|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Komu še sploh zaupati?
10.12.2014 23:04:19   
RIJA*

http://www.24ur.com/novice/slovenija/gre-denar-res-le-za-otroke.html
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 8:22:11   
Plus minus
Žalostno user posted image .

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 10:00:56   
nejcko
Pred časom sem brala intervju z eno gospo, ki je delala pri OZN ali neki podobni organizaciji in je pokrivala ravno področja humanitarnih pomoči.
Med drugim je rekla, da je v današnjem času humanitarnost (oz. bolje rečeno "humanitarnost") ena najbolj dobičkonosnih dejavnosti, skorajda biznis prihodnosti, zato ne čudi prava poplava raznih humanitarnih organizacij in cela četa novih in novih dobrotnikov. Še huje, celo najbolj znani svetovni dobrotniki očitno niso imuni pred šušljanjem bankovcev.
Medtem ko so si bolnišnice v Indiji, ki jih je ustanavljala svetniška mati Tereza, komajda zaslužile tega naziva, saj so se pogrezale same vase, so se na njenem računu v ZDA pridno kopičili milijončki.

Pa beremo, kako sta naša najbogatejša državljana podarila znesek, o katerem lahko povprečen Slovenec samo sanja, v dobrodelne namene nekemu podjetju iz evropske davčne oaze, za katerega se je na koncu izkazalo, da - glej ga zlomka - sploh ne obstaja.
No, takih slamnatih humanitarnih organizacij kar mrgoli po svetu, njihov namen pa je vse prej kot dobrodelen, kajne!

Skratka - humanitarnost je res danes postala en velik biznis.
Nočem metati vseh v isti koš, daleč od tega, a glede na številne afere, ki se že leta pojavljajo na račun raznih RK, človeku hočeš nočeš ostane grenak priokus.


(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 12:09:14   
Vijoličarka
Vsekakor ne gre zaupati ljudem, ki so jih polna usta čustev in 'podatki' omejeni predvsem na fotografije srčkanih in hvaležnih otročičkov.

Človek mora njabrž tudi malo prerasti in malo otrdeti, vsaj pri sebi sem to ugotovila. Mene so vzgajali, da je treba stisniti zobe in potrpeti, da je vsak v prvi vrsti odgovoren sam zase in dolgo časa sem naivno mislila, da kdor pojamra, mu je pa res hudo, ker drugače ne bi jamral.

Še zdaj mi težko pade spoznanje, da je prav dobrodelnost ena najbolj obetavnih in dobičkonosnih dejavnosti. Marketing so izpilili do popolnosti.

Waris Dirie je v svojih knjigah opisala, čez kakšna sita gre pomoč v Afriških državah. Obstaja lokalna hirearhija, ki si prva odbere svoje (in to potem največkrat prodaja), tisti, ki nastopajo na srce parajočih fotografijah, pa dobijo malo ali nič. Tudi UNICEF je moral sprejeti pravila igre, če hoče da vsaj nekaj pride do tistih, ki res potrebujejo.

Tile geniji iz prispevka so že ena taka mešanica lokalne mafije in ljudi, ki si filajo ego in denarnice. Zbirati plišaste igrače, za katere sploh ne veš, da jih bo drago spraviti v Gambijo? Sploh ni šlo za igrače, ampak za to, da se pride do ljudi, ki bi lahko prispevali denar. In medtem ko imajo na svoji strani vse lepo po členih razloženo, kako je to davčna olajšava, pa je praktično nemoralno zahtevati od njih, da transparentno pokažejo, kako se sredstva porabljajo. In potem si še drznejo pripovedovati, kako ljudje padajo na kolena pred njimi iz hvaležnosti.

Če je samo ena botra v enem letu prispevala cca 2.500 EUR, je to 83 dobrih mesečnih plač v Gambiji, od tega bi torej družina živela cca 7 let. Dobijo pa sem ter tja vrečo riža in videti je, da tile dobrodelniki kar naprej potujejo sem in tja, najbrž ne na svoje stroške. Prav je, da so jih razkrinkali.

nejcko, ja, mit Matere Tereze je videti neuničljiv. Pričevanja zdravnikov in drugih prostovoljcev o njenih hiralnicah so srce parajoča. Ampak postala je blažena in je na poti, da postane svetnica, kljub temu da je bilo tudi Vatikanu predloženo dovolj dokazov o njenem resničnem delovanju. Ampak najbrž je povečanje bogastva Vatikana tisti pravi kriterij, da postaneš svetnik.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 17:22:10   
malaMravljica
no, tukaj se morem oglasiti tudi jaz.

