|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lulanje:(
4.10.2013 13:48:28   
mini86
ne vem več kaj naresti..
da povem celo zgodbo pa upam da kaj ne izpustim:)

nekje prosti spomladi narediva z sinom-junija je bil star 4 leta, tabelo da bova zbirala nalepke za vsakič ko bo suha plenička..bila je kar nekajkrat suha zjutraj in parkrat se je celo zbudil sredi noči da je šel lulat..
veliko veseljeob zbiranju nalepk, in v 14 dneh je bila nekje 4x morka plenička..sva se zmenila da potem vzamemo plenico in smo jo..dobil je nagrado in tukaj se počasi zgodba zaključi..
vsako noč 1 teden non stop moker, polulal se je od 1-2x na noč..po 14 dneh nisem več videla druge kot da mu vrnem pleničko nazaj..enostavno nisem zmogla dojit 3x na noč+2x preoblačit njega..se je strinjal in tako je do sedaj ko smo se zopet zmenili da vzamemo pleničko..tokrat sem trdno odločena da jo ne dobi nazaj..
je pa pri njemu druga zgodba..ni zainetresiran da narediva tabelo, bolj čaka nagrado:) še vedno se polula 1-2x na noč..včasih se sploh ne zbudi oz spi naprej..zujtri pa že skoraj suha pižamica..
pravi da se polula ker zelo spi..ne vem..pač vztrajali bomo kljub preoblačenju..
zanima me samo ali ima kdo še kakšen dodaten nasvet..ne pametovanja, samo še kakšno dodatno idejo, motivacijo

smo bili zaradi neke druge stvari na uz trebuha in je pogledala še mehur in ledvica in ej rekla da je vse super..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
4.10.2013 13:58:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lulanje:(
4.10.2013 14:02:38   
mini86
ampak če je že bil suh zjutraj..potem pa kar naenkrat ne več..mislim da nič ne prehitevam ampak se ravnam po njem..
a naj mu spet vrnemo plenico ali kako..
upam da do spomladi ko gredo iz vrtcem na kmetijo prespat da se bo odvadil ker sem slišala od prijateljic da je zelo neprijetno za otroka če ima na letovanju še pleničko..tega pa ne želim

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
4.10.2013 14:18:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lulanje:(
4.10.2013 14:45:20   
m_o_i
se podpisem pod Ankico
tudi moje (skromno) mnenje je, da eno je dril odvajanja od plenicke, vse kaj drugega je pa razumevanje odvajanja od plenicke...

ELias je bil maja star tri leta in ker mi je jasno, da otrok se ne kapira vsega tega sistema najboljse, se niti ne trudim.

fiziolosko in mentalno (sem nekje prebrala) je otrok dozorel pri okoli sestih letih za 100% suhost

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lulanje:(
4.10.2013 15:10:42   
KIKI****
Poznam te občutke.

Mi smo se z lulanjem ponoči borili do 10. leta. Suh pri 2 letih, pri 3 letih se je začelo ponoči močenje postelje.

Vsake toliko časa, včsih 2, 3, 4 mesece nič, potem pa spet 2-3 dni zapored, ampak vse redkeje, nato še samo 2-5 x letno.

Letos se nam to še ni zgodilo (že trkam) in upam, da je sinov mehur dozorel. Traja in ni prijetno, sploh to preoblačenje ponoči, ampak otroku je pa zelo hudo, ker ne ve, ne more zadržat.

Zdravnik je zdravljenje s hormoni odsvetoval in povedal, da lahko to traja vse do konca pubertete.



