|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krajši delovni čas po porodniški
14.7.2004 20:48:10   
Anonimen
Glede na to, da sem sama kar nekaj dni iskala informacije o krajšem delovnem času po porodniški, ker se na forumih pojavljajo informacije, da to ni pravica ampak možnost, pa tudi moj delodajalec je sodelavki, ki je omenila to možnost, odvrnil da "...se bo še videlo...", tistim, ki jih to zanima, kopiram nekaj zanimivih in uporabnih linkov, s katerimi se bodo lahko borili za svoje pravice:

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/vprasanjaSV.asp?KAT=10

V skladu z 48. členom Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih ima eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, pravico delati krajši delovni čas. Delodajalec delavcu zagotavlja pravico do plače po dejanski delovni obveznosti, Republika Slovenija pa mu zagotavlja do polne delovne obveznosti plačilo prispevkov za socialno varnost od sorazmernega dela minimalne plače.
Pravica do dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva je pravica enega od staršev, ki izpolnjuje z ZSDP določene pogoje in mu jo delodajalec mora omogočiti, če ne, je skladno s 113. členom v prekršku.

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=2003110&dhid=65436

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200242&dhid=41932

lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   krajši delovni čas po porodniški
14.7.2004 23:34:17   
KATY&TIMMY
ciao!jaz tako že delam in mi niso delali nibenih problemov v firmi,le da je to novo in so bili malo zgubkjeni,kako uredit papirje.samo prošnjo sem dala in so jo ugodili,delam samo zjutraj na 6 ur.od 6 do 12,tako da imam cel dan za mojega :duda:.popoldan malo skupaj odspiva in se kar obnese.kolikor sem jaz slišala je od februarja 2004 to obvezno,da ti firma ugodi.l.p :morje:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   krajši delovni čas po porodniški
15.7.2004 7:35:34   
Lunca1
Kolikor vem je to res pravica, ne pa možnost. Je pa edino to, da porem nimaš polne plače. Firma ti plača za toliko kolikor delaš, zavod pa ti krije prispevke in zavarovanje.

lp Lunca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   krajši delovni čas po porodniški
15.7.2004 11:21:34   
Mandarin
Ja, fino. Ali mi lahko ugodijo, potem pa čez en mesec dajo odpoved???
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   krajši delovni čas po porodniški
15.7.2004 14:23:54   
KATY&TIMMY
ciao!kolikor je meni znano je protizakonito,da ti dajo odpoved zaradi tega.mislim da se nebi šli igrat z takšnimi stvarmi,ker so kazni zelo hude.lp,:morje::sloncek:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   krajši delovni čas po porodniški
15.7.2004 17:57:50   
Anonimen
Po moje je bilo to od Mandarin malo ironično...
ampak nič ne de, jaz o tem nisem nameravala polemizirati ampak samo informirati.
Je pa dejstvo, da si v nekaterih službah to lahko privoščiš, v drugih pa zaradi lastne eksistence ne, kot je tudi dejstvo, da nekateri delodajalci to pravico prikazujejo kot možnost in delajo probleme, dokler ne udariš po mizi.
Torej - samo informacija, za tiste, ki jih zanima.
lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   krajši delovni čas po porodniški
16.7.2004 13:56:55   
Mandarin
Ne, mislila sem čisto zares. :(
Bliža se čas, ko bo morala v službo in se zmenit kako in kaj. Če bodo barabe, bodo naredili točno to kar sem napisala. Seveda, nihče ti v tem primeru ne reče, da si dobil odpoved zaradi krajšega delovnega časa. Odpoved dobiš iz "poslovnega razloga" kot se temu po novem reče.

Toliko kolikor jaz vem. Če me katera potolaži in pove, da ni tako, bom zelo vesela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   krajši delovni čas po porodniški
20.7.2004 15:25:52   
Ezi
Selena,

hvala za to informacijo!

Lp, Ezi:racka:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?