|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Skrajšan delovni čas
28.9.2005 19:13:54   
Natas@
Pozdravljene,

sem premišljevala, da bi namesto 8-urnega delavnika, delala 7-urnega. Šefica mi je že dala zeleno luč, sedaj pa me zanima naslednje.
Kako je z dopustom, celoten ali ga je manj?
Se plačilo vtrca spremeni sorazmerno na plačo?
Kaj pa otroški dodatek? Kaj večji?
Se to štejje pod celotno delavno dobo ali v enem letu nimaš eno leto delavne dobe?

Kakršne koli info bi bile dobrodošle.
Sicer je ta tema verjetno že kdaj bila, ampak od kar sem v službi imam za brskanje po netu manj časa.

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Skrajšan delovni čas
28.9.2005 19:43:53   
Blink1




Zdravo

Lahko ti samo to odgovorim: Kot mama imaš pravico do skrajšanega delovnega časa do otrokovega 3. leta starosti. Tako se ti delovna doba šteje normalno, saj ti država plača manjkajoče ure za delovno dobo (v tvojem primeru 5 na teden).

Moraš pa it na socialno, izpolnit polo, zraven imet pogodbo o zaposlitvi, v kateri piše koliko ur na teden delaš. Potem pa oni pošljejo odločbo tebi in v službo.

Na ostala vprašanja pa ne vem odgovora.user posted image



(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Skrajšan delovni čas
28.9.2005 19:46:36   
Maxica
Jaz delam sicer le 4 ure, ampak sistem je isti.
Dopust se ti itak šteje v dnevih in ne v urah, tako da ti pripada v celoti.
Glede vrtca ne bi vedela, doklade pa imam jaz večje samo zaradi tega, ker otrok ni v vrtcu.
Delovna doba se šteje cela, ker ti preostanek krije država.
Vendar pa ne vem, ali se da tudi le na 7 ur. Če niso variante samo 4,5 ali 6 ur.user posted image
Najbolje, da pokličeš na CSD, oni ti bodo najbolje vedeli odgovorit.


_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Skrajšan delovni čas
2.10.2005 12:51:15   
sazi
Na kratko:
dopust je v dnevih, zato ga ostane enako
plačo imaš sorazmerno nižjo, saj delaš manj ur (prispevke za manjkajoče ure pa plačuje država)
iz nižje plače potem izhaja vse: vrtec, otročki dodatek, pokojnina, vendar vse šele takrat, ko se ti meseci, ko delaš manj upoštevajo: torej če delaš krajši delovnik v letu 2006, se ti to potem pozna v letu 2007, ko oddajaš podatke o dohidnini za 2006 in se na te tvoje dohodke izračunavajo otroški dodatek in plačilo vrtca

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?