al ni tole v pogodbi ok?

Ma kakšne mora folk preračunavat, a pripadalo bi mi, da mi da uni papir, pa bi mela lepo razvidno,..user posted image

Hvala vsem za pomoč!!

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 20:46:26   
bubec
Sej to mi je najhujše, ker je toliko nasprotujočih si mnenj, pa pol ne vem točno niti sama, pa me bojo sigurno za kak dan olupli user posted image . Ne zdi se mi fer, ker že tako delam 6 dni na teden, in to čisto vse tedne, tako, da ni nekih vikendov, ker so vse sobote, pa da me še tle okol prinesejo.user posted image

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:02:42   
motylik
Če si bila lani zaposlena več kot 6 mesecev ti pripada celoten dopust in seveda tudi regres.

MINISTERSTVO ZA DELO, DRUŽINO IN SOCIALNE ZADEVE
ZDR zagotavlja pravico do minimalnega letnega dopusta v posameznem koledarskem letu, ki ne more biti krajši kot štiri tedne, ne glede na to, ali delavec dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega (159. člen). To pomeni, da ima delavec, katerega delovna obveznost je razporejena na pet delovnih dni v tednu, minimalni letni dopust v trajanju 20 delovnih dni, za delavca, ki dela šest dni v tednu, pa minimalni štiritedenski letni dopust pomeni 24 delovnih dni.

Poleg tega ZDR določa primere osebnih okoliščin, na podlagi katerih delavcu že na podlagi samega zakona pripadajo dodatni dnevi letnega dopusta (starejši delavec, invalid, delavec z najmanj 60-odstotno telesno okvaro, delavec, ki neguje in varuje otroka s telesno in duševno prizadetostjo ter delavec z otrokom do 15 let starosti). Daljše trajanje letnega dopusta se v skladu z določbo 160. člena lahko določi s kolektivno pogodbo ali pogodbo o zaposlitvi.


Ob izpolnitvi pogoja šestmesečnega nepretrganega delovnega razmerja delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta in s tem tudi pravico do celotnega regresa za letni dopust. Glede na to da ZDR v 131. členu določa, da mora delodajalec delavcu izplačati regres najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta, vendar v konkretnem primeru v tem času pogoj šestmesečnega nepretrganega delovnega razmerja še ni izpolnjen, je delavec do 1. julija upravičen do sorazmernega dela regresa, po izpolnitvi navedenega pogoja pa do preostanka do celotnega regresa za letni dopust.

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:04:43   
tijati
imam podoben proble z tem dopustom:
namreč dobila sem spisek in imam dopusta 23 dni-letos(sem zaposlena od 1.1.2012)
problem pa nastane da ima pogodbo do 31.7. in so mi že povedali da mi ne bodo podaljšali, ker pride nazaj z porodniške ampak mi dajo možnost da dopusta NIČ ne koristim do julija in ga avgusta (sploh ne razumem zakaj to da bi delala celo poletje namesto drugih) ampak v pogodbmi mi piše nadomeščanje dokler se ne vrne...skrbi me da mi bo propadel dopust (če prav računam ga imam 23/12=....*7 (tok delovne dobe) je 13 dni
joj sem zakumplicirala ampak sploh ne vem kaj naj naredim....

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:07:30   
bubec

IZVIRNO SPOROČILO: motylik

Če si bila lani zaposlena več kot 6 mesecev ti pripada celoten dopust in seveda tudi regres.

MINISTERSTVO ZA DELO, DRUŽINO IN SOCIALNE ZADEVE
ZDR zagotavlja pravico do minimalnega letnega dopusta v posameznem koledarskem letu, ki ne more biti krajši kot štiri tedne, ne glede na to, ali delavec dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega (159. člen). To pomeni, da ima delavec, katerega delovna obveznost je razporejena na pet delovnih dni v tednu, minimalni letni dopust v trajanju 20 delovnih dni, za delavca, ki dela šest dni v tednu, pa minimalni štiritedenski letni dopust pomeni 24 delovnih dni.