NOBENEMU NE MORES VEC ZAUPAT!! PRAV NOBENEMU !!

Ne bom dolgovezila, ker mi je ze dvignilo pritisk na 220. Sama sem imela na daljavo posvojenega fantka v Keniji in kaj se je cez par let izkazalo. Da je ta sirotisnica vpletena v kriminalne posle in z nasim denarjem kupuje zemljo v Afriki. BREZVEZE, nikoli vec. Pa vse toliko preverjeno preden sem se spustila v to, zgledalo vse tako res s srecem za otroke. Ja, pa ja de. Zakaj za boga se bo evropska familija odrekla komfortu tu in ostala dol? Jp, zaradi lastne koristi.





(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 17:43:10   
mateyka
jaz dajem samo tistim organizacijam, kjer ustanovitelje osebno poznam (in poznam karakter človeka). to pa sta samo dve zaenkrat.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 17:52:08   
nejcko
Se popravljam, prej omenjeni intervju ni z gospo, ki bi delovala v kakšni organizaciji, ampak z novinarko Lindo Polman. Intervju predlagam v branje.

http://www.delo.si/novice/svet/industrija-pomoci-in-boj-za-dobre-zrtve.html

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
11.12.2014 18:40:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 22:25:11   
Stanislava_
To je že dolgo znano.

Če, kaj in komu podarjaš, je osebna odločitev.

Popolnoma v redu je, da imam in ne podarim, če ne čutim, da je tako dobro in prav. In popolnoma v redu, če podarim, tudi ko menim, da to ni zadnja možna rešitev za človeka. Pravzaprav bi bilo veliko bolje, če bi podarjali, preden bi bilo tako hudo, da človek rabi pomoč. V stilu tistega pregovora bolje sprećiti nego ljećiti.

Grobo povzeto je dobrodelnost kazalec zaslepljenosti in egoizma. Ko ne vidimo človeka, ki komaj plava in potem smo samooklicani heroji, ko ga rešimo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 22:46:56   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Grobo povzeto je dobrodelnost kazalec zaslepljenosti in egoizma. Ko ne vidimo človeka, ki komaj plava in potem smo samooklicani heroji, ko ga rešimo.


Se popolnoma strinjam. In ker ljudem samo herojstvo ni več dovolj in hočemo še dobiček zraven, se je dobrodelnost obrnila tudi v to (pričakovano) smer.

star kitajski pregovor pravi, naj lačnemu ne dajemo ribe, ampak ga naučimo ribe loviti. S tem bi naredili največje dobro delo, a seveda pri tem ne bi bili (samooklicani) heroji, dobička pa sploh ne bi imeli.

Koliko let že rešujemo afriške otroke? Že od mojih osnovnošolskih let, torej najmanj 30. In že mi smo v OŠ prepevali eno pesem: "kaj je kriv otrok, ki Palestinec je, če je sin palestinske matere," pa jih danes, 30 let kasneje, še vedno pobijajo in preganjajo.
Zakaj? Ker je nekomu to v interesu in ima od tega korist/ dobiček. Drugi pa se lahko že najmanj 30 let tolčemo po prsih, kako dobri in sočutni smo.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 22:58:40   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Koliko let že rešujemo afriške otroke? Že od mojih osnovnošolskih let, torej najmanj 30.


Toliko, da smo se že malček postarali.

Svet se spreminja počasi, čeprav se staramo. Bogatim je vedno v interesu, da revni ostanejo revni.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 23:25:35   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Popolnoma v redu je, da imam in ne podarim, če ne čutim, da je tako dobro in prav. In popolnoma v redu, če podarim, tudi ko menim, da to ni zadnja možna rešitev za človeka. Pravzaprav bi bilo veliko bolje, če bi podarjali, preden bi bilo tako hudo, da človek rabi pomoč. V stilu tistega pregovora bolje sprećiti nego ljećiti.



S tem se popolnoma strinjam. Nihče nima pravice soditi in naprej metati ter vzbujati občutke krivde ali si vzeti pravico, da ti gleda v denarnico in diktira, češ zakaj si pa temu dal, zakaj nisi onemu. V končni fazi ima človek tudi pravico, da ima nek svoj pogled na zadeve, tudi da se zmoti ali celo da ne ravna najbolj pametno.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Komu še sploh zaupati?
11.12.2014 23:34:05   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Koliko let že rešujemo afriške otroke?


