|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poroka - čudni primer
22.8.2006 14:24:13   
Kofi
Ojla vsem!
Mi2 z mojim user posted image  se nameravama poročit maja naslednje leto. Imava pa ful čudno situacijo:
- jaz sem s Primorske
- on je iz Savinjske
- živima že skupaj - v Mariboru

Kak naj  organizirama eno fajn poroko? Je imela že katera kak podoben primer, ali ve zanj, pa mi ga mal opiše?
Nimava namreč pojma kje naj se poročima, kako naj poteka situacija ko pride fant po deklino in podobno.

Tko da punce...HELP z idejami! Vsaka bo dobrodošla!
Pozdravček,
Pegica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poroka - čudni primer
22.8.2006 14:33:28   
LUNA06
Tudi midva sva iz različnih koncev (on Primorska, jaz okolica Litije), je malo lažje ker živiva pri nas.
Je pa v vsakem primeru tko, da ženin s svojim svati štarta od doma, se pravi iz Savinske, potem gre do neveste na Primorsko, in nato skupaj naprej.Predlagam vama da si za poročni obred izbereta kraj kjer vama je pač ušeč, jaz bi na tvojem mestu nardila to nekje na Primorskem.Kje zdaj živiš se mi ne zdi pomembno.
Je pa res, da je tu kar nekaj vožnje, tudi mi imamo tak problem, ampak tako pač je, sej Slovenija pa spet ni tako ogromna, hitro pridš iz enega konca na drugega.

(odgovor članu Kofi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Poroka - čudni primer
22.8.2006 14:51:37   
tinca35
Dve leti nazaj se je poročil svak (primorska)in svakinja (dolenjska).
Mi primorci smo šli k njej na dolenjsko. Poročni obred in gostija je bila pri njih na dolenjskem. Organizirali smo avtobus za tiste, ki niso vešči vožnje nekaj pa nas je šlo z avti. Noben se ni pritoževal zaradi razdalje. Bilo je zelo lepo. Moja svskinja se je zelo potrudila za nas primorce.

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poroka - čudni primer
22.8.2006 15:32:33   
Anonimen
tudi pri moji prijateljici je bila podobna zadeva, potekalo pa je takole:
on iz dolenjske, ona primorka
delenci so se zbrali pri njemu, se ukrcali na avtobus, ki jih je pripeljal na primorsko, kjer je bila vsa ceramonija v Zemono in v cerkvici, po ohceti pa je dolence pelau avtobus domov! Rešeno! Je pa fino, če že prenočišča ne moreta priskrbet, da vsaj avtobus zrihtata! Ni neka bajna cena!

(odgovor članu tinca35)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poroka - čudni primer
22.8.2006 16:23:08   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: *anc*

tudi pri moji prijateljici je bila podobna zadeva, potekalo pa je takole:
on iz dolenjske, ona primorka
delenci so se zbrali pri njemu, se ukrcali na avtobus, ki jih je pripeljal na primorsko, kjer je bila vsa ceramonija v Zemono in v cerkvici, po ohceti pa je dolence pelau avtobus domov! Rešeno! Je pa fino, če že prenočišča ne moreta priskrbet, da vsaj avtobus zrihtata! Ni neka bajna cena!


Ravno tak primer jaz poznam. Super idej, da urediš avtobus za svate. Je pa res, da morajo potem zdržati, dokler se zadnji ne zmiga...

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poroka - čudni primer
23.8.2006 9:33:31   
puncica
Pri nas je bilo takole:
jaz - iz štajerske
moj - iz gorenjske


Rešitev je bila takšna. Prespala sem na štajerskem pri starših, kamor me je moj prišel iskat. Poročila sva se civilno v laškem in cerkveno v naši cerkvi na štajerskem, žurko smo pa imel v vasici kjer je moj doma (gorenjska) Res da je bilo veliko vožnje so si pa moji sorodniki nabavli avtobus in z njim pripeljali na ohcet user posted image user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Poroka - čudni primer
23.8.2006 9:36:24   
MarijaPo
Midva sva oba ljubljancana, pa smo imeli ohcet pri sostanju, tako da smo najeli kombi in so se svatje tja pripeljali ze malo okajeni in se ni nihce ubil na cesti. Je pa bilo malo godrnjanja na ta racun - da je dalec in to, samo se nisva sekirala, nama je bila Vila Siroko ful vsec.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poroka - čudni primer
23.8.2006 10:30:08   
Kofi
Ja to z avtobusom ni slaba ideja! user posted image  Samo kaj ko se mi zdi, da se bodo al po eni strani al drugi nekaj pritoževali.
Smo imeli krst naše pikice na primorskem in so njegovi cel cajt godrnjali...pol ko smo povedali da se bomo ženli, pa je že moj ati reku, da definitivno na primorskem...so ga kr čudno gledali...no, on valda ne bo odločal...samo vseeno..user posted image

