|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 7:38:17   
trobentica123
Pozdravljene?
eno vprašanje: boste imele otroke še v vrtcu, glede na to, da se je plačilo drastično zvišalo...?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 8:02:30   
pajkica
Nam se ni povišalo in večini mojim kolegicam tudi ne. Prej smo plačevali 40, zdaj pa bomo 43 %.

Koliko pa boste zdaj več plačevali, da razmišljaš o izpisu otroka?
Jaz ga ne bi izpisala, tudi če bi mogla plačevati še enkrat toliko. Mi ni težko plačati položnice, ker gre rad v vrtec. Če bi šel s prisilo bi mogoče razmišljala drugače. Star je 4 leta, družbo otrok potrebuje, v vrtcu uživa. Celo tako zelo, da je letos prosil, če lahko hodi še poleti v vrtec. Ponavadi je bil doma, malo smo poštukali z babicami, malo z dopusti. No, letos bo po svoji želji julija še v vrtcu, avgusta pa ne ker imava z možem dopust, pa na morje gremo, zadnji teden v avgustu se bomo pa že znajdli.

O izpisu bi razmišljala samo pri eno ali dvoletnem otroku.

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 8:04:17   
zelda35
Ne. Vsaj dokler sem doma....Čeprav bo študij malo bolj trpel.
No, pa mož tudi, saj znam bit strašansko tečna ko se učimuser posted image

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 8:07:51   
benika
Ja, moja bosta obadva še v vrtcu. Ker druge izbire trenutno nimam.

(odgovor članu zelda35)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 8:20:40   
Brbs
vsi, ki smo v višjih razredih, se nam plačilo ni nič zvišalo. te težave imate samo tisti v nižjih razredih, ker so meje razredov manjše, pa vsako najmanjše premoženje vas vrže višje. Mi imamo kar nekaj (neuporabnega!) premoženja, pa plačujemo celo manj (par odstotkov).

ampak ne - ne bi izpisala otroka razen če mi drugače ne bi šlo skozi. pa vsemu drugemu bi se prej odpovedala. Vrtci so super stvar, sploh za napredek otroka.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 8:45:32   
trobentica123
Jaz sem se vrtcev hvala bogu rešila, poslušam pa prijateljice, katerim se je cena vrtca podvojila... in resno razmišljajo na izpis, ker ga enostavno niso zmožne plačati. V višje plačilne razrede so prišle predvsem zaradi katasterskega dohodka ( od katerega nimajo dejansko nič), privarčevanega otrokovega denarja... Tako je prijateljica iz nekaj čez 30eur prišla na 110 eur, s tem da je brezposelna, mož pa ima stanovanjski kredit. Otrok se krasno počuti v vrtcu ampak si ga žal ne morejo več privoščiti. ALI NI TO ŽALOSTNO?!

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 9:00:26   
t5t6
Večini, ki poznam se je cena zvišala tudi za dva razreda, govorim pa o višjih razredih, tako, da ni res, da se zviša predvsem tistim, ki so v nižjih razredih. Bila sem na csd zaradi ene pojasnitve in mi je uslužbenka povedala, da čisto vse odločbe, ki je izdala so skočili vsaj za en razred višje. Jaz otroka ne bom izpisala, ker nimam druge izbire, nas pa je ta podražitev zelo udarila po žepu.

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 9:03:36   
trobentica123
No, o tem govorim! In marsikateri otrok bo ostal doma, pa čeprav rad hodi v vrtec!

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 9:10:03   
nyna84
Mi je ne bomo izpisali, čeprav mi je vrtec drag. Ko plačava mesečni obrok stanovanjskega kredita, nama ostane za dve minimalni plači, vendar se kredita pri izračunu vrtca ne upošteva in plačava na mesec za vrtec 125 € (4. plačilni razred). user posted image
Gre pa rada in se mi zdi tudi koristno, da je v vrtcu.
Smo razmišljali o tem, da bi stroške oklestili in bi bila v vrtcu samo do kosila (poldnevni program).

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 9:24:09   
kajajaka
Nikogar ne poznam, ki bi se mu cena zvišala za več kot 1 ali 2 razreda.

