|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
12.6.2014 11:23:38   
nestea
V Kik-u imajo luštne modelčke za sladoledne lučke, palčke so raznobarvne plastične rožice.
Ali katera pozna, ima že doma?
Meni ni čisto jasno, do kje napolnim in zakaj je tista slamica ob strani, modelčki pa ne tesnijo.
Prosim za pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
12.6.2014 15:25:23   
mateyka
slamica ob strani je zaradi zakonov fizike. ko voda zamrzne se njen volumen poveča (atipično za ostale elemente po periodi, ampak voda je - nekaj posebnega user posted image ). in ko sladoled zamrzne, se rahlo poveča, gladina se malo dvigne in da ne poči kontejnerček ali poveča oblika, je zato tam slamica.

(odgovor članu nestea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
12.6.2014 15:27:39   
mateyka
pa modelčke tudi ne obračaš (v zmrzovalnik jih neseš kot bi nesla torto v haldilnik), dokler niso zamrznjeni, ne rabijo tesnit.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
12.6.2014 15:33:54   
mateyka
tukaj imaš primer kako jih napolniš
https://www.youtube.com/watch?v=Bx_COmZ5hqA

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
12.6.2014 22:03:55   
nestea
Ja, to so ti modelčki. Hvala! Izgleda, da deluje, bomo videla.
Malo mi je žal, ker sem se prenaglila z nakupom, saj so za otroke kar malce preveliki modelčki.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
12.6.2014 22:09:01   
mateyka
eh, to so sitne pare. daj jih v omaro in čez 3-5 let bodo ravno prav veliki user posted image

p.s. aja, teli so pa tko narjeni, da ne teče po palčki dol (tko zavihnjeni) - kot nek lovilec sladoleda.

(odgovor članu nestea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
12.6.2014 22:42:25   
ronja
atipično za ostale elemente po periodi, ampak voda je - nekaj posebnega

Voda ni element, je molekula, spojinauser posted image .
PS: v Šparu maš take male, ti so ravno prav za male otročičke. Čeprav naši zmaznejo tudi po dve naenkrat, tak da...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
13.6.2014 1:08:25   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

atipično za ostale elemente po periodi, ampak voda je - nekaj posebnega

Voda ni element, je molekula, spojinauser posted image .


ja, seveda je, ha-in-dva-oja user posted image zato omenjam "ostale"... hotla sem samo povedat, da je voda edinstvena v tem, da je v svoji trdni obliki (ledu), manj gosta kot v tekoči obliki (zato led plava na svoji tekoči obliki) in da se razširi, ko zamrzne (običajno je, da se stvarem volumen zmanjša, ko se strdijo, ne pri vodi - prav zaradi specifične molekularne strukture). sem zašla v detalje ampak upam, da sem zdaj bolj jasna? user posted image

PS: v Šparu maš take male, ti so ravno prav za male otročičke. Čeprav naši zmaznejo tudi po dve naenkrat, tak da...


tak da... so hoferjeve glih prav user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.6.2014 1:10:26 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
13.6.2014 9:47:10   
nestea
Hvala obema.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
13.6.2014 10:27:47   
ronja
ja, seveda je, ha-in-dva-oja

Nope, glih obratno - dva vodika (H) in en kisik (O). Ampak to ni periodni element, to sta vodik in kisik, ne pa voda.

nestea, nekoč sem kupila modelčke, ki imajo na spodnji del, kjer je tudi držalo od lučke, tako oblikovano, da ujame vse, kar kaplja iz lučke in iz tiste mini čašice štrli slamica, skozi katero potem otroci posrkajo, kar steče dol. Se mi je zdela genijalna zamisel in sem jih kupila, samo je problem, da so ti modelčki pa res ogroomni za tamale (katerim so namenjeni z uno slamico...)

Sicer pa evo ti volumne, sem si jih enkrat izmerila:
- modelčki Fackelman (iz hipermarketa Merkator/Špara, itd...): 50 ml, so posamič in se zataknejo en v drugega, prodajajo po 4 skupaj, mi jih imamo verjetno kakih 12user posted image - torej za 600 ml
- modelčki dežnički (pojma nimam, kje kupla) - 4je se skupaj držijo v enem stojalu: 50 ml (x4), mamo samo en komplet s 4imi, so pa najbolj priljubljeni - za 200 ml
- Ikeini modelčki: imajo stojalo, ampak so vsak zase: 65 ml (x6), imamo mislim da 3 komplete, torej za 390, 780 ali 1170 ml (odvisno koliko kompletov napolnim)
- modelčki s slamico - 80 ml, se 4je skup držijo v istem stojalu - torej za 320 ml
- silikonski modelčki, kot za Calipso lučke - taki sploščeni konusi s pokrovčki, ki tesnijo iz Lesnine Brdo - 100 ml, mam 2, dobila za rd enkrat:) Ti so za otroke res navadno preveliki, vsaj kot posladek- za 200 ml
Seveda se da potem glede na količino narejene mase to vse skombinirat, da pride prav. Včasih sem to namreč računala, zdaj nima več veze, ker tamali šejk, ki ostane, ne glede na količino, z veseljem spijejo in moram itak naredit 2no dozo:D. Ampak mogoče komu prav pride.
PS: In seveda je v teoriji možno zamrznit tudi model, kjer niso vse luknje napolnjene... ampak to samo v teoriji:D.

< Sporočilo je popravil ronja -- 13.6.2014 10:29:21 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Modelčki za sladoledne lučke v Kik-u
13.6.2014 12:31:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ja, seveda je, ha-in-dva-oja

Nope, glih obratno - dva vodika (H) in en kisik (O).


ja, disleksija.

Ampak to ni periodni element, to sta vodik in kisik, ne pa voda.


ja, kombinacija iz per. el., ki je zelo specifična; kako naj ti še drugače napišem, da ne boš več gnjavla? naj še tretjič mimogrede omenim, da je bil point mojga posta obnašanje vode in ne "ostalo" (kot sem že 2x omenila).



eni delajo tudi tako, da uporabljajo kar plastične lončke, nič modelčkov:
https://www.youtube.com/watch?v=1WKszgp30Fg

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?