Gotovo že več kot 40 let, najbrž pa 50 ali več. Oscar Wilde je bil mnenja, da dobrodelnost pravzaprav pomeni ohranjati status quo.

V tem času bi res lahko mnogo Afriške države našle nek način, da se postavijo na noge in mogoče jim prav ta dobrodelna pomoč to preprečuje. Afrike sploh ne pustijo pri miru. Najprej škoda, ki jo je napravil kolonializem, potem so z dobrodelnostjo ohranjali ravno dovolj ljudi pri življenju, da so se množili, da so se lahko že otroci šli boriti v vojne, potem je tudi jedro misionarskih prizadevanj RKC in posledično, ker je kondom greh, se AIDS širi še hitreje, kot bi se... zdaj pa prihajajo Kitajaci in z njimi ni heca.

Mislim da prav ta dobrodelnost pomaga predvsem krepiti slabe ljudi in zaduši prizadevanja dobrih Afričanov, ki imajo ideje in voljo.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 6:20:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Grobo povzeto je dobrodelnost kazalec zaslepljenosti in egoizma. Ko ne vidimo človeka, ki komaj plava in potem smo samooklicani heroji, ko ga rešimo.


Se popolnoma strinjam. In ker ljudem samo herojstvo ni več dovolj in hočemo še dobiček zraven, se je dobrodelnost obrnila tudi v to (pričakovano) smer.

star kitajski pregovor pravi, naj lačnemu ne dajemo ribe, ampak ga naučimo ribe loviti. S tem bi naredili največje dobro delo, a seveda pri tem ne bi bili (samooklicani) heroji, dobička pa sploh ne bi imeli.


Koliko let že rešujemo afriške otroke? Že od mojih osnovnošolskih let, torej najmanj 30. In že mi smo v OŠ prepevali eno pesem: "kaj je kriv otrok, ki Palestinec je, če je sin palestinske matere," pa jih danes, 30 let kasneje, še vedno pobijajo in preganjajo.
Zakaj? Ker je nekomu to v interesu in ima od tega korist/ dobiček. Drugi pa se lahko že najmanj 30 let tolčemo po prsih, kako dobri in sočutni smo.



Dobiček ali/in pa samopromocija......dobrodelnost je posala že kar modna muha med vsemi......in med podjetniki pa še sredstvo "utaje" davkov in prelivanja denarja.......

Taka razpašena dobrodelnost in pretirana sociala ne vodita v boljšo prihodnost......do tega vodi le delo.....vendar, če nekomu daš delo, nisi dobrotnik, ampak izkoriščevalec......v bistvu začarani krog zaslepljenosti......vsi bi nekaj darovali, če pa nekoga na ulici zadene kap, pa smo sposobni čisto mirno stopiti mimo njega brez, da bi mu pomagali in zgolj zamahniti "eh, zgolj pijanec in drogeraš" ali pa "jaz nimam časa, bo že nekdo drug"......



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 8:02:48   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Mislim da prav ta dobrodelnost pomaga predvsem krepiti slabe ljudi in zaduši prizadevanja dobrih Afričanov, ki imajo ideje in voljo.


kaj afričane res dela revne:
https://www.youtube.com/watch?v=zEN4hcZutO0

največji izvozniki kakava - in to je samo en primer..

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 8:13:23   
josephine27
Nisem nek hud dobrotnik ampak do zdaj kar sem podarjala sem zaradi sebe oz. ker sem začtula da je tako prav ( ja vem mal čudno egoistično se sliši) in zaradi tega tud iskreno povedano nikoli nisem šla preverjat kam točno je šel ta denar/stvar oz. če je res prišlo v prave roke. Sicer sem prepričana, da se včasih kdo na račun tega tudi okoristi ampak jaz pravim, če jim samo še to manjka do večne sreče pa naj imajo.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 14:25:06   
alda
Mene pa vse mine ko vidim te naše estradnike, samooklicane zvezdnike , športnike,..pa še koga,
ki pod krinko dobrodelnosti v bistvu sebe promovirajo.
Itak ,da za vsak cent ali kg riža, moke,..more zbobnat vso novinarsko srenjo, da to njiheno-njegovo dobrodelnost fotografira, snema in
seveda objavi v vseh takšnih in drugačnih medijih.
Vprašanje pa je koliko je res šlo dejansko iz njihovega žepa, kajti kar veliko je dobrodelnežev na račun sponzorjev, ki v bistvu, darujejo oz dajejo izdelke in denar, da njihta #zvezda# promovira, z vrečko na kateri se razloćno vidi,kje je nabavla robo, z kakim našitkom na kapi, al pa še čemu..
Iz svojga žepa ?? dvomim, da več kot je prstov na roki

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 16:06:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Mislim da prav ta dobrodelnost pomaga predvsem krepiti slabe ljudi in zaduši prizadevanja dobrih Afričanov, ki imajo ideje in voljo.


kaj afričane res dela revne:
https://www.youtube.com/watch?v=zEN4hcZutO0

največji izvozniki kakava - in to je samo en primer..


