|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 7:46:05   
mojcaziga
Pozdravljene in pozdravljeni,

bom poskusila na kratko opisati situacijo, v kateri ne vem kako naj ravnam.
Moj sin ima sošolca, s katerim obiskujeta isto popoldansko dejavnost, ki poteka večkrat tedensko pa tudi marsikateri vikend. S tem fantom se dobro razumeta, fant je priden in miren, večkrat se družita tudi izven dejavnosti.
Tega fanta vozim na dejavnost večinoma jaz, ker ima njegov oče službo s spremenljivim delovnim časom, mama pa ima doma še mlajšega sina in je večkrat brez avta. Nikoli nisem razmišljala o tem, da bi mi ga bil problem voziti, pa čeprav morava zato s sinom 15 minut prej od doma in potem prideva tudi 15 minut kasneje domov ali karkoli drugega...
Sicer se midve s to mamico ne druživa preveč, bolj smo v družbi z njenim možem, ampak dolsej ni bilo nekih nesoglasij ali kakega nelagodja v družbi.
No, na to dejavnost hodi še tretji sošolec in že nekaj časa vem, pa me je malce glodalo, da ta dotična mamica to tretjo mamico večkrat (ko lahko) pokliče, če njen tamali potrebuje prevoz. Mene ni še nikoli in je ponavadi tako, da ali vozim jaz svojega in njenega ali pa vsaka svojega (on ta tretji se vozi z mamo ali babico).
No, pred 14 dnevi pa je ta mamica dobila službo nekje, kjer deča moja dobra prijateljica. Med pogovorom je beseda nekak nanesla na naš razred in dejavnost.... in me je ta mama začela nekaj obrekovat - praktično o mojem delu, karakterju, izgledu,..... o stvareh, ki jih premalo pozna, da bi lahko o njih čvekala. Prijateljica jo je potem ustavila in povedala, da se z menoj dobro razume in kaj ima to za govoriti. Od takrat ignorira tudi mojo prijateljico (sicer več ne delata v isti enoti).

In zdaj ne vem ali bi ji kaj rekla ali bi bilo bolje biti tiho. Pa ne gre zato, da bi dala kaj dost na njeno mnenje ali da bi imela tako nizko samozavest, da bi me to zelo bolelo. Stvar je taka, da me vedno vsa sladka pokliče za prevoz ali pošlje sms in tako bo verjetno tudi danes. Če njenega otroka ne bom peljala jaz, bo ostal doma in se mi smili, ker je v tej dejavnosti dober. Ampak po drugi strani pa se res počuti, da me vleče za nos - toliko neutemeljenih pripomb in obrekovanja, po drugi strani pa "izkoriščanje" (dobivam namreč tak občutek). Pa tudi drugje sem ji bila vedno na voljo - me je večkrat klicala, da sem sinu sprintala kako stvar, ker imam barvni laserski printer oni pa baje ne, pa ko je bil tamali bolan sem ji sproti šolske stvari skenirala in pošiljala na mejl, da je imel mali na voljo za učenje in prepisovanje in še en kup takih malenkosti. Pa nisem, vsaj do zdaj nisem bila, neka naivnica. Meni je logično, da človeku, ki potrebje pomoč, pomagaš, da si pomagamo vzajemno in pri tem ne gre za izkoriščanje.