Poleg tega ZDR določa primere osebnih okoliščin, na podlagi katerih delavcu že na podlagi samega zakona pripadajo dodatni dnevi letnega dopusta (starejši delavec, invalid, delavec z najmanj 60-odstotno telesno okvaro, delavec, ki neguje in varuje otroka s telesno in duševno prizadetostjo ter delavec z otrokom do 15 let starosti). Daljše trajanje letnega dopusta se v skladu z določbo 160. člena lahko določi s kolektivno pogodbo ali pogodbo o zaposlitvi.


Ob izpolnitvi pogoja šestmesečnega nepretrganega delovnega razmerja delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta in s tem tudi pravico do celotnega regresa za letni dopust. Glede na to da ZDR v 131. členu določa, da mora delodajalec delavcu izplačati regres najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta, vendar v konkretnem primeru v tem času pogoj šestmesečnega nepretrganega delovnega razmerja še ni izpolnjen, je delavec do 1. julija upravičen do sorazmernega dela regresa, po izpolnitvi navedenega pogoja pa do preostanka do celotnega regresa za letni dopust.



A to pol pomeni, da se mi tudi sobote štejejo kot dopust? Ker meni jih lani, ko sem šla za en teden ni štel oz je napisal samo 40 ur, bi blo pa več, ker je blo od sobote do sobote,..

(odgovor članu motylik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:08:41   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tijati
če prav računam ga imam 23/12=....*7 (tok delovne dobe) je 13 dni

Jaz mislim, da ti za letos pripada kar lepo vseh 23 dni, ker boš v letu 2012 zaposlena več kot pol leta. Torej ga moraš do 31.6. pokoristit vsaj 10 dni, če ne ti teh 10 dni propade.

(odgovor članu tijati)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:11:15   
bubec
motylik Naaajlepša hvala!!! točno to sem rabla!!!

Po mojem sem pol zgoraj prav zračunala, da mi pripada 20 delovnih dni + 2 dneva za otroka( to so me hotli nategnit zgleda) se pravi skupno 22 dni, če mi sobot ne računajo kot dopust, najbrž mi ne pripada 24+2 za otroka,..

Hvala 100x!!!user posted image

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:12:46   
bubec
IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: tijati
če prav računam ga imam 23/12=....*7 (tok delovne dobe) je 13 dni

Jaz mislim, da ti za letos pripada kar lepo vseh 23 dni, ker boš v letu 2012 zaposlena več kot pol leta. Torej ga moraš do 31.6. pokoristit vsaj 10 dni, če ne ti teh 10 dni propade.



ups sem zarila user posted image
, to je blo za tijati user posted image

< Sporočilo je popravil bubec -- 6.4.2012 21:13:35 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:15:00   
tijati
ko se šla danes vprašat višje mi je rekla da sorazmerno....

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:16:39   
bubec

IZVIRNO SPOROČILO: tijati

imam podoben proble z tem dopustom:
namreč dobila sem spisek in imam dopusta 23 dni-letos(sem zaposlena od 1.1.2012)
problem pa nastane da ima pogodbo do 31.7. in so mi že povedali da mi ne bodo podaljšali, ker pride nazaj z porodniške ampak mi dajo možnost da dopusta NIČ ne koristim do julija in ga avgusta (sploh ne razumem zakaj to da bi delala celo poletje namesto drugih) ampak v pogodbmi mi piše nadomeščanje dokler se ne vrne...skrbi me da mi bo propadel dopust (če prav računam ga imam 23/12=....*7 (tok delovne dobe) je 13 dni
joj sem zakumplicirala ampak sploh ne vem kaj naj naredim....



jaz jim to ne bi verjela. Žal je tako v teh cajtih, da če ni na papirju,.. Itak maš cajt, da se z nastalo situacijo sprijazniš, pa novo službo iščeš, oz neko varijanto. Po mojem raje izkoristi v roku dokler imaš pogodbo tale dopust, ker dvomim, da ti bojo dali še eno pogodbo za 1 mesec, da boš samo dopust koristla,.. malo sutra ej!user posted image

(odgovor članu tijati)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:18:03   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tijati

ko se šla danes vprašat višje mi je rekla da sorazmerno....


