|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolikšen znesek preživnine dobivate?
3.4.2006 16:45:53   
Taras
Toliko za informacijo me zanima: Kolikšen znesek preživnine dobivate? Da se vem malo orientirati...

Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
3.4.2006 17:59:30   
Anonimen
5.360user posted image user posted image user posted image
najnižji od + 10% za zamohranilke

(odgovor članu Taras)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
3.4.2006 18:19:13   
Cikica
15.350,00

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
3.4.2006 18:23:29   
ona
23.000 situser posted image

(odgovor članu Taras)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
3.4.2006 20:55:55   
Una
20.020,00 sit, lansko leto pa je mali dobival 20 tolarčkov manj. :)

_____________________________

LP, Una

(odgovor članu Taras)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
3.4.2006 22:38:56   
Anonimen
15.000sit

(odgovor članu Una)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
3.4.2006 22:44:16   
Anonimen
Iztoženo 40.000 SIT, dejansko pa (še) ne dobivam ničesar. Šele čez nekaj mesecev bom začela dobivati od Jamstvenega sklada 16.000 SIT, od bivšega pa tega denarja ne bom videla nikoli. Razen, če mu bodo kdaj uspeli kaj zarubiti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 8:00:45   
dory
15 jurjov za prezivnino? mater s tem drobizem komej pokrijem za plenice...se dober da moj otrok nc noce jest,tko da bi loh zvozil cez mesec user posted image

No ampak jst ne prejemam nic..ker nocem,da nekdo placuje za nekaj,kar ni hotel in cesar se je hotel znebit...in pri tem bom ostala....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 9:08:12   
mojamura
13.600sit

pa še to mi ne plača vsak mesec

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Taras)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 9:36:44   
smrček
Mož ima odločbo za 25 760, ampak plačujeva cca 60.000,00 mesečno, ker je deklica že študentka in so temu sorazmerno tudi stroški večji. Denar nakazujeva direktno njej (stara je že 18 let)  in ne njeni mamici

_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 14:07:09   
Anonimen
Denar ni za mamico, ampak za otroka.

(odgovor članu smrček)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 14:14:49   
April
ja mamica pa z njim upravlja, in prepričana sem, da gre vsa preživnina za otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 20:04:07   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: smrček

Mož ima odločbo za 25 760, ampak plačujeva cca 60.000,00 mesečno, ker je deklica že študentka in so temu sorazmerno tudi stroški večji. Denar nakazujeva direktno njej (stara je že 18 let)  in ne njeni mamici


pazita, da ne bo njena mamica vložila izvršbe, češ, da ni prejela preživnine user posted image
ja, tud to se dogaja user posted image

(odgovor članu smrček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 20:19:49   
brina*
Če je polnoletna, se lahko nakazuje njej.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 20:58:51   
smrček
V našem primeru je bilo obratno. Mamica je zadržala preživnino zaseuser posted image user posted image  hčeri pa lagala, da ati ne plačuje in bla, bla, bla. Stvar je šla na sodišče in zato midva sedaj lahko denar nakazujeva direktno hčeri.

< Sporočilo je popravil smrček -- 4.4.2006 21:02:20 >


_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu brina*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 20:59:15   
Gina
Aha, in potem deklica (18 let), s tem denarjem sebe živi, ker je polnoletna, hočem reči, ali je v najemu ali kaj, ali plačuje s tem stroške, ki jih ima za svoje življenje? Ali si s tem kupi mogoče samo cunce, pa kozmetiko, mamica jo pa časti komplet prehrano, prevoz, gretje, elektriko, vodo, plin, vzdrževanje avta, s katerim jo pelje, vzdrževane stanovanja, v katerem so, komunale, TV-ja, kabelske, interneta, telefona..... Mislim štala, pa tako razmišljanje. Razen če deklica v resnici plačuje svoje preživljanje s tem denarjem do ene polovice. Ker sicer pomeni, da oče lahko da denar samo za luksuz, pa oče ima samo ta fajn reči čez, beri razvajanje, mama mora pa vse prevzeti , kar je obveznosti in "grdih reči". Naj jo oče preživlja, mama ji bo pa tašngelt v višini 60 jurjev dala, saj zdaj ji več da, če je tako, da mala sama pobere tisti denar za preseravat se. No saj pravim, če pa sama živi, potem je pa drugače.