Sicer mam še en problemčič...jaz bi na predvečer najraje bila sama in ne z mojimi starši...ker bi me samo živcirali 100 na uro (sploh mama), pa nobene (res nobene, ker je še nikoli ni blo) koristi ne bi imela od njih...da bi mi kaj pomagali.
Tko da sem razmišljala, da bi moj user posted image   in moja pikica šla k njim domov, jaz bi pa al v MB ostala al šla kar pred nek grad, kjer bi se najprej civilno poročili. Tam bi me počakali svatje z moje strani, pol pa bi še on z svojimi prišel tja...dalje pa tak tradicionalno, kot se spodobi ;)
Kak se vam zdi ta varjanta? Je preveč mimo vsekana? Bi mi sploh uspelo vse sami porihtat? Brez ceremonje poleg neveste?

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poroka - čudni primer
23.8.2006 10:32:24   
Andra
Pri nama je bilo tudi "veselo", saj sem jaz iz gorenjske on pa iz štajerske. Prišel je po mene, na štajerskem smo imeli civilni obred, pobrali vse njegove svate, skupaj odšli na gorenjsko, kjer smo imeli cerkveni obred, tam so se nam pridružili vsi osatli svatje. Tudi gostijo smo imeli na gorenjskem in je bilo super.
Z malo organizacije se da vse, le komplicirat ne smeš.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poroka - čudni primer
23.8.2006 12:10:11   
LUNA06
Veš pegica1 sej te čist razumem, amapk mislm da tole ni ravno dobra ideja, ker potem bo izpadlo nekako tako kot da nimaš družine-staršev.
To bo tvoj dan, zato presliši vsa negodovanja, naj si mislijo kar hočejo.Mislim da boša sama težko vse speljala.

(odgovor članu Kofi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poroka - čudni primer
23.8.2006 12:19:25   
tanikaa
Poroka je vajina. Če se bo komu zdelo predaleč, naj ostane doma. Nekaj malega se že še oziraš na druge, kaj veliko pa ne. Da pa bi sama izpeljala vso poroko, pa mislim da bo bolj težko.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poroka - čudni primer
24.8.2006 9:15:49   
Kofi
Pol predlagate, da bi blo vseeno  boljš da grem na primorsko za tist večer? no ja...pol bi mogla v tistem koncu nekaj narest....bom te dni mal premislila pa vam sporočim...

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poroka - čudni primer
24.8.2006 9:38:18   
LUNA06
Ma ni ti treba tm nobene stvari delat, če ti ni do tega, če si mislila kakšno fešto pre poroko.Midva bova imela en tedn prej skupni piknik in to je use.
Na dan poroke moraš imeti le pijačo in par piškotov za tvoje svate in potem še za njegove ko pridejo pote, nič posebnega.

(odgovor članu Kofi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poroka - čudni primer
24.8.2006 14:47:21   
ribicau
Živjo!

Lahko pa narediš čist simpl. Pejta se poročit na drugo celino, al pa na kakšen otok....pa se losaš svatov. Ko pa prideš domov, pa za domače narediš piknik, vsakemu daš eno slikco in je to to.

Brez komplikacij, pa še živčna ne boš na dan poroke.

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poroka - čudni primer
24.8.2006 14:58:59   
Bumblebee
JAAAAAAAA, to bi jaz ribicau.

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poroka - čudni primer
24.8.2006 15:08:56   
viv_
Midva sva oba iz Kranja, poročila sva se pa crkveno v Kobaridu, civilno pa na Pristavi Lepena. Iz Kranja sta šla 2 busa pa je bilo! Vsi so bili ful navdušeni ...

(odgovor članu Bumblebee)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poroka - čudni primer
25.8.2006 9:41:07   
LUNA06
Ja ribicau jst bi tud to, sam pol ne bi upala nazaj pridt, k bi me usi napadl...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poroka - čudni primer
25.8.2006 14:06:31   
Kofi
Točno tko...nas bi žive pojedli, če kaj takega naredma user posted image

No, jaz sem se odločla...tudi po pogovoru z mojo starejšo sestro.

