|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HPV cepljenje
31.10.2013 13:08:15   
enea
Ker vas tukaj največ prebere forum, bom vprašanje kar tu napisala,.. gre se namreč za,...
Moja punca hodi v 6 raz. OŠ,.. in smo dobili vabilo za sistematski pregled, kjer naj bi bila cepljena za HPV,.. ( ni obvezno). Mene sedaj zanima kaj ste tiste, ki ste to že dale skozi, se pravi imate punce v 7,8,.... razredu, naredile, ste cepile svoje punce ali ne,..
hočem + in -, pa mogoče je pri kateri bila reakcija, kaj se lahko zgodi,.. z mojim sva se o tem že pogovarjala pa ne veva kaj narediti,.. sis. preg. ima 9.12. tako da je odločitev še dolga,.... ali pa ne...
hvala vam za odgovore,..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HPV cepljenje
31.10.2013 13:54:08   
mateyka
pokojni primarij prof. dr. Miha Likar, starosta slovenske imunologije (afaik pred štirimi leti v intervjuju):

Prof. Likar pravi, da svojim otrokom in vnukom tega cepljenja ne bi svetoval:
„Preizkus, ki so ga proizvajalci cepiva opravili na nekaj deset tisoč žensk, je zelo ugodno govoril v korist cepiva, vendar pa vseeno mislim, da je še nekoliko prezgodaj za pravo oceno. Nimamo odgovorov še na številna vprašanja – naprimer kaj se zgodi, ko mine daljši čas od cepljenja. Čisto hipotetično, kaj če se bo pri cepljenih ženskah pogosteje začel pojavljati rak? Problem je tudi število teh virusov – v cepivu so oslabljeni virusi štirih tipov HPV, znano pa je, da obstaja preko petdeset različnih tipov HPV. Če naj država uvede brezplačno cepljenje, je zopet vprašanje, koga sploh cepiti – samo deklice ali tudi fantke. Nekateri zelo poudarjajo primer Avstralije in Nove Zelandije, kjer cepijo skoraj rutinsko zlasti deklice pa tudi fantke, vendar mislim, da moramo biti tukaj malce konzervativni, da vidimo, kako se bo stvar razvijala. Ne vemo tudi še, kolikokrat bo potrebno cepiti, koliko časa bo cepivo učinkovalo, saj skoraj vsa cepiva učinkujejo samo določen čas. Trenutno je še toliko vprašanj... Je pa res, da sem malce konzervativen, ker ni bilo še nobenega uvajanja novega cepiva, da ne bi na začetku kakšne nesreče povzročilo. Poliomielitis... da ne govorim o influenci - na začetku je treba biti malo bolj previden!“

