|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako narediti dobro anketo
25.11.2014 10:29:42   
mini86
rabim za diplomsko..

raziskujem različne stile vodenja v nekem podjetju in bi rada naredila kot nekakšno samoocenjevalno anketo..
podrejeni bodo ocenjevali nadrejenega in nadrejeni bi ocenjeval sam sebe..
če bi se dalo vse na eni anketi..
ali je boljše da vsakemu-se pravi podrejenim in nadrejenemu, pripravim različne enkete-redeča nit seveda ista

če ima kdo kakršno koli znanje o tem naj mi prosim pomaga ker bi tokrat rada speljala vse skupaj do koncauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako narediti dobro anketo
25.11.2014 17:01:49   
LuLu
če bo to elektronska anketa, imaš lahko skupna vprašanja, pri enem določenem vprašanju npr. ali je anketiranec podrejeni ali nadrejeni, pa ga vsakega vrže v svoj del za reševanje. Na koncu se lahko spet najdeta pri skupnih vprašanjih... nekak tak bi šlo?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako narediti dobro anketo
25.11.2014 21:16:47   
mini86
bi dala kar klasično anketo tko v roke

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako narediti dobro anketo
25.11.2014 21:37:50   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

rabim za diplomsko..

raziskujem različne stile vodenja v nekem podjetju in bi rada naredila kot nekakšno samoocenjevalno anketo..
podrejeni bodo ocenjevali nadrejenega in nadrejeni bi ocenjeval sam sebe..
če bi se dalo vse na eni anketi..
ali je boljše da vsakemu-se pravi podrejenim in nadrejenemu, pripravim različne enkete-redeča nit seveda ista

če ima kdo kakršno koli znanje o tem naj mi prosim pomaga ker bi tokrat rada speljala vse skupaj do koncauser posted image


Ce primerjas ocene enih in drugih ( kar bi bilo smiselno, ce prav zastopim kaj bi rada) so enaka vprasanja skoraj nujna.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako narediti dobro anketo
25.11.2014 21:41:06   
mini86
ja razumem..verjetno se nisem prav izrazila

npr vodjo bi recimo vprašala katere lastnosti ima
podrejene pa katere lastnosti ima vodja

bi bil isti vprašalnik samo prilagojen tistemu kateri odgovarja-sem zakomplicirala tole a:)




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako narediti dobro anketo
25.11.2014 22:26:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja razumem..verjetno se nisem prav izrazila

npr vodjo bi recimo vprašala katere lastnosti ima
podrejene pa katere lastnosti ima vodja

bi bil isti vprašalnik samo prilagojen tistemu kateri odgovarja-sem zakomplicirala tole a:)



In kaj bos ko bos ugotovljala pravzaprav? kaj primerjala, kaj ocenjevala?
pricakovanja podrejenih kaksne lastnosti naj bi imel nadrejeni in njihova ocena (1 -5) katere od zazeljenih lastnosti in v koliksni meri ima konkretno njihov nadrejeni ter obratno, da nadrejeni sam oceni (1 - 5) koliko katerih lastnosti ima od tistih , ki so navedene? In potem primerjas konkretne odgovore. na koncu ugotovis ali pri uspesnem vodenju ocene soglasajo ali ne.
Pravzaprav pri vprasanjih izhajas iz hipoteze in ker nimam pojma kaksno hipotezo zastavljas ti je tezko pomagati z vprasanji. Pa tudi ce bi vedeli se moras sama odlociti.
Moj nasvet ti je - sedi in pisi anketo - Uvod (kaj hoces doseci) in vprasanja. Potem posreduj pa se bomo ze nasli neki, ki bomo to pogledali pa ce bomo znali svetovali in pomagali... Ok?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako narediti dobro anketo
26.11.2014 9:28:05   
mini86
zaenkrat imam dve hipoteze..bi mogla vsaj še eno najdt ane


hipoteza 1-podrejeni drugače dojemajo način vodenja kot vodilni

hipoteza 2-karakter vodilnega vpliva na način vodenja

grem zdj razmišljat o vprašanjih če se pa vi kej spomnete pa več kot dobrodošlo:)

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako narediti dobro anketo
26.11.2014 10:40:56   
mateyka
meni se celo zdi da vodilni drugače dojemajo vodenje, če so začeli iz neke višje, teoretične stopnice, kakor pa če so začeli iz nule, iz stopnice v samem procesu (iz prakse), ki ga zdaj vodijo. slednji imajo večji vpogled in so ponavadi bolj empatični in pripravljeni poslušat in upoštevat mnenja podrejenenih.. lahko se pa motim seveda user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.11.2014 10:41:28 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako narediti dobro anketo
26.11.2014 10:47:34   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni se celo zdi da vodilni drugače dojemajo vodenje, če so začeli iz neke višje, teoretične stopnice, kakor pa če so začeli iz nule, iz stopnice v samem procesu (iz prakse), ki ga zdaj vodijo. slednji imajo večji vpogled in so ponavadi bolj empatični in pripravljeni poslušat in upoštevat mnenja podrejenenih.. lahko se pa motim seveda user posted image

user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako narediti dobro anketo
26.11.2014 11:20:56   
mini86
evo..prosim če poveste če bi še kaj dodali-mogoče še kakšno vprašanje, drugače obrnili stavek, mogoče najdete še kakšno hipotezo ki bi jo lahko dobila na podlagi odgovorov ankete
pa če je premalo vprašanj
bom sedaj bolj na brzino napisala