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lulanje:(
4.10.2013 15:21:10   
Julija08
Naš je bil star 5 let, pa je šele 2 meseca brez pletnice ponoči....pa mu še vedno vsake toliko uide...pa kaj naj, sva se dogovorila, da bova brez pleničke, s tem da mu ne pustim da se zvečer ful naceja....lahko popije par požirkov pred spanjem. Okoli 23h ga peljem še 1x lulat in to je to....sicer nisem pristaš tega bujenja ponoči, ampak drugače enostavno ne gre. Zdaj bom pa počasi ga puščala celo noč....ampak zbudi se nikoli za lulat

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lulanje:(
4.10.2013 17:05:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ampak če je že bil suh zjutraj..potem pa kar naenkrat ne več..mislim da nič ne prehitevam ampak se ravnam po njem..
a naj mu spet vrnemo plenico ali kako..
upam da do spomladi ko gredo iz vrtcem na kmetijo prespat da se bo odvadil ker sem slišala od prijateljic da je zelo neprijetno za otroka če ima na letovanju še pleničko..tega pa ne želim


Imeli podoben primer. Ko smo omejili nacejanje popoldan in zvecer... ni vec tezav. Sicer smo dobili ze neke tablete za spodbujanje dozorevanja hormona bla bla... prebrali navodila, pogovorili se z otrokom in tablete zalucali v smeti.
In redno- lulanje pred spanjem.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lulanje:(
4.10.2013 17:14:35   
kalbo
Moj nasvet.

Brez kake posebne panike, ko se to zgodi, prideš, preoblečeš in greš spat, brez nagrad, bognedaj kazni brez koledarja in nevem česa. Otrok se polula nezavedno, ker njegov um še ni dozorel tako daleč, da bi ga ponoči to zbudilo, oziroma bi bil sposoben zadržat, zato nimaš kaj nagrajevat in nimaš kaj kaznovat.
Tako kot je rekla Frodo, obvezno omejit pitje tekočin po peti ali šesti uri, lulat pred spanjem, lulat pred tvojim spanjem in ko pač podojiš malo, daj še njega lulat, enostavno ga zbudi in posadi na WC. To bo edino pomagalo, kakršnakoli kazen, nagrada in podobno za nezavedne stvari nikakor ne pride v poštev.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lulanje:(
4.10.2013 20:07:29   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Moj nasvet.

Brez kake posebne panike, ko se to zgodi, prideš, preoblečeš in greš spat, brez nagrad, bognedaj kazni brez koledarja in nevem česa. Otrok se polula nezavedno, ker njegov um še ni dozorel tako daleč, da bi ga ponoči to zbudilo, oziroma bi bil sposoben zadržat, zato nimaš kaj nagrajevat in nimaš kaj kaznovat.
Tako kot je rekla Frodo, obvezno omejit pitje tekočin po peti ali šesti uri, lulat pred spanjem, lulat pred tvojim spanjem in ko pač podojiš malo, daj še njega lulat, enostavno ga zbudi in posadi na WC. To bo edino pomagalo, kakršnakoli kazen, nagrada in podobno za nezavedne stvari nikakor ne pride v poštev.


Podpis!!!

Lulanje žal ni nekaj, za kar lahko ti odločaš če se bo ali ne bo (ni tako kot zizanj ali dudlanje, ki ga omejimo, ko je nam dovolj)...naš je bil suh tudi komaj pri 4.letih in to takrat, ko se je sam odločil. S tem, ko ga maltretiraš z nekimi nagradami, dosežeš ravno kontra učinek, kar mislim, da itak vidiš.
Aja...bolj ga boš kaznovala, bolj bo lulal.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lulanje:(
4.10.2013 22:47:06   
TomTaylor
čimmanj kompliciranja in panike. Mi smo pri taprvi delali celo znanost iz lulanja in kakanja...da niti ne izgubljam besed, kakšne so lahko posledice...Ta mlajša, zdaj je stara 4 leta in ima za čez noč še vedno pleničko. Včasih je zjutraj mokra, včasih ni. Pa vem, da je tamala brihtna buča,nič je ne fali - je samo preveč "kamot" da bi vstala ponoči za lulat, jz sem pa preveč "kamot" da bi vsake 2 dni prala celotno posteljnino ali vstajala zato, da bi jo dajala na wc, ker se potem obe tako zbrihtava, da ne moreva več zaspat nazaj, zgodaj zjutraj pa služba in vrtec.... Do šole bo pa sigurno brez plenic...Se več ne sekiram, še posebej zato ne, ker smo s tavečjo imeli negativne posledice vsiljenega odvajanja od plenic. Daj otroku čas. Ne sili ga.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lulanje:(
5.10.2013 14:41:50   
liliana
Naša je ostala brez plenice ponoči pri petih letih in pol.....smo pač vsake toliko časa sprobavali, če bo noč ali dve preživela brez, da bi se polula in dokler ni šlo pač ni šlo.....enkrat pa je šlo......in je bilo brez travme za otroka in za starše......

