|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 10:28:14   
Grizo
Moje so bile:
Sapra Miška,
Žogica Nogica,
Maček Muri,
Martin Krpan,
in kasneje Najlepše antične pripovedke.

Pa vaše?

_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 11:10:53   
jaz_sem_jaz
Deklica z vžigalicami
Šivilja in škarjice
Kdo je zašil Vidku srajčico?
Maček Muri
Žogica Marogica
Moj medvedek Piki Jakob
Janko in Metka
Rdeča kapica
...

Teh se spomnim, katera pa je bila moja najljubša, pa se težko odločim.:)

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 11:14:34   
liliana
Oboževala sem Marinko, Deklico z vžigalicami in Pepelko......

(odgovor članu jaz_sem_jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 11:16:15   
Jassika
Motovilka, Kraljična na zrnu graha, Kdo je napravil Vidku srajčico...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 11:35:24   
mateyka
mene je pa deklica z vžigalicami in una morska deklica pa še katera (so vse morbidne?) od andersena- fuuul zamorila kot otroka. prav deprasto jokava sem bila.. me je preganjala še nekaj časa ta mrtva deklica..
men se zdijo njegove pravljice za mal starejše, ker mene je prav pretreslo kot otroka..

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 11:52:38   
karmen83
Sovica oka, Zvezdica zaspanka, Žogica Nogica, Rdeča kapica pa Pepelka, te so bile moje najljubše... Hura za pravljice, ne vem, kaj bi brez njih user posted image

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 12:55:26   
urška
Snezna kraljica. Smo jo imeli na LP plosci.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 13:00:21   
LuLu
Marinka in Muca Copatarica. Pa še najbolj grozna user posted image  ... Mala plošča in knjigica Mojca pokraculja. Predvsem plošča.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 13:42:39   
Hope2
Slovenske ljudske pravljice. Pehar suhih hrušk.
To sta 2 knjigi, ki sta mi v spominu iz začetka osnovne šole in sem ju neštetokrat prebrala. Drugače pa meni kot otroku niso nikoli pravljic brali- vsaj jaz se ne spomnim. Mogoče zato še zdaj nisem nič kaj posebej navdušena nad nobeno grimovo. So mi všeč, jih preberem, celo malemu zdaj, ampak za nobeno se ne bi mogla odločit, da mi je najljubša. So pa vtis naredile prej omenjene slovenske ljudske pravljice

Sem pa zadnjič prvič mojemu 4 letniku brala Deklico z vžigalicami. Sem jo prebrala kot otrok in ni naredila nekega vtisa name, ampak zdaj sem pa jokala. Cmok v grlu, solze v očeh, mah sploh nisem dokončala, zaprla knjigo.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.1.2013 13:47:46 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 14:57:59   
aknela123
Ko sem že hodila v šolo, se spomnim, da sem v kazalu v berilu poiskala vse od Svetlane Makarovič in Franceta Bevka in jih takoj prebrala. Drugače pa, zelo pomembne so mi bile in so mi še vedno pripadajoče ilustracije in takoj, ko jo ilustrira Jelka Reichman, mi je tudi pravljica bolj všeč.
Ko sem postala malo večja, pa mi je definitivno bila in mi je še vedno najboljša Mali princ.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 15:23:11   
katjes
Jernejcek v daljni dezeli - v vrtcu sem gledala samo slike v knjigi,
v soli pa sem jo prebrala nestetokrat.
In tudi mojim otrokom sem jo prebrala ze veckrat!

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 16:50:35   
Felicita
Meni so bolj v spominu ostale tiste, ki jih nisem marala oz. ki so mi bile grozne - Deklica z vžigalicami, Ledena kraljica in Obuti maček na kaseti (slednji mislim da sem se samo enega od glasov bala). Edina, ki se spomnim, da sem jo oboževala je Maček muri. Pa potem ko sem sama brala Zgodbe za vsak dan v letu (4 knjige z Disney junaki).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 17:59:49   
mateyka
hm, otroske pravljice niti nisem imela najljubse, mi je bila pa najljubsa otroska knjiga Strahek (Otfried Preussler) in Kosovirja na leteci zlici. pa ne vem zakaj zaboga mi je fotr bral celo!! Desiree pri 6 letih (Annemarie Selinko) user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 18:05:41   
Najaa
Najraje sem poslušala Haidi na kasetah. Pa Andersenove in Grimmove pravljice... Marinka, Pika Nogavička... ma ful veliko jih je, že od nekdaj sem knjigobuba. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 18:29:25   
Mamaja
Jaz sem tudi knjigožer odkar pomnim. Med prvimi res ljubimi knjigami, ki se jih spomnim, je ena zelo debela modra kniga iz zbirke štirih disneyevih, v kateri so različne zgodbe in pesmice in sem jo menda znala na pamet, najraje em jo pa gledala tako, da sem cele dneve sedela na kahli s pručko in knjigo pred sabo. Očitno sem bila čudna že kot otrok user posted image