Potem pa se pojavi vprašanje.....a si mi na "zahodu" resnično želimo, da tudi ti deli Afrike postanejo recimo taki kot Kitajska......da ne bi bili samo revni in neumni......da bi se prebivalstvo počasi začelo izobraževati, misliti in to vključiti v delo ter s tem celo služiti in dosegati dobičke in bi ti deli Afrike čez desetletja postali bogatejši kot smo danes mi......dvomim.....oz. če si res želimo lahko komot uporabimo oni pregovor iz one druge teme....."da je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni".....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 16:37:07   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Mene pa vse mine ko vidim te naše estradnike, samooklicane zvezdnike , športnike,..pa še koga,
ki pod krinko dobrodelnosti v bistvu sebe promovirajo.
Itak ,da za vsak cent ali kg riža, moke,..more zbobnat vso novinarsko srenjo, da to njiheno-njegovo dobrodelnost fotografira, snema in
seveda objavi v vseh takšnih in drugačnih medijih.
Vprašanje pa je koliko je res šlo dejansko iz njihovega žepa, kajti kar veliko je dobrodelnežev na račun sponzorjev, ki v bistvu, darujejo oz dajejo izdelke in denar, da njihta #zvezda# promovira, z vrečko na kateri se razloćno vidi,kje je nabavla robo, z kakim našitkom na kapi, al pa še čemu..
Iz svojga žepa ?? dvomim, da več kot je prstov na roki


afak, so unicefovi ambasadorji (zvezdniki) plačani? pa okol jih furajo otroke gledat v afriko na stroške organizacije.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 16:47:01   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: alda

Mene pa vse mine ko vidim te naše estradnike, samooklicane zvezdnike , športnike,..pa še koga,
ki pod krinko dobrodelnosti v bistvu sebe promovirajo.
Itak ,da za vsak cent ali kg riža, moke,..more zbobnat vso novinarsko srenjo, da to njiheno-njegovo dobrodelnost fotografira, snema in
seveda objavi v vseh takšnih in drugačnih medijih.
Vprašanje pa je koliko je res šlo dejansko iz njihovega žepa, kajti kar veliko je dobrodelnežev na račun sponzorjev, ki v bistvu, darujejo oz dajejo izdelke in denar, da njihta #zvezda# promovira, z vrečko na kateri se razloćno vidi,kje je nabavla robo, z kakim našitkom na kapi, al pa še čemu..
Iz svojga žepa ?? dvomim, da več kot je prstov na roki


afak, so unicefovi ambasadorji (zvezdniki) plačani? pa okol jih furajo otroke gledat v afriko na stroške organizacije.


v to skoraj ne dvomim. Je pa že dovolj, da dobijo npe pot, bivanje, hrano in ostali luksus zastonj, da se slikajo in kažejo z otroci v naročju.
In prav zanima me, kdo kupi npr Unicefove voščilnice samo  zato, ker mu to Cavazza al Derendova povedala po TV.
Mene osebno take reklame odvrnejo, ker si mislim, koliko denarja je šlo za to reklamo, ko bi pa že tisto bilo dovolj za 1000kg riža, pa nevem kolko šolnin ,in odmerkov cepiv

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 16:57:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Potem pa se pojavi vprašanje.....a si mi na "zahodu" resnično želimo, da tudi ti deli Afrike postanejo recimo taki kot Kitajska......da ne bi bili samo revni in neumni......da bi se prebivalstvo počasi začelo izobraževati, misliti in to vključiti v delo ter s tem celo služiti in dosegati dobičke in bi ti deli Afrike čez desetletja postali bogatejši kot smo danes mi......


Ne da ne želimo, hočemo in delamo, da je ravno obratno.