In tudi ne poznam nikogar, ki bi zaradi tega izpisal otroka iz vrtca.
Mislim, da gre tu v veliki večini za pretiravanje (vem, da je nekaj tudi primerov, ko resnično ne bo šlo drugače, ampak dvomim, da jih bo toliko kot pravijo. Vrtci so še vedno polni in septembra bo (vsaj pri nas) ostalo brez vrtca enako število otrok kot lani)

Nam bi se zvišala za en razred, bi pa imeli tudi višje OD, če bi ostali 3-članska družina (če primerjamo z lani), sedaj pa smo 4 in smo padli razred nižje in imamo precej višje OD, čeprav sva oba zaposlena in imava varčevalne račune in dva avta in precej presegamo kvadraturo hiše in se je še to upoštevalo... tako,da se nimam kaj pritoževati.

Meni se zdi kar fer izračun (razen varčevalnih računov, saj se ta sredstav upoštevajo 2x...)
Seveda pa so izjeme, ki se jim vse poruši in padejo za par € v višje razrede... tu bi pa morali kaj drugače upoštevat...
Ampak kolikor vem imajo brzposelni še vedno zastonj vrtec in če ostaneš brez dohodkov ti tudi takoj upoštevajo in ne gledajo več lanskih dohodkov.

Saj pričakovati, da bomo imeli vsi zastonj vrtce, pa visoke OD in nam bo vse "k riti prinešeno" pa tudi ne moremo. Vsak je sam dolžan poskrbeti za svojo družino in v to je šteto tudi sorazmerno plačilo vrtca.

Nikoli ne bodo pogruntali sistema, ki odgovarja vsem, žal user posted image

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 9:29:25   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Mi je ne bomo izpisali, čeprav mi je vrtec drag. Ko plačava mesečni obrok stanovanjskega kredita, nama ostane za dve minimalni plači, vendar se kredita pri izračunu vrtca ne upošteva in plačava na mesec za vrtec 125 € (4. plačilni razred). user posted image
Gre pa rada in se mi zdi tudi koristno, da je v vrtcu.
Smo razmišljali o tem, da bi stroške oklestili in bi bila v vrtcu samo do kosila (poldnevni program).


A to se da? No, evo - krasna rešitev - nižji stroški in otrok je še vedno v vrtcu. user posted image
Me tudi veseli, da razmišljaš pozitivno.user posted image
Mi smo s plačami in ceno vrtca približno na istem kot vi in se mi tudi zdi, da ni tako grozno za jamrat. Saj se da, samo pravilno moraš porazdelit stroške. user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 9:48:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: t5t6

Večini, ki poznam se je cena zvišala tudi za dva razreda, govorim pa o višjih razredih, tako, da ni res, da se zviša predvsem tistim, ki so v nižjih razredih. Bila sem na csd zaradi ene pojasnitve in mi je uslužbenka povedala, da čisto vse odločbe, ki je izdala so skočili vsaj za en razred višje. Jaz otroka ne bom izpisala, ker nimam druge izbire, nas pa je ta podražitev zelo udarila po žepu.


Ja.....tisti, ki je skočil iz starega 3. v novi 4. razred....plačuje 30 % cene zdaj v 4. razredu, lani pa je plačeval 30 % cene v 3. razredu.....tudi razredi so se spremenili......

In glede na to, da se kot dohodek upoštevajo tudi otroški dodatki, je logično, da tistih, ki prejemajo višje otroške dodatke, imajo zaradi tega letos tudi višji dohodek in jih je ta sprememba bolj prizadela....tisti, ki pa prejemajo nižje otroške dodatke pa ta sprememba ni tako prizadela, ker se dohodek na družinskega člana zaradi upoštevanja OD ni bistveno povečal.....


(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 10:27:21   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Nam bi se zvišala za en razred, bi pa imeli tudi višje OD, če bi ostali 3-članska družina (če primerjamo z lani), sedaj pa smo 4 in smo padli razred nižje in imamo precej višje OD, čeprav sva oba zaposlena in imava varčevalne račune in dva avta in precej presegamo kvadraturo hiše in se je še to upoštevalo... tako,da se nimam kaj pritoževati.

Ampak kolikor vem imajo brzposelni še vedno zastonj vrtec in če ostaneš brez dohodkov ti tudi takoj upoštevajo in ne gledajo več lanskih dohodkov.


Če si 3 članska družina, je vsak evro "preveč" kar se tiče izračuna in si kar hitro v visokem razredu...