http://vimeo.com/4040691

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HPV cepljenje
1.11.2013 13:18:18   
ajataja
Moja ta starejša je zdaj v devetem razredu in je nismo cepili,ta mala je pa ravno prejšnji teden imela v 6.razredu sistematskega in se tudi ni cepila.Midva z možem sva naredila celo študijo okrog tega in sva se res poglobila v to,tako pri prvi kot tudi v drugo zdaj.Imamo pa tudi zdravnika in kirurga v žlahti in smo tudi iz te strani dobili potrditev da sva se prav odločila.Pač sva ugotovila ,da ni niti ene pozitvne stvari v tem cepljenju in da se nasploh narobe oglašuje to cepljenje npr.proti raku na materničnem vratu,kar si marsikdo potem predstavlja ,da pa potem ne bodo punce dobile raka,ampak to sploh ni res.Na kratko povedano s tem cepivom se samo služi in to je to.En koristen članek,sicer se ne nanaša direkt na to cepljenje ,ampak na splošno,pa kljub temu če narediš povzetek vseh cepljenj vedno prideš do zaključka -denar....http://www.zalozba-planet.si/blog/show/blogID=141
Aja je pa zanimiv podatek,da se jih na našem koncu cepi vsako leto manj...pri ta starejši sta bile samo dve v razredu ,pri ta mlajši pa jih je že 6 ko se jih ne bo cepilo,in kot je rekla naša pediatrinja -starši so se začeli malo poglabljat v to,kar dobijo napisano na listu in zato je število cepljenih vsako leto manj.Kakorkoli se boste odločili je fajn prebrat kake raziskave in se na podlagi tega odločit.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HPV cepljenje
1.11.2013 22:34:22   
patrino
Ko sem jaz pred časom govorila o tem cepivu s svojo ginekologinjo, mi je rekla, da je žal, da s tem niso začeli že pred leti in da ga ona iskreno svetuje. V tem času je kolegica že dala cepiti svoji dve hčerki in po dobrih treh letih in še malo za enkrat ni nobenih posebnosti pri niju.
Sicer je pa s cepivi vedno pribljižno enako... Midva sva dala redno po programu cepiti vse tri naše mulčke in čeprav se proti tem cepljenjem bije cela kampanija, naši trije do sedaj niso imeli nobenih posebnosti v zvezi s cepljenjem. Tako, da sva se že pogovarjala, da bo šla naša dečva, seveda, če do takrat ne ugotovijo kaj ekstra negativnega v zvezi s tem cepljenjem , tudi na cepljenje. Osebno imam veliko zaupanje v svojo ginekologinjo , ki mi je v času vseh treh nosečnosti že kar nekajkrat pokazala, da je maček na svojem področju. Drugače pa verjamem, da igra tu veliko vlogo denar, kakor pač povsod. In ne vem, zakaj bi morali negativno gledati na to, če pač ob tem nekdo dobro služi. Ob tem imam vseeno občutek, da imamo mi vsaj nekaj dobrega od tega ( oz. tiste, ki se cepijo), dočim , velikokrat plačujemo mastno iz lastnega žepa, pa povrhu vsega še čisto đabe. Hja , denar je pač sveta vladar in farmacevtska industrija je že od nekdaj v vrhu.


Kolikor smo o tem govorile s kolegicami, ki imajo starejše hčere, se v naših krajih dajejo po razredih skoraj vse deklice cepiti. Izjema so ponavadi kakšna dva max. tri dekleta, katerih starši imajo zadržke iz verskih razlogov. Tista dekleta tudi marsikaj drugega ne smejo početi zaradi starševskega prepričanja in niso le ob cepljenje.

< Sporočilo je popravil patrino -- 1.11.2013 22:39:38 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HPV cepljenje
1.11.2013 22:43:29   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Moja ta starejša je zdaj v devetem razredu in je nismo cepili,ta mala je pa ravno prejšnji teden imela v 6.razredu sistematskega in se tudi ni cepila.Midva z možem sva naredila celo študijo okrog tega in sva se res poglobila v to,tako pri prvi kot tudi v drugo zdaj.Imamo pa tudi zdravnika in kirurga v žlahti in smo tudi iz te strani dobili potrditev da sva se prav odločila.Pač sva ugotovila ,da ni niti ene pozitvne stvari v tem cepljenju in da se nasploh narobe oglašuje to cepljenje npr.proti raku na materničnem vratu,kar si marsikdo potem predstavlja ,da pa potem ne bodo punce dobile raka,ampak to sploh ni res.Na kratko povedano s tem cepivom se samo služi in to je to.En koristen članek,sicer se ne nanaša direkt na to cepljenje ,ampak na splošno,pa kljub temu če narediš povzetek vseh cepljenj vedno prideš do zaključka -denar....http://www.zalozba-planet.si/blog/show/blogID=141
Aja je pa zanimiv podatek,da se jih na našem koncu cepi vsako leto manj...pri ta starejši sta bile samo dve v razredu ,pri ta mlajši pa jih je že 6 ko se jih ne bo cepilo,in kot je rekla naša pediatrinja -starši so se začeli malo poglabljat v to,kar dobijo napisano na listu in zato je število cepljenih vsako leto manj.Kakorkoli se boste odločili je fajn prebrat kake raziskave in se na podlagi tega odločit.