1 spol

2 stopnja izobrazbe
srednješolska
višješolska
visokošolska
magisterij
al bi bilo tukaj boljše kakšna je vaša zaključena izobrazba

3 starost

4 delovni staž v podjetju
do 5 let
od 6-10
od 11-20
od 21-30
31 let in več

5 karakterne lastnosti vaše vodje-možnih več odgovorov
sramežljivost
samozavest
introvertiranost
samoinciativnost
ambicioznost
kolerik
flegmatik
sangvinik
melanholik
vztrajnost
labilnost
težnja po nadzoru
marljivost
pripravljenost "narediti korak več"
delavnost
lenoba
vzkiplivost
sistematičnost
intuitivnost

6 najpogosteje uporabljen slog vodenja vašega nadrejenega (1 največkrat..možnih več istih odgovorov)
ukazovalni
avtoritativni
očetovski
inštruktorski
demokratični
narekovalni
a se vam zdi mogoče dobro da bi tukaj vsak slog s par besedami opisala?

7 pri posmeznih trditvah prosim točkujte po sledečem načinu 1 sploh se ne strinjam, 2 delno se strinjam, 3 niti da niti ne, 4 večinoma se strinjam, 5 popolnoma se strinjam
nadrejeni pomaga pri opravljanju dela na oddelku 1 2 3 4 5
kriteriji za napredovanje so jasni vsem zaposlenim
nadrejeni pri vodenju ne upošteva pripomb svojih podrejenih
nadrejeni se pogovarja s podrejenimi o rezultatih dela
predloge za izboljšave dajemo vsi, ne samo nadrejeni
nadrejeni vzdržuje prijateljske odnose na oddelku
nadrejeni upošteva želje podrejenih
nadrejeni je odločen in vztrajen v vlogi vodje





_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako narediti dobro anketo
27.11.2014 10:54:27   
ronja
Ce primerjas ocene enih in drugih ( kar bi bilo smiselno, ce prav zastopim kaj bi rada) so enaka vprasanja skoraj nujna.

Podpis.

Zagato s slovnico lahko rešiš tako, da na začetku napišeš, da podrejeni odgovarjajo za vodjo, vodja pač seveda sam zase in kjer piše vodja, se to v tem primeru nanaša nanj. POtem pa ista vpr. dalje, pa je. Lahko pa spremeniš samo tretjo osebo v drugo v vprašanjih za vodje, pa si na istem. Bi bilo pa zanimivo videt, ali bi bile kake razlike glede na to, ali bi bila vprašanja postavljena v 2. ali 3. osebi - mogoče bi se ljudje lažje distancirali od sebe, če bi brali in ocenjevali v 3. osebi?

Kar se izobrazbe tiče, je najlažje obkrožit in tako nihče ne pozabi kake reči. Tudi vnašala boš lažje.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako narediti dobro anketo
27.11.2014 16:53:16   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

evo..prosim če poveste če bi še kaj dodali-mogoče še kakšno vprašanje, drugače obrnili stavek, mogoče najdete še kakšno hipotezo ki bi jo lahko dobila na podlagi odgovorov ankete
pa če je premalo vprašanj
bom sedaj bolj na brzino napisala

1 spol

2 stopnja izobrazbe
srednješolska
višješolska
visokošolska
magisterij
al bi bilo tukaj boljše kakšna je vaša zaključena izobrazba

3 starost

4 delovni staž v podjetju
do 5 let
od 6-10
od 11-20
od 21-30
31 let in več

5 karakterne lastnosti vaše vodje-možnih več odgovorov
sramežljivost
samozavest
introvertiranost
samoinciativnost
ambicioznost
kolerik
flegmatik
sangvinik
melanholik
vztrajnost
labilnost
težnja po nadzoru
marljivost
pripravljenost "narediti korak več"
delavnost
lenoba
vzkiplivost
sistematičnost
intuitivnost

6 najpogosteje uporabljen slog vodenja vašega nadrejenega (1 največkrat..možnih več istih odgovorov)
ukazovalni
avtoritativni
očetovski
inštruktorski
demokratični
narekovalni
a se vam zdi mogoče dobro da bi tukaj vsak slog s par besedami opisala?





IMO premalo vprasanj... vsaj za diplomsko. za seminarsko je to ok.

Sicer pa ne pozabi, da moras opisati in definirati sloge vodenja, ker ce imas povprecno proizvodno podjetje se zavedaj, da ne bodo poznali ne stilov vodenja ne znacilnosti le teh. Torej podrobna navodila in zapisi kaj je kaj.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?