Brezposelni ima zastonj vrtec? Mislim, da ne. Če si prejemnik DSP pa je vrtec zastonj.
Za izgubo zaposlitve v zadnjih 3 mesecih ti ne gledajo več predlanskih dohodkov (2010), če pa si brezposeln od lanskega leta (2011) ti pa vseeno gledajo dohodke iz predlanskega leta (2010).

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 11:32:52   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Mi je ne bomo izpisali, čeprav mi je vrtec drag. Ko plačava mesečni obrok stanovanjskega kredita, nama ostane za dve minimalni plači, vendar se kredita pri izračunu vrtca ne upošteva in plačava na mesec za vrtec 125 € (4. plačilni razred). user posted image
Gre pa rada in se mi zdi tudi koristno, da je v vrtcu.
Smo razmišljali o tem, da bi stroške oklestili in bi bila v vrtcu samo do kosila (poldnevni program).


A to se da? No, evo - krasna rešitev - nižji stroški in otrok je še vedno v vrtcu. user posted image
Me tudi veseli, da razmišljaš pozitivno.user posted image
Mi smo s plačami in ceno vrtca približno na istem kot vi in se mi tudi zdi, da ni tako grozno za jamrat. Saj se da, samo pravilno moraš porazdelit stroške. user posted image


če se to da.,ker niajo vsi vrtci enako.pri nas tega ni,oz je 4 urni program samo za romske otroke

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 11:46:53   
kimica86
Hmmm.. Ne vem no.. Midva z partnerjem oba delava in imava neko povprečno plačo (nimava kredita), sva pa podnajemnika.
In ko sem preračunala koliko bi približno stal vrtec (še ne vemo, ker bo tamala komaj naslednje leto šla v vrtec), me je skoraj infarkt. Ker številka ziher ne bo padla pod 200-230 eur.. In vam je preveč 125-150 eur.. Če bojo meni zračunali 150 eur bom skakala po trepalnicah.. Imava pa doma 4 avtomobile (trije so vredni manj kot 3000 eur, en pa 5000 eur).. Itak pa gledajo samo registrirane avtomobile (če se ne motim)..
Če bomo morali plačati več kot 200 eur za vrtec, naša tamala ne bo šla prvo leto v vrtec in jo bomo dali šele s 1.9.2013 v vrtec, ker si trenutno ne moremo privoščiti dražji vrtec..

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 12:09:27   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Mi je ne bomo izpisali, čeprav mi je vrtec drag. Ko plačava mesečni obrok stanovanjskega kredita, nama ostane za dve minimalni plači, vendar se kredita pri izračunu vrtca ne upošteva in plačava na mesec za vrtec 125 € (4. plačilni razred). user posted image
Gre pa rada in se mi zdi tudi koristno, da je v vrtcu.
Smo razmišljali o tem, da bi stroške oklestili in bi bila v vrtcu samo do kosila (poldnevni program).


A to se da? No, evo - krasna rešitev - nižji stroški in otrok je še vedno v vrtcu. user posted image
Me tudi veseli, da razmišljaš pozitivno.user posted image
Mi smo s plačami in ceno vrtca približno na istem kot vi in se mi tudi zdi, da ni tako grozno za jamrat. Saj se da, samo pravilno moraš porazdelit stroške. user posted image


če se to da.,ker niajo vsi vrtci enako.pri nas tega ni,oz je 4 urni program samo za romske otroke



Pri nas se da ... Se že ob vpisu v vrtec izbere, ali bo otrok obiskoval poldnevni ali celodnevni program. Pa nismo Romi user posted image user posted image user posted image in mislim, da jih v Posočju ŠE ni. user posted image


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 12:11:46   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Hmmm.. Ne vem no.. Midva z partnerjem oba delava in imava neko povprečno plačo (nimava kredita), sva pa podnajemnika.
In ko sem preračunala koliko bi približno stal vrtec (še ne vemo, ker bo tamala komaj naslednje leto šla v vrtec), me je skoraj infarkt. Ker številka ziher ne bo padla pod 200-230 eur.. In vam je preveč 125-150 eur.. Če bojo meni zračunali 150 eur bom skakala po trepalnicah.. Imava pa doma 4 avtomobile (trije so vredni manj kot 3000 eur, en pa 5000 eur).. Itak pa gledajo samo registrirane avtomobile (če se ne motim)..
Če bomo morali plačati več kot 200 eur za vrtec, naša tamala ne bo šla prvo leto v vrtec in jo bomo dali šele s 1.9.2013 v vrtec, ker si trenutno ne moremo privoščiti dražji vrtec..