Cakam kadaj bodo sporocili, da so za mnozicne smrti majev, inkov in ameriskih indijancev kriva cepiva.

BTW: za "cepljive" bolezni je znacilna ciklicna pojavnost izbruhov bolezni, in ko gre ta v smeri umirjanja se lahko seveda prirocno in morda napacno tolmaci kot "izginjanje" bolezni.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 1.11.2013 22:47:47 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HPV cepljenje
2.11.2013 17:10:49   
Izabelina
moja sestra se je sla cepit, posebnosti nobenih, sta pa bili s sosolko samo dve v celem razredu, ki sta se cepili... vsako leto jih je manj (stat. podatki s podrocja grosuplja in okolice) ker odkrivajo vedno vec slabosti pri tem cepivu...
moja mami pravi, da se zdej ne bi odlocila za cepljenje...



_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HPV cepljenje
2.11.2013 18:07:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

moja sestra se je sla cepit, posebnosti nobenih, sta pa bili s sosolko samo dve v celem razredu, ki sta se cepili... vsako leto jih je manj (stat. podatki s podrocja grosuplja in okolice) ker odkrivajo vedno vec slabosti pri tem cepivu...
moja mami pravi, da se zdej ne bi odlocila za cepljenje...




Meni je kolegica dejala, da so deklicam pri verouku prikazovali nek film o negativnih posledicah tega cepljenja.......so deklice prišle čisto zafrustrirane domov, da bodo umrle, če jih bodo pri sistematskem cepili......so šli starši celo do župnika oz. do tistega, ki izvaja verouk, da so ga prosili, da naj v bodoče ne prikazuje takih filmov pri verski vzgoji......ker se jim pač učitelj verske vzgoje ni zdel kompetentna oseba o podajanju "znanja" o škodljivosti cepljenja.....

Normalno, da se jih na podlagi takih kvazi predstavitev 10 letnim deklicam čim manj odloča za to cepljenje.......

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HPV cepljenje
2.11.2013 18:21:06   
Izabelina
lej to ne vem, moji sestri pri verouku niso kazal nic o cepljenju...
je pa menda na roditeljskem povedala tovarsica da se jih vedno manj cepi ( pa ne vem a je to povedala kot grajo na to odlocitev al kot spodbudo)

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HPV cepljenje
2.11.2013 21:26:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Normalno, da se jih na podlagi takih kvazi predstavitev 10 letnim deklicam čim manj odloča za to cepljenje.......


a če bi jim pa dr. Likar odsvetoval, bi bilo pa ok?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HPV cepljenje
2.11.2013 22:26:36   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Normalno, da se jih na podlagi takih kvazi predstavitev 10 letnim deklicam čim manj odloča za to cepljenje.......


a če bi jim pa dr. Likar odsvetoval, bi bilo pa ok?


Ok bi bilo v primeru, če bi svetoval staršem in ne 10 letnim deklicam........

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HPV cepljenje
2.11.2013 23:48:31   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Normalno, da se jih na podlagi takih kvazi predstavitev 10 letnim deklicam čim manj odloča za to cepljenje.......


a če bi jim pa dr. Likar odsvetoval, bi bilo pa ok?


Ok bi bilo v primeru, če bi svetoval staršem in ne 10 letnim deklicam........


sej veš, da cerkev smatra ljudi prej zrele kot država. kdaj majo že židi barmicvo/batmicvo in postanejo kao moški/ženske - pri 13h?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 8:53:00   
liliana
In zdaj bi rada povedala kaj......?