No, saj zdaj sem se pa razpisala. Kakorkoli, če se je katera prebila skozi, bi bila vesela kakega nasveta kako ravnati.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 8:00:10   
Masha_M
Jaz bi ji lepo povedala, da ti je oseba ta-pa-ta povedala za njena obrekovanja glede oblačenja, dela itd. in da škodoželjnim osebam ne nameravam več pomagati. Lahko pa zelo dobro razmisli o svojih dejanjih in se morda kaj pogovarjamo za naprej.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 8:04:36   
LuLu
Hja, jaz bi šla čisto po občutku in po svoji volji. Prevoz tega otroka ne bi jemala kot svojo obveznost, ker za to ima starše. Tudi sama sem izpisala sina iz karateja, ker mi ni zneslo. A bi ga ti peljala 2x tedensko? user posted image  
Saj je lepo, če si dobra, ampak takoj, ko ti to ne bo več ok, ga nehaj vozit. Nisi ti tista, ki mora poskrbeti, da bodo tuji otroci obiskovali razne dejavnosti. Ti za svojega poskrbi. In naj ti ne bo hudo zaradi tega... pomisli, da so tudi drugje otroci, ki iz takih in drugačnih razlogov (moj sin npr. user posted image ) ne morejo obiskovati teh dejavnosti. Ni tvoj problem, ampak moj, a ne?
In ja... ta mamica se je malo razvadla. Lahko pa tudi imaš kak pogovor z njo o tem, ali pa predlagaš, da ti potne stroške krije, ali pa enostavno prenehaš s taxi službo. Ne sekiraj se v glavnem zaradi tega. Tvoj še vedno hodi, to je edino bitno.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 8:09:07   
Tippi
Jaz bi otroka še vedno peljala, konec koncev kaj pa ma otrok veze z opravljivo mamo. Mami bi pa povedala, da bom otroka sicer še naprej peljala, vendar pa da z njo nočem imet opravka, ker se z opravljivkami ne družim. pika. basta. amen. vsej nadaljnji razlagi bi se izognila in z lahkoto vse ignorirala. Pa naj jo gloda in živcira. če bi vame še naprej drezala, bi jo ignorirala in to je to.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 22.4.2013 8:14:45 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 8:12:42   
mojcaziga
Hvala obema za odgovor.

Saj sama se znam potegnit zase user posted image , ampak tu pa sta le vmes še, nič kriva, otroka in bi mi bilo škoda, če bi na koncu onadva potegnila ta kratko.

lp

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 8:19:58   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Hvala obema za odgovor.

Saj sama se znam potegnit zase user posted image , ampak tu pa sta le vmes še, nič kriva, otroka in bi mi bilo škoda, če bi na koncu onadva potegnila ta kratko.

lp


To je vse lepo in prav. Biti tako dober do tujega otroka je zelo pohvalno. Ampak ni on tvoja skrb... preveč otrok je na tem svetu, ki potrebujejo pomoč. A imaš občutek, da moraš vsem pomagat. In ja... če bi to delala in bi ti bilo ok, se tkaj tudi ne bi oglasila. Si se pa, kar pomeni, da ti to ni več ok. Zato razmisli... delati nekaj proti svoji volji. Čez čas bo ta otrok še kaj potreboval, pa še kako varsto mogoče, pa še kako dejavnost,... pri takšni razvajeni mami se ne bi čudla. Razvadla pa si jo ti.
Ok, se mogoče strogo sliši, ko bi morala biti deležna vseh pohval, ampak to, da te jaz hvalim nič ne pomaga. Mama je malo nehvaležna.

Tippi, kako dolgo naj ga vozi? To leto, še naslednjo, do članske ekipe? A potem še na tekmovanja v druga mesta? Na Olimpijado v Sarajevo (npr. user posted image )? Kdaj se neha to? Enkrat se mora...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 8:24:15   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Jaz bi otroka še vedno peljala, konec koncev kaj pa ma otrok veze z opravljivo mamo. Mami bi pa povedala, da bom otroka sicer še naprej peljala, vendar pa da z njo nočem imet opravka, ker se z opravljivkami ne družim. pika. basta. amen. vsej nadaljnji razlagi bi se izognila in z lahkoto vse ignorirala. Pa naj jo gloda in živcira. če bi vame še naprej drezala, bi jo ignorirala in to je to.



jaz bi ti tudi to predlagala!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 8:31:43   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Hvala obema za odgovor.

Saj sama se znam potegnit zase user posted image , ampak tu pa sta le vmes še, nič kriva, otroka in bi mi bilo škoda, če bi na koncu onadva potegnila ta kratko.

lp


kar pomeni, da ti to ni več ok.


Imaš prav. Zdaj mi ni več ok oziroma imam občutek, da tu več ne gre za pomoč, ampak izkoriščanje. Ker ne moreš nekoga stalno prositi za pomoč, za hrbtom pa ga obrekovati.