Nikoli pa nisem videla nekega smisla v nagrajevanju za to, da se ponoči ne polula......prav tako pa mi tudi tisto, da otroka ponoči zbudiš ali ga celo v snu neseš na wc, da se polula deluje nesmiselno....saj če otrok spi, itak ni nekega efekta in je vseeno, če se polula na wc ali v posteljo ali v plenico.......

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lulanje:(
5.10.2013 15:50:16   
hedviga
Kaj čem rečt, znane so mi vse variacije zgoraj opisane. Smo zbujali, pa se je vseeno polulal, jaz sem hodila pa neprespana. Potem se nismo sekirali, potem obljubljali. MA nič ne pomaga, ko bo bo. Nimaš kaj, otroci niso enaki. Naša sta dvojčka pa je tamala suha tudi ponoči že dve leti, tamaučku pa na tisto veliko rito tlačimo plenice gromozanskih razsežnosti.user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: lulanje:(
5.10.2013 19:18:27   
respect
Preveč naenkrat popije pozno popoldan. treba je tekočino razporediti tekom dneva,lahko se odkriva ponoči in se zato polula.Se mojim zna zgodit včasih in vem,da so bili odkriti.Je mogoče kakšno vnetje imel? itn

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: lulanje:(
5.10.2013 21:22:49   
Katy78
O, mini, še vedno travme zaradi lulanja? user posted image Glej, bo, ko bo. Naš fant je star skoraj 5 let, pa ima ponoči tudi še plenico. Pa je zelo zelo motiviran, da je ne bi imel ampak kaj ko se ponoči polula in mirno spi naprej. Pa niti ne pije veliko oz. ga moramo opominjati, da naj pije in vedno gre pred spanjem obvezno še lulat. Zdaj da bom pa vsako noč ga preoblačila se mi pa tudi ne zdi smiselno. Niti si ne predstavljam, da bi ga ponoči nosila na wc, spi kot klada, se sploh ne prebudi, če ga ponoči preoblečem, pa 20kg mi tudi ni za nosit ponoči na školjko. Prav tako se mi ne zdi smiselno, otroku že od popoldneva naprej omejevati količino tekočine. Ko bo zrel, bo ponoči suh oz. se bo za lulat zbudil ne glede na to, koliko bo zvečer popil.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 5.10.2013 21:24:51 >

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: lulanje:(
6.10.2013 10:21:45   
poli*
Tiste, ki imate 5-letnike (in ste že imeli sistematski): so pediatri kaj komplicirali glede pleničk ponoči, da bo treba na kakšne preglede/tablete ali pač ne?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: lulanje:(
6.10.2013 11:11:12   
m_o_i
poli, jaz imam trileletnika(pa se malo zraven) in sem opazila v kartoteki, da je na "izvidu" napisano nekaj glede higienskih navad.
"izvid" je bil spisan, ker mulc ni sodeloval in imava popravca jutriuser posted image

bom jaz jutri gospodicno malo potipalauser posted image -ziher je to glede plenic, ker kaj drugega ni zvedla od nas, samo to, da se nosi plenice in ima dudo v ustih, ko je cist fertik od dretja...
samo naj mi ne rece, da je letelo na plenice...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: lulanje:(
6.10.2013 11:17:28   
mini86
no hvala vsem za nasvete in izkušnje..
smo se pogovorili in dali plenico nazaj potem pa ko bo pa bo..po želji..user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: lulanje:(
6.10.2013 11:33:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Tiste, ki imate 5-letnike (in ste že imeli sistematski): so pediatri kaj komplicirali glede pleničk ponoči, da bo treba na kakšne preglede/tablete ali pač ne?