Da je sprejemljivo, da župnik 10 letnemu otroku (ki niti še po cerkvenih zakonih ni zadosti zrel) razlaga o neupravičenosti HPV cepljenja s prikazovanjem nekega kvazi filma, kjer je cepljenje prikazano kot definitivna smrt (vsaj v glavi 10 letnega otroka) in kjer dr. Likar sploh ni omenjen.....?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 9:12:21   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pokojni primarij prof. dr. Miha Likar, starosta slovenske imunologije (afaik pred štirimi leti v intervjuju):

Prof. Likar pravi, da svojim otrokom in vnukom tega cepljenja ne bi svetoval:
„Preizkus, ki so ga proizvajalci cepiva opravili na nekaj deset tisoč žensk, je zelo ugodno govoril v korist cepiva, vendar pa vseeno mislim, da je še nekoliko prezgodaj za pravo oceno. Nimamo odgovorov še na številna vprašanja – naprimer kaj se zgodi, ko mine daljši čas od cepljenja. Čisto hipotetično, kaj če se bo pri cepljenih ženskah pogosteje začel pojavljati rak? Problem je tudi število teh virusov – v cepivu so oslabljeni virusi štirih tipov HPV, znano pa je, da obstaja preko petdeset različnih tipov HPV. Če naj država uvede brezplačno cepljenje, je zopet vprašanje, koga sploh cepiti – samo deklice ali tudi fantke. Nekateri zelo poudarjajo primer Avstralije in Nove Zelandije, kjer cepijo skoraj rutinsko zlasti deklice pa tudi fantke, vendar mislim, da moramo biti tukaj malce konzervativni, da vidimo, kako se bo stvar razvijala. Ne vemo tudi še, kolikokrat bo potrebno cepiti, koliko časa bo cepivo učinkovalo, saj skoraj vsa cepiva učinkujejo samo določen čas. Trenutno je še toliko vprašanj... Je pa res, da sem malce konzervativen, ker ni bilo še nobenega uvajanja novega cepiva, da ne bi na začetku kakšne nesreče povzročilo. Poliomielitis... da ne govorim o influenci - na začetku je treba biti malo bolj previden!“

http://vimeo.com/4040691



Tole kar je starosta dr....Lipnik v intervjuju povedal, bi v večini primerov veljalo lahko za vsa cepiva. Od nekdaj se na tržišče spravljajo cepiva, ki pri določenih posameznikih povzročajo nezaželene učinke ( tako kot vsa zdravila), od nekdaj so cepiva za določeno skupino ljudi le pogojno koristna, od nekdaj gredo cepiva " ven", predenj so 100% če bodo čez toliko in toliko let opravila svoje poslanstvo ali ne, ker se farmacevtski industriji in ostalim zaslužkarjem pač mudi. Tako, da s tem cepivom ni po moje nič drugače, kot z ostalimi.
Še vedno sem mnenja, da smo pač starši z razlogom starši in s tem odgovorni za svoje otroke. Hkrati z ostalimi odgovornostmi, je na nas tudi odločitev glede cepljenja otroka. Anti propaganda , ki se širi v cerkvi, velikokrat tudi v šoli, ter drugje in se z njo pere možgane in straši otroke, je zato skrajno nečloveška nehumana in neprimerna, pa naj so to stari otroci 10 let ali pa " že" 13. Otroci so še vedno otroci, pa naj so to židovski, muslimanski, ...Zdrav otrok naj bi bila osnovna težnja vsakega starša, ne glede na vero.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 9:29:57   
patrino
Kot protiutež na drugi strani je lahko tudi tale članek, ki je tudi medicinsko podkrepljen:
http://www.delo.si/druzba/zdravje/cepljenje-proti-virusu-hpv-med-dilemami-in-odgovornostjo.html