Do zdaj sicer nisem razmišljala kako ogromno uslugo ji delam ali pa da jo razvajam, otroka sem pač vozila, ker sem hkrati tudi svojega in kot sem rekla, sta prijatelja.

lp

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 8:34:52   
LuLu
Mah, po moje nimaš kaj komplicirat. Ali voziš dalje, če ti je ali pa prenehaš. Četudi prenehaš tisti mamici ni potrebna dolga razlaga zakaj in kako. Tako si se odločila in pika. Njej bo pa tudi potekla porodniška al kaj že, pa naj da otroka v vrtec in za drugega poskrbi. So avtobusi, taxiji, vlaki,... druge prijateljice. Za tebe zadeva končana. Brez slabe vesti seveda.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 9:01:11   
Tippi
Tippi, kako dolgo naj ga vozi? To leto, še naslednjo, do članske ekipe? A potem še na tekmovanja v druga mesta? Na Olimpijado v Sarajevo (npr. user posted image )? Kdaj se neha to? Enkrat se mora...


Jaz sem vozila eno deklico tako dolgo, dokler se nam poti niso razšle. mirno napišem pet let, mogoče celo kakšno leto več. moja je nehala trenirat. in čeprav staršev od te deklice sploh poznala nisem. parkrat smo se slišali po fonu, to je pa tudi vse. In ni bila obveznost. me ni nič stalo. časovno 15 minut in par ovinkov. in mi res ni bilo težko. če bi mi bilo, iz ni važno kakšnih razlogov, bi poklicala mamo in rekla, da pač ne gre več. no, saj včasih smo imeli druge poti, pa je nisem pobrala. sem jasno prej sporočila.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 9:15:35   
Najaa
Pa meni bi se pa smilil otrok in bi ga verjetno še naprej vozila. Vsaj do konca tega šolskega leta potem pa naj se znajdejo kakor vejo in znajo. Z mamo bi pa ohladila odnose.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 9:21:06   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Njej bo pa tudi potekla porodniška al kaj že, pa naj da otroka v vrtec in za drugega poskrbi.


Ni v porodniški, mlajši je star 4 leta. Je bila zdaj dolgo nezaposlena, zdaj ima službo 14 dni.

lp

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 10:50:35   
Paštetka
Čeprav rada ne obrekujem in se niti ne družim s takimi, se vsakemu kdaj zgodi, da pove kaj takega, ko tisti, ki se ga tiče razume kot obrekovanje.

Ne vem, jaz se ne bi spuščala na njen nivo obrekovanja.
Sem imela podoben primer, s tem, da je bilo obrekovanje še hujše. Jaz sem se samo nasmejala in ji vsak dan znova dala vedeti, da se moti.
Vsaka kura enkrat pride na led. Ji pa vsake toliko namignem (recimo v pogovoru s še drugimi), da vem kaj je govorila. Naj jo žre, mene ne žre..v primeru, če ji potegne splohuser posted image

Jaz se že nekaj časa več s takimi ne obremenjujem. Dokler sem zadovoljna s tem kar imam, se naj brusijo kakor hočejo. Vsakemu vse domov pride.
Pa se naši otroci tudi igrajo skupaj, pa pri nas, pa peljemo njene otroke na sladoled z nami...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 14:35:44   
Vijoličarka
Dobila sem občutek, da ti je ona nečesa nevoščljiva. Mogoče meni da imaš predobro službo in si je ne zaslužiš, mogoče standard, mogoče kakšno tvojo sposobnost ... Včasih se ljudje smilijo sami sebi in gledajo okoli ter sovražijo ljudi, ki se jim godi bolje od njih in namesto da bi se potrudili in izboljšali svoje življenje, raje dajejo v nič druge.  Mogoče se ji, čisto nezrelo, fino zdi, da te lahko zafrkava vsaj z vožnjami otrok, če ti že drugače ne more do živega. Mogoče se ji zdi, da je prav, da ji delaš vsaj to uslugo, če jo že drugače tako 'jeziš'.  V takem razmišljanju sicer ni nobene logike, ampak zanjo je.

