|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Riž kot priloga
31.10.2006 20:09:23   
bianka
Pozdravljene

a lahko katera napiše kako se pripravi riž kot prilogo,npr.namesto krompirja.

kako ga ve pripravite,da je res dober.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Riž kot priloga
31.10.2006 20:14:35   
Anonimen
Jaz ga naredim podobno kot rižoto:
na olju prepražim riž, zalijem z vodo, dodam začinko in čebulo v prahu ter papriko v prahu in kuham, dokler ni kuhano.user posted image

(odgovor članu bianka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Riž kot priloga
31.10.2006 20:16:49   
Katrin
Meni osebno je všeč riž, ki ni mehak; da ostane še malo "trd" in pa, da ni pocast temveč, da se zrna ne sprimejo. Skuham ga tako kot makarone. Veliko vode, malo soli in masla; riž kuham 15 - 20 min (piše na škatli), nato pa vodo odlijem čez cedilo. Riž pripravljen na ta način ni sprijet in ni razkuhan.

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Riž kot priloga
31.10.2006 20:19:09   
noe
Jaz pa prepražim čebulo, grah in koruzo , in to zmešam s prej skuhanim rižem in dodam samo malo vegete. Vid ga obožuje,lp

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Riž kot priloga
31.10.2006 20:36:50   
Marogica
TUdi mene so učili, da bi naj najprej riž na čebuli prepražila, pa tega ne delam več. torej ga dam enostavno kuhat: 1 skodelica(enota) riža, 2 skodelici(enoti) vode, malo soli in kuham tako dolgo, da voda izpari in to brez mešanja. Je kuhan vedno "al dente".

Variante imaš, da mu lahko dodaš kakšno zelenjavo, jaz mu dodam včasih malo žafrana(kadar hočem, da je lepo rumen), malo sveže naribanega parmezana(da je malo bolj "začinjen). ALi pa enostavno "suhi riž", brez vsega.

Drugače pa jaz bolj pripravljam riž kot rižoto(italijansko), tako, da nimam ravno ne vem koliko idej.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Riž kot priloga
1.11.2006 0:34:42   
Anonimen
Ce ga jemo kot prilogo namesto krompirja, ga vedno jemo z mesom (naravni zrezki). Riz pac skuhamo posebej in ko je meso peceno, poberes meso ven iz ponve in notri streses rit, premesas in malo pokuhas/preprazis/popeces in je. 

Pa seveda ne sme plavat v eni toni olja, ker je potem premastno vse skupaj.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Riž kot priloga
1.11.2006 7:59:22   
Primoza
Skuham posebej v vodi. V drugi posodi pripravim prilogo, največkrat kar kako meso z nekaj omake. Potem, ko je riž kuham ga dodam prilogi v drugi posodi, premešam in pustim par minut, da se okusi zmešajo.

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Riž kot priloga
1.11.2006 21:40:04   
Čupka
1/2kg na hitro zblanširane in na grobo nasekljane blitve
2 stroka česna
olivno olje
sol
poper
malo DOMAČE "vegete"
1 1/2 skodele riža (paraboiled)

Na olivnem olju podušim blitvo, skupaj z nasekljanim česnom in začimbami. Ko tekčina povre in začne omamno dišati, dodam riž. Preden zalijem z vodo, še malo podušim, oziroma popražim.

Moji imajo vsi zelo, zelo radi tak rižek.
Super priloga za h zrezkom v omaki, h ribi, ali kot samostojna jed (seveda obvezna zraven velika skleda solate...)

Drugače pa riž samo skuham v vodi, še boljši pa mi je, če ga porpažim na malo olivnega olja, da postekleni, potem pa ga zalijem z vodo in solim in to je to.

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Riž kot priloga
4.11.2006 12:20:12   
Gina
Meni najboljši riž, ki bi ga lahko jedla vsak dan:

Na za oreh (ali še manj) velikem kosu razpuščenega masla prepražiš 1 skodelico dolgozrnatega riža (za 3-4 osebe je ta količina), samo toliko, da se maslo prime riža (to je zato, da riž ni pocast, da se ne sprime). Dodaš med praženjem (ki ne sme trajati več kot minuto, dve):
- vegeto (malo)
- pol jušne kocke (če je ne maraš, daš toliko več vegete)
- malo šetraja
- malo več curryja
- po želji chilly (nepekoč)- ni pa nujno, lahko papriko v prahu namesto tega

Zaliješ s polnima dvema skodelicama vode in kuhaš brez mešanja na majhnem ognju 20 minut. Če je ogenj prevelik, ti bo voda povrela, zato po potrebi dodaš vodo. Ko je skuhano še zmešaš in to je to.

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Riž kot priloga
4.11.2006 12:24:43   
Anonimen
Jaz pa na mal olivnega olja prepražim čebulo, če se mi fejst mudi, je to čebula v prahu, dam gor riž, malo prepražim, zalijem z enkrat več vode, pa če mam zmrznjeno zelenjavo (grah, koruza, korenček), dam to notri še pred rižem. Kuham 20 minut.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Riž kot priloga
5.11.2006 13:47:38   
g
Jaz pa pripravim tako:
1. riž posebej v vodi skuham, odcedim in malo splahnem
2. potem na margarini prepražim drobno narezano čebulo, ko
   postekleni dodam vegeto, peteršiljev list - drobno narezan,
   včasih dodam tudi rdečo papriko (mleto-nepekočo)kakšne
   1/2 žličke,  še zelo na kratko prepražim in  dodam riž
In to je to...
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?