Zakaj pa toliko z dvema povprečnima plačama? Kako si to izračunala?
Midva imava pa dva avta, pa oba skupaj nista vredna 2000 eur. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 12:26:04   
takotako
Jaz jo bom doma pustila, ker bi za jasli plačevali malo manj kot 300e.Starejši gre v prvi razred. Mam mami doma, in je rekla da se bi tud ona boljš počutila da nama lahko tako pomaga, ker midva pomagava njima
Jaz imam zelo slabo plačo tako da sva se z mojim zmenla da grem za 6 ur delat, da bom potem doma delala s tamalim pa da mami ne bo mela cel dan otrok.

Men edina stvar ne gre v račun da pri nas je zasebno varstvo 250e polna cena, tako da me vrtec dražje pride.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 13:40:58   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: takotako

Jaz jo bom doma pustila, ker bi za jasli plačevali malo manj kot 300e.Starejši gre v prvi razred. Mam mami doma, in je rekla da se bi tud ona boljš počutila da nama lahko tako pomaga, ker midva pomagava njima
Jaz imam zelo slabo plačo tako da sva se z mojim zmenla da grem za 6 ur delat, da bom potem doma delala s tamalim pa da mami ne bo mela cel dan otrok.

Men edina stvar ne gre v račun da pri nas je zasebno varstvo 250e polna cena, tako da me vrtec dražje pride.


Pozanimaj se, če so vštete plenice in hrana. Pa seveda je razlika ali gre za uasebno varstvo, kjer z otrokom "delajo" kot v vrtcu ali gre za staro tetko, ki ga pač samo čuva, da ne steče na cesto, pa jest mu da. kakšne druge koristi pa ni od nje user posted image  

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 13:46:08   
petea
- polovični vrtčevski programi ne stanejo 1/2 cene polnega programa, cena je nižja nekje 20-30 %

- mislim, da imajo v vseh vrtcih starši možnost izbire, ali bo otrok tam polni ali krajši čas, ker se marsikje ne izvajajo posebnega - krajšega programa, ampak gre za to, da se otroke pusti v vrtcu manj ur



Ugotavljam, da je naša država res vedno bolj socialna, saj se zelo trudi čim več ljudi narediti socialne probleme s tem, ko namesto da bi stimulirala mlade k samostojnosti in k ustvarjanju družin ukinja oz. varčuje na transferjih za otroke.
OD, dodatek za novorojenčka, delno tudi znižano plačilo vrtca nikakor (oz. vsaj ne tako togo) ne bi smelo biti vezano na prihodke družine, po mojem mnenju na to država ne bi smela gledati kot na soc. izdatke, ampak kot naložbo v svoj obstoj.


Iz vrtca ne bomo izpisovali, kljub zaradi novih ukrepov (ukinitev za 1 plačilni razred nižje cene zaradi več otrok v vrtcu, plačevanje 30 % vrtca za drugega otroka) občutno višjih izdatkov za vrtec v bodoče.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 13:48:22   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: poli*


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Nam bi se zvišala za en razred, bi pa imeli tudi višje OD, če bi ostali 3-članska družina (če primerjamo z lani), sedaj pa smo 4 in smo padli razred nižje in imamo precej višje OD, čeprav sva oba zaposlena in imava varčevalne račune in dva avta in precej presegamo kvadraturo hiše in se je še to upoštevalo... tako,da se nimam kaj pritoževati.

Ampak kolikor vem imajo brzposelni še vedno zastonj vrtec in če ostaneš brez dohodkov ti tudi takoj upoštevajo in ne gledajo več lanskih dohodkov.


Če si 3 članska družina, je vsak evro "preveč" kar se tiče izračuna in si kar hitro v visokem razredu...
v višjem morda, v kaj zelo visokem pa ne, razen če gre za visoke dohodke...

Brezposelni ima zastonj vrtec? Mislim, da ne. Če si prejemnik DSP pa je vrtec zastonj.
To sem mislila ja, sem se narobe izrazila - bistvo je pa isto - vrtca ne rabijo plačevati...

Za izgubo zaposlitve v zadnjih 3 mesecih ti ne gledajo več predlanskih dohodkov (2010), če pa si brezposeln od lanskega leta (2011) ti pa vseeno gledajo dohodke iz predlanskega leta (2010).
Vsako spremembo, ki vpliva na izračun, si dolžan sporočiti v 8 dneh. Tudi izgubo zaposlitve in posledično dohodka in to upoštevajo. Res pa je, da dokler prejemaš nadomestilo se to šteje - pa saj končno to je dohodek...