V bistvu je čisto vseeno, kaj si ona misli in kakšne igrice se gre, da zadovoljuje svoje bolne misli.

Otrok tukaj ni čisto nič kriv in če je tvojemu sinu dragocen prijatelj, pa če tebi res ni odveč tistih dodatnih 15 minut, se sploh ne žri, kaj si zdaj ona predstavlja v svoji glavi.

Kot je že Paštetka rekla, vsakemu vse domov pride. Mene prav malo briga, če ljudje porabljajo svoj dragoceni čas, da secirajo mene in se vtikajo v vsako podrobnost, namesto da bi počeli kaj bolj koristnega in prijetnega. V prvi vrsti so oni na izgubi. Sploh pa bo šolskega leta kmalu konec in med počitnicami se marsikaj zgodi.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 14:38:01   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Dobila sem občutek, da ti je ona nečesa nevoščljiva. Mogoče meni da imaš predobro službo in si je ne zaslužiš, mogoče standard, mogoče kakšno tvojo sposobnost ... Včasih se ljudje smilijo sami sebi in gledajo okoli ter sovražijo ljudi, ki se jim godi bolje od njih in namesto da bi se potrudili in izboljšali svoje življenje, raje dajejo v nič druge.  Mogoče se ji, čisto nezrelo, fino zdi, da te lahko zafrkava vsaj z vožnjami otrok, če ti že drugače ne more do živega. Mogoče se ji zdi, da je prav, da ji delaš vsaj to uslugo, če jo že drugače tako 'jeziš'.  V takem razmišljanju sicer ni nobene logike, ampak zanjo je.

V bistvu je čisto vseeno, kaj si ona misli in kakšne igrice se gre, da zadovoljuje svoje bolne misli.

Otrok tukaj ni čisto nič kriv in če je tvojemu sinu dragocen prijatelj, pa če tebi res ni odveč tistih dodatnih 15 minut, se sploh ne žri, kaj si zdaj ona predstavlja v svoji glavi.

Kot je že Paštetka rekla, vsakemu vse domov pride. Mene prav malo briga, če ljudje porabljajo svoj dragoceni čas, da secirajo mene in se vtikajo v vsako podrobnost, namesto da bi počeli kaj bolj koristnega in prijetnega. V prvi vrsti so oni na izgubi. Sploh pa bo šolskega leta kmalu konec in med počitnicami se marsikaj zgodi.


Hvala za tvoje mnenje, v tej smeri pa res nisem razmišljala.

Sicer pa z novim šolskim letom po moje ne bo nič drugače, ker ga vozim že skoraj dve leti in bosta tudi v novem šolskem letu z dejavnostjo nadaljevala oba.

lp

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 15:29:01   
Lukka
Ojha!

Nič nisi povedala glede česa te obrekuje. To bi bilo fino vedet, če ti je nerodno napisat na javno mi lahko poveš tudi na zasebno. Vseeno ti bom poskusil tukaj napisat približno kaj bi jaz naredil.
Torej to gospo mamico bi poklical in rekel, da bi se povabil na kavico. Zagotovo bi rekla DA. Potem bi prišel tja, se lepo prijetno z njo pogovarjal in bil nadvse prijazen. Na koncu, ko pa bi odhajal pa bi samo rekel - O, saj res, mi je prijateljica rekla da sta sodelavki. Te je pohvalila, da si prav fajn punca!
Evo, tako kajlo bi ji jaz zabil. Mirno bi odšel in rekel - no, oglasi se kak dan še ti na kavico.

To bi jaz... Na fini način user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako odreagirati na obrekovanje
22.4.2013 16:02:29   
tečla
Če sem prav razumlea ti ni odveč peljati tega fanta na dejavnost, te pa moti odnos njegove mame..
Jaz sem za to da se dajo karte na mizo, prosila bi jo da si enkrat vzame čas za kavico, čvek in bi ji rekla da naj mi v obraz pove kaj jo moti,..da sem velika punca in da znam sprejeti kritiko..

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?