|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rosenje oken
25.11.2015 8:14:07   
sakuL
Zdravo.

Rabila bi mogoce en nasvet,ce se kdo spozna...
Namrec v kuhinji se mi non stop nabira vlaga in meglica na oknu vmes (starejsa hisa,stara lesena dvojna okna). Redno k kuham odprem okno, kurim centralno zaenkrat 2* dnevno po 2-3 ure.
Kaj lahko naredim,okna vmes zelo tesko ocistim ker so tako nerodna in morata biti dva da obvladata eno okno.

Okno se orosi in ima kapljice tudi na notranji strani...
Ob zivce me spravlja.

Hvala za kakrsnekoli naasvete.

Aja pod oknom imam tisti lovilec vlage,pa mi poje nekaj te vlage v dolocenem casu...

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rosenje oken
25.11.2015 21:47:52   
mateyka
jah, zamenjaj okno...
http://www.thriftyfun.com/tf433192.tip.html

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.11.2015 21:48:10 >

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rosenje oken
26.11.2015 0:54:22   
madjanca
lahko zamenjaš okno, kar pa lahko kasneje privede do plesni v prostoru... povem iz lastnih izkušenj..

mislim, da boš največ naredila, če boš zračila redno prostor. če imaš majhno kuhinjo, svetujem, da imaš odprta vrata v kakšen drug prostor, da zrak malo kroži.. in seveda uporaba nape med kuhanjem (le ta naj bo očiščena)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rosenje oken
26.11.2015 20:09:23   
liliana
Moji starši so zamenjali v celi hiši samo stekla.....so imeli ista dvojna stekla kot ti in se je v kuhinji po 30 letih tudi začelo rositi med stekli.....ker so pa bili okvirji še lepo ohranjeni, sta zamenjala samo stekla......in okna izgledajo kot kot nova.....v bistvu ti na stari okvir vgradijo ta "nova" stekla, ki jih dajo v neki mali okvir...in okno je kot novo......in precej, precej, precej cenejše kot novo okno......ker plačaš v bistvu samo steklo......kot se spomnim, sta dala za celo hišo menjave stekel približno toliko, kot jaz za eno novo okno.......

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rosenje oken
26.11.2015 20:19:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: madjanca

lahko zamenjaš okno, kar pa lahko kasneje privede do plesni v prostoru... povem iz lastnih izkušenj..

mislim, da boš največ naredila, če boš zračila redno prostor. če imaš majhno kuhinjo, svetujem, da imaš odprta vrata v kakšen drug prostor, da zrak malo kroži.. in seveda uporaba nape med kuhanjem (le ta naj bo očiščena)


Lahko ja......lahko pa ne.....nova okna bistveno bolj tesnijo kot stara okna.....zato se je potrebno tudi nekoliko "drugače obnašati" ......potrebno je konstantno ogrevanje in redno zračenje........mi imamo plastična okna po celi hiši.....pa hiše nimamo izolirane drugače......pa nimamo plesni......samo jaz vsak dan, zjutraj (tudi pozimi, ko je -10) in popoldne prezračim celo hišo za pol ure........in to tako, da odprem vsa okna na stežaj.......

Res je pa, da nimamo v hiši nobenih ekstra povzročiteljev vlage in perila ne sušimo v hiši......ker pralni in sušlni stroj imamo v pralnici, ki je pa ločena od bivalnega prostora, pomivalnega stroja pa nimamo......

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rosenje oken
26.11.2015 21:02:59   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Moji starši so zamenjali v celi hiši samo stekla.....so imeli ista dvojna stekla kot ti in se je v kuhinji po 30 letih tudi začelo rositi med stekli.....ker so pa bili okvirji še lepo ohranjeni, sta zamenjala samo stekla......in okna izgledajo kot kot nova.....v bistvu ti na stari okvir vgradijo ta "nova" stekla, ki jih dajo v neki mali okvir...in okno je kot novo......in precej, precej, precej cenejše kot novo okno......ker plačaš v bistvu samo steklo......kot se spomnim, sta dala za celo hišo menjave stekel približno toliko, kot jaz za eno novo okno.......


ja, al pa to.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
26.11.2015 21:35:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rosenje oken
26.11.2015 21:50:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

mi imamo enega prijatelja, ki je en tak frik in ko je imel resen problem z vlaženjem in tudi plesnijo, se je v zadevo poglobil. ugotovil je, da je najbolj učinkovita rešitev neprestano zračenje - ampak to ne pomeni imeti okna na široko odprta, temveč je dovolj kipati 1 malo okno in to poskrbi za zračenje.
pri nas se je tud ful rosilo, v spalnici mi je teklo po oknih, ker se je toliko vlage nabralo. ko je prijatelj omenil to foro z oknom, smo kipali najmanjše okno v spalnici in od takrat nimam nikjer v stanovanju več problema z vlago.
go figure...


Kaj to pomeni v praksi......da imaš non stop odprto eno okno na kipanje......? ali pa je non stop odprto eno okno v stanovanju na kipanje in verjetno potem vsa vrata, da se stanovanje zrači.....? Ali kipaš samo tu in tam......? A samo v tistem prostoru, kjer imaš probleme z vlago....?





(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rosenje oken
27.11.2015 4:21:21   
Vijoličarka
Po moje je najboljša rešitev ta, ki so jo udejanili Lilijini starši. Okensko krilo predelaš tako, da imaš termopan (torej stekli, ki sta fiksno povezani skupaj in vmes plin - fino, ne pucaš več štirih površin, ampak samo dve).

To se kar precej dela in je tudi najboljša rešitev. Vlaga ti med stekli nastaja zato, ker spoji med okviri obeh stekel niso zatesnjeni. Mogoče bi pomagalo, če bi okvire na notranji strani oblepli s kakšnim tanjšim tesnilnim trakom, ampak mislim da ne bi šlo, ker tudi termopan, ki je profesionalno zatesnjen, včasih spusti.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rosenje oken
28.11.2015 12:35:05   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Vlaga ti med stekli nastaja zato, ker spoji med okviri obeh stekel niso zatesnjeni.


točno to. to govori tud un link ki sem ga pripopala zgori.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rosenje oken
30.11.2015 7:34:59   
sakuL
Ja,hiso imava v najemu, tako da nakup oken ali stekel ne pride v postev.
Nape ni...
Med kuhanjem je okno odprto non stop, pa ga po kuhanju zaprem. Zjutraj, tece z njega... user posted image



_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rosenje oken
30.11.2015 7:36:09   
sakuL
Bi potemtakem resila najvec z novimi tesnili?

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?