Pri nas je sestra začela komplicirati, ko je videla tisti izpolnjen vprašalnik.....in je celo paniko zagnala, da bo treba na pregled.....

Zdravnica pa nič....da bomo še počakali, da je to normalno.......

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: lulanje:(
6.10.2013 21:16:31   
tulpek
Naš je imel tudi vedno od 2. leta suho plenico, ko sem jo dala ponoči dol, pa se je prvo noč polulal, plenica je šla nazaj gor, čez kak mesec ponovni poskus... no, pri 3. letih je uspelo in od takrat se ni niti enkrat (sedaj ima 4 leta) več polulal. pa mu ne omejujem pitja (no, dobesedno nacejat ga res ne bi pustila, ampak če je žejen, lahko pije, js tudi), če ga lulat tišči, se zbudi. js se tega, da ga sredi noči nosim lulat, ne bi šla, potem je isto, kot da ima plenico. sicer je pa tako znano, da se jim mora začet sprožat nek hormon, ki gosti urin in ga je potem čez noč manj, pa še dozoret morejo. Moj nečak je šele pri 4,5 letih ostal brez plenice ponoči, čez dan pa pri 18 mesecihh.... tak da ima tvoj še čas.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: lulanje:(
8.10.2013 10:28:44   
mini86
če koga zanima obstajajo homeopatska zdravila za otroke ki lulajo ponoči:)
imenujejo se ENUKIND, jemlejo cca 2 meseca 5 granul 3x na dan..

no pa bomo očitno še eno homeopatsko zdravilo dodali v našo zbirko, treba se je samo še zapeljati na fernetiče:)

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: lulanje:(
8.10.2013 15:02:33   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

če koga zanima obstajajo homeopatska zdravila za otroke ki lulajo ponoči:)
imenujejo se ENUKIND, jemlejo cca 2 meseca 5 granul 3x na dan..

no pa bomo očitno še eno homeopatsko zdravilo dodali v našo zbirko, treba se je samo še zapeljati na fernetiče:)


Kaj pa ce bi se nehala ob tla metati? Mislis, da je otrok bolan in potrebuje zdravila?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: lulanje:(
8.10.2013 15:24:42   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

če koga zanima obstajajo homeopatska zdravila za otroke ki lulajo ponoči:)
imenujejo se ENUKIND, jemlejo cca 2 meseca 5 granul 3x na dan..

no pa bomo očitno še eno homeopatsko zdravilo dodali v našo zbirko, treba se je samo še zapeljati na fernetiče:)


Kaj pa ce bi se nehala ob tla metati? Mislis, da je otrok bolan in potrebuje zdravila?


ne ne mislim..daleč od tega..pa če nebi bila zjutraj plenica že suha in če nebi kazal znakov nebi niti probavala!
vsekakor pa rajši kot zdravila ki jih predpiše pediater dajem homeopatska..
nisem nikjer napisala da jih bo začel sedaj jemat, je pa fajn da vem da tudi to obstaja

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: lulanje:(
9.10.2013 11:30:03   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ne ne mislim..daleč od tega..pa če nebi bila zjutraj plenica že suha in če nebi kazal znakov nebi niti probavala!


Super! Spodbuda je pa vedno dobrodosla. user posted image

vsekakor pa rajši kot zdravila ki jih predpiše pediater dajem homeopatska..


Glede lulanja nismo dali nobenih - pa se je resilo. Ce otrok ni bolan ne potrebuje ztdravil. Ze samo to, da mora neko zdravilo zauzit prepogosto se razume ko , da nekaj z njim ni v redu, pa se mora zdraviti.

nisem nikjer napisala da jih bo začel sedaj jemat, je pa fajn da vem da tudi to obstaja


Tako sem pomislila, glede na to, da isces nekoga, ki bi ti s Ferneticev prinesel nekj iz lekarne. Ce sem se zmotilas - oprosti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?