Od ostalih sem oboževala Zmaja Direndaja, Mačka Murija, Mojega Pikija Jakoba, Mojco Pokrajculjo. Kasneje pa sta bili top Pika Nogavička in Heidi (debela knjiga, ne slikanice). Prebrala sem pa menda vso otroško literaturo, kar so je imeli v naši, sicer čisto solidno založeni knjižnici. Tedanje, zdaj že upokojene knjižničarke, se še zdaj spomnijo tega, če se srečamo in imamo čas poklepetati. In vednojih zanima, če še tolikoberem. Žal ne.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 18:31:11   
Paštetka
Bela kača s kronico.
Šivilja in škarjice.

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 19:25:23   
alda
Princeska na zrnu graha
Žogica Marogicauser posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 19:26:02   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Princeska na zrnu graha
Žogica Marogicauser posted image

slednja je bila na kaseti !

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
13.1.2013 19:48:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 22:43:54   
rozilu
Če bi me vprašali 4 leta nazaj ne bi imela pojma, zdaj vse skupaj obnavljam in sem tudi našla nekaj knjig iz otroštva.

Deklico z vžigalicami se spomnim da sem brala.... pa ni prijeten spomin.

Kraljična na zrnu graha, Moj prijatelj Piki Jakob, Zgodbe od A do Ž. V Mojci Pokrajculji so mi ostale v spominu ilustracije (kako sta narisana Mraz in Burja user posted image ) in seveda ubogi zajček.... Ene Disneyeve smo imeli, najbolj se spomnim Dame in Potepuha, sicer pa dandanes Disney ne maram. Aja, Ela Peroci: Moj dežnik je lahko balon.

Pa če vidim ilustracije Jelke Raichman... kaki spomini, zdaj sem tamali brala Čudežni vrt in vidla ene stvari, ki se jih sploh nisem spomnila, pa so me zapeljale v otroška leta... evo to so moje magdalenice :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 22:53:09   
liliana
Jaz se pa smomnim še Picka in Packa.....takrat sem bila nekje v tretjem razredu oš.....sem imela rada oboje, knjigo in plošči......

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
13.1.2013 23:07:48   
Češnca

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz se pa smomnim še Picka in Packa.....takrat sem bila nekje v tretjem razredu oš.....sem imela rada oboje, knjigo in plošči......

user posted image user posted image user posted image Jaz tudi in oba najina fanta jo imata rada, starejši zna skoraj vso na pamet. user posted image
Sicer pa Pepelka, Maček Muri, Moj prijatelj Piki Jakob, na kaseti pa Mizica pogrni se in Žogica marogica. Ledene kraljice nisem marala, mi je bila grozna; Deklica z vžigalicami žalostna.
Kasneje mi je bila všeč Pika Nogavička, pa Dvojčici sem rada brala, potem pa Pet prijateljev,...

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
14.1.2013 8:32:16   
katra55
Moja najljubša je bila Kdo je napravil Vidku srajčico, rada sem brala tudi Moj prijatelj Piki Jakob pa pravljice bratov Grimm.
Najbolj v spominu pa mi je ostala Deklica z vžigalicami user posted image in Levi devžej (o lačnih otrocih).

< Sporočilo je popravil katra55 -- 14.1.2013 8:34:17 >

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
14.1.2013 11:05:09   
dreamhorse
Meni pa Žogica nogica, Moj prijatelj Piki Jakob, Vžigalnik od Andersena, pa Heidi... ampak jaz sem raje poslušala na kasetah, sedela na kavču in jedla prepečenec z maslom.. tega ne bom nikoli pozabila...
Pa še več jih je bilo, pa se ne spomnim zdaj, počasi obujam spomin, ko hčeri berem pravljice.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Najljubša pravljica iz otroštva?
15.1.2013 10:01:11   
tapeta
Zelo rada sem poslušala pravljice in radijske igre na kasetah. Moje najljubše: Pekarna Mišmaš, Žogica nogica, Radio huda luknja, Maček Muri... Žal nimam več vseh kaset, ker bi jih prav rada spet slišala, sploh Radio Huda luknja.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Tim ali Timotej
Belika



Tim (66%)

Timotej (34%)


Število vseh glasov: 361

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!