Še vedno, pa je odločitev na nas starših.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 10:10:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Tole kar je starosta dr....Lipnik v intervjuju povedal, bi v večini primerov veljalo lahko za vsa cepiva. Od nekdaj se na tržišče spravljajo cepiva, ki pri določenih posameznikih povzročajo nezaželene učinke ( tako kot vsa zdravila), od nekdaj so cepiva za določeno skupino ljudi le pogojno koristna, od nekdaj gredo cepiva " ven", predenj so 100% če bodo čez toliko in toliko let opravila svoje poslanstvo ali ne, ker se farmacevtski industriji in ostalim zaslužkarjem pač mudi. Tako, da s tem cepivom ni po moje nič drugače, kot z ostalimi.
Še vedno sem mnenja, da smo pač starši z razlogom starši in s tem odgovorni za svoje otroke. Hkrati z ostalimi odgovornostmi, je na nas tudi odločitev glede cepljenja otroka. Anti propaganda , ki se širi v cerkvi, velikokrat tudi v šoli, ter drugje in se z njo pere možgane in straši otroke, je zato skrajno nečloveška nehumana in neprimerna, pa naj so to stari otroci 10 let ali pa " že" 13. Otroci so še vedno otroci, pa naj so to židovski, muslimanski, ...Zdrav otrok naj bi bila osnovna težnja vsakega starša, ne glede na vero.



Se strinjam.......še posebno pa z zadnjim odstavkom.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 10:52:11   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In zdaj bi rada povedala kaj......?


da glede tega ni treba bit presenečen... saj poznaš zgodovino katoliške cerkve... in sedanjo politiko...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 11:16:53   
enea
uh punce, tole moje vprašanje se je pa raztegnilo v eno fajn debato, si pa res nisem mislila da bo tako,..v glavnem ste mi dale tako - kot + in kaj sedaj, nič, bom še razmislila, do decembra pa se bom še posvetovala s starši z našega razreda,.. punce hvala še enkrat zlate ste,...user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 11:31:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Anti propaganda , ki se širi v cerkvi, velikokrat tudi v šoli, ter drugje in se z njo pere možgane in straši otroke, je zato skrajno nečloveška nehumana in neprimerna, pa naj so to stari otroci 10 let ali pa " že" 13. Otroci so še vedno otroci, pa naj so to židovski, muslimanski, ...Zdrav otrok naj bi bila osnovna težnja vsakega starša, ne glede na vero.


ne vem sicer, ampak imam občutek, da so tako intenzivno proti cepljenju delno tudi zaradi tega, ker je povezano s spolnostjo, z menjavo partnerjev - menjava partnerjev je tista, ki poveča možnost okužbe z HPV virusi, ne? torej seveda, za cerkev to itak to pomeni, da je cepljenje nepotrebno, če se držimo cerkvenih napotkov o spodobnosti in vzdržnosti izven zakona.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 12:54:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In zdaj bi rada povedala kaj......?


da glede tega ni treba bit presenečen... saj poznaš zgodovino katoliške cerkve... in sedanjo politiko...


Saj me ne preseneča........glede na odnos cerkve do spolnosti.......sprejemljivo se mi pa to vseeno ne zdi......

Sprejemljivo se mi tudi ne bi zdelo, da bi tak film otrokom zavrtela učiteljica v petem razredu OŠ in oddržala predavanje o negativnih posledicah HPV cepljenja ali recimo kakega drugega cepljenja (proti klopnemu menengitisu na primer).......kot totalni laik na tem področju.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 3.11.2013 12:57:04 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 13:04:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Anti propaganda , ki se širi v cerkvi, velikokrat tudi v šoli, ter drugje in se z njo pere možgane in straši otroke, je zato skrajno nečloveška nehumana in neprimerna, pa naj so to stari otroci 10 let ali pa " že" 13. Otroci so še vedno otroci, pa naj so to židovski, muslimanski, ...Zdrav otrok naj bi bila osnovna težnja vsakega starša, ne glede na vero.


ne vem sicer, ampak imam občutek, da so tako intenzivno proti cepljenju delno tudi zaradi tega, ker je povezano s spolnostjo, z menjavo partnerjev - menjava partnerjev je tista, ki poveča možnost okužbe z HPV virusi, ne? torej seveda, za cerkev to itak to pomeni, da je cepljenje nepotrebno, če se držimo cerkvenih napotkov o spodobnosti in vzdržnosti izven zakona.