(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 14:00:30   
tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: petea


- mislim, da imajo v vseh vrtcih starši možnost izbire, ali bo otrok tam polni ali krajši čas, ker se marsikje ne izvajajo posebnega - krajšega programa, ampak gre za to, da se otroke pusti v vrtcu manj ur






pri nas ne, lahko ga imaš sicer not 4 ure, ampak plačaš cel program, tako sem imela js eno leto in so me posebej opozorili. ne vem pa, če je veljalo samo za najmlajše.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 14:19:27   
jabka
trije, dve povprečni plači (leto 2010) padeš avtomatsko v 7 razred. 53 %  - jasli plačilo cca ... 240€ veliko, a ne? Pa povprečne plače niso ravno visoke.
http://otrocarije.blogspot.com/2009/10/cena-in-placilo-vrtca-v-letu-2010.html


(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 14:28:08   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: poli*


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Nam bi se zvišala za en razred, bi pa imeli tudi višje OD, če bi ostali 3-članska družina (če primerjamo z lani), sedaj pa smo 4 in smo padli razred nižje in imamo precej višje OD, čeprav sva oba zaposlena in imava varčevalne račune in dva avta in precej presegamo kvadraturo hiše in se je še to upoštevalo... tako,da se nimam kaj pritoževati.

Ampak kolikor vem imajo brzposelni še vedno zastonj vrtec in če ostaneš brez dohodkov ti tudi takoj upoštevajo in ne gledajo več lanskih dohodkov.


Če si 3 članska družina, je vsak evro "preveč" kar se tiče izračuna in si kar hitro v visokem razredu...
v višjem morda, v kaj zelo visokem pa ne, razen če gre za visoke dohodke...

Brezposelni ima zastonj vrtec? Mislim, da ne. Če si prejemnik DSP pa je vrtec zastonj.
To sem mislila ja, sem se narobe izrazila - bistvo je pa isto - vrtca ne rabijo plačevati...

Za izgubo zaposlitve v zadnjih 3 mesecih ti ne gledajo več predlanskih dohodkov (2010), če pa si brezposeln od lanskega leta (2011) ti pa vseeno gledajo dohodke iz predlanskega leta (2010).
Vsako spremembo, ki vpliva na izračun, si dolžan sporočiti v 8 dneh. Tudi izgubo zaposlitve in posledično dohodka in to upoštevajo. Res pa je, da dokler prejemaš nadomestilo se to šteje - pa saj končno to je dohodek...




To da je vrtec zastonj za tiste ki prejemajo DSP, se mi zdi pa da več ne drži, ker če ta mama prejema še preživnino pa ima še najvišje otroške dodatke kaj hitro preseže tisti cenzus za brezplačen vrtec. Je pa čisto možno da ima kakšna družina kjer sta oba zaposlena pa je več otrok in imajo minimalno plačo da vrtca ne rabijo plačat, kar prej ni bilo možno.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: odločba za plačilo vrtca
12.6.2012 15:05:33   
sazi

Men edina stvar ne gre v račun da pri nas je zasebno varstvo 250e polna cena, tako da me vrtec dražje pride.

Kot je že ena napisala, je velika razlika ali gre za urejeno varstvo ali varstvo na črno - že tu je ogromna razlika v ceni samo zarai prispevkov in davkov.
Drugače pa: kje je varstvo za otroka "samo" 250 EUR? V LJ se že pred 5imi leti skoraj ni dobilo varstva (na črno) pod 300 EUR (taki s prijavljeno dejavnostjo pa pod 400-450 ne), zdaj je pa še dražje. Ker vrtca nisem dobila in nimam babi servisa, sem bila primorana leto in pol plačevati privat varuško, tako da je bil odhod v vrtec in plačilo 50% cene programa pravo olajšanje za našo denarnico user posted image

Mene trenutno bolj jezi to, da še vedno nimam nove odločbe in ne vem točno ali nas čaka kak popolni šok (naj nas ne bi, ampak vseeno bi rada potrditev moje domneve), da si zorganiziramo poletje, da ugotovim ali naj bodočega šolarja izpišem, naredim rezervacijo... Odločbe pa še kar niuser posted image Oddana takoj v začetku decembra.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?