(odgovor članu brina*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 21:08:22   
smrček
Gina počasi, počasi. Umiri konje...

Deklica živi sama (s svojo cimro) v Kopru, kjer študira. Domov k mamici se ne vrača, ker sta skregani!!!!! Mamica ji da vsak mesec 30 čukov, tako da z 90 jurji na mesec pa lahko preživi, kaj ne? Mesečno ima 45 000 izdatkov (najemnina, stroški in prevoz do faksa) ostala polovica ji pa ostane za prehrano in za ostalo preseravanje.

Ne vem Gina, kaj si hotela rečt, da si me tako napadla?!? 

_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 21:09:04   
ronja5
Ne vem zakaj sprašuješ, ampak v praksi je tako, da so najnižje nekje 15000 sit. Seveda je odvisno tud od višine plače, predvsem pa se gleda na otrokovo korist. Otrok po ločitvi ne sme bit prikrajšan za svoje hobije ipd. Z leti naj bi  praviloma preživnina rastla, saj otroci potrebujejo vedno več.
Poznam primer, ko mamica za dva otročka dobi 60000 sit, bivši zasluži okrog 200 jurjev,potem primer ko dobi 40000 za dva, pa on zasluži čez 250, al pa 34000 za dva, pa tud zasluži okoli 250. Tak da je čist odvisno od staršev kako se dogovorita.
Vse pa se dela v dobro otroka, zato se sodnice navadno zelo trudijo na obravnavah za primeren znesek.

(odgovor članu brina*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
4.4.2006 21:21:01   
Gina
Smrček sem se ti že vnaprej opravičila, če je situacija taka, da živi sama. Še enkrat oprosti. Če živi sama, je situacija seveda čisto drugačna.

Sem se pa že ustrašila, da spet kak oče misli, da je denar nakazan mami za mamine luksuze kupovat. Veš, v resnici nekateri tako razmišljajo. In hudo mi je, ker taki ne vidijo dlje od nosu. In vesela sem, ker tvoj ni tak. Lepo da pomaga otroku, sploh če je tako samostojna, da živi sama.

(odgovor članu smrček)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
5.4.2006 13:54:21   
smrček
Ok, Gina, če izhajamo iz tvojega stališča si imela pa prav. Res bi bilo neodgovorno dajat denar otroku, da ga porabi za najstniško preseravanje in živi od mamine plačeuser posted image

_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
5.4.2006 20:20:54   
Vesna
vsi govorite o  preživninah,kaj pa kako se otrok in ta starš,ki plačuje preživnino vidijo,kake stike imajo?kako je pa s tem?o tem nihče ne razpravlja preveč


< Sporočilo je popravil Vesna -- 5.4.2006 20:24:29 >

(odgovor članu smrček)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kolikšen znesek preživnine dobivate?
5.4.2006 21:07:46   
Gina
Ne vem vesna, jaz sem o vsem tem že pisala. Kaj te zanima? Veš, meni se zdi, da je redkokje prav vse urejeno. Pa včasih so res ženske čudaške, včasih so moški....ne moremo posploševat. Vsi ljudje pa imamo določene svoje finte. Kakšen si želi več stikov, kakšna nova partnerka ne mara otrok, kakšna je super, zelo različno to funkcionira.

Pri nas je to kar ok urejeno, stiki namreč. Vsak drugi vikend + čez počitnice po potrebi (cca 1 teden poleti + 2x po kake 3 dni v celem letu izven vikendov). Menjave so vedno izvedljive, le povedati je treba prej. Meni se zdi ok. Tudi ženska od mojega ex ni čudaška, niti ne dela grdo z otroki, niti najbrž ne teži, če prideta, vsaj ne zdi se mi, da bi bilo tako.

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?