Samo prikazovanje filma 10 letnim otrokom, kjer deklice umirajo, ker so se dale cepiti, ni ravno primeren način za ozaveščanje krščanskega nauka vzdržnosti od spolnosti......in meji že nečloveškost in nehumanost.......

In lahko so v katoliški cerkvi intenzivno proti cepljenju.....samo to naj izrazijo potem na primernejše načine.......





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 14:24:22   
alda
Naša ni cepljena, pravzaprav sta bile le 2.v razredu,ki se nista cepile.


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 15:02:10   
mateyka
sigurno lilana, se strinjam, da ni primerno to za ta leta. koneckoncev se starši namesto deklic še odločajo pri teh letih - tudi glede cepljenja. torej zakaj potem njim predvajat? verjetno treba vprašat župnika glede cerkvene politike in napotkov, ki jih dobivajo z višjih inštanc... ampak kakor sem rekla, katoliška organizirana religija ni bila nikoli do vsega strpna, niti do vseh rahločutna. verjetno starši vzamejo marsikaj v zakup, ko otroka pošljejo k verouku?

patrino, v šoli se nisem slišala, da bi imeli predavanja za otroke o HPV. in kdo je dr. Lipnik, ki ga omenjaš pri mojem linku od dr. Likarja?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 15:49:13   
patrino
patrino, v šoli se nisem slišala, da bi imeli predavanja za otroke o HPV. in kdo je dr. Lipnik, ki ga omenjaš pri mojem linku od dr. Likarja?


user posted image Oprosti naj bi šlo za istega strička , samo jaz sem ga v naglici nehote malo prekrstila user posted image
Na naši šoli, po pripovedovanju kolegice, dekleta v 6. razredu pri razredni uri na to temo enkrat letno izobražuje medicinska sestra, v 7. razredu pa to spet poslušajo pri spolni vzgoji. In v šoli jih v bistvu spodbujajo k cepljenju, pri verouku pa baje ponekod ( kakor je bilo zgoraj navedeno), reklamirajo ravno obratno. Zmeda na celi črti, sploh, če so še starši takšni, ki vsak dan drugače pravijo.
Oo, uboga deca.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: HPV cepljenje
3.11.2013 19:46:39   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Na naši šoli, po pripovedovanju kolegice, dekleta v 6. razredu pri razredni uri na to temo enkrat letno izobražuje medicinska sestra, v 7. razredu pa to spet poslušajo pri spolni vzgoji. In v šoli jih v bistvu spodbujajo k cepljenju..


no viš, tega pa nisem vedela. torej jih. sicer se mi zdi, da je bolj smiselno starše (če že), ampak ja - zmeda..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: HPV cepljenje
4.11.2013 16:26:58   
elia
No, meni je pa naš družinski prijatelj, ki je tudi ginekolog (pa ne nek mladič) to cepljenje odsvetoval. Sicer se več ne spomnim zakaj, je že ful časa od tega.

Je pa na nas starših, da se odločimo za svoje otroke.

Jaz sem sina npr. dala cepit samo tista obvezna cepljenja, ni bil cepljen ne za rotavirus, ne klopni meningitis ne nič. Pa je pri 1 letu prebolel rotavirus (v dosti bolj blagi obliki kot njegovi cepljeni vrstniki, s katerimi so ga skupaj staknili), tudi sama sem ga imela že 3x. Pa mi ni žal, da sem se tako odločila glede cepljenj. Moje mnenje je, da je to samo eno nepotrebno vnašanje strupov v telo. Jih tako že drugače dovolj pojemo user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?