|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   glasno govorjenje
5.11.2013 10:54:55   
mini86
sin star 4,5 let zelo glasno govori..ne vem, tako iz navade..mogoče tudi jaz malo glasneje govorim in moja mami ampak on je pa ekstrem:)
sluh smo dali pregledati cca 2 leti nazaj ko je imel ponavljajoča se vnetja in je vse ok, vnetja so se s cepljenjem nehala..

ne vem..js sm ga sprejela takšnega kot je, res veeeeliko govori ampak to pač je on..
mi je pa na govorlnih dala mislt vzgojiteljica ko je tudi ona omenila da je bolj glasen in da zna bit problem v šoli ker večina vzg. ne mara glasnih otrokuser posted image
čeprav vem da pač tak je me vsake tok malo razjeda en črviček..

sem že razmišljala o tem in sem prišla do zaključka da se je verjetno to navadil v vrtcu ker je pač želel pozornost/nekaj povedati in če hočeš pri 20 otrokih da te kdo opazi moraš biti malo bolj glasen..

sj ko začne govort mu rečem da naj bolj potiho pove da smo zraven ampak do naslednjič vse pozabi:)

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: glasno govorjenje
5.11.2013 11:18:22   
kalisi
Nič se sekirat. Moja kolegica je rasla gor s štirimi brati in si je lahko svoj prostor pod soncem izborila samo, če je bila zelo glasna. To se je poznalo tudi potem v šoli, ampak, smo vsi preživeli. Morda vstrajajte pri tem, da govori tiše, morda bo kaj pomagalo. Sicer pa, ko bo šel v šolo, hitro v kakšen gledališki krožek ali kaj podobnega, da se bo lahko nagovoril :-D

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: glasno govorjenje
5.11.2013 11:24:08   
mini86
ja to govorjenjeuser posted image user posted image
js veliko govorim, ampak on je pa absolutni zmagovalecuser posted image še sreča da je moj bolj tihe sorte k če bi še on tok govoril ne vem kako bi se pol zmenili kdo je na vrstiuser posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: glasno govorjenje
5.11.2013 12:23:07   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja to govorjenjeuser posted image user posted image
js veliko govorim, ampak on je pa absolutni zmagovalecuser posted image še sreča da je moj bolj tihe sorte k če bi še on tok govoril ne vem kako bi se pol zmenili kdo je na vrstiuser posted image user posted image


Verjetno bi otrok zatulil z zadnjega sedeza (kot se je nam zgodilo), ce bosta malo utihnila, ker bi tudi on rad kaj povedal user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: glasno govorjenje
5.11.2013 14:07:12   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja to govorjenjeuser posted image user posted image
js veliko govorim, ampak on je pa absolutni zmagovalecuser posted image še sreča da je moj bolj tihe sorte k če bi še on tok govoril ne vem kako bi se pol zmenili kdo je na vrstiuser posted image user posted image


Verjetno bi otrok zatulil z zadnjega sedeza (kot se je nam zgodilo), ce bosta malo utihnila, ker bi tudi on rad kaj povedal user posted image user posted image user posted image



Pri nas se pa to stalno dogaja. Vse tri (2 hčerki) smo čveke in včasih se treset_a za mojo pozornost in je katera užaljena, da bi tudi rada nekaj povedala... Pa tudi glasni sta obe. Pri nas v vrtcu so vsi na splošno glasni, mogoče se pa res tam navadijo tega. Doma ju prav mirim, da se ni treba dret, ker slišim ali da mi bo glava eksplodirala...

< Sporočilo je popravil Najaa -- 5.11.2013 14:08:14 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: glasno govorjenje
5.11.2013 15:18:23   
Katy78
Ja, naš fantič (5 let) tudi precej na glas govori, mu ves čas ponavljam, da imam 2 ušesi in da ga dobro slišim ampak ne pomaga kaj dosti. user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: glasno govorjenje
5.11.2013 16:47:08   
Lukka
Pri nas mož govori potihem in zbrano (modro user posted image ) jaz pa kar ropotam tja v tri dni. In polža se prilagaja. Ko je z njim, govori bistveno tišje, kot če je z menoj.
Najboljši način je, da se tudi vidva z njim začeneta pogovarjat tišje. Ker, če bosta vidva lepo na vsako njegovo "kričanje" odgovorila tišje, potem bo avtomatsko začel ponavljat.

Je pa odvisno kako ga bosta navadila. Jaz sem po rodu pač Blejc in pri nas se govori vsaj še enkrat glasneje, kot drugod po Sloveniji user posted image Nimam pojma zakaj to...

Nč bat, samo par decibelov nižje govorita vidva, pa bo tudi mali. Če pa ne bo pa tako kot pri nas, Polža vpije skupaj z mano in včasih mi pravi mož, da misli, da jih je najmanj dvajset v kuhinji :)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: glasno govorjenje
5.11.2013 19:32:57   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

sin star 4,5 let zelo glasno govori..ne vem, tako iz navade...