Če je v nekaj generacijah postal črnc toliko sposoben, da vodi eno največjih držav na svetu, je tudi toliko sposoben, da se nauči orati, pakirati ribje konzerve in dajati osnovne odmerke cepiva. Ampak mi tega nikakor nočemo, ker imamo druge interese, tako po politični moči kot po obladovanju naravnega bogastva.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 20:51:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

v to skoraj ne dvomim. Je pa že dovolj, da dobijo npe pot, bivanje, hrano in ostali luksus zastonj, da se slikajo in kažejo z otroci v naročju.
In prav zanima me, kdo kupi npr Unicefove voščilnice samo  zato, ker mu to Cavazza al Derendova povedala po TV.
Mene osebno take reklame odvrnejo, ker si mislim, koliko denarja je šlo za to reklamo, ko bi pa že tisto bilo dovolj za 1000kg riža, pa nevem kolko šolnin ,in odmerkov cepiv


Mene recimo precej moti tudi dobrodelnost po tekočem traku....kar vsak lahko "terja" neke prostovoljne prispevke.....recimo vrtec v Sloveniji pobira "prostovoljne prispevke" na vsaki prireditvi, ki jo organizira....imajo škatlico, kot v cerkvi, kamor naj se mečejo cekinčki....farsa do amena.....glede na to, da je vrtec javna ustanova in nikakor ne gre za ubobožano ustanovo.....čisto smo zgubili kompas in kar vsak lahko nekaj prostovoljno pobira......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 21:01:03   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: alda

v to skoraj ne dvomim. Je pa že dovolj, da dobijo npe pot, bivanje, hrano in ostali luksus zastonj, da se slikajo in kažejo z otroci v naročju.
In prav zanima me, kdo kupi npr Unicefove voščilnice samo  zato, ker mu to Cavazza al Derendova povedala po TV.
Mene osebno take reklame odvrnejo, ker si mislim, koliko denarja je šlo za to reklamo, ko bi pa že tisto bilo dovolj za 1000kg riža, pa nevem kolko šolnin ,in odmerkov cepiv


Mene recimo precej moti tudi dobrodelnost po tekočem traku....
..čisto smo zgubili kompas in kar vsak lahko nekaj prostovoljno pobira......


Mene moti ne, čeprav jo opazim. Ampak bolj kot je vsiljena, manj efekta je pri meni.

Večina dobrodelnost sega do tretjih sosedov, dlje ne rabim it. In včasih kaj kar tako, ko mi je, da nekomu nekaj dam. Ja, egoistična sem. Pure egoism.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 22:50:22   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Mislim da prav ta dobrodelnost pomaga predvsem krepiti slabe ljudi in zaduši prizadevanja dobrih Afričanov, ki imajo ideje in voljo.


kaj afričane res dela revne:
https://www.youtube.com/watch?v=zEN4hcZutO0

največji izvozniki kakava - in to je samo en primer..



Ja, surovine. Lokalna mafija je najbrž čisto srečna, da lahko dobro živo do dobrodelnosti, za vsak primer, če bi kdo hotel postaviti tovarno čokolade, se pa kakšna vojna organizira. Zdaj pa prihajajo še Kitajci z masovno proizvodnjo in uničujejo drobno gospodarstvo, ki je ljudem vsaj dajalo upanje.

Verjamem, da si bogate države ne želijo, da bi se Afrika postavila na noge, ampak počasi bi si morale zaželeti, ker samo to bo ustavilo tok beguncev, ki ,vsaj v Evropi, že povzroča velike probleme.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Komu še sploh zaupati?
12.12.2014 23:35:08   
nananaja
Dobrodelnost v Afriki je mnogokrat tako kot tista vzgojna (mislim da z Juhantova): 'Mami, a bodo sedaj otroci v Afriki siti, ker sem jaz vse pojedla?'

Skratka vreča brez dna, polovica seveda za orožje, mafijo, korupcijo...
Od vsega v revnem svetu še najbolj podpiram konkretne akcije, ko gredo prostovoljci tja dol nekaj naredit, pa mogoče zdravniške odprave in misijone, ki izvajajo zdravstvo in izobraževanja. Čeprav se nikoli tudi tu ne ve, koliko morajo od sredstev, ki jih dobijo iz 'razvitega sveta' plačati 'davka'.


Smiselna dobrodelnost pa je tista po katastrofah, kot jih doživljamo tudi pri nas. Pomoč po poplavah, potresu, žledolomu. Priznam, da tu sem premalo aktivna, predvsem zato, ker sem tudi sama izkusila poplave, ko smo bili prizadeti doma in drugič, ko je bil opustošen naš kraj.
V tem pa smo Slovenci spet lahko ponosni. Pa spet se najdejo ljudje, ki to super obrnejo v svoj prid... Žal, to je človeška narava. Tudi to, kako se odzovemo v stiski, je človeška narava, ne le 'priložnost dela tatu'.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?