Jaz bom šla k mojim na primorsko, moj user posted image  me pride iskat, pol se grema nekam v bližino (na Krasu) poročit civilno, pol še v cerkev (po možnosti v istem kraju), pol pa na kako domačijo, ki sprejme 100 ljudi na pogostitev.
Avtobusa nem najemala, ker mislim, da bo več negodovanja kot veselja...al pa bova svate ko jih bova vabila, vprašala, če vidijo boljšo varjanto v avtobusu. Če jih bo večina zainteresiranih boma mogoče avtobus najela...

Tak...jaz tut že 2 leti samo po porokah hodim, pa to po celi Sloveniji...pa se nisem nič pritoževala, kje so si poroko zmislili user posted image  

To je res najin dan,pa naj bo po najino, a ne?

Hvala vam punce za odgovore...sej lahko še dalje pišete ;) Pa kaj svetujete....bom vsake ideje vesela ;)

Pozdravček...
Pegica

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poroka - čudni primer
25.8.2006 14:08:56   
LUNA06
Odlično si se odločla!To je tvoj dan in noben naj se ne vtika kje boste.Če jim kaj ni prou, jim pa ni treba pridt!!!!
Kam boš pa pikico dala, jo boš mela ti?

(odgovor članu Kofi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poroka - čudni primer
26.8.2006 10:39:15   
Kofi
Ta malo bom odložila kar pri starših od mojga, ker njegovi mami še najbolj zaupam kar se tiče varstva. Če bi jo jaz mela, se sploh ne bi mogla zrihtat, ker bi mala bila rada non stop pri meni...jaz bi se mogla preveč z njo ukvarjat...ko pa je z drugimi, je mal bolj samostojna user posted image

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poroka - čudni primer
27.8.2006 7:32:53   
Naja30
To je vajin dan in vidva se morata odločiti, kje, kako itd se želita poročiti.
Moj možek je iz Lj, jaz pa s štajerske, ampak sem že skoraj 10 let v Lj, tako da neke hude komplikacije glede tega, da bi hodil po mene na moj dom, nisma delala. Zadevo sma uredila tako, da sem jaz zadnjo noč prespala pri svoji priči, s katero sma na "usodni dan" imeli dovolj časa zase, da se uredima in vse ostalo. Pri njemu doma je bila pa ludnica user posted image  Tako da so potem vsi on, njegovi in moji prišli po mene in je izpadlo super!

(odgovor članu Kofi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Poroka - čudni primer
28.8.2006 22:16:03   
pikica*
Eh, Pegica, nič se sekirat. Pri nama je tudi bolj pestro. Jaz sem Posavka, od Dolenjec, živiva (no, živimouser posted image ) pa v LJ. Poroka bo na Otočcu, zadevo pa sva rešila tako, da ne bo nobenih ceremonij, ampak se bova z najino pupo pripeljala kar sama na Otočec, kjer se potem dobimo s svati. Vse skupaj bo na dokaj nevtralni lokaciji, kar se vožnje tiče pa tudi ne bo nobenih težav, saj nihče ne bo imel blazno dolge vožnje. Itak gremo pa po uradnem delu zafeštat samo s prijatelji,  starši bodo šli pa po svoje (domov ali pa kam drugam, tamalo bodo vzeli pa s seboj).

(odgovor članu Kofi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Poroka - čudni primer
29.8.2006 9:52:41   
Kofi
To je ful dobra varjanta...
samo kak naj pošljem ostale domov, če pa komaj čakajo da bojo feštali user posted image ...moji in njegovi starši so oboji za take urnk fešte, da ne vem če bomo mi ta mladi zdržali tolk cajta.
Smo bli predlani na abrahamu od mojega bodočega tasta in so feštali...in to urnk feštali.. do 7 zjutraj...nam se je že tko fejst spalo, pa oni kr...joj..ko harmonko v roke stric prime, pol ni konca user posted image ...

Sicer pa je zdaj problem najst eno fajno domačijo al karkoli pač že za 100 ljudi!!! Vsi imajo prostor za 50-80, za 100 pa je kriza...sej vem da ne bojo vsi prišli, samo...kaj pa če?

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?