...
čeprav vem da pač tak je me vsake tok malo razjeda en črviček..

sem že razmišljala o tem in sem prišla do zaključka da se je verjetno to navadil v vrtcu ker je pač želel pozornost/nekaj povedati in če hočeš pri 20 otrokih da te kdo opazi moraš biti malo bolj glasen..

sj ko začne govort mu rečem da naj bolj potiho pove da smo zraven ampak do naslednjič vse pozabi:)



ni nujno, da gre samo za ''lepotni problem'', lahko, da se mu bo glasnost govora slej ko prej začela kazati v hripavosti glasa zaradi kroničnega vnetja glasilk



če je vzgojiteljica povedala, da je glasnejši od drugih, je verjetno to navado prinesel od doma, v vrtcu pa potem samo ugotovil, da je uporabna in jo uspešno uporablja user posted image


če boš želela spremeniti njegovo glasnost govora, bo potrebno veliko tvojega angažiranja, tako glede tega, da najprej sebe utišaš v govoru, nato pa, da njega začneš resno in uspešno (počasi) spreminjat


poskusi s sistemom zbiranja zvezdic/nalepk za vsak dan tišjega govora in nagrade za osvojenih 10 ali 15 uspešnih dni


ker je otrok že dolgo glasen govorec, pa bo spreminjanje navade najverjetneje precej dolgotrajno user posted image




vsaj pri nas je ... user posted image




< Sporočilo je popravil petea -- 5.11.2013 19:33:21 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: glasno govorjenje
6.11.2013 19:27:14   
Jassika



IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja to govorjenjeuser posted image user posted image
js veliko govorim, ampak on je pa absolutni zmagovalecuser posted image še sreča da je moj bolj tihe sorte k če bi še on tok govoril ne vem kako bi se pol zmenili kdo je na vrstiuser posted image user posted image
 
Pri nas ta problem rešimo tako, da jaz z otroci govorim in govorim čez dan, mož pa ponoči user posted image

Sicer psa je tudi pri nas to kar problem. Mali je glasen, res. Ampak drugačen ne more biti, ker smo vsi v familiji po obeh straneh taki. Saj se skušamo spremeniti, ampak je včasih probelm, ko te zanese. No, zaenkrat nam v vrtcu še niso posebej izpostavili problema, smo se pa dogovrili, da zvečer in zgodaj zjutraj govorimo potiho, da ne motimo ljudi okoli sebe. In to deluje, čez dan pač ne.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: glasno govorjenje
7.11.2013 16:41:28   
pomlad08
Živjo!

Pri nas smo bili tudi vajeni glasnega govorjenja, še posebej jaz :) Glasen govor v kombinaciji z obilico petja in pegadoškim poklicem je privedel do težav z glasilkami (vozlički) lansko jesen. Na ORL sem dobila krasno logopedinjo, ki me uči tišjega, mirnega, počasnejšega govorjenja. Najprej sem bila čisto nesrečna, ker se je fuuuul težko odvadit načina govora (se mi je zdelo, da to sploh nisem jaz, če govorim tiho in mirno), ampak zdaj sem pa zelo hvaležna za to izkušnjo, ker sem najprej umirila sebe (meni je bilo to blazno težko, ker prihajam iz 8članske družine, vsi glasni in zgovorni in ni šlo drugače, kot da takorekoč vpiješ) in posledično še otroka, ki sta bili na meji glasnega govora. Zdaj vsi, vsaj večino časa, govorimo tišje in mirneje in je krasno.

Tako da vsem s podobno težavo priporočam, da počasi počasi poskušate spremeniti način govora, se splača. Ampak se moraš skoz opominjat, oz. še bolje, če te kdo drug (jaz sem zabičala možu in otrokoma, da me morajo opozorit, če sem preglasna - veš kok se jim fajn zdi!user posted image )

Ja, pa logopeda priporočam, absolutno! Saj verjetno vzame vsaj na 1. pregled tudi otroške preglasne govorce, lahko vprašaš ... Jaz prej sploh nisem vedela, da se logopedi tudi s tem ukvarjajo, sem mislila, da so samo za R-je porihtat :)

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 7.11.2013 16:42:44 >

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: glasno govorjenje
8.11.2013 11:22:11   
ronja
Verjetno bi otrok zatulil z zadnjega sedeza (kot se je nam zgodilo), ce bosta malo utihnila, ker bi tudi on rad kaj povedal
Haha, vljuden pa je - ne dere se ti čez, lepo vpraša, kdaj bosta utihnila:) Faca mali.
Midva sva to rešila tako, da mava več otrok - smo se zadnjič peljali in sva vedela, da se mava precej za zmenit (planovi) in da tamalidve nista zaspani, zato sva jima pred vožnjo, ko se je že videlo, kam pes taco moli, kar oznanila: zdaj se bosta pa malo vidve med sabo pogovarjali, p amidva med sabo, ok?

Kar se glasnosti tiče - res se pozna vrtec in kakšna je skupina in v kakšni sobi (ene bolj odmevajo in tam je sploh ušas). Kadar sta dalj časa doma, govorita normalno, kadar sta v vrtcu, bolj na glas, sploh tavelika, zdaj ko je šla v šolo, pa sploh in tudi razumem - ker dejansko je tam strašen vrišč, ne vem, kako to zdržijo... POtem ji pa vedno razlagava, da sva pol metra od nje in slišiva tudi če šepeta, da se REEEES ni treba dret. Samo pri nas v šoli in vrtcu pravijo, da nista glasni- verjetno v primerjavi z drugimiuser posted image ? Če pri vas že vzg. pravi, da je glasen, potem je res fajn, da se vsi mogoče en mičken tišje začnete pogovarjat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?