Čudno ... jaz sem se zaposlila 28.6. in mi je pripadal cel letni dopust in cel regres, sodelavec, ki je prišel pa dober mesec za mano pa je dobil le sorazmerni delež ... tako da res nevem zakaj tebi pravijo drugače.

(odgovor članu tijati)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:21:11   
bubec

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: tijati

ko se šla danes vprašat višje mi je rekla da sorazmerno....


Čudno ... jaz sem se zaposlila 28.6. in mi je pripadal cel letni dopust in cel regres, sodelavec, ki je prišel pa dober mesec za mano pa je dobil le sorazmerni delež ... tako da res nevem zakaj tebi pravijo drugače.



Jaz ki sem se pa zaposlila lani s 1.6. ga pa sploh dobila nisem. In ena kolegica mi je rekla, da mi pripada sorazmeren delež,..pol pa bodi pameten user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:39:23   
motylik
bubec, pol pa so te kar fajn nategnili. Ker po zakonu ti je pripadal cel dopust!user posted image .



Jaz ki sem se pa zaposlila lani s 1.6. ga pa sploh dobila nisem. In ena kolegica mi je rekla, da mi pripada sorazmeren delež,..pol pa bodi pameten user posted image
[/quote]

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:50:54   
bubec
misliš regres?

No sej v mes sem ga malo spomnila, da mi ga še ni dal, pa se je samo neumnega nardil, pa reku: a ti še nisem dal? user posted image

No sej itak, da pogodbe ne bom podpisala, ker čisto nič ne štima, to so samo malenkosti. Bi pa rada izkoristila dopust v nulo, ker ne mislim niti en dan podarit!! Pa regres hočem, oz vse kar mi pripada,..

(odgovor članu motylik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 21:58:37   
bubec
137. Kdaj pridobim pravico do letnega dopusta? Ali ima vsak delavec pravico do letnega dopusta?

Vsak delavec ima pravico do celotnega letnega dopusta, ko izpolnil pogoj neprekinjenega delovnega razmerja v trajanju najmanj 6 mesecev, ne glede na to, ali je v tem času tudi dejansko opravljal delo ali pa je bil opravičeno odsoten z dela (zaradi bolniške, porodniške oz. drugih oblik starševskega dopusta, izobraževanja ali drugih osebnih okoliščin). Zakon veže pogoj na trajanje delovnega razmerja in ne na dejansko opravljanje dela v tem času. Če delavec ne izpolni šest mesečnega nepretrganega delovnega razmerja, ima po zakonu pravico do sorazmernega letnega dopusta in sicer 1/12 letnega dopusta za vsak mesec delovnega razmerja v koledarskem letu. Takšna pravila izhajajo tako iz ZDR kot tudi iz Konvencije MOD št. 132 o plačanem letnem dopustu. Pravico do celotnega ali sorazmernega letnega dopusta pridobijo vsi delavci, ne glede na to, ali imajo sklenjeno pogodbo za določen čas, za krajši delovni čas od polnega ali za druge atipične oblike zaposlitve, za opravljanja pripravništva, s poskusnim delom, kot tudi v primeru dela otrok, vajencev, dijakov in študentov. Delodajalec je dolžan delavce najkasneje do 31. marca za tekoče leto obvestiti o odmeri letnega dopusta.

mogoče še komu pride prav. Našla!

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dan dopusta za otroka
6.4.2012 22:15:29   
bubec
hvala vsem user posted image

(odgovor članu bubec)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?